X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Cześć.
    A ja nie wiem, czy czekanie kilka lat i próby in vitro są potrzebne człowiekowi, żeby podejść do tematu immunologii. Jeśli rok starasz się o dziecko i się nie udaje, a podstawowe badania pokazują, że jest ok - przebadaj się. Jeśli Cię na to stać, oczywiście. Koszt nie jest mały.
    Ja słuchałam ponad 2 lata, że wszystko jest ok i trzeba czekać, próbować. Później były inseminacje, in vitro. I dopiero później pojawiły się badania dot. immunologii. I co? Wszystkie te inseminacje i in vitro nie miały żadnego sensu z powodu immunologii właśnie.
    Każde czekanie na wynik testu po transferach było koszmarem. Każdy wynik ujemny wiązał się z okropnym bólem. Jak się dowiedziałam, że wystarczyło zrobić kilka badań za 3 - 4 tys.(w porównaniu z kosztami, które w tym czasie ponieśliśmy, to są niewielkie pieniądze), żeby uniknąć tego wszystkiego i najpierw zastosować odpowiednią kurację... Nadal mnie rzuca, gdy o tym pomyślę.

    Podsumowując, jeśli masz pieniądze i możesz sprawdzić, czy wszystko jest ok - zrób to.

    Jeśli bedziesz chciała zapytać o badania, chętnie napiszę Ci co i jak. Oczywiście o tych, które ją zrobiłam, bo na wszystkich się nie znam.

    Zrobiłaś hsg, byłaś stymulowania, lekarz pewnie monitorował cykl, ale dziecka nie ma. Skądś to znam... Nie daj sobie tylko wmówić, że lepiej najpierw przejść 4 transfery i dopiero później immunologia.

    Trzymam kciuki za Twoje starania! I naprawę mam nadzieję, że u Ciebie to nie będzie nic immuno.


    Dzieki kosanka dokladnientych dodatkowych lat chcialabym uniknac!

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Zgadzam się dziewczyny że trzeba szukać przyczyny ale pamiętajmy że immunologia ktora powoduje brak ciazy jest statycznie na ostatnim miejscu. Zaczynam zgadzać się ze stanowiskiem że każdy kto zrobi badania immunologiczne to coś mu wyjdzie w nich nie tak. Nikt nie ma idealnie tych badan tylko pytanie brzmi czy te nieprawidłowości w układzie immunologicznym są odpowiedzialne za brak ciąży. Są jednak po coś wytyczne w leczeniu niepłodności...a madry lekarz to w odpowiednim momencie wyśle pacjentke do immunologa nawet przed in vitro jak są wskazania tak jak było np.u mnie!

    Trafiłaś do lekarza, który "wierzy w immunologię". Takie słowa padły nawet dziś w tej dyskusji. Ja byłam u wielu, ale o immunologii jako przyczynie dowiedziałam się z forum. A każdemu opowiadałam o moich alergiach. Można byłoby to powiązać po takim czasie bezefektownych starań.

    Immunologia jest na ostatnim miejscu. To prawda. Ale u mnie okazała się być jedyną przyczyną. Jeśli Aneciu pisze, że stara się ponad rok (co może znaczyć np. 17 m-cy.), zrobiła tyle badań, które wyszły ok, była stymulowana i nic, to naprawdę chyba może już zrobić immunologię. Wg mnie lepiej przed in vitro niż po hektolitrach wysłanych łez, gdy (odpukać) okaże się nieudane.

    Aneciu, Koralina88, Esperanza Mia lubią tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciu wrote:
    Starany sie ponad rok dokladnie 14 miesiecy po pierwszych 5 cyklach rozpoczelam monitoring cyklu i okazalo sie ze owulacja nie wystepuje czesto dlatego bylam stymulowana clo 6 miesicy a teraz letrozol.
    Mialam badania hormonow i droznosc i przeciwciala podstawowe(w stopce) wyniki ok

    Dlatego po czytaniu forum chcialam na wlasna reke zbadac immunologie i tu sie od Was dowiedzialam, ze to jeszcze za wczesnie na ten krok

    Nie jest za wcześnie. Nie ma czegoś takiego jak "za wcześnie". Uwierz, po 2 stymulacjach, nieudanych transferach, załamce i morzu łez
    - to za późno.
    Jeśli czujesz, że coś jest na rzeczy, zrób je.
    Masz jakieś alergie lub inne problemy immunologiczne? A może ktoś w rodzinie?
    Co na ten temat Twój lekarz? Jest "wierzący w immuno" czy nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 22:32

    Aneciu, Koralina88, Esperanza Mia lubią tę wiadomość

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale przed ruszenien immunologii warto wykluczyć inne kwestie np anatomiczne miałaś HSG ale warto histero laparoskopie zrobić, ja bym uniknela strat gdyby ktoś mi to doradzil... A przed miałam nawet szczepienia, całą artylerie immuno wdrożona... A jakiś mały problem choćby nk może wyjść u każdej praktycznie...

    Kosanka, monik123, kahanka lubią tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Aneciu Ekspertka
    Postów: 259 76

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecny ginekolog mowi ze po in vintro jakby okazalo sie ze komorki sa ok a i tak ciazy brak ale to znow moga byc lata oczekiwan

    Tutaj na forum znalazlam polecanych immunologo z Warszawy i lodzi i do nich chcialam sie wybrac

    Wszyskie przeciwciala ktore zrobilam ASA,AOA sa ok, nie mam tez hashimoto ale podejrzenie celiaki ( czekam na wyniki badan genetycznych) jako dziecko nie mialam kosmow jelitowych odbudowaly sie na diecie bezglutenowej lekarze mowia ze moze byc nawrot

    Pomimo wszystko mylse o histeroskopii przed immunologia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2019, 22:40

    Euthyrox 75
    wit D3, prenatal duo, cynk, wit C

    Homocysteina - w normie
    ASA, ANA, AOA- brak

    AMH - 2,2
    V Leiden-Ok
    Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony
    FSH,LH,Testosteron, Progesteron - w normie
    Mthfr C-homo
    Pai-hetero
    KIR bx
    NK 19%
    HSG- oba jajowody drozne
    Maz wyniki w normie

    Bhcg: 28dc(9dpt)- 130,9, 30dc (11dpt)-245, 33dc (14dpt)- 595,4
    18 dpt- pęcherzyk 7mm
    24dpt-jest ♥️
  • Koralina88 Autorytet
    Postów: 696 496

    Wysłany: 19 lipca 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Trafiłaś do lekarza, który "wierzy w immunologię". Takie słowa padły nawet dziś w tej dyskusji. Ja byłam u wielu, ale o immunologii jako przyczynie dowiedziałam się z forum. A każdemu opowiadałam o moich alergiach. Można byłoby to powiązać po takim czasie bezefektownych starań.

    Immunologia jest na ostatnim miejscu. To prawda. Ale u mnie okazała się być jedyną przyczyną. Jeśli Aneciu pisze, że stara się ponad rok (co może znaczyć np. 17 m-cy.), zrobiła tyle badań, które wyszły ok, była stymulowana i nic, to naprawdę chyba może już zrobić immunologię. Wg mnie lepiej przed in vitro niż po hektolitrach wysłanych łez, gdy (odpukać) okaże się nieudane.

    Tak jak mówicie immunologia jest na ostatnim miejscu jeśli chodzi o diagnostykę, ale faktycznie może się okazać, że u niektórych jest to jedyny problem. Więc może czasami nie warto zostawiać tego na sam koniec. Zresztą dziwi mnie to, że nadal lekarze sceptycznie podchodzą do immunologii, bo coraz więcej osób ma problemy w tej dziedzinie. Parę lat temu może to było coś dziwnego, nowego i niespotykanego, ale obecnie... Jak nie problemy z płodnością, to alergie albo nietolerancje pokarmowe itp.
    Z drugiej strony jeśli chodzi o in vitro to jeśli ktoś ma problemy immunologiczne i nie będą one odpowiednio wyprowadzone to chyba szanse, że in vitro się powiedzie są marne... Ale wiem też, że coraz częściej przed in vitro lekarze zalecają zrobienie badań w kierunku immunologii.
    Ogólnie nigdy się nie dowiemy gdzie leży problem jeśli nie będziemy szukały i robiły badań...
    Faktycznie może się okazać tak jak pisała Susieone, że problemem okaże się jakaś drobnostka tylko trzeba na tą ''drobnostkę''wpaść! U mojej koleżanki np. wyszła bakteria i okazało się, że wystarczyło podać antybiotyk dla niej i męża, a leczyła się i badała prawie 5 lat.

    Kosanka, SusieOne, Aneciu, monik123 lubią tę wiadomość

    preg.png
    Starania od września 2015
    3 aniołki 20.10.2017 (8 tc), 21.08.2018 (6 tc), 22.02.2019 (6 tc)
    zespół antyfosfolipidowy
    mutacja MTHFR_677C-T układ heterozygotyczny,
    mutacja PAI-1 4G układ heterozygotyczny,
    komórki NK - 04.2018 - 25,19%, 03.2019 - 17,6%
    hashimoto (leczone obecnie ok)
    HSG ok, histeroskopia ok, ANA, ASA - ujemne, KIR bx
    01.2023 Start Reprofit Ostrava
    18.02.23 punkcja (mamy 7 ❄️)
    23.02.23 ET - beta 9dpt 142, 64 | 12dpt 327,2 | 14dpt 562,7 | 20dpt 3205,880 | 28dpt mamy ❤️ 0,57 cm🙏🍀
    9+1 - 2,58 cm ❤️
    10+0 - 3,39 cm ❤️
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kahanka wrote:
    Ja niestety zaczęłam od dupy strony, bo chciałam zrobić najważniejsze badania przed wizytą u immuno, bo długo czekam na termin i żeby już nie czekać na wyniki. Wydawało mi się, że jak zrobię to droższe badanie, to będzie lepiej, ale widać nie koniecznie. No nic, dorobię liczebność i już.

    nie ma dobrego patentu i tak zawsze cos wyjdzie ze brakuje itp..

    dobrze kojarze ze chodzisz do Sydora?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem po 2 nie udanych procedurach. 5 transferow, 6 zarodków. Raz ciąża, puste jajo. Reszta transferow beta 0. Teraz w maju był ostatni transfer, a w czerwcu okazało się, że jestem w ciąży. Beta pięknie rosła, a koło tysiąca nagle zwolniła. Okazało się że to ciąża bliźniacza. Ale oba pęcherzyki praktycznie nie rosną. Puste w środku, jeden ma 8 mm, drugi 4 mm. Prawdopodobnie ciąża obumarła. Jesteśmy zdruzgotani 😭
    Miałam już laparo, dwie histero, nie mamy przyczyny niepłodności. Byłam u Pasnika i miałam tylko wlew z intralipidu na nk 16. Zawsze też był acard i heparyna. Myślicie, że cos może być jednak nie tak z immunologia czy to bardziej zarodki? Pasnik kazał dorobić kiry.

  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia88z wrote:
    Dziewczyny jestem po 2 nie udanych procedurach. 5 transferow, 6 zarodków. Raz ciąża, puste jajo. Reszta transferow beta 0. Teraz w maju był ostatni transfer, a w czerwcu okazało się, że jestem w ciąży. Beta pięknie rosła, a koło tysiąca nagle zwolniła. Okazało się że to ciąża bliźniacza. Ale oba pęcherzyki praktycznie nie rosną. Puste w środku, jeden ma 8 mm, drugi 4 mm. Prawdopodobnie ciąża obumarła. Jesteśmy zdruzgotani 😭
    Miałam już laparo, dwie histero, nie mamy przyczyny niepłodności. Byłam u Pasnika i miałam tylko wlew z intralipidu na nk 16. Zawsze też był acard i heparyna. Myślicie, że cos może być jednak nie tak z immunologia czy to bardziej zarodki? Pasnik kazał dorobić kiry.
    Coś może być na rzeczy w immunologii lub w kirach. Jakie macie inne wyniki? Kiedy trafiłaś do docenta, dopiero po tylu transferach? Ps bardzo mi przykro z powodu ciąży😢😭😪

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Coś może być na rzeczy w immunologii lub w kirach. Jakie macie inne wyniki? Kiedy trafiłaś do docenta, dopiero po tylu transferach? Ps bardzo mi przykro z powodu ciąży😢😭😪

    Do docenta trafiłam po 2 transferze, gdzie było puste jajo, zrobiliśmy test imk, cross match, miałam tez sporo swoich wyników. Mam dodatkowo pai homo i 667 hetero. Nie miałam nigdy problemów z hormonami. Nie mamy problemów z uzyskaniem zarodków, były transfery świeże, mrożone, podwojne. Po pasniku 3 transfery beta zero. Ogólnie po tamtym spotkaniu stwierdził że raczej to nie problem w immunologii. No ale już nie wiem co jest nie tak 😔

  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia88z wrote:
    Dziewczyny jestem po 2 nie udanych procedurach. 5 transferow, 6 zarodków. Raz ciąża, puste jajo. Reszta transferow beta 0. Teraz w maju był ostatni transfer, a w czerwcu okazało się, że jestem w ciąży. Beta pięknie rosła, a koło tysiąca nagle zwolniła. Okazało się że to ciąża bliźniacza. Ale oba pęcherzyki praktycznie nie rosną. Puste w środku, jeden ma 8 mm, drugi 4 mm. Prawdopodobnie ciąża obumarła. Jesteśmy zdruzgotani 😭
    Miałam już laparo, dwie histero, nie mamy przyczyny niepłodności. Byłam u Pasnika i miałam tylko wlew z intralipidu na nk 16. Zawsze też był acard i heparyna. Myślicie, że cos może być jednak nie tak z immunologia czy to bardziej zarodki? Pasnik kazał dorobić kiry.

    To bardzo przykre co piszesz...:( mysle ze KIRy wskazane do badania przy stratach.. a jakosc komorek była badana?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    To bardzo przykre co piszesz...:( mysle ze KIRy wskazane do badania przy stratach.. a jakosc komorek była badana?

    A jak można sprawdzić jakość? Z obu procedur na 6 zapłodnienych komórek mieliśmy 6 zarodków i w 3 dobie dalej było 6. Amh ok, suplementy i dieta od roku. Owulacja zawsze była. Hormony zawsze super. A mimo to ciężko zajść w ciążę a jeszcze ciężej utrzymać.

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde MisiaZ88 strasznie mi przykro :(

    No kiry by zbadać, bo rozumiem, że accofilu przy transferach nie miałaś? Bo to macie ładne komórki i dużą ilość i coś się dopiero w organizmie dzieje, tak mi to wygląda :(

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 20 lipca 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia01 wrote:
    nie ma dobrego patentu i tak zawsze cos wyjdzie ze brakuje itp..

    dobrze kojarze ze chodzisz do Sydora?
    Jeszcze nie chodzę, czekam na pierwszą wizytę i w tym czasie robię badania.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 20 lipca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sobotnie cześć! 😘
    Za dwie doby podchodzę do pierwszego szczepienia i chyba się trochę boję.
    Czy mam się spodziewać jakichś poszczepiennych skutków ubocznych? Czułyście się później normalnie, czy coś się działo?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • kahanka Autorytet
    Postów: 1605 1246

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia88z wrote:
    A jak można sprawdzić jakość? Z obu procedur na 6 zapłodnienych komórek mieliśmy 6 zarodków i w 3 dobie dalej było 6. Amh ok, suplementy i dieta od roku. Owulacja zawsze była. Hormony zawsze super. A mimo to ciężko zajść w ciążę a jeszcze ciężej utrzymać.
    Można zrobić badanie genetyczne zarodków, ale to droga impreza. A mieliście jakieś blastki czy same 3 dniowe? Ponoć właśnie między 3 a 5 dobą najwięcej zarodków pada.

    38 lat, 6 lat starań, 4 x IUI :(
    Hiperprolaktynemia - Norprolac 75
    Niedoczynność tarczycy - Letrox 50
    MTHFR c677T hetero - metylofilolian
    PAI-1 homo - Acard, Neoparin po FET
    2019: IVF długi protokół (Macierzyństwo):
    23.03 punkcja: 7 zarodków
    28.03 ET: 2x 5.1.1 CB :(
    31.05 FET (S): 4.2.1 i 3.2.2 :(
    02.07 FET (N): 2x bl2 :(
    Leczenie immuno: Intralipid, Encorton
    23.09 FET (S): ostatni 3.3.2 :(
    14.11.219 histero - przewlekłe zapalenie
    endometrium: antybiotykoterapia
    2020: II IVF (Artvimed) - długi protokół:
    zamrożone 10 oocytów
    19.10.21 histero - znowu antybiotyki...
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneciu wrote:
    tutaj na forum znalazlam polecanych immunologo z Warszawy i lodzi i do nich chcialam sie wybrac
    Kto jest aktualnie polecany w Wawie?

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Sobotnie cześć! 😘
    Za dwie doby podchodzę do pierwszego szczepienia i chyba się trochę boję.
    Czy mam się spodziewać jakichś poszczepiennych skutków ubocznych? Czułyście się później normalnie, czy coś się działo?
    Oj działo się ;) Oprócz bólu po obrzęku mogą wystąpić objawy chorobowe. Ja po pulowanych wylądowałam aż na L4.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Accofilu nie miałam, zarodki były z 3 i 5 doby. Badań genetycznych nie zrobię, nie stać mnie na procedurę a co dopiero na pgd😭 to chyba nigdy się nie uda

  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 20 lipca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Sobotnie cześć! 😘
    Za dwie doby podchodzę do pierwszego szczepienia i chyba się trochę boję.
    Czy mam się spodziewać jakichś poszczepiennych skutków ubocznych? Czułyście się później normalnie, czy coś się działo?

    U mnie sie nic nie dzialo, zarowno po mezowskich jak i po dawcach. Takze nie martw sie na zapas. Wklucia bola, ale sa szybkie, pani to robi wprawnie bardzo. Pozniej boli ze 2 dni, potem swedzi, ale da sie wytrzymac. Wiekszosc dziewczyn, ktore spotkalam na tych 5 szczepieniach co mialam, mialo podobnie takze nie martw sie, bo nie powinno sie nic dziac. Powodzenia! :)

    Kosanka lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
‹‹ 1212 1213 1214 1215 1216 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ