X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Hmmm Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 listopada 2023, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! Czy orientujecie się czy, jeśli w zeszłym roku <grudzień 2022> robiliśmy test MLR i crossmatch CD3+/IgG oraz byliśmy na pierwszej wizycie w Łodzi, to czy teraz, gdy chcemy wrócić do tematu immunologii, musimy ponownie wykonać obydwa testy?

    Pozdrawiam

  • Malgos89 Debiutantka
    Postów: 9 14

    Wysłany: 21 listopada 2023, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Jestem kompletna zielona w tematach immunologii. Za nami 4 nieudane transfery o zalecenie do badań immunolologicznych i wizyty u Pasnika. Powoli robimy badania, wizyta wstępnie umówiona. Mam jedno pytanie, został nam ostatni niezbadany zarodek, czy jeśli podejdę do nowej procedury (zakładając, ze transfer się nie uda) to czy zalecenia od immunologa nadal będą aktualne, czy po nowej procedurze należy wszystkie badania powtórzyć?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7678

    Wysłany: 25 listopada 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Czy któraś z Was robiła badania immunologiczne przy hashimoto? Chcemy zrobić allo mlr i cross match, ale zaczęłam się zastanawiać, czy hashimoto nie fałszuje wyników 🤔

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7479 7678

    Wysłany: 25 listopada 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgos89 wrote:
    Cześć dziewczyny. Jestem kompletna zielona w tematach immunologii. Za nami 4 nieudane transfery o zalecenie do badań immunolologicznych i wizyty u Pasnika. Powoli robimy badania, wizyta wstępnie umówiona. Mam jedno pytanie, został nam ostatni niezbadany zarodek, czy jeśli podejdę do nowej procedury (zakładając, ze transfer się nie uda) to czy zalecenia od immunologa nadal będą aktualne, czy po nowej procedurze należy wszystkie badania powtórzyć?
    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz
    Zależy od lekarza. Czy nie będzie chciał czegoś zmienić, jeśli na tych zaleceniach kilkukrotnie się nie udało.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Paulina140587 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 30 listopada 2023, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Was mogłaby mi napisać co oznacza wynik cross match 18%?

  • Sarenka150 Autorytet
    Postów: 440 229

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina140587 wrote:
    Witam, czy któraś z Was mogłaby mi napisać co oznacza wynik cross match 18%?

    To oznacza, że będziesz mogła być szczepiona limfocytami męża/partnera.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1434 635

    Wysłany: 4 grudnia 2023, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Właśnie dostałam wyniki cytokin. Są mocno rozjechane. Będę szła do doktora S w Krakowie.

    Co o nich myślicie?
    https://ibb.co/qYdMPpH

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Mimiiiś Autorytet
    Postów: 278 211

    Wysłany: 5 grudnia 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy leczenie stanu zapalnego endometrium i immunopresja kolidują ze sobą ? Jedno przeczy drugiemu, nie można w jednym czasie tego łączyć, jak to rozegrać ? Ostatni ujemny wynik biopsji miałam w czerwcu, mimo to się nie udało, zastanawiam się czy przed kolejnym transferem badać cd138 czy skupić się na immunopresji która mam rozpocząć po nowym roku 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 grudnia 2023, 17:24

  • martuska09 Autorytet
    Postów: 1015 289

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dostałam wynik cd138 który brzmi
    Fragmenty endometrium bez cech wydzielania
    Komórki cd138 obecne pojedyncze w podścielisku 4komorki/1mm2
    Widzę że większość z was ma podawane na 10mm2?
    Mój wynik oznacza zapalenie?

    33lat
    niedoczynność tarczycy,hashimoto,hiperprolaktynemia, io, endometrioza do kompletu🥴
    01.2021-laparoskopia
    10.2021 laparotomia z wycięciem jajowodów
    10transferów za nami ..
    1 poronienie w 8tc
    1cp
    W końcu Zmiana kliniki!
    Cdn...
    „Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe.”
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 324 49

    Wysłany: 7 grudnia 2023, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was był na konsultacji u immunolog Elżbiety Papugi- Szeli? Chciałam zadać kilka pytań.

  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 468 584

    Wysłany: 8 grudnia 2023, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dołączam się do wątku . Zaczynam dopiero zgłębiać temat immunologi, ale podejrzewam, że może mnie dotyczyć . Po kilkunastu nieudanych cyklach, przy występującej owulacji, dobrych wynikach (hormony, witaminy), niskim TSH (mam Hashimoto) postanowiłam zgłębić temat szerzej. Ostatnio miałam nawet cykl z ovi , ale niestety nic z tego.

    Już robiąc betę stwierdzilam, że zrobię odrazu sobie badania ANA1. Wyszło mi wynik graniczny, typ świecenia mitotyczny. Ciężko coś znaleźć na ten temat w internecie i na forum, raczej więcej mowi się o innych wynikach i innych typach świeceń. Dlatego zastanawiałam się czy jest sens drążyć dalej te badania, ale zamroziłam krew za zlotowke więc stwierdziłam, że to wykorzystam i zleciłam ANA2😂

    Czekam na wyniki ( do 6 dni). Może ktoś z Was wie czy taki wynik jednak może oznaczać jakąś nieprawidłowość ? Czy to po prostu wpływ Hashimoto .

    Zmieniam też klinikę w Katowicach na inną, zależy mi na immunologu a dokładniej doktorze Sydor, ale on przyjmuje tylko pacjentki z kliniki. Zapisałam się więc do dr Mercika i mam już termin na 18 grudnia . Mam nadzieję, że po tej wizycie uda mi się umówić do doktora S. O samym Merciku słyszałam różne opinie, ale znajomej pomógł zajść w ciążę .

    Moja siostra (również Hashimoto) poroniła 1szą ciążę , wyszło jej wtedy allo mlr 0%, czynnik v leiden i mutacja mthfr. Ma już 3 dzieci, zaszła naturalnie, a w ciąży jedynie brała acard. Zastanawiam się czy mogę mieć podobne schorzenia i czy jest sens robić jeszcze jakieś inne badania w miedzyczasie. Allo gdzieś tu czytałam na forum, że nie ma sensu robić jeśli nie było stwierdzonej ciąży, ale znowu ktoś pisał, że brak tych przeciwciał może powodować, że dochodzi do zapłodnienia, ale nie dojdzie do zagnieżdżenia zarodka więc kobieta się o tym nawet nie dowie.

    Jak myślicie zrobić jeszcze jakieś badania czy poczekać na razie do wizyty?



    Lwica_Lewka lubi tę wiadomość

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Motylek129 Autorytet
    Postów: 702 407

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Cześć, dołączam się do wątku . Zaczynam dopiero zgłębiać temat immunologi, ale podejrzewam, że może mnie dotyczyć . Po kilkunastu nieudanych cyklach, przy występującej owulacji, dobrych wynikach (hormony, witaminy), niskim TSH (mam Hashimoto) postanowiłam zgłębić temat szerzej. Ostatnio miałam nawet cykl z ovi , ale niestety nic z tego.

    Już robiąc betę stwierdzilam, że zrobię odrazu sobie badania ANA1. Wyszło mi wynik graniczny, typ świecenia mitotyczny. Ciężko coś znaleźć na ten temat w internecie i na forum, raczej więcej mowi się o innych wynikach i innych typach świeceń. Dlatego zastanawiałam się czy jest sens drążyć dalej te badania, ale zamroziłam krew za zlotowke więc stwierdziłam, że to wykorzystam i zleciłam ANA2😂

    Czekam na wyniki ( do 6 dni). Może ktoś z Was wie czy taki wynik jednak może oznaczać jakąś nieprawidłowość ? Czy to po prostu wpływ Hashimoto .

    Zmieniam też klinikę w Katowicach na inną, zależy mi na immunologu a dokładniej doktorze Sydor, ale on przyjmuje tylko pacjentki z kliniki. Zapisałam się więc do dr Mercika i mam już termin na 18 grudnia . Mam nadzieję, że po tej wizycie uda mi się umówić do doktora S. O samym Merciku słyszałam różne opinie, ale znajomej pomógł zajść w ciążę .

    Moja siostra (również Hashimoto) poroniła 1szą ciążę , wyszło jej wtedy allo mlr 0%, czynnik v leiden i mutacja mthfr. Ma już 3 dzieci, zaszła naturalnie, a w ciąży jedynie brała acard. Zastanawiam się czy mogę mieć podobne schorzenia i czy jest sens robić jeszcze jakieś inne badania w miedzyczasie. Allo gdzieś tu czytałam na forum, że nie ma sensu robić jeśli nie było stwierdzonej ciąży, ale znowu ktoś pisał, że brak tych przeciwciał może powodować, że dochodzi do zapłodnienia, ale nie dojdzie do zagnieżdżenia zarodka więc kobieta się o tym nawet nie dowie.

    Jak myślicie zrobić jeszcze jakieś badania czy poczekać na razie do wizyty?
    Hej,jak po wizycie u lekarza ? Ja mam trochę inną sytuację, więc pewnie za dużo nie pomogę, ale wiem też,że Allo po poronieniach czy transferach nawet nieudanych powinno podskoczyć mimowolnie. Jeśli dalej jest 0 to organizm jednak nie działa prawidłowo. Polecam też jeśli nie robilyscie, zrobić biopsję endometrium z wycinkami CD, mi wyszedl atak na zarodek i ogólnie Allo 0 mimo wcześniejszych transferów. Jestem w trakcie szczepień, ale też po immunosupresji,bo miałam dodatnie ANA3.

    CC 2014
    Starania od 2017r.
    👧Amh 2,6
    👦wyniki ok
    Marzec 2022 Polip-histeroskopia
    Sierpień 2022 hsg- jajowody niedrożne😔
    Listopad 2022 start in vitro
    Zapłodniono 6komórek: przetrwaly 4❄❄❄❄
    Transfer swieży po punkcji ❌

    28.03.2023 transfer 6dniowej blastki
    7dpt beta 20,2 🤔
    9dpt 16,5
    10dpt 9,7
    14dpt <2.0
    Zostały ❄❄
    Histeroskopia 09.05.23
    Wysokie cd 56- 284/1
    Nowy plan działania: wit D 6tys
    encorton
    acofil wlew
    21.07.23 transfer ❄ 4BC
    Silne bole brzucha 3dpt 😔 (nospa maks)
    4dpt prog 38,37
    6dpt beta hcg <2,3
    Została ostatnia ❄

    IMMUNOLOGIA
    Allo MLR 0
    Immunosupresja + szczepienia limfocytami (oby pomogły)
    Wzrost Allo 25,6% (luty 2024)

    Transfer 12.03.24r. (Ostatni)
    Atosiban + acard
    2dpt - bóle brzucha i w nocy + brązowy śluz (aby raz w dzień )

    Progesteron 3dpt : 59,84
    5dpt sikany negatyw
    6dpt beta: 2,5
  • Gajek1225 Przyjaciółka
    Postów: 78 39

    Wysłany: 3 stycznia, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dziewczyny czy ginekolog genetyk zajmie się przygotowaniem do transferu z kir aa? Czy to musi być immunolog?

  • Kwiatek09 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 5 stycznia, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,


    czy pomożecie mi zinterpretować poniższe wyniki ?
    Pierwszy transfer nieudany, ciąża biochemiczna.

    *KIR + HLA-C :

    Haplotyp Bx
    Haplotyp C1/C1

    Wykryto geny KIR: 2DL1, 2DL3, 2DL4, 2DL5, 2DS1, 2DS5, 3DL2, 3DL3, 3DS1, 2DP1, 3DP1.
    Nie wykryto genów KIR: 2DL2, 2DS2, 2DS3, 2DS4ins, 2DS4del, 3DL1

    *Cytokiny Th1/Th2 :

    Interleukina 2 (IL-2) <274 _ fg/ml <274 - 1027
    Interleukina 4 (IL-4) <274 _ fg/ml <274 - 1200
    Interleukina 6 (IL-6) 424 _ fg/ml <274 - 9530
    Interleukina 10 (IL-10) 1182 _ fg/ml <274 - 1420
    Interferon gamma (IFN-gamma) <274 _ fg/ml <274 - 6224
    Czynnik martwicy nowotworu (TNF-alfa) 2158 fg/ml <274 - 1920

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia, 15:32

  • Grabiec Koleżanka
    Postów: 49 4

    Wysłany: 6 stycznia, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szukam pudełek po immunoglobulinach.priv

  • Niezapominajka55 Znajoma
    Postów: 20 11

    Wysłany: 8 stycznia, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,
    Chce Wam tylko dać znac, że pierwszy transfer po szczepieniu był u mnie udany. Wcześniej 3 transfery z beta 0. Wszystkie zarodki 5 po pgs. Wachalam się odnośnie szczepień, ale dziś cieszę się że podjęłam ta decyzję bo koło mnie siedzi moja 7 miesięczna córeczka. Mam nadzieję,że podniosłam Was trochę na duchu i trzymam kciuki za udane transfery i szczęśliwe rozwiązania. Pozdrawiam.

    Różyczka91, Rakieta_P🚀, Magentaaa, Martulek, Bonnieu lubią tę wiadomość

  • Asch Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 stycznia, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Potrzebują dostać lek Flebogamma czy wiecie gdzie w okolicach Krakowa można dostać?

  • Różyczka91 Autorytet
    Postów: 1389 2753

    Wysłany: 11 stycznia, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asch wrote:
    Witam. Potrzebują dostać lek Flebogamma czy wiecie gdzie w okolicach Krakowa można dostać?


    Ja jadę w lutym do Ostrawy . Apteka Arnika

    Ja 32, mąż 33.
    Starania od stycznia '20.
    Obniżone parametry nasienia,
    Allo 0% ,
    Biopsja endometrium 12/10 - leczenie od grudnia '23 do lutego '24

    I IVF start maj '23. Uzyskano 3 ❄️❄️❄️

    1 transfer czerwiec 23 5AB -nieudany
    2 transfer lipiec 23 4CC - nieudany
    3 transfer wrzesień 23 - 4AC - nieudany

    Zmiana kliniki
    Start stymulacji listopad.

    Mamy 1❄️ przebadany Zarodek 5.1.1.
    Transfer z immunoglobulinami.

    23.04. TRANSFER 🙏🦋❤️
    5 dpt ⏸️ beta 17,74 🙏
    7 dpt beta 56,13 , progesteron 34,78 🙏
    9 dpt beta 150,90 🙏
    13 dpt beta 903,80 🙏
    17 dpt beta 4312 , prog 32,58 🙏
    21 dpt beta 14 4330 , prog 28,73 🙏
  • Okurasei Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 12 stycznia, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jestem nowa na forum ale niestety staram w staraniach i temacie. Byłam w listopadzie u doc Paśnika,
    zlecił mi i mężowi dodatkowe badania. Jestem aktualnie po kolejnym poronieniu...
    Mamy zrobić badania:
    z mężem cross match i MLR
    oraz dodatkowo tylko ja test IMK i Kir

    - czy można wykonywać te badania jak się jest przeziębionym? lub tuż po.
    Zapisani jesteśmy na najbliższy wtorek, ale dokucza mi kaszel i ból zatok, liczę, że do wtorku minie, ale nie chce wydać kupy pieniędzy i mieć niewiarygodne wyniki.

    Pomożecie?

  • thestorm Przyjaciółka
    Postów: 106 33

    Wysłany: 12 stycznia, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okurasei wrote:
    Cześć dziewczyny,
    jestem nowa na forum ale niestety staram w staraniach i temacie. Byłam w listopadzie u doc Paśnika,
    zlecił mi i mężowi dodatkowe badania. Jestem aktualnie po kolejnym poronieniu...
    Mamy zrobić badania:
    z mężem cross match i MLR
    oraz dodatkowo tylko ja test IMK i Kir

    - czy można wykonywać te badania jak się jest przeziębionym? lub tuż po.
    Zapisani jesteśmy na najbliższy wtorek, ale dokucza mi kaszel i ból zatok, liczę, że do wtorku minie, ale nie chce wydać kupy pieniędzy i mieć niewiarygodne wyniki.

    Pomożecie?


    Trzeba być zdrowym. To drogie badania więc na Twoim miejscu jeśli rzeczywiście jesteś chora to przełożyłabym termin badania. Spytałam o to kiedyś Docenta i powiedział że jeśli faktycznie źle się czujemy to choroba może wpływać i fałszować wyniki.

    27l. 💁‍♀️ PCOS, Niedoczynność tarczycy, Oligo/Anowulacje, cienkie endometrium, mutacje heterozygotyczne mthfr i PAI1, adenomioza.
    27l. 💁‍♂️Kryptozoospermia, Polimorfizm 7T.

    ICSI 11.2021- 12❄️
    I Transfer 5AA (+EG) Poronienie zatrzymane w 8t (krwiak podkosmówkowy) łyżeczkowanie 💔
    II Transfer 4AB (+EG, AH) ❌
    III Transfer 4AA (+EG) Ciąża pozamaciczna, krwotok wewn., usunięcie jajowodu z ciążą 💔
    IV Transfer 4BA (+EG, AH, atosiban, relanium)❌
    V Transfer 4AB (+EG, AH, atosiban, relanium)❌
    Cross 19,5, Allo mlr 0% ➡️Immunoglobuliny
    VI Transfer 4BB (+EG, AH, Atosiban, Relanium i ivig)❌
    VII Transfer 3BB+6BB 💔 CB
    Allo mlr 29,5 💪, Cross 29,7 😠➡️ Antybiotykoterapia
    VIII Transfer 5BA+4BC (+ivig) ❌
    Cross 39%➡️Immunosupresja
    Wyciszamy adenomioze➡️Diphereline
    IX Transfer -kwiecień 🤞❤️🍀
‹‹ 1676 1677 1678 1679 1680 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ