X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • kinga27.30 Autorytet
    Postów: 4083 2902

    Wysłany: 25 września 2017, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki niezapominajka... tak sądziłam, że nie obejdzie się bez dodatków... Kurna, że ta wizyta tak późno :(

    ibm2tv73nhk4mn1x.png
    2014.06. - start
    2016.02.10 - 9tc Aniołek :*
    JA: nied. tarczycy, hiperprolaktynemia, PAI-1 4G + Czynnik V R2 hetero, NK: 24%->8%, CD4/CD8: 2,90, AMH:3,5, ANA+, HSG - ok, Histeroskopia - usunięcie polipa, biopsja endo-ok, katiotypy-ok,
    ON: fragmentacja 6%, HBA 78%
    14.09.18 - 1x IUI (1 pęcherzyk) :(
    11.10.18 - 2x IUI (3 pęcherzyki) - udało się! Mamy dwa Maluchy <3 Została z nami Jedna Kruszyna :* Drugi Aniołku, patrz na nas z góry [*]
    19.06.19 - Julia 2600g 54cm - nasz wyczekany Skarb!
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    Raczej go wyrzucili.
    Justine zobacz sobie wiadomość na stronie angeliusa z lipca na Facebooku. Dobitnie napisali o Gretce.
    Jego akurat bym unikała.
    Ja o angeliusie mam bardzo dobre zdanie ale nie ukrywam że może to być spowodowane tym że nigdy zana moja wizyta nie odbyła sie u innego lekarza poza dr Paligą. Gyncentrum przegrywa u mnie jeśli chodzi o anonimowość, raz jeden byłam i lekarz z gabinetu dre jape wołając po nazwisku, poprawiło się to? Jednak te numerki i wyświetlanie a provicie to dla mnie duży plus.

    "W dniu 29.06. 2016 r. Centrum Medyczne Angelius Provita wypowiedziało umowę o świadczenie usług medycznych Panu doktorowi Krzysztofowi Grettka. Wypowiedzenie było skuteczne na dzień 31.07.2016 r.

    Pan Krzysztof Grettka od 1.08.2016r. nie pracuje w Centrum Medycznym Angelius Provita i nie ma prawa reprezentować ani wypowiadać się w imieniu Centrum Medycznego Angelius Provita."

    Trochę na spółkach się znam i kwestia "wyrzucili go" jest nieco bardziej skomplikowana, zwłaszcza, że spółka jest w 1/3 jego oraz był w zarządzie ;)

    W KRS dalej widnieje jako wspólnik, ale zgodnie ksh wspólnik nie reprezentuje firmy, a zatem wpis na fb jak najbardziej prawidłowy.

    Nie miałam z nim styczności jako z lekarzem i nie oceniałabym go, bo wystarczy, że jego koledzy z zarządu uznali, że nie podoba im się jak on działa i przymusili do złożenia rezygnacji.

    Ja o angeliusie mam złe zdanie, a jak pisałam trzymała mnie tam tylko jedna osoba ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, Suchanek nie daje intralipid. Ja mam Nk 12,8 a nk aktywowane późne powyżej normy i dostałam tylko metypred.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jasmina6 wrote:
    Co powiesz o dr Janosz?

    Pytanie nie do mnie ale się wypowiem :P

    Dla mnie Janosz musi jeszcze zdobyć trochę doświadczenia i skończyć w końcu specjalizację (bo jest w trakcie specjalizacji) i będzie bardzo dobrym immunologiem.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Dziubek123 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 25 września 2017, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam jakie mam dokładnie endo ale dość słabo i wolno przyrsta, dopiero po lekach coś się rusza. W Gyncentrum badanie KIR 390 zł.
    Ponoć szczepienia też się robi przy dawstwo, tak nam powiedział lekarz.

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czara wrote:
    Kinga, Suchanek nie daje intralipid. Ja mam Nk 12,8 a nk aktywowane późne powyżej normy i dostałam tylko metypred.

    Metypred też pomoże na NK. Jest to jego jakby "skutek uboczny", ale najlepiej aby był brany przez dłuższy okres, a nie tylko po transferze i do bety.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 września 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Pytanie nie do mnie ale się wypowiem :P

    Dla mnie Janosz musi jeszcze zdobyć trochę doświadczenia i skończyć w końcu specjalizację (bo jest w trakcie specjalizacji) i będzie bardzo dobrym immunologiem.

    hmmm to mnie teraz zaskoczyłaś. czyli ona jest w trakcie specjalizacji? kurcze już sama nie wiem co o tym myśleć... z tym, ze moje imunno nie jest złe poza tym cd 4 do cd 8 . Wtakim razie polecacie tą Panią dr cygal ona tez jest ginekologiem o specjalizacji immonologi? bo już troszkę sie pogubiłam ... względnie kogo polecacie kto oględnie potrafi spojrzeć na immuno mutacje noi ginekologiczne kwestie ze Śląska?

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 września 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Pytanie nie do mnie ale się wypowiem :P

    Dla mnie Janosz musi jeszcze zdobyć trochę doświadczenia i skończyć w końcu specjalizację (bo jest w trakcie specjalizacji) i będzie bardzo dobrym immunologiem.

    hmmm ciekawe czy konsultuje z kimś swoje decyzje w zakresie immunlogi skoro jest w trakcie specjalizacji.

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja go łykałam 2 miesiące. Teraz po poronieniu przestałam... Ale myślisz, ze nadal powinnam go brać, mimo ze musimy mieć przerwę przed kolejna inseminacja? Łykałam 16 mg

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    hmmm to mnie teraz zaskoczyłaś. czyli ona jest w trakcie specjalizacji? kurcze już sama nie wiem co o tym myśleć... z tym, ze moje imunno nie jest złe poza tym cd 4 do cd 8 . Wtakim razie polecacie tą Panią dr cygal ona tez jest ginekologiem o specjalizacji immonologi? bo już troszkę sie pogubiłam ... względnie kogo polecacie kto oględnie potrafi spojrzeć na immuno mutacje noi ginekologiczne kwestie ze Śląska?

    Ja polecam tylko jednego dr- Paśnik z Łodzi. Co prawda nie jest on ginekologiem (a pediatrą) ale ma duuuuże doświadczenie w tym co robi.
    Mimo iż mi nie pomógł z naszymi zarodkami to finalnie w ciąży jestem. Nie wiadomo czy by się udało gdyby nie jego leczenie, a trochę tego miałam.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia.gutek nie podchodzę do in vitro tylko IUI będziemy chcieli :) Z tego co czytałam, to Cygal się już w tym roku wyrobiła ;) ma sporo sukcesów i dziewczyny ją polecają bo kilku udało się za 1 razem z ivf i z IUI.

    Sarrrra dr Cygal jest ginekologiem i endokrynologiem, z tego co wiem jeśli jest problem z immuno, to przepisuje na nią leki :) Jedna jej pacjentka dostała żelazny zestaw już na 1szej wizycie liczę więc na to samo.

  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 25 września 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dr Cygal immunolog??? Nie sądzę.
    Mam nadzieję,ze przynajmniej zdobyła doświadczenie w niepłodności :)

    Kasia.gutek
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    hmmm ciekawe czy konsultuje z kimś swoje decyzje w zakresie immunlogi skoro jest w trakcie specjalizacji.

    Nie musi konsultować ;)

    btw dr Paliga do której spora część z nas chodzi robi specjalizację z endokrynologii ;) A jak wysyłała mnie w zeszłym roku do immunologa to ani słowem nie wspomniała o swojej koleżance zza ściany. Także ten, no wiecie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2017, 21:06

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 25 września 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Nie musi konsultować ;)

    btw dr Paliga do której spora część z nas chodzi robi specjalizację z endokrynologii ;) A jak wysyłała mnie w zeszłym roku do immunologa to ani słowem nie wspomniała o swojej koleżance zza ściany. Także ten, no wiecie ;)
    Eh zostaje już przy dr Janosz. No musze komuś zaufać bo to 4 lekarz. Tylko coś tsh mi stoi w miejscu na 2.3 i n8e chce spaść mimo euthyrox 50. Pogadam z dr może da mi na zmianę 50/75. Tak brałam jak zawsze mi w ciążę i tsh było na poziomie 2.3 .

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 września 2017, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny robiłam krzywą cukrową (glukoza i insulina)... tydzień przed badaniem przestałam brać steryd ponieważ zgodnie z zaleceniem lekarza mam go brać tylko w II fazie cyklu. Zastanawiam się czy steryd podawany w II fazie cyklu mógł wpłynąć na wynik? Glukoza ok, insulina na czczo w normie ale po godzinie i dwóch od wypicia glukozy już nie... po 2h jest 5x większa niż na czczo a to ponoć już świadczy o IO :(
    lekarz rodzinny nic nie kuma.. dostałam skierowanie do diabetyka i się zestresowałam....

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 września 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierdzielę im więcej czytam tym mniej wiem i zara zwariuję ;)
    Wychodzi na to, ze dr Paśnik jest jedynym dobrym immuno w kraju :D no jakieś jaja. Mnie został polecony dr Sacha z Krakowa i ew. dr Sydor (Kraków i Katowice). Do dr Sachy na połowę listopada jestem zapisana, więc sobie poczekam. Liczę na leczenie immuno mimo wszystko od dr Cygal, bo zdałoby się żebym już coś brała, bo już prawie miesiąc mija jak mam wyniki i jestem bez leczenia.
    Wiadomo, że ginekolog nie jest specjalistą od immunologii, ale skoro zajmują się niepłodnością to podstawowe kwestie powinny ogarniać. Myślę, że na chwilę obecną nie potrzebuję nic więcej, bo nigdy w ciąży nie byłam, więc nie wiem czy jest to główny powód niepowodzeń (póki co wszyscy stawiali raczej na słabą ruchliwość plemników stąd pomysł IUI)

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasolka77 wrote:
    dziewczyny robiłam krzywą cukrową (glukoza i insulina)... tydzień przed badaniem przestałam brać steryd ponieważ zgodnie z zaleceniem lekarza mam go brać tylko w II fazie cyklu. Zastanawiam się czy steryd podawany w II fazie cyklu mógł wpłynąć na wynik? Glukoza ok, insulina na czczo w normie ale po godzinie i dwóch od wypicia glukozy już nie... po 2h jest 5x większa niż na czczo a to ponoć już świadczy o IO :(
    lekarz rodzinny nic nie kuma.. dostałam skierowanie do diabetyka i się zestresowałam....

    Że jak przepraszam? Bierzesz steryd przez 2 tygodnie, później w tygodnie przerwa i od nowa?
    Mam nadzieję, że Twoje nadnercza jeszcze działają...

    Odnośnie cukru to sterydy jak najbardziej mogą podwyższać poziom cukru.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • kasia.gutek Przyjaciółka
    Postów: 97 50

    Wysłany: 25 września 2017, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żelazny zestaw to zazwyczaj encorton lub inne sterydy,intralipid,acard,heparyna i scratching (nie wiem czy stosowany poza ivf).
    W tej kwestii jest coraz częściej przepisywany (w części lub jego elementy) standardowo przez kumatych ginekologów zazwyczaj w klinikach niepłodności wiec do tego nie musi byc immunolog a gin. Mam nadzieję,ze invimed ma w koncu jednolite standardy postępowania wśród lekarzy bo tego brakowalo.
    Pytanie tylko czy nawet ten kumaty gin umie odczytać wyniki/odchylenia od norm cytokin,mlr,kir itp.jak juz cos wyjdzie nie tak...
    Oni daja standardowe czyli tzw.profilaktyczne dawki,ktore właśnie na niektore zadzialaja,ot co :)
    Z immunologow ja też polecam i będę doc Pasnika,z prostej przyczyny-pomogl :)

    Kasia.gutek
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 25 września 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Eh zostaje już przy dr Janosz. No musze komuś zaufać bo to 4 lekarz. Tylko coś tsh mi stoi w miejscu na 2.3 i n8e chce spaść mimo euthyrox 50. Pogadam z dr może da mi na zmianę 50/75. Tak brałam jak zawsze mi w ciążę i tsh było na poziomie 2.3 .

    Wybierz się do endokrynologa aby sprawdził co się dzieje z tarczycą. Swoją drogą ja sama sobie reguluję dawki euthroxu, ale robię wtedy tsh co 2tyg żeby sprawdzić czy nie przesadziłam. Wg mnie 50/75 to za dużo przy takim tsh.

    Odnośnie Janosz- jak dla mnie ona jest świetnym lekarzem do prowadzenia problematycznej ciąży, ale nie jako immunolog ;)

    natlem lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Fasolka77 Autorytet
    Postów: 10394 6550

    Wysłany: 25 września 2017, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Że jak przepraszam? Bierzesz steryd przez 2 tygodnie, później w tygodnie przerwa i od nowa?
    Mam nadzieję, że Twoje nadnercza jeszcze działają...

    Odnośnie cukru to sterydy jak najbardziej mogą podwyższać poziom cukru.


    Jezu tak mi zalecił Wilczyński... właśnie, żebym się nie truła cały czas tylko w II fazie cyklu i jak pozytywny test to brać dalej a jak nie to przerwa na 2 tyg... to ja już nic nie kumam :(
    pytałam bardziej pod kątem ile czasu musi minąć od zaprzestania brania ,żeby wyniku insuliny nie zaburzyły

    Fasolka77

    atdc9vvjype3clpf.png
‹‹ 195 196 197 198 199 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ