X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7258 7384

    Wysłany: 8 lutego, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny!

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • aslug Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 9 lutego, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatka99 wrote:
    Dziewczyny czy komuś tutaj pomógł accofil na Kir AA ? :(

    Mnie we wlewie domacicznym x 2 przed transferem nie pomógł

    Bede teraz probowac z podaniem podskornym przed i po transferze

    Zastanawiam sie tez nad sugestia dr S o podaniu immunoglobulin

    ET 1.12.2023, 4AA ❌ bc (accofil wlew x2 + encorton + acard + clexane + intralipidy + assisted hatching + akupunktura) 😭😔💔

    Ostanie ❄️ ❄️
    (i wiecej nie bedzie)

    Planowany FET Marzec '24 🤞🏻

    KIR AA 🤷‍♀️
    NK (w sumie) w normie (11 we krwi)
    Trombofilia, PAI -1 , niskie C4, niedobor bialka S 🩸

    Brak endo ✔️ histeroskopia ok ✔️ CD138 endometrium brak ✔️ kariotyp ✔️ pozostale 5 stron A4 badan immunologicznych wedlug dr S w normie ✔️
    POF zdiagnozowane w 2018 🍳
    7 stymulacji 💉, 3 anulowane - brak odpowiedzi
    Starania tylko z wlasnymi 🧬 do wyczerpania ❄️
  • Matleena89 Autorytet
    Postów: 1185 1391

    Wysłany: 9 lutego, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agatko ja mam Kir AA i do pierwszego transferu podchodziłam z accofilem. Transfer się udał, niestety w 11 tc okazało się, że serduszko przestało bić. Więc nie wiem czy accofi ostatecznie nie dał rady czy inne czynniki miały wpływ (złapałam wtedy covida). Do drugiego transferu podeszłam już z immunoglobinami i moje szczęście leży teraz obok mnie 😍

    Kasia 03.12.2023 (39+6) | 3400g | 56cm ❤️
    age.png

    Starania o pierwsze 👶 od 08.2018

    08.2022 - start IVF -> 09.09. PUNKCJA -> mamy 6❄️ (zostały 4❄️)
  • Prosto_do_celu Ekspertka
    Postów: 220 206

    Wysłany: 9 lutego, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy jest jakiś immunolog do polecenia w Warszawie?

    Starania od 12.2019
    03.2021 💔 6/8tc
    07-09.2021 1 IMSI ❄️422 ❌☹️
    11.2021 2 IMSI ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    04.12.2021 FET 411 Puste jajo 😢
    02.2022 FET ❄️❄️ mamy jedno ♥️ i jedno puste jajo
    10.2022 pojawił się nasz Skarb 👧
    01.2024 CB 😣
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 460 577

    Wysłany: 9 lutego, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek129 wrote:
    Czekam na Twoje badania w takim razie. Daj znać koniecznie. Kurcze to Allo to jakieś magiczne.... Ja jestem po trzech szczepieniach. Za tydzień powtarzam badanie i zobaczymy czy pomogły... Z Kir AA wiem,że dziewczyny też zachodziły. Trzymam kciuki😊

    Jasne dam znać, ale trochę to potrwa jeszcze . Najgorsze, że tak długo trzeba czekać na wyniki .

    Dzięki i również trzymam kciuki!! 😊

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7258 7384

    Wysłany: 9 lutego, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, orientujecie się czy badanie crossmatch mówi też o stanie zapalnym? Nam wyszedł wynik dodatni 36,1%

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 460 577

    Wysłany: 9 lutego, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Cześć dziewczyny. Czy na allo 0% są tylko szczepienia?

    Mi doktor powiedział, że warto zrobić czasem post od przytulań przy allo 0% . I coś w tym chyba jest bo moja siostra miała taki wynik i zastanawiała się nad szczepionkami, ale miała rozłąkę z mężem pół roku i jak wrócił to się udało bez szczepień :) Nie badała wtedy już allo mlr więc może faktycznie wzrosło, albo nie jest tak kluczowe. W każdym razie jak widać, taki wynik o niczym nie przesądza :)

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • aslug Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 9 lutego, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosto_do_celu wrote:
    Dziewczyny czy jest jakiś immunolog do polecenia w Warszawie?

    Z tego co się orientuję to fizycznie w Wawie tylko Litmanowicz w Salve.
    Dr. Sydor z Krakowa przyjmuje zdalnie

    ET 1.12.2023, 4AA ❌ bc (accofil wlew x2 + encorton + acard + clexane + intralipidy + assisted hatching + akupunktura) 😭😔💔

    Ostanie ❄️ ❄️
    (i wiecej nie bedzie)

    Planowany FET Marzec '24 🤞🏻

    KIR AA 🤷‍♀️
    NK (w sumie) w normie (11 we krwi)
    Trombofilia, PAI -1 , niskie C4, niedobor bialka S 🩸

    Brak endo ✔️ histeroskopia ok ✔️ CD138 endometrium brak ✔️ kariotyp ✔️ pozostale 5 stron A4 badan immunologicznych wedlug dr S w normie ✔️
    POF zdiagnozowane w 2018 🍳
    7 stymulacji 💉, 3 anulowane - brak odpowiedzi
    Starania tylko z wlasnymi 🧬 do wyczerpania ❄️
  • Prosto_do_celu Ekspertka
    Postów: 220 206

    Wysłany: 9 lutego, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aslug wrote:
    Z tego co się orientuję to fizycznie w Wawie tylko Litmanowicz w Salve.
    Dr. Sydor z Krakowa przyjmuje zdalnie
    Dziękuję, tak myślałam. W takim razie spróbuję umówić się do dr Sydora.

    Starania od 12.2019
    03.2021 💔 6/8tc
    07-09.2021 1 IMSI ❄️422 ❌☹️
    11.2021 2 IMSI ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    04.12.2021 FET 411 Puste jajo 😢
    02.2022 FET ❄️❄️ mamy jedno ♥️ i jedno puste jajo
    10.2022 pojawił się nasz Skarb 👧
    01.2024 CB 😣
  • aslug Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 9 lutego, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prosto_do_celu wrote:
    Dziękuję, tak myślałam. W takim razie spróbuję umówić się do dr Sydora.

    Polecam!
    W gyncentrum bądź przygotowana na małą batalię z recepcją - z powodu nawału pacjentek nie umawiają do Sydora osób które się w oddziale gyncentrum nie leczą. Na pewno przyjmuje w innych miejscach, ja na szczęście miałam PRP w gyncentrum więc jakoś przeszło.

    Kolejna sprawa - na telekomsultacji daje zalecenie ale recepty na leki nie - mi powiedzial że musi mnie fizycznie zobaczyć albo przekonam mojego gym do przepisania na podstawie jego zaleceń (trochę ciezko bo accofil jest w tym wypadku stosowany off-label czyli nie do tego na co jest zarejestrowany w bazie leków). Sama konsultacja bardzo dobra, porządny wywiad, wszystko omówione, z 30min rozmowa trwała.

    Litmanowicz no cóż.. ciężko powiedzieć... Miałam wrażenie że jego leczenie jest glownie obliczone na zarobieniu kasy na mojej desperacji..

    ET 1.12.2023, 4AA ❌ bc (accofil wlew x2 + encorton + acard + clexane + intralipidy + assisted hatching + akupunktura) 😭😔💔

    Ostanie ❄️ ❄️
    (i wiecej nie bedzie)

    Planowany FET Marzec '24 🤞🏻

    KIR AA 🤷‍♀️
    NK (w sumie) w normie (11 we krwi)
    Trombofilia, PAI -1 , niskie C4, niedobor bialka S 🩸

    Brak endo ✔️ histeroskopia ok ✔️ CD138 endometrium brak ✔️ kariotyp ✔️ pozostale 5 stron A4 badan immunologicznych wedlug dr S w normie ✔️
    POF zdiagnozowane w 2018 🍳
    7 stymulacji 💉, 3 anulowane - brak odpowiedzi
    Starania tylko z wlasnymi 🧬 do wyczerpania ❄️
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7258 7384

    Wysłany: 9 lutego, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aslug wrote:
    Z tego co się orientuję to fizycznie w Wawie tylko Litmanowicz w Salve.
    Dr. Sydor z Krakowa przyjmuje zdalnie
    Przyjmuje zdalnie, ale pierwsza wizyta musi być stacjonarnie.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7258 7384

    Wysłany: 9 lutego, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Mi doktor powiedział, że warto zrobić czasem post od przytulań przy allo 0% . I coś w tym chyba jest bo moja siostra miała taki wynik i zastanawiała się nad szczepionkami, ale miała rozłąkę z mężem pół roku i jak wrócił to się udało bez szczepień :) Nie badała wtedy już allo mlr więc może faktycznie wzrosło, albo nie jest tak kluczowe. W każdym razie jak widać, taki wynik o niczym nie przesądza :)
    Dziękuję! My na szczepienia się nie zdecydujemy, więc jak już nic nie zadziała, to spróbujemy z przerwą od 🔥 😁

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • aslug Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 10 lutego, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie ogolne - czy ktoras z was ma KIR AA i immunoglobuliny nie pomogly?
    (przy wiecej niz przy jednym transferze)

    ET 1.12.2023, 4AA ❌ bc (accofil wlew x2 + encorton + acard + clexane + intralipidy + assisted hatching + akupunktura) 😭😔💔

    Ostanie ❄️ ❄️
    (i wiecej nie bedzie)

    Planowany FET Marzec '24 🤞🏻

    KIR AA 🤷‍♀️
    NK (w sumie) w normie (11 we krwi)
    Trombofilia, PAI -1 , niskie C4, niedobor bialka S 🩸

    Brak endo ✔️ histeroskopia ok ✔️ CD138 endometrium brak ✔️ kariotyp ✔️ pozostale 5 stron A4 badan immunologicznych wedlug dr S w normie ✔️
    POF zdiagnozowane w 2018 🍳
    7 stymulacji 💉, 3 anulowane - brak odpowiedzi
    Starania tylko z wlasnymi 🧬 do wyczerpania ❄️
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 460 577

    Wysłany: 10 lutego, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dziękuję! My na szczepienia się nie zdecydujemy, więc jak już nic nie zadziała, to spróbujemy z przerwą od 🔥 😁

    Najcięższy sposób, ale tonący brzytwy się chwyta 😅 a teraz tak myślę, że może wystarczy się zabezpieczyć po prostu . Trzymam kciuki żebyś nie musiała testować tego sposobu 😁

    Ja ten cykl mam narazie idealny, owulacja była piękna i o czasie. Chyba ziółka sroki zadziałały. Kusi aż stestować, akurat 12 dpo wypada w walentynki, może się skuszę 🤔

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7258 7384

    Wysłany: 11 lutego, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Najcięższy sposób, ale tonący brzytwy się chwyta 😅 a teraz tak myślę, że może wystarczy się zabezpieczyć po prostu . Trzymam kciuki żebyś nie musiała testować tego sposobu 😁

    Ja ten cykl mam narazie idealny, owulacja była piękna i o czasie. Chyba ziółka sroki zadziałały. Kusi aż stestować, akurat 12 dpo wypada w walentynki, może się skuszę 🤔
    U mnie ziółka robią dużo dobrego. Trzymam kciuki za testowanko ✊🏻

    Anna_bella lubi tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Bunia1 Koleżanka
    Postów: 126 8

    Wysłany: 11 lutego, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć, dziewczyny ja już zakończyłam swoją przygodę z in vitro i pozostało mi bardzo dużo leków. Nie chce już na nie patrzeć. Mam gonapeptyl -8 fiolek ważny czerwiec 2025 przechowywany w lodowce, doxycykiny całe opakowanie (lipiec 2027), orungal całe opakowanie luty 2026, Luteina 200 dopochwowa 120 tabletek ważna sierpień 2025, Luteina 50 podjęzykowa 135 tabletek ważna marzec 2026, resveratrol pół opakowania ważny październik 2025 i wiesiołek kapsułki 30 tabletek ważny grudzień 2024. Jeśli któraś z Was potrzebuje to proszę o kontakt. Lub odbiór Radom.

  • Okurasei Debiutantka
    Postów: 15 5

    Wysłany: 13 lutego, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem póki co po drugi wizycie u dr Paśnika. Ogólnie to wiele nadzieji wprowadził w nasze starania wiec zobaczymy. Kir aa ponoć ratuje hla c1c2 męża. mamy tez albo 0% i crossmatch 40% - czyli "wszystko co najgorsze" , ale o dziwo dwa razy byłam w ciąży raz z iv a raz naturalnie wiec jest nadzieja, że po zaleconym leczeniu też się uda. Mam się 1. przeleczyc na pasożyty 2. zwalczyć crossmatch antybiotykiem i 3. zaszczepić się partnera limfocytami i ... starać naturalnie do 3-4 cykli a potem ew. iv (został nam jeden zarodek). także długa droga przed nami ale Licze ze się uda :)

  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 460 577

    Wysłany: 13 lutego, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    U mnie ziółka robią dużo dobrego. Trzymam kciuki za testowanko ✊🏻

    Nie wytrzymałam do jutra bo miałam jakieś dziwne przeczucie. Tydzień po owulacji wysoki jak na mnie progesteron, nietypowa cera i inny śluz a powinnam dostać okres w ciągu kilku dni. Więc zrobiłam dzisiaj rano sikańca i zdziwił mnie bo zwykle jest biały a tu ewidentnie coś widziałam, delikatny cień cienia, raczej nikt normalny by tu nic nie zobaczył 😅 Ale stwierdziłam dobra jadę przed pracą do laboratorium.

    I oto wyniki, 11 dpo, 29 dc:
    Beta 5,70 mlu/ml
    Progesteron 20,28 ng/ml

    Nigdy nie miałam wyniku innego niż „<5”.🥺

    Jestem w szoku, mam nadzieję, że beta będzie rosła, ale jestem pełna obaw, bo biorę różne leki na alergię w tym steryd. Może doktor Sydor mi odpowie, a jak nie to muszę w czwartek dzwonić do GC i może mi umówią do niego teleporadę…

    Udało mi się dostać do ginekologa i powiedział, że taki wynik bety jest graniczny i jeszcze nic nie przesądza. Takze raczej mnie nie pocieszył. Powiedział też, że mogę brać progesteron wieczorem skoro go jeszcze mam w domu, chociaz jego zdaniem nie trzeba . Wezmę dla spokoju ducha.. tylko gorzej z tymi lekami, kazał odstawić tylko 1.

    Kusi mnie żeby jutro sprawdzić betę , ale chyba nie ma sensu przed czwartkiem 🫣 nie wiem czy mam ten prezent walentynkowy czy nie🫠

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Anna_bella Autorytet
    Postów: 460 577

    Wysłany: 13 lutego, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okurasei wrote:
    Ja jestem póki co po drugi wizycie u dr Paśnika. Ogólnie to wiele nadzieji wprowadził w nasze starania wiec zobaczymy. Kir aa ponoć ratuje hla c1c2 męża. mamy tez albo 0% i crossmatch 40% - czyli "wszystko co najgorsze" , ale o dziwo dwa razy byłam w ciąży raz z iv a raz naturalnie wiec jest nadzieja, że po zaleconym leczeniu też się uda. Mam się 1. przeleczyc na pasożyty 2. zwalczyć crossmatch antybiotykiem i 3. zaszczepić się partnera limfocytami i ... starać naturalnie do 3-4 cykli a potem ew. iv (został nam jeden zarodek). także długa droga przed nami ale Licze ze się uda :)

    Jest plan działania i to najważniejsze!!
    Ważne, że byłaś w ciąży, tzn że organizm jest do tego zdolny.

    Trzymam kciuki najpierw za leczenie a potem za starania 😊

    🙋🏽‍♀️91 💁🏻‍♂️88
    💪🏻 starania od 09.2022r.
    🦋 Hashimoto
    🧬 KIR AA

    14.02.2024 ⏸️ naturalny cud 🥰
    5.03.2024 4 mm i serduszko ❤️
    16.04.2024 1 USG prenatalne ❣️

    Nifty - zdrowa dziewczynka 🩷

    euthyrox, encorton, acard, accofil, utrogestan.

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7258 7384

    Wysłany: 13 lutego, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna_bella wrote:
    Nie wytrzymałam do jutra bo miałam jakieś dziwne przeczucie. Tydzień po owulacji wysoki jak na mnie progesteron, nietypowa cera i inny śluz a powinnam dostać okres w ciągu kilku dni. Więc zrobiłam dzisiaj rano sikańca i zdziwił mnie bo zwykle jest biały a tu ewidentnie coś widziałam, delikatny cień cienia, raczej nikt normalny by tu nic nie zobaczył 😅 Ale stwierdziłam dobra jadę przed pracą do laboratorium.

    I oto wyniki, 11 dpo, 29 dc:
    Beta 5,70 mlu/ml
    Progesteron 20,28 ng/ml

    Nigdy nie miałam wyniku innego niż „<5”.🥺

    Jestem w szoku, mam nadzieję, że beta będzie rosła, ale jestem pełna obaw, bo biorę różne leki na alergię w tym steryd. Może doktor Sydor mi odpowie, a jak nie to muszę w czwartek dzwonić do GC i może mi umówią do niego teleporadę…

    Udało mi się dostać do ginekologa i powiedział, że taki wynik bety jest graniczny i jeszcze nic nie przesądza. Takze raczej mnie nie pocieszył. Powiedział też, że mogę brać progesteron wieczorem skoro go jeszcze mam w domu, chociaz jego zdaniem nie trzeba . Wezmę dla spokoju ducha.. tylko gorzej z tymi lekami, kazał odstawić tylko 1.

    Kusi mnie żeby jutro sprawdzić betę , ale chyba nie ma sensu przed czwartkiem 🫣 nie wiem czy mam ten prezent walentynkowy czy nie🫠
    Zdobyłaś już ten nr do dr? Oby się odezwał. Najgorzej, jak się zdarzy „taka wpadka” jak się bierze takie ciężkie leki…
    Trzymam kciuki żeby wszystko się dobrze skończyło. A betę powtórz po 48h. Aczkolwiek, jutro jak zrobisz, to będziesz wiedzieć, czy rośnie. A przyrosty będziesz sprawdzać zgodnie z kalkulatorem.

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
‹‹ 1678 1679 1680 1681 1682 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ