X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Okurasei Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 12 stycznia, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    thestorm wrote:
    Trzeba być zdrowym. To drogie badania więc na Twoim miejscu jeśli rzeczywiście jesteś chora to przełożyłabym termin badania. Spytałam o to kiedyś Docenta i powiedział że jeśli faktycznie źle się czujemy to choroba może wpływać i fałszować wyniki.


    Dzieki za szybką odpowiedź! Tak tez zrobię. tak spytam bo to mój pierwszy kontakt z immunologiem, jesteś zadowolona? mnie bardzo przerażają i ceny i terminy. Oczywiście licze na sukces ale ciągle coś i jestem lekko podłamana... teraz jeszcze ta infekcja :( znów przesunie mi się wszystko w czasie...

  • thestorm Przyjaciółka
    Postów: 103 31

    Wysłany: 12 stycznia, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okurasei wrote:
    Dzieki za szybką odpowiedź! Tak tez zrobię. tak spytam bo to mój pierwszy kontakt z immunologiem, jesteś zadowolona? mnie bardzo przerażają i ceny i terminy. Oczywiście licze na sukces ale ciągle coś i jestem lekko podłamana... teraz jeszcze ta infekcja :( znów przesunie mi się wszystko w czasie...

    Rozumiem doskonale. Sama niestety przesuwałam badania ze względu na choroby. Wiem że czekanie wydaje się dołującą bezczynnością, ale niestety nie przyspieszymy tego.. Jeśli chodzi o kontakt jestem bardzo zadowolona. Byłam u docenta raz, a od wizyty jesteśmy w stałym kontakcie mailowym. Badania są drogie, ale jeżeli jest możliwość, że problem leży w immunologii to na pewno warto. U mnie niestety mimo leczenia zgodnie z zaleceniami docenta nie udało się. Ale walczymy. I mam nadzieje ze w końcu się uda.

    27l. 💁‍♀️ PCOS, Niedoczynność tarczycy, Oligo/Anowulacje, cienkie endometrium, mutacje heterozygotyczne mthfr i PAI1, adenomioza.
    27l. 💁‍♂️Kryptozoospermia, Polimorfizm 7T.

    ICSI 11.2021- 12❄️
    I Transfer 5AA (+EG) Poronienie zatrzymane w 8t (krwiak podkosmówkowy) łyżeczkowanie 💔
    II Transfer 4AB (+EG, AH) ❌
    III Transfer 4AA (+EG) Ciąża pozamaciczna, krwotok wewn., usunięcie jajowodu z ciążą 💔
    IV Transfer 4BA (+EG, AH, atosiban, relanium)❌
    V Transfer 4AB (+EG, AH, atosiban, relanium)❌
    Cross 19,5, Allo mlr 0% ➡️Immunoglobuliny
    VI Transfer 4BB (+EG, AH, Atosiban, Relanium i ivig)❌
    VII Transfer 3BB+6BB 💔 CB
    Allo mlr 29,5 💪, Cross 29,7 😠➡️ Antybiotykoterapia
    VIII Transfer 5BA+4BC (+ivig) ❌
    Cross 39%➡️Immunosupresja
    Wyciszamy adenomioze➡️Diphereline
    IX Transfer -kwiecień 🤞❤️🍀
  • Okurasei Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 13 stycznia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    thestorm wrote:
    Rozumiem doskonale. Sama niestety przesuwałam badania ze względu na choroby. Wiem że czekanie wydaje się dołującą bezczynnością, ale niestety nie przyspieszymy tego.. Jeśli chodzi o kontakt jestem bardzo zadowolona. Byłam u docenta raz, a od wizyty jesteśmy w stałym kontakcie mailowym. Badania są drogie, ale jeżeli jest możliwość, że problem leży w immunologii to na pewno warto. U mnie niestety mimo leczenia zgodnie z zaleceniami docenta nie udało się. Ale walczymy. I mam nadzieje ze w końcu się uda.

    Dobrze, to czekam cierpliwie na wyzdrowienie. Dziś internista potwierdził, że to przeziębienie do leczenia objawowego bez potrzeby antybiotyku - chociaż tyle dobrego, bo już raz przez antybiotyki miałam wszystko badania i procedury przesuwane. Na nas czeka tylko jeden zamrożony zarodek dlatego bardzo mi zależy, żeby zrobić wszystko, żeby jak najlepiej być przygotowaną na przyjęcie go.

    To niestety pewnie przesunie w czasie też wizytę u docenta. A mogę spytać, gdzie wykonujesz te badania? i czy długo czeka się na wynik ?

  • thestorm Przyjaciółka
    Postów: 103 31

    Wysłany: 13 stycznia, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okurasei wrote:
    Dobrze, to czekam cierpliwie na wyzdrowienie. Dziś internista potwierdził, że to przeziębienie do leczenia objawowego bez potrzeby antybiotyku - chociaż tyle dobrego, bo już raz przez antybiotyki miałam wszystko badania i procedury przesuwane. Na nas czeka tylko jeden zamrożony zarodek dlatego bardzo mi zależy, żeby zrobić wszystko, żeby jak najlepiej być przygotowaną na przyjęcie go.

    To niestety pewnie przesunie w czasie też wizytę u docenta. A mogę spytać, gdzie wykonujesz te badania? i czy długo czeka się na wynik ?

    Badania robię u siebie w klinice w Bocianie. Raz w tygodniu można pobrać badania, które są wysyłane do labolatorium APC.
    Powodzenia kochana! 💪

    Okurasei lubi tę wiadomość

    27l. 💁‍♀️ PCOS, Niedoczynność tarczycy, Oligo/Anowulacje, cienkie endometrium, mutacje heterozygotyczne mthfr i PAI1, adenomioza.
    27l. 💁‍♂️Kryptozoospermia, Polimorfizm 7T.

    ICSI 11.2021- 12❄️
    I Transfer 5AA (+EG) Poronienie zatrzymane w 8t (krwiak podkosmówkowy) łyżeczkowanie 💔
    II Transfer 4AB (+EG, AH) ❌
    III Transfer 4AA (+EG) Ciąża pozamaciczna, krwotok wewn., usunięcie jajowodu z ciążą 💔
    IV Transfer 4BA (+EG, AH, atosiban, relanium)❌
    V Transfer 4AB (+EG, AH, atosiban, relanium)❌
    Cross 19,5, Allo mlr 0% ➡️Immunoglobuliny
    VI Transfer 4BB (+EG, AH, Atosiban, Relanium i ivig)❌
    VII Transfer 3BB+6BB 💔 CB
    Allo mlr 29,5 💪, Cross 29,7 😠➡️ Antybiotykoterapia
    VIII Transfer 5BA+4BC (+ivig) ❌
    Cross 39%➡️Immunosupresja
    Wyciszamy adenomioze➡️Diphereline
    IX Transfer -kwiecień 🤞❤️🍀
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 17 stycznia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, możecie mi powiedzieć jak w cyklu zmieniają się wartości komórek NK? Robiłam subpopulację limfocytow, ale wypadło na 2dc. Niestety, miałam większy pakiet wykupiony. Już jestem mądrzejsza, że powinna być II faza, ale staram się poznać znaczenie. Jeżeli teraz mam minimalnie zawyzone NK to raczej w II fazie będzie wyżej?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 13:12

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z Was jest zainteresowana odkupieniem prografu 1 mg (46 tab, jedno opakowanie całe i 16 tab z otwartego). Jeśli tak to zapraszam do kontaktu.

  • Agatka99 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 25 stycznia, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy komuś tutaj pomógł accofil na Kir AA ? :(

  • Ola1108 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 stycznia, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marilyn28 wrote:
    Cześć wszystkim, pierwszy raz szukam pomocy na jakimkolwiek forum ale czuje się trochę zagubiona i bezsilna, nie wiem co dalej robić, spotykam się ze sprzecznymi informacjami, będę wdzięczna za każdą pomoc i poradę. Post będzie długi więc z góry dziękuję wszystkim, którzy dobrną do końca ;) staramy się z mężem o dziecko od sierpnia 2021, ja mam obecnie 28 lat mąż 32. Od tego czasu spotkały nas 3 poronienia. Pierwsze zakończone łyżeczkowaniem w 11tyg wg OM, dziecko zatrzymało się w okolicach 8-9tyg, nie dało się już dokładnie określić, nie było żadnych oznak poronienia, dowiedzieliśmy się na USG, na wcześniejszym wszystko było ok, serduszko biło. To był pierwszy cykl starań. Odczekalismy kilka miesięcy, znów pierwszy cykl, ciąża ale tym razem biochemiczna poronienie samoistne. Być może przez ostre zapalenie gardła i wysoką gorączkę w okresie implantacyjnym. Po tym zaczęliśmy starania od razu, udało się w 3 cyklu po poronieniu, niestety ciąża obumarla w 9tyg, znów żadnych objawów, zakończona zabiegiem. Na wcześniejszym USG lekarz stwierdził, że serduszko nie bije miarowo. Brałam duphaston, luteinę i acard. W międzyczasie zrobiliśmy mnóstwo badań:
    Morfologia, mocz, Alloprzeciwciała, wszystkie choroby bakteryjne i wirusowe, posiewy u mnie i męża, poziomy witamin, żelazo, ferrytynę,homocysteina, trombofilia, zespół antyfosfolipidowy, ANA, anty TPO, anty TG, tsh, ft3, ft4, USG tarczycy, AMH, cytologię, hormony, progesteronOH, glukozę i insulinę, kariotypy nas obojga, w każdej ciąży monitorowane CRP, nie było ani trochę podniesione poza normę. Ponadto mąż wykonał badanie nasienia, badanie chromatyny plemnikowej, test wiązania z hialuronem, mioxys, hormony, tsh, morfologię, poziom witaminy D3. Jedyne co wyszło to polimorfizm PAI1 w układzie homozygotycznym i MTHFR C w heterozygotycznym ale to chyba nie miało znaczenia, bo homocysteina 5.2. Ginekolog, hematolog i poradnia Gyncentrum zgodnie twierdzą, że to co wyszło nie miało wpływu na poronienia i nie chcieli przepisać heparyny w 3 ciąży choć uderzalam drzwiami i oknami. Teraz twierdzą, że jednak heparyna pomoże. W Gyncentrum pani poleciła zbadać jeszcze immunofenotyp, kir i Allo mlr. Zwykli ginekolodzy natomiast odradzają twierdząc, że to czysta komercja, która nie ma żadnego uzasadnienia medycznego a stosowane leczenie to samowolka. Badania te są dość drogie a ja nie wiem sama co mam robić... Z jednej strony wydałam już tysiące złotych i mam trochę dość tego wyłudzania, przeciągania i zwodzenia, mam wrażenie, że człowiek który jest chory albo kobieta która chce mieć dziecko jest traktowana jak dojna krowa, która wyda każde pieniądze bez względu na to czy jest to uzasadnione czy nie. A z drugiej strony nie przeżyje chyba czwartej straty, wszyscy wokół mnie zachodzą w ciążę i rodzą zdrowe dzieci tylko u mnie ciągle coś jest nie tak. Bardzo chciałabym żeby teraz się już udało, nie chcę niczego przeoczyć. Kochane dziewczyny, jak myślicie, które z tych badań byłyby najbardziej adekwatne i mogłyby coś wnieść? Czytałam gdzieś, że KiRy bada się bardziej przy problemach z zajściem w ciążę i ciążach biochemicznych, czy u mnie badanie tego będzie miało sens? Czytalam jeszcze o badaniu Th1/Th2. Co myślicie? Warto? Dodam jeszcze, że nie badaliśmy zarodków, bo wydalalam je po podaniu tabletek, zabieg usuwał tylko resztki które się zatrzymały i nie chciały same oczyścić :( w ostatnim hist-pacie wyszły elementy martwicy w doczesnej, lekarz twierdzi, że może to świadczyć o zakrzepie. Będę wdzięczna za kazdą odpowiedź i radę w sprawie badań immunologicznych. Pozdrawiam serdecznie
    Zdesperowana

    Ze względu na późniejsze poronienia mogłabyś zrobić badania histopatologiczne materiału po poronieniu, konkretnie CD68 w MedLifeCover w Krośnie. Mi wyszło zapalenie kosmków łożyskowych (niestety nieuleczalne, ale leczenie heparyną, acardem, encortonem i hydroksychlorochiną przynosi jakieś efekty), z badań hla I i II moich i męża wyszła zgodność tkankowa. Miałam szczepienia limfocytami szwagra i po trzech zaszłam w ciążę, obecnie 27tc. Od początku ciąży biorę clexane 0,4, acard 150, encorton 7,5mg(sama dostosowałam dawkę, bo immunolog kazał zrezygnować ze wszystkich leków nie patrząc na zapalenie, a ginekolog chciał dać 20mg, ale taka dawka nie jest zalecana po szczepieniach, więc ustaliliśmy 7,5mg), od 17 tygodnia hydroksychlorochinę 200mg (powinnam stosować od początku ale cały czas się wahałam, na szczęście ciąża się utrzymała), duphaston 3x10mg oraz cyclogest 2x400 mg (w 26 tygodniu zamieniony na luteinę 2x200mg (luteina jest darmowa w ciąży a cyclogest kosztował prawie 400zł/m-c, więc zapytałam czy mogę brać luteinę po dwie tabletki rano i wieczorem żeby zachować dawkę, ale powiedział, że można już zmniejszyć dawkę do dwóch tabletek luteiny (dopochwowo)

  • Ola1108 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 stycznia, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny, czy któraś z was zaszła w ciążę po szczepieniach i później w drugą? Czy przed drugą ciążą trzeba powtarzać szczepienia, czy próbowałyście bez, jeżeli tak to znowu trzy szczepienia, czy może jedno przypominające

  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 462 578

    Wysłany: 31 stycznia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek129 wrote:
    Hej,jak po wizycie u lekarza ? Ja mam trochę inną sytuację, więc pewnie za dużo nie pomogę, ale wiem też,że Allo po poronieniach czy transferach nawet nieudanych powinno podskoczyć mimowolnie. Jeśli dalej jest 0 to organizm jednak nie działa prawidłowo. Polecam też jeśli nie robilyscie, zrobić biopsję endometrium z wycinkami CD, mi wyszedl atak na zarodek i ogólnie Allo 0 mimo wcześniejszych transferów. Jestem w trakcie szczepień, ale też po immunosupresji,bo miałam dodatnie ANA3.

    Styczeń mnie przygnębił jakoś, nawet tu nie wchodziłam. Wizyta trochę nietypowa…pan doktor M miał swoją asystentkę z którą siedział w gabinecie. Trochę dziwnie się czułam, młoda dziewczyna notowała wszystko na komputerze. Sam doktor średnie wrażenie na mnie zrobił, powiedział, że coś na pewno jest nie tak skoro tyle starań i nic . Zlecił test na Endo , kariotypy i badania męża za grube pieniądze i skierował do immunologa czyli to na czym mi zależało. Test na endometriozę zrobiłam i wyszło mi 85% prawdopodobieństwa , że nie mam więc narazie temat odpuszczam. Kariotypów nam się nie udało zrobić bo pani przez telefon się pomyliło i jechaliśmy niepotrzebnie w dzień kiedy nie robili tych badań . Przy okazji wizyty jednak zrobiłam sobie badanie na KIR i trkmbofilie.

    KIR już mam wyniki, niestety najgorszy typ czyli AA , nie mam żadnych receptorów aktywujących .
    Na trombofilie jeszcze czekam.

    Jutro wizyta u Sydora, już nie chce przekładać. Niech zleci jakieś badania co uważa bo jest ich tyle, że nie wiem na co pensje wydać 🥴

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Gabi123 Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 1 lutego, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Styczeń mnie przygnębił jakoś, nawet tu nie wchodziłam. Wizyta trochę nietypowa…pan doktor M miał swoją asystentkę z którą siedział w gabinecie. Trochę dziwnie się czułam, młoda dziewczyna notowała wszystko na komputerze. Sam doktor średnie wrażenie na mnie zrobił, powiedział, że coś na pewno jest nie tak skoro tyle starań i nic . Zlecił test na Endo , kariotypy i badania męża za grube pieniądze i skierował do immunologa czyli to na czym mi zależało. Test na endometriozę zrobiłam i wyszło mi 85% prawdopodobieństwa , że nie mam więc narazie temat odpuszczam. Kariotypów nam się nie udało zrobić bo pani przez telefon się pomyliło i jechaliśmy niepotrzebnie w dzień kiedy nie robili tych badań . Przy okazji wizyty jednak zrobiłam sobie badanie na KIR i trkmbofilie.

    KIR już mam wyniki, niestety najgorszy typ czyli AA , nie mam żadnych receptorów aktywujących .
    Na trombofilie jeszcze czekam.

    Jutro wizyta u Sydora, już nie chce przekładać. Niech zleci jakieś badania co uważa bo jest ich tyle, że nie wiem na co pensje wydać 🥴

    U kogo się leczysz czy to dr Malinowski ? Może pomogę i opowiem moja historię ja leczyłam się u dr Paligi w Katowicach naprawdę warto odwiedziłam różnych lekarzy żaden nie pomógł tylko kasę wyciągali mogę to śmiało powiedzieć po długich latach starań,a u pani dr konkretnie i rzeczowo podeszła do mojego problemu gdzie po 2 latach dziś tule w ramionach mojego małego syna naprawdę gdyby nie dr Paliga dziś nie miałabym synka bardzo serdecznie dziękujemy pani dr że nam pomogła ,jeśli masz jakieś pytania śmiało możesz pisać pomogę bo wiem jak to jest czekać na upragnione dziecko. Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby wam się udało👊

  • Różyczka91 Autorytet
    Postów: 1329 2579

    Wysłany: 1 lutego, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nadal szukam kogoś kto mi przetoczy immunoglobuliny w Poznaniu lub okolicy 🫢. Na FB z tego co wertowałam to tylko Warszawa/ Katowice / Kraków . Serio w całym Poznaniu nie ma osoby która by to podała ?🥺

    Ja 32, mąż 33.
    Starania od stycznia '20.
    Obniżone parametry nasienia,
    Allo 0% ,
    Biopsja endometrium 12/10 - leczenie od grudnia '23 do lutego '24

    I IVF start maj '23. Uzyskano 3 ❄️❄️❄️

    1 transfer czerwiec 23 5AB -nieudany
    2 transfer lipiec 23 4CC - nieudany
    3 transfer wrzesień 23 - 4AC - nieudany

    Zmiana kliniki
    Start stymulacji listopad.

    Mamy 1❄️ przebadany Zarodek 5.1.1.

    23.04. TRANSFER 🙏🦋❤️
    5 dpt ⏸️ beta 17,74 🙏
    7 dpt beta 56,13 , progesteron 34,78 🙏
    9 dpt beta 150,90 🙏
    13 dpt beta 903,80 🙏
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 462 578

    Wysłany: 1 lutego, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi123 wrote:
    U kogo się leczysz czy to dr Malinowski ? Może pomogę i opowiem moja historię ja leczyłam się u dr Paligi w Katowicach naprawdę warto odwiedziłam różnych lekarzy żaden nie pomógł tylko kasę wyciągali mogę to śmiało powiedzieć po długich latach starań,a u pani dr konkretnie i rzeczowo podeszła do mojego problemu gdzie po 2 latach dziś tule w ramionach mojego małego syna naprawdę gdyby nie dr Paliga dziś nie miałabym synka bardzo serdecznie dziękujemy pani dr że nam pomogła ,jeśli masz jakieś pytania śmiało możesz pisać pomogę bo wiem jak to jest czekać na upragnione dziecko. Pozdrawiam i trzymam kciuki żeby wam się udało👊
    Byłam u dr Mercika w Gyncentrum. Dr Paliga przyjmuje w Angeliusie z tego co widzę. Tam jeszcze nie byłam. Narazie pokładam dużą nadzieje w pana doktora Sydora. Mam wyniki trombofili już do kompletu na dzisiaj , chyba wszystko ok.

    A możesz powiedzieć co było w Waszym przypadku przyczyną niepowodzeń?

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Gabi123 Znajoma
    Postów: 28 5

    Wysłany: 1 lutego, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Byłam u dr Mercika w Gyncentrum. Dr Paliga przyjmuje w Angeliusie z tego co widzę. Tam jeszcze nie byłam. Narazie pokładam dużą nadzieje w pana doktora Sydora. Mam wyniki trombofili już do kompletu na dzisiaj , chyba wszystko ok.

    A możesz powiedzieć co było w Waszym przypadku przyczyną niepowodzeń?

    Problemy immunologiczne również dr Paliga skierowała mnie dr Sydora który zlecił szczepienia limfocytami i po nich się udało . Czy mialas robione badanie w którym dniu dokładnie występuje okienko implantacyjne ?

  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 462 578

    Wysłany: 2 lutego, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabi123 wrote:
    Problemy immunologiczne również dr Paliga skierowała mnie dr Sydora który zlecił szczepienia limfocytami i po nich się udało . Czy mialas robione badanie w którym dniu dokładnie występuje okienko implantacyjne ?

    Nie miałam, ale myślałam, że to się robi tylko przy IVF? Wam się udało naturalnie czy IVF?

    Wczorajsza wizyta u dr Sydora była sympatyczna, fajny lekarz. Przejrzał wszystkie wyniki i co mnie zaskoczyło jakoś się nie uczepił tego mojego kira, że taki straszny. Zlecił jeszcze m.in. cytokiny i allo mlr. Sądzi, że te moje dziwne długie cykle mogą świadczyć o tym, że coś próbuje się zagnieździć . Ale powiedział , że naturalnie jest szansa i będziemy w to celować :)

    Także zbieram kolejne badania do teczki i potem będziemy chyba dobierać leki, pewnie accofil.

    Dziękuję Ci za zainteresowanie i wsparcie ! Ciężko z kimś pogadać bo przyjaciele i rodzina nie wiedzą o czym mówię , brzmię jak wariatka(immunolog, kiry, kariotypy, cytokiny 😅😂)

    Aha i co ciekawe do szczepień to wspomniałam lekarzowi, że siostra miała allo mlr 0% przy staraniach, ale po pół roku zaskoczyło i pytał się mnie czy się szczepiła. Szczepień nie było i stwierdził, że dobrze bo czasem wystarczy przerwa w przytulaniu (u nich tak było właśnie z powodów zawodowych półroczna przerwa ) . To nie wiem czy mu się coś teraz nie zmieniło w zaleceniach. W każdym razie brzmiał tak jakby nie był za szczepionkami , może traktuje to jako ostateczną ostateczność .

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Motylek129 Autorytet
    Postów: 702 407

    Wysłany: 6 lutego, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Nie miałam, ale myślałam, że to się robi tylko przy IVF? Wam się udało naturalnie czy IVF?

    Wczorajsza wizyta u dr Sydora była sympatyczna, fajny lekarz. Przejrzał wszystkie wyniki i co mnie zaskoczyło jakoś się nie uczepił tego mojego kira, że taki straszny. Zlecił jeszcze m.in. cytokiny i allo mlr. Sądzi, że te moje dziwne długie cykle mogą świadczyć o tym, że coś próbuje się zagnieździć . Ale powiedział , że naturalnie jest szansa i będziemy w to celować :)

    Także zbieram kolejne badania do teczki i potem będziemy chyba dobierać leki, pewnie accofil.

    Dziękuję Ci za zainteresowanie i wsparcie ! Ciężko z kimś pogadać bo przyjaciele i rodzina nie wiedzą o czym mówię , brzmię jak wariatka(immunolog, kiry, kariotypy, cytokiny 😅😂)

    Aha i co ciekawe do szczepień to wspomniałam lekarzowi, że siostra miała allo mlr 0% przy staraniach, ale po pół roku zaskoczyło i pytał się mnie czy się szczepiła. Szczepień nie było i stwierdził, że dobrze bo czasem wystarczy przerwa w przytulaniu (u nich tak było właśnie z powodów zawodowych półroczna przerwa ) . To nie wiem czy mu się coś teraz nie zmieniło w zaleceniach. W każdym razie brzmiał tak jakby nie był za szczepionkami , może traktuje to jako ostateczną ostateczność .
    Czekam na Twoje badania w takim razie. Daj znać koniecznie. Kurcze to Allo to jakieś magiczne.... Ja jestem po trzech szczepieniach. Za tydzień powtarzam badanie i zobaczymy czy pomogły... Z Kir AA wiem,że dziewczyny też zachodziły. Trzymam kciuki😊

    CC 2014
    Starania od 2017r.
    👧Amh 2,6
    👦wyniki ok
    Marzec 2022 Polip-histeroskopia
    Sierpień 2022 hsg- jajowody niedrożne😔
    Listopad 2022 start in vitro
    Zapłodniono 6komórek: przetrwaly 4❄❄❄❄
    Transfer swieży po punkcji ❌

    28.03.2023 transfer 6dniowej blastki
    7dpt beta 20,2 🤔
    9dpt 16,5
    10dpt 9,7
    14dpt <2.0
    Zostały ❄❄
    Histeroskopia 09.05.23
    Wysokie cd 56- 284/1
    Nowy plan działania: wit D 6tys
    encorton
    acofil wlew
    21.07.23 transfer ❄ 4BC
    Silne bole brzucha 3dpt 😔 (nospa maks)
    4dpt prog 38,37
    6dpt beta hcg <2,3
    Została ostatnia ❄

    IMMUNOLOGIA
    Allo MLR 0
    Immunosupresja + szczepienia limfocytami (oby pomogły)
    Wzrost Allo 25,6% (luty 2024)

    Transfer 12.03.24r. (Ostatni)
    Atosiban + acard
    2dpt - bóle brzucha i w nocy + brązowy śluz (aby raz w dzień )

    Progesteron 3dpt : 59,84
    5dpt sikany negatyw
    6dpt beta: 2,5
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7268 7401

    Wysłany: 7 lutego, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Czy na allo 0% są tylko szczepienia?

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 8 lutego, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy na allo 0% są tylko szczepienia?

    Z tego co Paśnik mówi to im bliżej zera tym gorzej i wtedy tylko szczepienia limfocytami 🤷🏼‍♀️

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Dina Ekspertka
    Postów: 146 75

    Wysłany: 8 lutego, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy na allo 0% są tylko szczepienia?
    Z tego co czytałam na grupie na FB jeszcze wlewy z immunoglubulinami. Dowiem się w przyszłym tygodniu

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    **************
    Kariotypy ✅, wiek 38
    Hashimoto, IO już uregulowana
    AMH styczeń 2023 -3.06
    ALLO MLR 0

    XI. 2023 - III stymulacja
    13🥚➡️2❄️➡️zdrowe !🍀

    Styczeń 2023 - II stymulacja
    15 🥚➡️ 1❄️4BB➡️zdrowa!
    31.05 transfer FET❄️ beta 0 😞
    USG 3D ✅

    Lipiec 2022 - I IVF, 5 ❄️➡️PGD➡️aneuplodie 😔

    4 poronienia zatrzymane ok. 10 t. c.
    03.2022 - aneuploidia
    2020 - aneuploidia
    2019 - nie zbadane
    2018 aneuploidia
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 8 lutego, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda ze nie widziałam tej wiadomości wcześniej😬 byłam dziś u niego na wizycie to bym podpytała

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
‹‹ 1677 1678 1679 1680 1681 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ