X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 października 2023, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimiiiś wrote:
    Jaki masz plan leczenia, ile trwa i co po leczeniu? Crossmatch również badałaś?
    Chcę do końca roku strać się naturalnie i brać zalecone leki, Jeśli nie będzie dzidziusia to invitro w przyszłym roku, mam też niskie AMH.
    Robiliśmy cross-match, wynik słabo dodatni.
    Paśnik na pierwszej wizycie mówił że będzie sprawdzał kilka hipotez i zlecił cross-match, cytokiny, antygeny jądrowe i p.ciała p.plemnikowe.

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 28 października 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimiiiś wrote:
    Hej, na pierwsza wizytę u immunologa jakie warto zrobić badania?
    Hej, jestem po pierwszej wizycie u Paśnika. Zlecił badania których koszt w APC wyniósł 1480 zł. Rozumiem ze pewnie roznosi Cię ciekawości, ale ze względu na wysokie koszty badań poczekałaby na opinię lekarza 😁
    Powodzenia w łapaniu szybkiego terminu. Ja czekałam 7 miesięcy 🙈

  • Mimiiiś Autorytet
    Postów: 278 211

    Wysłany: 29 października 2023, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Hej, jestem po pierwszej wizycie u Paśnika. Zlecił badania których koszt w APC wyniósł 1480 zł. Rozumiem ze pewnie roznosi Cię ciekawości, ale ze względu na wysokie koszty badań poczekałaby na opinię lekarza 😁
    Powodzenia w łapaniu szybkiego terminu. Ja czekałam 7 miesięcy 🙈
    Cudem udało mi się dostać termin za 3 tygodnie niecałe, na dzień dzisiejszy wiem ze crossmatch mam dodatni

  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 30 października 2023, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Cześć,
    czy ktoś może zaczyna teraz leczenie nieprawidłowych cytokin? Biorę Encorton i Azathiopryne. Jestem ciekawa jak u Was ze skutkami ubocznymi?
    Jestem pacjentką doktora Paśnika i wg jego zaleceń mam unikać skupisk ludzi :( kilka dni w domu i już mam dość. Miałyście też takie zalecenia? Zastanawiam się na co mogę sobie pozwolić oprócz spaceru po bezdrożach ...
    Hej. W okolicach owulacji te kilka dni straszne bolały ręki, nogi, mięśni, dosłownie wszystko. Po tych najgorszych dniach jeszcze że dwa miesiące bolały ręki i nogi, ogólne ich osłabienie. Co do izolacji to normalne chodziłam do pracy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2023, 08:16

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 3 listopada 2023, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasztanka wrote:
    Hej. W okolicach owulacji te kilka dni straszne bolały ręki, nogi, mięśni, dosłownie wszystko. Po tych najgorszych dniach jeszcze że dwa miesiące bolały ręki i nogi, ogólne ich osłabienie. Co do izolacji to normalne chodziłam do pracy
    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie a Paśnik jest na urlopie do 8 listopada. To jest mój pierwszy cykl z lekami i zastanawiam się czy w tym cyklu możemy się starać? Na zaleceniach od Paśnika mam napisane „Leczenie immunosupresyjne przez 14 dni od pierwszych dni cyklu poprzedzającego cykle z koncepcją”. Owulację będę mieć niestety przed powrotem Paśnika 😒 czy miałaś podobne zalecenia?

  • Astereae Autorytet
    Postów: 1346 708

    Wysłany: 3 listopada 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl przed koncepcja to chyba cykl przed rozpoczęciem starań 🤔

    A1298C hetero
    APA ++
    04.2023 usunięcie przegrody macicy
    04.2023 CD138 + 7/10 [start leczenia]
    06.2023 kontrolna biopsja CD138 OK 💚

    starania od 2015r.
    6 poronień na etapie 6-8
    Allo MLR 44%🍀
  • MrsMuggels Przyjaciółka
    Postów: 82 81

    Wysłany: 3 listopada 2023, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Chcę do końca roku strać się naturalnie i brać zalecone leki, Jeśli nie będzie dzidziusia to invitro w przyszłym roku, mam też niskie AMH.
    Robiliśmy cross-match, wynik słabo dodatni.
    Paśnik na pierwszej wizycie mówił że będzie sprawdzał kilka hipotez i zlecił cross-match, cytokiny, antygeny jądrowe i p.ciała p.plemnikowe.

    Czesc Magneta,

    Mam pytanie odnoscie zaleconego leczenia, tez jestem pacjentka Docenta, podobnie jak Ty chce sie starac jeszcze naturalnie do konca roku a jesli nie wyjdzie, podjesc do in vitro w styczniu.

    U mnie pesel troche zawadza, AMH i FSH daja rade. Mam balagan w cytokinach, przewaga TH1, slaba ochrona zarodka IL 10 nisko natomaist atak na zarodek wysoko TNALFA.
    Poki co mam zalecy tlko Encorton na miesiac oraz Plaquenil (10mg). Biore je rano by nie miec problemow ze snem.

    Napiszesz prosze cos wiecej na podstawie jakich badan zlecil Ci Docent immunosupresje?
    Dziekuje!



    👨🏼(33) - ok👸🏽(41) + 🐕 +🐕‍🦺
    📍AMH 2024-1,39 FSH- 6.1
    ⏳22cs
    🌱- wege

    ✅Cykle reguralne + owulacja, MUCHA - ok
    ✅Hormony, tarczyca, insulina
    ✅KIR Bx-y- wszystkie implantaycjne
    ✅Histeroskopia 09.23- usuniety polip
    ✅HyCoSy 04.24- oba drozne
    ✅ANA, ASA
    ✅Allo mlr 32,5%
    ✅cross match - 17%
    🚨NK- 17%, Cytokiny- TH1, Mutacje- PAI 1, C677T  

    2022
    IVF 1# Gonal f 300j,+ Ganirelix, krótki
    ❄️❄️❄️- 1xCB
    IV 2# Gonal f 300 j, długi
    ❄️❄️❄️❄️ - 2x CB

    2023- starania naturalne + encorton+ clexane+Sildenafil+progesteron+akupunktura + tona supli

    04.2023- 6tc 👼🏼
    07.2023- CB
    ———————————————————
    2024
    IVF #3 , Gonal 300, E2 priming estrogenowy, PGT-A ❄️❄️❄️
    IVF # 4 , Gonal 300, antyki+ krótki
    Start 💉08.05✨
  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 3 listopada 2023, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie a Paśnik jest na urlopie do 8 listopada. To jest mój pierwszy cykl z lekami i zastanawiam się czy w tym cyklu możemy się starać? Na zaleceniach od Paśnika mam napisane „Leczenie immunosupresyjne przez 14 dni od pierwszych dni cyklu poprzedzającego cykle z koncepcją”. Owulację będę mieć niestety przed powrotem Paśnika 😒 czy miałaś podobne zalecenia?
    Można się starać aby nie stracić cyklu🙂, P. też tak powiedział. Jedynie co - immunosupresja zacznę działać od następnego cyklu. Nam dawał czas 4 cykli po cyklu z lekami. Miałam przez 23-25 dni . W 4tym cyklu już czułam się o wiele lepiej, tak jak do immunosupresji

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 listopada 2023, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MrsMuggels wrote:
    Czesc Magneta,

    Mam pytanie odnoscie zaleconego leczenia, tez jestem pacjentka Docenta, podobnie jak Ty chce sie starac jeszcze naturalnie do konca roku a jesli nie wyjdzie, podjesc do in vitro w styczniu.

    U mnie pesel troche zawadza, AMH i FSH daja rade. Mam balagan w cytokinach, przewaga TH1, slaba ochrona zarodka IL 10 nisko natomaist atak na zarodek wysoko TNALFA.
    Poki co mam zalecy tlko Encorton na miesiac oraz Plaquenil (10mg). Biore je rano by nie miec problemow ze snem.

    Napiszesz prosze cos wiecej na podstawie jakich badan zlecil Ci Docent immunosupresje?
    Dziekuje!

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 listopada 2023, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Na pierwszej wizycie docent powiedział ż ma 3 teorie i żeby je zweryfikować to powinnam zbadać ANA 3 ( nie wykryto), cross match (22,4%), ASA (ujemny) i IMK (rozjechane cytokiny (interferon gamma za nisko, 10 za nisko, 2 za wysoko, 5 za nisko).
    W kwietniu miałam invitro, podany tylko jeden zarodek po którym na 3 dni padłam do łóżka i nawet palcem nie ruszyłam. Nie pamietam żebym była tak chora, generalnie nie choruję. Przed kolejnym podejściem do invitro chciałam sprawdzić co było przyczyną niepowodzenia. Immunologia to była jedna z opcji, jak widać trafiona.
    Ja swoje leki też biorę rano 😁
    Jak czytam ten wątek ( na razie jestem na 130 stronie) to zastanawia mnie dlaczego wcześniej docent zlecał badania na H. pylori a teraz tego nie robi. Wiesz może dlaczego?

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 listopada 2023, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasztanka wrote:
    Można się starać aby nie stracić cyklu🙂, P. też tak powiedział. Jedynie co - immunosupresja zacznę działać od następnego cyklu. Nam dawał czas 4 cykli po cyklu z lekami. Miałam przez 23-25 dni . W 4tym cyklu już czułam się o wiele lepiej, tak jak do immunosupresji

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 4 listopada 2023, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Chyba docent wyczuł panikę w moim @ i potwierdził że mogę się starać w tym cyklu. Sprawdzam sobie owulację na paskach, bo niestety nie czuję tego momentu w swoim ciele.
    Co konkretnie zmieniło się w Twoim samopoczuciu?

  • Joanna1212 Autorytet
    Postów: 1208 701

    Wysłany: 5 listopada 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi jak zapisać się do doktora P. I jakie badania na początek zaleca?

    29lat Słabe komórki
    Amh 2.9
    Październik 2019 nasienie
    morfologia 0%
    2*Iui :(
    1 ivf p. Krótki wrześniem 2018 :(
    2 ivf p. Krótki luty 2019 słaba blastocyta 333:(
    3 ivf Listopad 2019 Długi protokół mrozak 3dniowy
    Transfer 18.01
  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 5 listopada 2023, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Dzięki za odpowiedź. Chyba docent wyczuł panikę w moim @ i potwierdził że mogę się starać w tym cyklu. Sprawdzam sobie owulację na paskach, bo niestety nie czuję tego momentu w swoim ciele.
    Co konkretnie zmieniło się w Twoim samopoczuciu?
    Pisalam wyżej , czyli wróciłam do normy i przestało wszystko boleć 🙂

    Najlepszy to jest monitoring usg, paski tobie nie powiedzą czy pęcherzek pękł

  • Kasztanka Koleżanka
    Postów: 45 7

    Wysłany: 5 listopada 2023, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Jak czytam ten wątek ( na razie jestem na 130 stronie) to zastanawia mnie dlaczego wcześniej docent zlecał badania na H. pylori a teraz tego nie robi. Wiesz może dlaczego?
    Może też jakąś teorię miał i to się okazało że nie ma sensu..... ma dziesiątki pacjentek i może sobie sprawdzać te swoje teorii co zadziała i gdzie pyknie 😄

    Magentaaa lubi tę wiadomość

  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 6 listopada 2023, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, mam do Was pytanie. Czy między szczepieniami limfocytami a transferem powinien upłynąć jakiś minimalny okres czasu?
    Mam zalecone szczepienia pulowane (1sza dawka 20 listopada, 2ga 20 grudnia), ale nie jestem do nich przekonana. Poza tym chciałabym jak najszybciej mieć transfer. W listopadzie mogę zacząć brać encorton i w grudniu zrobić transfer. W tej sytuacji szczepienia chyba nie mają sensu?
    Proszę doradźcie, bo w tym momencie nie mam z kim o tym pogadać, mój immuno jest na urlopie, a gin rozkłada ręce i mówi, że się nie zna.

    gonia729 lubi tę wiadomość

  • Pismak Autorytet
    Postów: 2426 7074

    Wysłany: 9 listopada 2023, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, że tak wpadam w wątek, ale chciałabym podzielić się z Wami swoją historią. Po 10 latach walki, badań, zabiegów, operacji, leków itp. 20.10.2023 r. na świat przyszedł mój cud. Jeśli chcesz zapoznać się z moją drogą do macierzyństwa zapraszam na wpis do pamiętnika. Być może choć jedna z Was odnajdzie w mojej historii promyk nadziei.

    Magentaaa, Wera_89 lubią tę wiadomość

    20.10.2023 - Jest i Ona - moje największe szczęście. 38 tyg 5 dni - 3230 g 53 cm

    Angelius Provita

    19.09.2013 [*] 07.05.2014 [*] 10.11.2017 [*][*] 23.11.2018 [*]

    08-09.2018 Szczepienia limfocytami męża MRL 59,7%

    2019 Histeroskopia - wszystko ok

    08-09.2022 Powtórne szczepienia pullowane

    10.2022 Histerioskopia, Laparoskopia, Drożność - usunięcie prawego jajowodu - wodniak, reszta ok

    OK: Kariotypy, ANA, ASA, APA, ACA, testosteron,, homocysteina, białko C, S, anty-tTG, CBA, IMK, LCT, nasienie

    Źle: Hiperprl, APS (LA), mutacje hetero FV R2_4070A-G, MTHFR 677C-T , PAI-1 4G; HLA-DQ8, MRL 9%, NK 16,1%, ATA, KIR AA (mąż HLA-C C2C1)
  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 9 listopada 2023, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magentaaa wrote:
    Chcę do końca roku strać się naturalnie i brać zalecone leki, Jeśli nie będzie dzidziusia to invitro w przyszłym roku, mam też niskie AMH.
    Robiliśmy cross-match, wynik słabo dodatni.
    Paśnik na pierwszej wizycie mówił że będzie sprawdzał kilka hipotez i zlecił cross-match, cytokiny, antygeny jądrowe i p.ciała p.plemnikowe.
    Czy mogę zapytać o wynik cross match i normy w laboratorium?

  • Magentaaa Debiutantka
    Postów: 11 0

    Wysłany: 11 listopada 2023, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Czy mogę zapytać o wynik cross match i normy w laboratorium?
    Mój wynik to 22,4%. Normy lab <13 ujemny, 13-30 słabo dodatni, >30 dodatni.

  • Mmk Przyjaciółka
    Postów: 94 62

    Wysłany: 14 listopada 2023, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam do Was ogromna prośbę. 21.10 miałam konsultacje z dr Pasnikiem. Cytokiny mam rozjechane, alko-MLR po 3 nieudanych transferach nadal 0%. Doktor kazał zrobić cross match który jest dodatni :( 31% niestety. Czekam na odpowiedz od doktora. Jednak ciekawi mnie co w tej sytuacji? Czy ktoś miał podobnie? Szczepienia? Immunoglobuliny? Jestem przerażona kosztami… jaki jest czas od zapisania się na szczepienia do transferu? Jak to wyglada? Czy mogłaby mi któraś z was powiedzieć jak to po kolei się odbywa? Będę ogromnie wdzięczna! Mam wrażenie ze życie rzuca nam ciagle kłody pod nogi i nie wiem czy dalej to uciagniemy 😖

‹‹ 1675 1676 1677 1678 1679 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ