X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 maja 2020, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Niedostępny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 10:59

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 17:01

  • Kessi_91 Ekspertka
    Postów: 282 60

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jeśli mam zrobione ana2 i jest ujemne to i tak trzeba by zrobić ana?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2020, 17:01

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4219

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Smutno mi i bardzo przykro, że Tobie jeszcze się nie udało.
    Badanie zlecił lekarz prowadzący z kliniki. Napisałam wczoraj po otrzymaniu wyniku do niej, odpisała że możemy z mężem zbadać HLA-C ale że bez względu na wyniki i tak będzie accofil. Nie mam pojęcia co robić.. Jak pójdę do immunologa to zleci kupę kolejnych badań z tego co czytam one są powiązane z dniami cyklu. Chyba w mojej sytuacji nie uda się ich zrobić skoro jestem na wyciszeniu przed stymulacją.

    Nigdy przenigdy nie udało mi się zajść w ciąże. Ale myślałam, że to wina wyłącznie endometriozy. Mam bardzo złe myśli, że to nie ma prawa się udać skoro nawet nie mam receptorów odpowiedzialnych za implantacje. Czy accofil często pomaga czy to raczej jeden przypadek na wiele że odnosi się z nim sukces?

    Z tego co zdążyłam się dowiedzieć najlepszą opcją byłoby gdyby mąż miał tą opcje a1a1? Ja również?
    Też się załamałam kiedy dowiedziałam się o kirzeAA. Ale to nie jest wyrok. Znalazłam na forum wiele dziewczyn, którym się udało, nawet bez acoffilu. Była też dziewczyna, która już miała jedno dziecko naturalnie i dopiero kiedy starała się o drugie to się dowiedziała że ma kir aa. Pamiętaj, że wiele kobiet nie robi tego badania i zachodzi w ciążę. A może właśnie wystarczy w Twoim przypadku wziąć acoffil i się uda.

    Miracle, Mm lubią tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 maja 2020, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niedostępny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:00

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Nie masz żadnych KIRów aktywujących odpowiedzialnych za implantację.

    Komórki NK nie są zależne od owulacji czy jej braku, wystarczy w drugiej fazie cyklu je zrobić, o ile umiesz je wyznaczyć przy swoich cyklach, bo wiem, że niekiedy przez nieregularne cykle stanowi to problem.

    Ma 2DS4.

  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Smutno mi i bardzo przykro, że Tobie jeszcze się nie udało.
    Badanie zlecił lekarz prowadzący z kliniki. Napisałam wczoraj po otrzymaniu wyniku do niej, odpisała że możemy z mężem zbadać HLA-C ale że bez względu na wyniki i tak będzie accofil. Nie mam pojęcia co robić.. Jak pójdę do immunologa to zleci kupę kolejnych badań z tego co czytam one są powiązane z dniami cyklu. Chyba w mojej sytuacji nie uda się ich zrobić skoro jestem na wyciszeniu przed stymulacją.

    Nigdy przenigdy nie udało mi się zajść w ciąże. Ale myślałam, że to wina wyłącznie endometriozy. Mam bardzo złe myśli, że to nie ma prawa się udać skoro nawet nie mam receptorów odpowiedzialnych za implantacje. Czy accofil często pomaga czy to raczej jeden przypadek na wiele że odnosi się z nim sukces?

    Z tego co zdążyłam się dowiedzieć najlepszą opcją byłoby gdyby mąż miał tą opcje a1a1? Ja również?

    Super masz ginekolog, że sama zleciła Ci wykonanie KIR i bez wizyty u immunologa poda Accofil. W jakiej klinice jesteś? Ja KIR zrobiłam bardzo późno, bo dopiero w 07.2019 i było to kolejne badanie wykonane "na czuja". Tak więc tylko ostatni transfer miałam na Accofilu. Szkoda, że tak późno, ale już niczego nie zmienię.
    Immunolog zalecił mi różne inne badania, ale nie KIR. Natomiast maja klinika nie wierzy w immunologię i KIR (genetyka), nawet teraz musiałam napisać do immunologa o wystawienie zlecenia podania wlewu z Accofilu, bo nie było wystarczające samo zalecenie.
    Twoja ginekolog ma rację, niezależnie od tego, jakie wyjdzie Wam HLA-C: C1C1, C2C2 czy mieszane, to i tak jest to Accofil (wlew, zastrzyki). Na forum była tu kiedyś Meggi1 - udało się jej pomimo że oboje mieli C2C2.
    To będzie Twój pierwszy transfer? Czy Twoja ginekolog zaleca Ci wlew i zastrzyki z Accofilu, w przypadku zastrzyków będzie monitorować morfologię? Jeżeli tak, a jesteś już w trakcie wyciszenia przed stymulacją to może zaryzykujcie i pierwszy transfer wykonajcie wyłącznie z Accofilem. Immunologia to trochę taka "studnia bez dna".

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andziorek wrote:
    Super masz ginekolog, że sama zleciła Ci wykonanie KIR i bez wizyty u immunologa poda Accofil. W jakiej klinice jesteś? Ja KIR zrobiłam bardzo późno, bo dopiero w 07.2019 i było to kolejne badanie wykonane "na czuja". Tak więc tylko ostatni transfer miałam na Accofilu. Szkoda, że tak późno, ale już niczego nie zmienię.
    Immunolog zalecił mi różne inne badania, ale nie KIR. Natomiast maja klinika nie wierzy w immunologię i KIR (genetyka), nawet teraz musiałam napisać do immunologa o wystawienie zlecenia podania wlewu z Accofilu, bo nie było wystarczające samo zalecenie.
    Twoja ginekolog ma rację, niezależnie od tego, jakie wyjdzie Wam HLA-C: C1C1, C2C2 czy mieszane, to i tak jest to Accofil (wlew, zastrzyki). Na forum była tu kiedyś Meggi1 - udało się jej pomimo że oboje mieli C2C2.
    To będzie Twój pierwszy transfer? Czy Twoja ginekolog zaleca Ci wlew i zastrzyki z Accofilu, w przypadku zastrzyków będzie monitorować morfologię? Jeżeli tak, a jesteś już w trakcie wyciszenia przed stymulacją to może zaryzykujcie i pierwszy transfer wykonajcie wyłącznie z Accofilem. Immunologia to trochę taka "studnia bez dna".

    Czyli u Ciebie w klinice uważają, że KIRy nie mają znaczenia?

    Mnie również ginekolog zlecil wykonanie KIRów i on też zlecil mi Accofil. Nic nie mówił o tym, że muszę iść do immunologa, choć zastanawiam się nad tym. Ale obawiam się właśnie, że zleci mi przy okazji milion innych badań...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 09:30

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:00

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Jestem w Angeliusie u dr Paligi, to moje pierwsze podejście, ultra długi protokół więc nawet jeszcze nie zaczeła się stymulacja.

    Nie napisała mi jaki ma plan, czy wlew czy zastrzyki. Wysłałam jej jedynie maila z wynikiem i dostałam taka króciutką odpowiedź. 2 lipca jade na zastrzyk diphereline i pewnie wtedy dopiero dowiem się więcej. Powiedziała żeby nie badać komórek NK, jedynie właśnie HLA-C ale napisała że "możemy" a nie musimy. Wydaje mi się że właśnie tak będzie jak piszesz. Że pierwsza próba tylko z accofilem i zobaczymy.

    Też jestem z tej kliniki. Mnie lekarz jeszcze zrobił biopsje endometrium z komórkami NK, jak wyszedł mi kir aa.

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Dziękuję za pocieszenie. Nie ukrywam, że od wczoraj czytam wszystkie powiązane z tym tematem wątki i jak na razie to mało spotkałam szczęśliwych zakończeń. Jestem przerażona. Dziwi mnie jedna kwestia, skoro to genetyka to skąd ja to mam.. dosłownie wszyscy w mojej rodzinie mają dzieci-dwójke, trójke. Cofając się do pra pra babci.
    To że maja dzieci nie znaczy, że nie maja genotypu AA. Tak jak napisala evkill, sa dziewczyny na forum, które z kirem AA zaszły bezproblemowo w pierwsza ciążę i ja donosily bezproblemowo.

    Miracle lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaKita wrote:
    Czyli u Ciebie w klinice uważają, że KIRy nie mają znaczenia?

    Mnie również ginekolog zlecil wykonanie KIRów i on też zlecil mi Accofil. Nic nie mówił o tym, że muszę iść do immunologa, choć zastanawiam się nad tym. Ale obawiam się właśnie, że zleci mi przy okazji milion innych badań...

    Raczej nie odnoszą się w ogóle do tego badania. Jak masz zalecenia od immunologa to ok, ale sami nie zlecają. Teraz zdziwiło mnie na wizycie, że potrzebne będzie wystawione przez immunologa zlecenie podania wlewu. W październiku wystarczyło, że miałam zalecenia i przyszłam z wykupionym już Accofilem.

    Kammka7 lubi tę wiadomość

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:00

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 maja 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:00

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Miałam biopsje robioną pare tygodni temu. Dr powiedziała że robimy zwykłą bo zanim dojdzie w ogóle do transferu to te komórki NK i tak mogą się pozmieniać. Nie wiem czy dobrze zrobiła,że nie zleciła wtedy tego. Postaram się jej zaufać.
    Zastanawiam się teraz czy w ogóle badać to HLA-C, czy to w ogóle zmienia postać rzeczy skoro ten accofil i tak zostanie użyty..

    Tak, najlepiej zaufać lekarzowi. Ja też do tego się ograniczam, skoro zlecili nam te badania to wiedzą co robią. Niestety smutna prawda jest taka, że jak zaczynam szukać informacji na własną rękę, to dochodzę do wniosku, że już nic mi nie pomoże :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RudaKita wrote:
    Ma 2DS4.

    Nieczynny jest. Tak przynajmniej docent P mówił.

  • Andziorek Autorytet
    Postów: 414 310

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Judit wrote:
    Jestem w Angeliusie u dr Paligi, to moje pierwsze podejście, ultra długi protokół więc nawet jeszcze nie zaczeła się stymulacja.

    Rozważając zmianę kliniki też myślałam nad dr Paligą:) Zdecydowaliśmy się na ostatnią procedurę w Novum wyłącznie z uwagi, że mieliśmy jeszcze jedno podejście w programie warszawskim.

    Starania od 09.2014, 5 procedur IVF, 10 transferów (w tym 3 x cb - 08.2017, 11.2017, 10.2019)
    YhaEp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Nieczynny jest. Tak przynajmniej docent P mówił.

    Jesli jest w formie zmutowanej (2DS4del). Ten z dopiskiem "norm" jest prawidłowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2020, 10:11

  • Judit Autorytet
    Postów: 1535 1397

    Wysłany: 27 maja 2020, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2020, 11:00

    ultra długi protokół:
    8dojrzałych komórek
    7 się zapłodniło
    ❄4AA na pokładzie-jest z nami na świecie 👣
    została ❄ 4AA

    13.02 kriotransfer ❄️4AA
    14.03 jest serduszko❤️

    endometrioza 2/3st,hashimoto, kir aa, ANA 1,2
‹‹ 1391 1392 1393 1394 1395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ