X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Dariaa Autorytet
    Postów: 1075 295

    Wysłany: 26 listopada 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    6 to moim zdaniem chlamydia,ale 4 nie moge doczytać.
    Te pierwsze oczywiście IgG IgM
    No tez na chlamydie stawiam a 4 to jakieś przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej takie badanie znalazłam, wiec stawiam na to...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 listopada 2016, 09:51

    2.06.2019 <3 mama Marysi nasz cud :*

    phv3n5q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylvus ja kompletnie nic, pierwsze słyszę.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 listopada 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałam o tej metodzie. Mysle ze nie ejst ona dobra dla kazdego, pewnie zalezy od jakosci nasienia. Zalezy w czym problem i jest ona droga.

  • sylvuś Autorytet
    Postów: 1158 985

    Wysłany: 26 listopada 2016, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też szeroko otworzyłam oczy jak o tym przeczytałam.
    Opu wiesz może czy faktycznie jest to już w klinice i jaki koszt?
    Wypowiadał się dr M.
    "...To prawdziwy przełom w leczeniu niepłodności w Polsce. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której możemy przeprowadzić zapłodnienie wewnątrz ciała kobiety, bez używania szalki i nakłuwania komórek jajowych - mówi dr n. med. Dariusz Mercik z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach, która jako pierwsza w Polsce będzie stosować metodę..."

    Tylko że w takim razie i tak chyba początek jak w in vitro no bo jakoś muszą pobrać te komórki (pick-up)

    W życiu bywają noce i dnie ale bywają też niedziele...
    Ja swoją już dostałam od losu:)

    "https://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r4bn550rd.png"
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 listopada 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a co to jest to ANA ILOSCIOWE? CZYLI JAKIE?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 26 listopada 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zastanawiam sie czy nie podchodzic do crio ale tym razem bez intralipidu.. skoro mam obecnie na dobrym poziomie komorki nk to moze warto spróbowac bez niego ale reszta lekow tak..sama nie wiem co robic.. popytam sie jeszcze dr Pasnika co on o tym mysli. W czwartek mialam ta histeroskopie, wiem ze tam nie tkwi przyczyna moich niepowodzen...wiec zostaje wada zarodka i immunologia...a
    immunologia to sama wiesz sterydy, wlewy i szczepienia...zastanawialam sie jeszcze czy takie komorki nk moglam miec bo dzialal
    jescze ten intralipid?

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylvuś wrote:
    Ja też szeroko otworzyłam oczy jak o tym przeczytałam.
    Opu wiesz może czy faktycznie jest to już w klinice i jaki koszt?
    Wypowiadał się dr M.
    "...To prawdziwy przełom w leczeniu niepłodności w Polsce. Mamy bowiem do czynienia z sytuacją, w której możemy przeprowadzić zapłodnienie wewnątrz ciała kobiety, bez używania szalki i nakłuwania komórek jajowych - mówi dr n. med. Dariusz Mercik z Kliniki Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum w Katowicach, która jako pierwsza w Polsce będzie stosować metodę..."

    Tylko że w takim razie i tak chyba początek jak w in vitro no bo jakoś muszą pobrać te komórki (pick-up)

    Tak. W piatek patrzylam na sciane z certyfikatami odnosnie tej metody :)

    http://www.gyncentrum.pl/metoda-anevivo
    http://www.gyncentrum.pl/koszty-leczenia

    Tez mi sie to nawet podobalo, ale cena mnie zniecheca

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2016, 07:46

  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    zastanawiam sie czy nie podchodzic do crio ale tym razem bez intralipidu.. skoro mam obecnie na dobrym poziomie komorki nk to moze warto spróbowac bez niego ale reszta lekow tak..sama nie wiem co robic.. popytam sie jeszcze dr Pasnika co on o tym mysli. W czwartek mialam ta histeroskopie, wiem ze tam nie tkwi przyczyna moich niepowodzen...wiec zostaje wada zarodka i immunologia...a
    immunologia to sama wiesz sterydy, wlewy i szczepienia...zastanawialam sie jeszcze czy takie komorki nk moglam miec bo dzialal jescze ten intralipid?

    Czemu nie chcesz intralipidu? Akurat on z tego wszystkiego co wymieniłaś jest najbardziej bezpieczny. Jakbym mogła to profilaktycznie bym go brała raz w miesiącu ;)

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Czemu nie chcesz intralipidu? Akurat on z tego wszystkiego co wymieniłaś jest najbardziej bezpieczny. Jakbym mogła to profilaktycznie bym go brała raz w miesiącu ;)

    Sama juz nie wiem, mam metlik glowie.. ciaze blizniacza poronilam po podaniu 2 dawki intralipidu tzn bylam na usg i mialam intralipid a drugi dzien krew i szpital.. myslalam by raz spróbowac bez ale pewnie jednak wezme.. a czy te komorki nk moga byc niskie bo mam 6% bo dzialal ten intralipid jeszcze czy nie..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Czemu nie chcesz intralipidu? Akurat on z tego wszystkiego co wymieniłaś jest najbardziej bezpieczny. Jakbym mogła to profilaktycznie bym go brała raz w miesiącu ;)

    a nie mozesz go brac co miesiac? czy to tylko bedziesz brala 2 tyg przed i w dniu transferu..

    a co jest lepsze w dniu transferu czy dzien przed?

    Mi dr Pasnik mowil ze jak bede w ciazy to mam nie brac intralipidu.. a tak to mam brac go 2 tyg przed i w dniu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2016, 12:59

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    a nie mozesz go brac co miesiac? czy to tylko bedziesz brala 2 tyg przed i w dniu transferu..

    a co jest lepsze w dniu transferu czy dzien przed?

    Mi dr Pasnik mowil ze jak bede w ciazy to mam nie brac intralipidu.. a tak to mam brac go 2 tyg przed i w dniu...


    Skoro dr kazał Ci brać intralipid 2tyg przed i w dniu transferu to po co kombinujesz? Skoro nie chcesz się stosować do jego zaleceń to bez sensu wydawałaś pieniądze na leczenie przez niego. Nie obraź się, ale takie jest moje zdanie.

    Ja mam brać 2tyg przed transferem i w dniu transferu, a jak się nie uda w dniu transferu to dzień przed.

    Nie wiem czy nie można brać co miesiąc bo się nie pytałam nawet o to bo byłoby to wyjątkowo dziwne pytanie. Nie znam się na immunologii kompletnie więc ufam lekarzowi, że wie co robi. Nie po to do niego tyle jeździłam aby wybrzydzać czy wezmę intralipid czy nie. Kazał to biorę.

    Radzę Ci się też nie zastanawiać nad tym tylko stosować się do jego zaleceń ;)

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Skoro dr kazał Ci brać intralipid 2tyg przed i w dniu transferu to po co kombinujesz? Skoro nie chcesz się stosować do jego zaleceń to bez sensu wydawałaś pieniądze na leczenie przez niego. Nie obraź się, ale takie jest moje zdanie.

    Ja mam brać 2tyg przed transferem i w dniu transferu, a jak się nie uda w dniu transferu to dzień przed.

    Nie wiem czy nie można brać co miesiąc bo się nie pytałam nawet o to bo byłoby to wyjątkowo dziwne pytanie. Nie znam się na immunologii kompletnie więc ufam lekarzowi, że wie co robi. Nie po to do niego tyle jeździłam aby wybrzydzać czy wezmę intralipid czy nie. Kazał to biorę.

    Radzę Ci się też nie zastanawiać nad tym tylko stosować się do jego zaleceń ;)

    Ustawilas mnie do pionu!! tez pokladam nadzieje w nim ze mi pomoze.. wierze ze tak bedzie.. wiesz mam po prostu rozne mysli po tym co sie wtedy stalo ale lekarz wie lepiej co i jak.. w klinice tez mi proponowali 2 razy ale ja sie balam tego brac, caly czas mialam ta sytuacje przed oczami, a moze faktycznie blad zrobilam...teraz czasu nie cofne.. ale moge byc madrzejsza na przyszlosc.

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Ustawilas mnie do pionu!! tez pokladam nadzieje w nim ze mi pomoze.. wierze ze tak bedzie.. wiesz mam po prostu rozne mysli po tym co sie wtedy stalo ale lekarz wie lepiej co i jak.. w klinice tez mi proponowali 2 razy ale ja sie balam tego brac, caly czas mialam ta sytuacje przed oczami, a moze faktycznie blad zrobilam...teraz czasu nie cofne.. ale moge byc madrzejsza na przyszlosc.

    Doskonale Cię rozumiem, bo ja powinnam mieć na drugie imię "Kombinator" ;)

    Intralipid jest bezpieczny, nie obawiaj się go, bo to po prostu olej sojowy ;) Jedynie jeśli masz uczulenie na soję to nie powinnaś go brać z wiadomych przyczyn.

    Jaki masz poziom NK? Masz brać też encorton przed transferem?

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • wombi Autorytet
    Postów: 4603 4206

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine a co mówił Paśnik odnośnie intralipidu i Hashimoto? ten lek jest na bazie soi, jeżeli mi będzie kazał brać to się będę poważnie zastanawiać

    Hashimoto, MTHFR , NK 17%,teratozoospermia, rozjechane cytokiny, gruczolak przysadki, endometrioza, borelioza
    Starania od 2013
    HSG, laparoskopia, histero, IUI :( histero z resekcją
    01.2016 I ICSI :( 1 zarodek, 0 mrożaków
    05.2016 II ICSI 1 zarodek 8A1, 0 mrożaków, [*] 6tc 💔
    11.2019 IUI :(
    12.2019 IUI :(
    02.2020 IUI :(
    06.2020 III IMSI 9 komórek, 3 dojrzałe, 1 zapłodnienie - brak transferu :(
    09.2020 - leczenie immuno i 3 cykle starań naturalnych
    06.2021 IV ICSI transfer 8A1, 4 blaski zamrożone
    8dpt 26, 10dpt 91, 12dpt 256, 28dpt <3
    12+3 prenatalne - uogólniony obrzęk płodu :( czekamy na amnio
    16tc 💔 Robercik - zespół Edwardsa
    14.02.2022 FET 3aa
    6dpt ⏸
    7dpt beta 72,70
    9dpt beta 178
    14dpt 1709
    25dpt jest <3 6t2d
    12+5 usg prenatalne OK - chyba 👧
    22+2 połówkowe Ok - będzie 👧
    30+4 prenatalne 3 trymestru OK - dalej 👧
    39+4 Julia cc 3380 50 cm ❤️ 26.10.2022
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Doskonale Cię rozumiem, bo ja powinnam mieć na drugie imię "Kombinator" ;)

    Intralipid jest bezpieczny, nie obawiaj się go, bo to po prostu olej sojowy ;) Jedynie jeśli masz uczulenie na soję to nie powinnaś go brać z wiadomych przyczyn.

    Jaki masz poziom NK? Masz brać też encorton przed transferem?

    18 listopada mialam robione subpopulacje limfocytow i limfocyty b i t mam w normie, ratio podwyzszone do 3,4 a norma do 2,5 komorki nk mam 6% a norma od 7 do 24, jeden parametr zawyzony inny zanizony, w styczniu mam zrobic allo mlr oraz ana ilosciowe. Wspominal mi rowniez ze nie musze na dobra sprawe brac encortonu i clexane bo z badan ktore mam nie sa mi potrzebne ale jednak mam brac encorton a on wie ze standartowo podaja podczas crio i ze bede mogla z clexane zrezygnowac szybko. Okaze sie co mi odpisze w styczniu jak mu wysle wyniki badan. Wspominal mi o wlewkach domacicznych ale allo mlr musze miec na poziomie ok 20 a jak 0 to wspominal o szczepieniach.
    Czytalam na ivf ze nie mialam dwoch badan zrobionych :

    • mutacja genu PAI-1 odpowiada za łagodną postać choroby zakrzepowo-zatorowej, może utrudnić implantacje zarodka w macicy
    • mutacja czynnika V R2 – sprzyja powstawaniu zakrzepicy żylnej

    nie wiem czy nie zrobic tych badan..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Justine a co mówił Paśnik odnośnie intralipidu i Hashimoto? ten lek jest na bazie soi, jeżeli mi będzie kazał brać to się będę poważnie zastanawiać

    A nie mozna intralipidi brac przy hashi? bo wg usg mam ale wg badan nie bo p/c mam na niskim poziomie..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine ANA mi wyszly dodatnie 1:320, kontrola (ws)+++ i dfs70 +++ typ swiecenia ziarnisty i chromosomow

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wombi wrote:
    Justine a co mówił Paśnik odnośnie intralipidu i Hashimoto? ten lek jest na bazie soi, jeżeli mi będzie kazał brać to się będę poważnie zastanawiać

    Ja jestem "dumną" posiadaczką Hashimoto z aTpo na poziomie 100. Intralipid mam brać. Szkód bo wcześniejszych podaniach mi nie zrobił.

    Odnośnie soi a Hashimoto:

    "Soja również należy do pokarmów wolotwórczych. Zawarte w niej izoflawony hamują aktywność peroksydazy tarczycowej, która uczestniczy w produkcji hormonów tarczycy. W odróżnieniu od związków wolotwórczych obecnych w warzywach krzyżowych, związki zawarte w soi nie są dezaktywowane w czasie gotowania. Podobnie jak w przypadku warzyw krzyżowych niekorzystne działanie soi może zmniejszyć lub nawet zniwelować wysokie spożycie jodu. Z drugiej strony niedobór tego pierwiastka w diecie nasila wolotwórcze działanie zawartych w soi związków. Całkowicie unikać soi powinny tylko osoby narażona na deficyt jodu w diecie. Warto dodać, że poza właściwościami wolotrówczymi izoflawony soi mają silne właściwości antyoksydacyjne, regulują stężenie żeńskich hormonów płciowych i mogą chronić przed nowotworami. Osoby zdrowe nie powinny więc bać się tych nasion."

    Wniosek: po intralipidzie tarczyca będzie jeszcze gorzej pracować, ale w przypadku przyjmowania euthryoxu jest to nieistotne* ;)

    *Nie jest to opinia a lekarza a moja jaką wysnułam podczas studiowania wszystkiego co mogłam znaleźć w necie

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Justine ANA mi wyszly dodatnie 1:320, kontrola (ws)+++ i dfs70 +++ typ swiecenia ziarnisty i chromosomow

    Na ANA się kompletnie nie znam więc nie pomogę. Napewno nie pomaga w zachodzeniu w ciążę, ale napewno się da ;)

    shooa lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 27 listopada 2016, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Na ANA się kompletnie nie znam więc nie pomogę. Napewno nie pomaga w zachodzeniu w ciążę, ale napewno się da ;)

    No u mnie byl problem z zajsciem ale zachodze tylko problem potem z utrzymaniem, wiec albo szwankuje immunologia albo wada zarodka albo to i to..

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ