X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Trzy miesiące to jeszcze nie tak źle. U mnie to trwało pół roku ale od razu zapisałam się do 3 immuno a w międzyczasie zrobiłam badania. Same badania zajęły mi 4 miesiące, bo mam daleko i chciałam wszystko zgrać w jednym czasie. I albo nie badali w tym dniu w kiedy u mnie był 5-8dfl, potem się rozchorowałam a w kolejnym miesiącu wypały święta... i tak minęło 4 miesiące.
    Nie miej pretensji do lekarza. Po prostu musisz trafić na takiego z którym będziecie odbierać na tych samych falach.
    Ale niestety mam pretensje bo nawet sie nie postatal zeby pomoc.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Dzieki ze chociaz ty rozumiesz.Jestem wkurzona bo czekalam trzy miesiace a cala wizyta przebiegla na promowaniu szczepionek i w niczym mi nie pomogl.
    No ja tak mialam z Sydorem, poplakalam sie jak wyszlam, ale tu raczej o jego zachowanie chodzilo.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Zrozumialam, wiem że chodzi o S., ale skoro ma takie podejscie to pewnie jest czymś poparte, sama wiesz że każdy lekarz inaczej leczy. Sama na szczepienia bym sie nie zdecydowala, nie chodzi mi tutaj o obrone doktora S. Chodzi mi o podejscie: ide do lekarza i wymagam, żeby mi przepisal określony lek. To tak nie dziala. Mam nadzieje jednak że uda Ci sie u Sydora go dostać.
    Ja nie wymagalam chcialam po prostu zeby nam pomogl a on cala wizyte przeznaczyl na reklame szczepionki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 20:45

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Kit jakbyś wiedziała jakie są skutki uboczne po Accofilu (mam wrażenie, że większe niż po szczepieniach) to parcie by Ci zmalało ;)
    A poważnie to skoro nie pasuje Ci jeden lekarz to jedź do innego. Poczytaj tutaj na forum i wybierz takiego, który poprowadzi leczenie najbliższe Twoim oczekiwaniom.
    Njut a jakie Ty miałaś skutki uboczne po accofilu? W jakiej dawce bralas? Przykro mi z powodu Twojej straty, czekalam potem na Twoje wpisy i myslalam ze sie poddalas, ale widze ze walczysz dzielnie. Jaki teraz macie plan?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Ale niestety mam pretensje bo nawet sie nie postatal zeby pomoc.
    Chciał pomóc ale właśnie szczepieniami na 1 miejscu.
    Ty masz allo mlr 39%? Ja miałam podobny wynik po 1 serii szczepień i nie musiałam już podnosić. Myślę że to dobry wynik.

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Njut a jakie Ty miałaś skutki uboczne po accofilu? W jakiej dawce bralas? Przykro mi z powodu Twojej straty, czekalam potem na Twoje wpisy i myslalam ze sie poddalas, ale widze ze walczysz dzielnie. Jaki teraz macie plan?
    Straciłam połowę włosów i nadal mi wypadają choć był taki moment na koniec ciąży kiedy wypadało znacznie mniej. Accofil na pewno osłabił organizm, zwłaszcza, że brałam go 3 cykle pod rząd. Może dzięki temu udało się zajść naturalnie.
    Zalecona dawka to codziennie po 10mln a w ciąży brałam 7,5mln. Poziom leukocytów był zbliżony na obu dawkach.
    Walką bym już tego nie nazwała. Chcę tylko zabrać ostatnie zarodki i tym samym zakończyć starania.
    Ciśnienie na macierzyństwo ze mnie zeszło, może z racji wieku. Zaczynam dostrzegać plusy z nieposiadania dziecka choć jeśli zechce się pojawić to będę się cieszyła.

    evkill, Anuśla, Esperanza Mia lubią tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Straciłam połowę włosów i nadal mi wypadają choć był taki moment na koniec ciąży kiedy wypadało znacznie mniej. Accofil na pewno osłabił organizm, zwłaszcza, że brałam go 3 cykle pod rząd. Może dzięki temu udało się zajść naturalnie.
    Zalecona dawka to codziennie po 10mln a w ciąży brałam 7,5mln. Poziom leukocytów był zbliżony na obu dawkach.
    Walką bym już tego nie nazwała. Chcę tylko zabrać ostatnie zarodki i tym samym zakończyć starania.
    Ciśnienie na macierzyństwo ze mnie zeszło, może z racji wieku. Zaczynam dostrzegać plusy z nieposiadania dziecka choć jeśli zechce się pojawić to będę się cieszyła.
    Tak bardzo ci zycze zeby sie udalo z calego serca.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Straciłam połowę włosów i nadal mi wypadają choć był taki moment na koniec ciąży kiedy wypadało znacznie mniej. Accofil na pewno osłabił organizm, zwłaszcza, że brałam go 3 cykle pod rząd. Może dzięki temu udało się zajść naturalnie.
    Zalecona dawka to codziennie po 10mln a w ciąży brałam 7,5mln. Poziom leukocytów był zbliżony na obu dawkach.
    Walką bym już tego nie nazwała. Chcę tylko zabrać ostatnie zarodki i tym samym zakończyć starania.
    Ciśnienie na macierzyństwo ze mnie zeszło, może z racji wieku. Zaczynam dostrzegać plusy z nieposiadania dziecka choć jeśli zechce się pojawić to będę się cieszyła.
    AZ nie wchodzi w grę u Ciebie? Albo surogatka?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Tam juz nie przyjmuje.
    Przyjmuje napewno. Ja do niego chodzę.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy az w ogóle wchodzi w gre u kogoś z brakami w kirach. Njut w takim razie życzę Ci spokoju. Z tymo włosami, ech dalas mi do myślenia...a powoli sie przekonywalam do accofilu.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Przyjmuje napewno. Ja do niego chodzę.
    Gdzies dzwonilam na pewno byla to przychodnia i babka powiedziala u nas nie przyjmuje juz.Byc moze cos pomylilam.

  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Mlr wyszlo mi 39 %w tym ze bede je powtarzac .Przy tym wyniku dr S.upieral sie ze bez szczepien dalsze leczenie czyli kirow jest bez sensu.Mam genotyp aa.Wiec dlatego ze odmowilam szczepienia limfocytami nie dostalam accofilu i trzy miesiace czekania na wizyte poszly na marne.
    Ja miałam 38 i uwierz Sydor powiedział że jest dobry. W ogóle nie wspomniał o szczepieniach.

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Nie wiem czy az w ogóle wchodzi w gre u kogoś z brakami w kirach. Njut w takim razie życzę Ci spokoju. Z tymo włosami, ech dalas mi do myślenia...a powoli sie przekonywalam do accofilu.
    Niby tak, ale nigdy nic nie wiadomo. Dlaczego robiłaś HLAc przy BX?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Gdzies dzwonilam na pewno byla to przychodnia i babka powiedziala u nas nie przyjmuje juz.Byc moze cos pomylilam.
    SCM Clinic Kraków Wislane Tarasy, nr w internecie dzwoń. Przyjmuje we wtorki. W poniedziałki potwierdzają wizyty i często zdarza się że ktoś rezygnuje i można wskoczyć. Probuj.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Ja miałam 38 i uwierz Sydor powiedział że jest dobry. W ogóle nie wspomniał o szczepieniach.
    No widzisz , naprawde brak mi slow.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    SCM Clinic Kraków Wislane Tarasy, nr w internecie dzwoń. Przyjmuje we wtorki. W poniedziałki potwierdzają wizyty i często zdarza się że ktoś rezygnuje i można wskoczyć. Probuj.
    To znaczy mam wizyte juz w Katowicach bylo ze najszybciej bo jak zwolni sie cos to na 5 grudnia a jak nie to 4 stycznia.A w Krakowie dopiero na 21 stycxnia miala.Dzieki.

  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    To znaczy mam wizyte juz w Katowicach bylo ze najszybciej bo jak zwolni sie cos to na 5 grudnia a jak nie to 4 stycznia.A w Krakowie dopiero na 21 stycxnia miala.Dzieki.[/QUOTE
    Jak mi zależało to robiłam tak jak Ci mówię i często zdarzało się że cos się zwalnialo. Musisz dzwonić i pytać co tydzień jeżeli oczywiście zależy ci na czasie. Ponadto w Krakowie raz w miesiącu przyjmuje w Parensie tam w piątki ale nie pamiętam już w które. Napewno coś znajdziesz. Lekarz w porządku. Do pacjenta podchodzi napewno indywidualnie. Trzymam kciuki.

  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    AZ nie wchodzi w grę u Ciebie? Albo surogatka?
    AZ w mojej sytuacji nie ma sensu a na surogatkę bym się zdecydowała nawet w tym momencie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 22:13

    Kit lubi tę wiadomość

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    joanna83 wrote:
    Kit wrote:
    To znaczy mam wizyte juz w Katowicach bylo ze najszybciej bo jak zwolni sie cos to na 5 grudnia a jak nie to 4 stycznia.A w Krakowie dopiero na 21 stycxnia miala.Dzieki.[/QUOTE
    Jak mi zależało to robiłam tak jak Ci mówię i często zdarzało się że cos się zwalnialo. Musisz dzwonić i pytać co tydzień jeżeli oczywiście zależy ci na czasie. Ponadto w Krakowie raz w miesiącu przyjmuje w Parensie tam w piątki ale nie pamiętam już w które. Napewno coś znajdziesz. Lekarz w porządku. Do pacjenta podchodzi napewno indywidualnie. Trzymam kciuki.
    Masz racjie bede probowac ale jutro i tak chyba nic juz nie zdzialam bede probowac w poniedzialek.

  • joanna83 Ekspertka
    Postów: 180 54

    Wysłany: 15 listopada 2019, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kit wrote:
    Masz racjie bede probowac ale jutro i tak chyba nic juz nie zdzialam bede probowac w poniedzialek.
    Powodzenia.

    Kit lubi tę wiadomość

‹‹ 1294 1295 1296 1297 1298 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ