X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja mam 23.6 też się chętnie dowiem , czemu nie można Wit D ?
    Jakie masz zalecenia na te nk?

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 18 października 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekam na wizytę narazie

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 18 października 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    Jakie masz zalecenia na te nk?
    Aga ja mam zlecony acofil w zastrzykach od transferu.
    Lekarz wyjaśnił, ze to w związku z kombinacja komórki nk 17% i kir bx ale brak 3 ważnych kirów implantacyjnych.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Aga ja mam zlecony acofil w zastrzykach od transferu.
    Lekarz wyjaśnił, ze to w związku z kombinacja komórki nk 17% i kir bx ale brak 3 ważnych kirów implantacyjnych.
    A to ja mam encorton 7,5mg i intralipid. Kiry mam bx i wszystkie najważniejsze implantacyjne są. Niestety pierwsza iui się nie powiodła i już myślę co zrobić, aby zmaksymalizowac szanse. Ten accofil mógłby coś podziałac w mojej sytuacji Twoim zdaniem?

  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 18 października 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga1510 wrote:
    A to ja mam encorton 7,5mg i intralipid. Kiry mam bx i wszystkie najważniejsze implantacyjne są. Niestety pierwsza iui się nie powiodła i już myślę co zrobić, aby zmaksymalizowac szanse. Ten accofil mógłby coś podziałac w mojej sytuacji Twoim zdaniem?
    To już decyzja lekarza.
    Natomiast to nie musiał być wynik tych problemów z komórkami nk. Przy IUI to taka loteria trochę.
    Tak samo w pełni zdrowe, płodne pary nie zajdą od razu nawet jak celują w dni płodne, tylko potrwa to i 3 i 4 cykle a nawet więcej.
    Wiec tu nie koniecznie intralipid Ci nie pomaga. Mogło być mnóstwo przyczyn, może nie doszło w ogóle do połączenia plemnika z komórka jajowa? Może akurat komórka jajowa w tym cyklu była słaba, a może plemnik. A nie koniecznie problem z odrzuceniem zarodka. Musisz spróbować kilka cykli, żeby było wiadomo. Wiem, ze wcześniej się udało za 1. Razem ale to bardzo rzadkie. Statystycznie IUI to skuteczność rzędu od 15 do 25 % na cykl. A z nasieniem dawcy przy braku problemów u Kobiety skuteczność dochodzi do 40% na cykl. Mysle, ze statystyki nie kłamią. Nie możesz ocenić po tym jednym cyklu, czy intralipid Ci pomaga czy nie. Spróbuj jeszcze raz na pewno. A jak nie wyjdzie to wtedy można ponownie przegadać z lekarzem i zdecydować co dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2020, 14:27

    Kejti1233 lubi tę wiadomość

  • Kejti1233 Znajoma
    Postów: 18 3

    Wysłany: 18 października 2020, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa1258 wrote:
    Mam pytanie jestem 4 dni po poronieniu kiedy najlepiej zrobić badanie na allo MRL proszę o odpowiedź


    Ja zrobiłam tydzień po drugim poronieniu, tak zalecił ginekolog i wyszło 0, wczoraj byalm u immunolog i on stwierdzi że to za wcześnie, że wynik mógł wyjść zakłamany i najlepiej jakieś 6 tygodni po poronieniu robić.

    Ale czytałam tez inne opinie, dlatego najlepiej jakbyś zapytała swojego lekarza chyba.

    Gdzie będziesz robić? Bo ja zastanawiam się czy nie powtórzyć badania...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2020, 17:58

  • Janinka Autorytet
    Postów: 605 264

    Wysłany: 19 października 2020, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś immunologa w Poznaniu? Z góry dziękuję :)

    14cs CP, ostał się 1 jajowód
    2cs po operacji
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 19 października 2020, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celka wrote:
    Trzymam kciuki, żeby MLR wystrzelił w górę do min 50%💪👍. Czekamy na dobre wieści 🙂

    Celka
    Hej a co u Ciebie słychać? Jeździsz na doszczepienia?

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy wiecie może gdzie mogę zrobić badania allo mlr?,jestem zapisana na grudzień w Katowicach w gyncentrum, ale zależy mi na czasie i szukam gdzie mogę je szybciej zrobić

  • Celka Ekspertka
    Postów: 127 65

    Wysłany: 19 października 2020, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina26 wrote:
    Celka
    Hej a co u Ciebie słychać? Jeździsz na doszczepienia?
    Wyszedł mi pozytywny test, ale podchodzę do tego z mega dystansem. W środę jadę na pierwsze doszczepianie to w ciąży, ale odezwę się więcej za kilka tyg jeśli wszytsko będzie dobrze, a jeśli nie to dam odrazu znać. Ostatnie szczepienie miałam w połowie września akurat w pierwszy dzień miesiączki, więc zaszalam w tym cyklu. Gdybym nie zaszła to bym miała szczepienie w połowie listopada i byłoby to moje 6 szczepienie. Teraz to się boję, że mogą nas wrzucić np na kwarantannę a o to nie trudno i nie będę mogła jechać do Łodzi więc siedzę w domu. Pocieszam się, że jestem świeżo po szczepieniach a w zasadzie byłam w czasie szczepien. Po trzech szczepieniach co dwa tyg MLR wzrósł z 12 % do około 25. Potem doszczepiania co dwa miesiące. Od testu biorę sumiennie wszystkie leki od prof. Ale ogólnie bardzo dużo obaw i stresu.

    Ewelka02, Koniczynka28, baksia lubią tę wiadomość

  • Szatyneczka Autorytet
    Postów: 2564 5362

    Wysłany: 19 października 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tośka86 wrote:
    Cześć, czy wiecie może gdzie mogę zrobić badania allo mlr?,jestem zapisana na grudzień w Katowicach w gyncentrum, ale zależy mi na czasie i szukam gdzie mogę je szybciej zrobić
    Dzwon do dziecięcego szpitala uniwersyteckiego w Krakowie tam mają dosyć szybkie terminy i taniej niż w gyncentrum

    Rocznik '90 starania od 2009
    9 ciąż naturalnych | 2 procedury 3transfer 4.12 - > transfer blastki 5AA ( wlew z immunoglobulin, intralipid, accofil,encorton10mg,heparyna,papaveryna➡️ 6dpt - 24,8 | prog. 18 ( w dniu FET 7)
    9dpt - 66,33 | prog. 16
    10dpt - 106,7 ( inne labo)
    11dpt - 147,89 | prog. 19🙏
    13dpt - 351,95 | prog. 23,15 ☺️
    17dpt - 2565,49 - - >usg pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    18dpt - > wizyta w klinice -pęcherzyk ciążowy 8,5mm i pęcherzyk żółtkowy 19dpt - 4657,30 prog.14,52
    24dpt - 23635 | prog. 11,36 mamy zarodek3,5mm
    26dpt- 34469,9|prog.25,29
    34dpt - usg crl 1,39cm 😍❤️
    14.01. 22- > dzidziuś macha nóżkami crl 2,12 tydz. 8+5 z usg z OM 8+2
    20.01--> tydz. 9+4 z usg crl 2,84 ❤️
    09.02 - >prenatalne 13+1 zdrowa dzidzia|01.03 - > 16+0 - będzie syn ❤️
    ANTOŚ URODZONY 05.08.2022 <-- MAŁY WIELKI CUD ❤️😍
    moja historia
  • Aguś93 Autorytet
    Postów: 586 149

    Wysłany: 19 października 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celka wrote:
    Wyszedł mi pozytywny test, ale podchodzę do tego z mega dystansem. W środę jadę na pierwsze doszczepianie to w ciąży, ale odezwę się więcej za kilka tyg jeśli wszytsko będzie dobrze, a jeśli nie to dam odrazu znać. Ostatnie szczepienie miałam w połowie września akurat w pierwszy dzień miesiączki, więc zaszalam w tym cyklu. Gdybym nie zaszła to bym miała szczepienie w połowie listopada i byłoby to moje 6 szczepienie. Teraz to się boję, że mogą nas wrzucić np na kwarantannę a o to nie trudno i nie będę mogła jechać do Łodzi więc siedzę w domu. Pocieszam się, że jestem świeżo po szczepieniach a w zasadzie byłam w czasie szczepien. Po trzech szczepieniach co dwa tyg MLR wzrósł z 12 % do około 25. Potem doszczepiania co dwa miesiące. Od testu biorę sumiennie wszystkie leki od prof. Ale ogólnie bardzo dużo obaw i stresu.

    Super ! Gratulacje, trzymam kciuki za kropka 👊👊👊

    11.18 Histeroskopia ,2xIUI :(
    06.19 In Vitro- 5 zarodków, po badaniu 3 zdrowe
    07.19 Transfer :(, 12.19 Transfer :(
    05.20 Transfer :(
    Zmiana kliniki -2 i 3 procedura in vitro- beta 0 lub biochemiczne
    Zmiana kliniki - 4 procedura
    22.11 transfer 4bb i 3ba
    7dpt 165🍀
    9dpt 372🍀
    11dpt 601🍀
    14 dpt 1081🍀
    21 dpt wizyta są 2 zarodki 👊🍀
    34 dpt Mamy jedno ❤
    w4sqflw1wm1d4kvz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatyneczka dziękuję za odpowiedź

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 października 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Cześć dziewczyny! Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś immunologa w Poznaniu? Z góry dziękuję :)

    Janinka w Poznaniu nie ma nikogo takiego. Jest prof. Kurpisz w Med Art, ale są opinie, że tak naprawdę się nie zna na rzeczy 🙃 Dziewczyna pokazała mu wyniki, powiedział, że jest ok, a nie miała ochrony zarodka w ogóle. Paśnik powiedział, że nie jest wcale ok i zlecił szczepienia po czym udało jej się zajść w ciążę 🙂

    Paśnik, Malinowski, ewentualnie Wilczyński, ale on faszeruje encortonem w wysokich dawkach zazwyczaj i nic więcej. To wszystko łódzcy immunolodzony leczący niepłodność.

    Jak pójdziesz do zwykłego immunologa to wątpię, że coś wskórasz.

    Do Paśnika i Malinowskiego zjeżdżają z całej PL, to o czymś świadczy 🙂

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 19 października 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antna wrote:
    Rucola trochę jestem szalona ale tu, wbrew pozorom, wygrał zdrowy rozsądek. Długa historia...
    Wysłałam Ci zaproszenie przyjmij proszę🌹
    Kejtii1233, w przeciwieństwie do Przybycienia, Sydor nie nie daje leków w ciemno. Odpisuje na SMS . Jak się dowiedziałam, że mam betę dodatnia specjalnie przyjechał, żeby wypisać receptę. Ale ja u Przybycienia nie miałam ciąż i allo zrobiłam po ponad pół roku od nieudanego transferu. Powiedział mi, że w moim przypadku allo i cytokiny mogą być zmienne. Dlatego zaryzykowałam i się udało 😀
    Powiedz mi proszę - jak to wszystko wyglada z immunoglobulinami ?? One działają podobnie jak szczepienia ? Generalnie u mnie Allo MLR 64% dla Pasnika rewelacja , dla Sachy oszukane i trzeba powtorzyc. Byłam kilka razy w ciąży , ostatni transfer we wrześniu , ale ciąża stracona w 8 tygodniu , później nawet nic nie drgnęło...
    Postanowiliśmy z mężem , ze już dość Invitro i spróbujemy naturalnie. I teraz pytanie czy przy staraniach naturalnych te immunoglobuliny maja sens ?
    Ogólnie mam zestaw od Pasnika jak wszyscy - accofil , encorton , Acard , heparyna. Dodam ze teraz właśnie próbujemy. Accofilem przy naturalnych staraniach , ale jakoś rewelacji sobie nie wróżę ...

    palyna
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 19 października 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatyneczka wrote:
    Dzwon do dziecięcego szpitala uniwersyteckiego w Krakowie tam mają dosyć szybkie terminy i taniej niż w gyncentrum
    A Ty masz już swój wynik?

    0901d7c722.png
  • Megg Autorytet
    Postów: 388 279

    Wysłany: 20 października 2020, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tośka86 wrote:
    Cześć, czy wiecie może gdzie mogę zrobić badania allo mlr?,jestem zapisana na grudzień w Katowicach w gyncentrum, ale zależy mi na czasie i szukam gdzie mogę je szybciej zrobić

    Ja robilam w Gyncentrum w Krakowie, bylo szybciej niz w Katowicach .


    3jgxs65gfbhupcu9.png
  • baksia Autorytet
    Postów: 1489 1316

    Wysłany: 20 października 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Celka wrote:
    Wyszedł mi pozytywny test, ale podchodzę do tego z mega dystansem. W środę jadę na pierwsze doszczepianie to w ciąży, ale odezwę się więcej za kilka tyg jeśli wszytsko będzie dobrze, a jeśli nie to dam odrazu znać. Ostatnie szczepienie miałam w połowie września akurat w pierwszy dzień miesiączki, więc zaszalam w tym cyklu. Gdybym nie zaszła to bym miała szczepienie w połowie listopada i byłoby to moje 6 szczepienie. Teraz to się boję, że mogą nas wrzucić np na kwarantannę a o to nie trudno i nie będę mogła jechać do Łodzi więc siedzę w domu. Pocieszam się, że jestem świeżo po szczepieniach a w zasadzie byłam w czasie szczepien. Po trzech szczepieniach co dwa tyg MLR wzrósł z 12 % do około 25. Potem doszczepiania co dwa miesiące. Od testu biorę sumiennie wszystkie leki od prof. Ale ogólnie bardzo dużo obaw i stresu.
    Celka, cudowna wiadomosc, trzymam kciuki ✊🏻❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 października 2020, 09:19

    iv09ej28y92h7fp1.png
    23.03.2019 Aniołek ❤️ - 9 tc Poronienie zatrzymane
    6.06.2019 - puste jajo płodowe
    12.11.2019 Aniołek ❤️ - 8tc poronienie zatrzymane
    Problemy immunologiczne-szczepienia limfocytami
    Pomorskie
  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 20 października 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie może jakiś numer telefonu do Dr Sydora? Albo chociaż jakiś numer do przychodni w której może w się umówić do niego na wizytę i normalnie idzie się tam dodzwonić :)

    palyna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 października 2020, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janinka wrote:
    Cześć dziewczyny! Czy jesteście w stanie polecić jakiegoś immunologa w Poznaniu? Z góry dziękuję :)


    Podobn9 jest jakaś Pani immunolog w Invimedzie. Moja lekarka ją polecała

‹‹ 1433 1434 1435 1436 1437 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ