X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 listopada 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Po prostu nie wiem na co sie nastawiac martwie sie ze znowu wyjde bez leku.
    A jaki ma pogląd Twój gin na immunologię? Gdzie się leczysz? Jesteś przed transferem?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Po prostu nie wiem na co sie nastawiac martwie sie ze znowu wyjde bez leku.
    Kit a w zasadzie które badania wyszły Ci zle, ze od razu szczepienia?

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    A jaki ma pogląd Twój gin na immunologię? Gdzie się leczysz? Jesteś przed transferem?
    To on mnie wyslal do Sachy bo juz mialam wszystkie leki a i tak nie pomogly.Wczoraj pisalam mu o calej sytuacji i pytalam czy moze mi przepisac acofil i w raxie czego poprowadzic ciaze na tym leku to najpierw sie zgodzil a pozniej napisal ze mam jeszcze sprobowac u dr Sydora ze on przepisuje accofil.I ja idac prywatnie musze sie martwic czy w ogole otrzymam lek ktory moze mi pomoc -(i tu mysle o doktorze S.)paranoja.A jezeli chodzi oszcxepienia to nie jestem przeviwniczka szczepien ale uwazam ze nie sa dla wszystkich i powinni informowac kobiety ktore staraja sie naturalnie o skutkach ubocznych a nie wciskac na sile nie wezmiesz tego nie dostaniesz tamtego Powinni pomoc pacjentce jak tylko to mozliwe tym bardziej ze za wizyte placi sie niemale pieniadze.Przez to czekanie z miesiaca na miesiac moje szanse na ciaxe maleja .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 20:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Kit a w zasadzie które badania wyszły Ci zle, ze od razu szczepienia?
    Mlr wyszlo mi 39 %w tym ze bede je powtarzac .Przy tym wyniku dr S.upieral sie ze bez szczepien dalsze leczenie czyli kirow jest bez sensu.Mam genotyp aa.Wiec dlatego ze odmowilam szczepienia limfocytami nie dostalam accofilu i trzy miesiace czekania na wizyte poszly na marne.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    To on mnie wyslal do Sachy bo juz mialam wszystkie leki a i tak nie pomogly.Wczoraj pisalam mu o calej sytuacji i pytalam czy moze mi przepisac acofil i w raxie czego poprowadzic ciaze na tym leku to najpierw sie zgodzil a pozniej napisal ze mam jeszcze sprobowac u dr Sydora ze on przepisuje accofil.I ja idac prywatnie musze sie martwic czy w ogole otrzymam lek ktory moze mi pomoc -paranoja.A jezeli chodzi oszcxepienia to nie jestem przeviwniczka szczepien ale uwazam ze nie sa dla wszystkich i powinni informowac kobiety ktore staraja sie naturalnie o skutkach ubocznych a nie wciskac na sile nie wezmiesz tego nie dostaniesz tamtego Powinni pomoc pacjentce jak tylko to mozliwe tym bardziej ze za wizyte placi sie niemale pieniadze.Przez to czekanie z miesiaca na miesiac moje szanse na ciaxe maleja .
    Oj lekarze bardzo nie lubią takiego podejścia. To oni studiowali medycynę i nie podoba im się gdy pacjentka się wymadrza. Jeśli chcesz coś uzyskać to musisz zmienić podejście.

    Kosanka lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Oj lekarze bardzo nie lubią takiego podejścia. To oni studiowali medycynę i nie podoba im się gdy pacjentka się wymadrza. Jeśli chcesz coś uzyskać to musisz zmienić podejście.
    Ja sie nie wymadzalam tylko uwaznie sluchalam z mezem jak tlumaczyl wiec gdzie tu wymadzanie..Mam tu na mysli tylko dr S. on nawet nie dal dojsc do slowa nie rozumiem dlaczego piszesz o wymadzaniu . Moj gin jest super.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 19:23

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezeli ty sie na wdzystko zgadzasz to chyle czola.Uwazam ze mam prawo sie na cos nie godzic i nie obchodzi mnie to kim jest jego zadaniem jest leczenie a nie promowanie jednego bo na tym polegala moja wizyta za ktora zaplacilam.

    Borden lubi tę wiadomość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit, zaplacilas za porade lekarska. Lekarz nie może Ci przepisac accofilu bo ty tak chcesz. To nie accard albo bromergon, tylko bardzo silny lek. Skoro wedlug lekarza nie ma podstaw do jego podania to dlaczego ma Ci przepisać? A gdyby coś Ci sie stało to on przecież odpowiada za to co przepisal.

    Kosanka lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Kit, zaplacilas za porade lekarska. Lekarz nie może Ci przepisac accofilu bo ty tak chcesz. To nie accard albo bromergon, tylko bardzo silny lek. Skoro wedlug lekarza nie ma podstaw do jego podania to dlaczego ma Ci przepisać? A gdyby coś Ci sie stało to on przecież odpowiada za to co przepisal.
    Ale ja nic nie mowilam chyba zle zrozumialas ja pisze caly czas o dr S.a nie o moim ginekologu .Rozumiesz co pisze Sacha gdy bylam na wizycie i nie zgodzilam sie na szczepienia powiedzial ze bez szczepien dalsze leczenie nie ma sensu .Mam genotyp aa i dziewczyny dodtsja accofil bo innego leczenia nie ma w tym wypadku.Absolutnie nic mu nie mowilam ze cos chce tylko sluvhalismy z mezem .Po prostu przez to ze nie chcialam szczepien przekreslil reszte i nie dal mi nic na kiry.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 19:52

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Po prostu nie wiem na co sie nastawiac martwie sie ze znowu wyjde bez leku.
    Skoro masz kir AA to raczej powinien przepisać. Pasnik na pewno przepisalby.
    A Sacha podobno wszystkich najchętniej by szczepil.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit jakbyś wiedziała jakie są skutki uboczne po Accofilu (mam wrażenie, że większe niż po szczepieniach) to parcie by Ci zmalało ;)
    A poważnie to skoro nie pasuje Ci jeden lekarz to jedź do innego. Poczytaj tutaj na forum i wybierz takiego, który poprowadzi leczenie najbliższe Twoim oczekiwaniom.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Skoro masz kir AA to raczej powinien przepisać. Pasnik na pewno przepisalby.
    A Sacha podobno wszystkich najchętniej by szczepil.
    Dzieki ze chociaz ty rozumiesz.Jestem wkurzona bo czekalam trzy miesiace a cala wizyta przebiegla na promowaniu szczepionek i w niczym mi nie pomogl.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit źle mnie zrozumiałaś, ale nie chce mi się tego tłumaczyć. Ja już leczę się u lekarza nr 5. 😉

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Kit jakbyś wiedziała jakie są skutki uboczne po Accofilu (mam wrażenie, że większe niż po szczepieniach) to parcie by Ci zmalało ;)
    A poważnie to skoro nie pasuje Ci jeden lekarz to jedź do innego. Poczytaj tutaj na forum i wybierz takiego, który poprowadzi leczenie najbliższe Twoim oczekiwaniom.
    Tak wlasnie mam taki zamiar.Ja wiem ale to moje jedyne wyjscie skoro tyle razy poronilam a dziewczynom pomaga.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Kit źle mnie zrozumiałaś, ale nie chce mi się tego tłumaczyć. Ja już leczę się u lekarza nr 5. 😉
    Ja nie umiem tlumaczyc😚

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dzieki ze chociaz ty rozumiesz.Jestem wkurzona bo czekalam trzy miesiace a cala wizyta przebiegla na promowaniu szczepionek i w niczym mi nie pomogl.
    Trzy miesiące to jeszcze nie tak źle. U mnie to trwało pół roku ale od razu zapisałam się do 3 immuno a w międzyczasie zrobiłam badania. Same badania zajęły mi 4 miesiące, bo mam daleko i chciałam wszystko zgrać w jednym czasie. I albo nie badali w tym dniu w kiedy u mnie był 5-8dfl, potem się rozchorowałam a w kolejnym miesiącu wypały święta... i tak minęło 4 miesiące.
    Nie miej pretensji do lekarza. Po prostu musisz trafić na takiego z którym będziecie odbierać na tych samych falach.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Tak wlasnie mam taki zamiar.Ja wiem ale to moje jedyne wyjscie skoro tyle razy poronilam a dziewczynom pomaga.
    Jednym pomaga, innym nie. U mnie leukocyty spadły nawet w trakcie brania Accofilu i serduszko stanęło.

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Jednym pomaga, innym nie. U mnie leukocyty spadły nawet w trakcie brania Accofilu i serduszko stanęło.
    Tak ale jest wiele innych czynnikow ktore wplywa na przebieg ciaxy.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Ale ja nic nie mowilam chyba zle zrozumialas ja pisze caly czas o dr S.a nie o moim ginekologu .Rozumiesz co pisze Sacha gdy bylam na wizycie i nie zgodzilam sie na szczepienia powiedzial ze bez szczepien dalsze leczenie nie ma sensu .Mam genotyp aa i dziewczyny dodtsja accofil bo innego leczenia nie ma w tym wypadku.Absolutnie nic mu nie mowilam ze cos chce tylko sluvhalismy z mezem .Po prostu przez to ze nie chcialam szczepien przekreslil reszte i nie dal mi nic na kiry.
    Zrozumialam, wiem że chodzi o S., ale skoro ma takie podejscie to pewnie jest czymś poparte, sama wiesz że każdy lekarz inaczej leczy. Sama na szczepienia bym sie nie zdecydowala, nie chodzi mi tutaj o obrone doktora S. Chodzi mi o podejscie: ide do lekarza i wymagam, żeby mi przepisal określony lek. To tak nie dziala. Mam nadzieje jednak że uda Ci sie u Sydora go dostać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 20:40

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Jednym pomaga, innym nie. U mnie leukocyty spadły nawet w trakcie brania Accofilu i serduszko stanęło.
    Dr GM mówił, że u niektórych acoffil nie działa i medycyna nie potrafi wskazać czynnika, który powoduje, że u jednych działa u innych nie. Kurcze njut masz pokręcona tą immuno, ale ja niestety też.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
‹‹ 1293 1294 1295 1296 1297 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ