X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Mi prof Wilczyński powiedział żeby zrobić zastrzyk z neupogenu przed transferem. Jak teraz transfer sie nie uda to przed ostatnim wezmę ten zastrzyk.

    Ja teraz mam mieć płukanke 5 dni przed transferem i dodatkowo zastrzyk podskórny 2 dni po transferze. Robiłaś już sobie ten zastrzyk?

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Teraz podchodzę po szczepieniach. Początek lutego będę miała ostatni transfer i wtedy wezmę neupogenu. I tym samym koniec przygody z ivf. Justine a Ty po szczepieniach brałaś encorton?

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Nie. Teraz podchodzę po szczepieniach. Początek lutego będę miała ostatni transfer i wtedy wezmę neupogenu. I tym samym koniec przygody z ivf. Justine a Ty po szczepieniach brałaś encorton?

    Tak, miałam zacząć brać encorton 20mg na 2 dni przed transferem i w przypadku powodzenia do 12tg. Teraz się nie udało i mam brać dalej ale jak dokładnie to już dopytałam dr bo chciałam zmienić na Calcort ale nie zdążę chyba przed nowym cyklem (a cykl tuż tuż).


    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak jak ja. Jak teraz nie wyjdzie to biorę encorton dalej i w nowym cyklu ostatnie crio z neupogenem. Aaaa i neupogen mam wziąć nie w dniu transferu tylko dzień po.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 28 grudnia 2016, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    To tak jak ja. Jak teraz nie wyjdzie to biorę encorton dalej i w nowym cyklu ostatnie crio z neupogenem. Aaaa i neupogen mam wziąć nie w dniu transferu tylko dzień po.

    Każdy ma inaczej jak widzę... U mnie chyba już chyba większy kaliber skoro mam mieć 2x ten neupogen.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • gretka Autorytet
    Postów: 1775 5459

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc, ja tak wybitnie z doskoku, nawet ostatnio ni doctytalam bo mam mlyn- Justine ostatnie niepowodzenie to bez tych neupogenow itp? bo doczytalam tyle i juz podcielo m to skrzydla....
    a ja dorwalam wlasnie recepty- czy jakies wskazowki? bo ja na codzien w kraju w ktorym tych wynalazkow nie ma- a z tego co tu doczytywalam to nie tak prosto....
    interesuje mnie Krakow, Katowice
    Justine czy Ty juz wykupilas leki-bo ja wlasnie rozszyfrowuje-mam intralipid 20% 100ml i tu nie bardzo rozumiemcyt " s. 1x100ml w 500ml 0,9% Nutrii chlorati i. v. Ktos poratuje???

    gretka
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasnik mi odpisał aby nie brać encortonu a ja dzisiaj wzięłam już 1 tabletkę. Co robić?

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jedna tabletka nic nie zrobi.

    M&M
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gretka wrote:
    czesc, ja tak wybitnie z doskoku, nawet ostatnio ni doctytalam bo mam mlyn- Justine ostatnie niepowodzenie to bez tych neupogenow itp? bo doczytalam tyle i juz podcielo m to skrzydla....
    a ja dorwalam wlasnie recepty- czy jakies wskazowki? bo ja na codzien w kraju w ktorym tych wynalazkow nie ma- a z tego co tu doczytywalam to nie tak prosto....
    interesuje mnie Krakow, Katowice
    Justine czy Ty juz wykupilas leki-bo ja wlasnie rozszyfrowuje-mam intralipid 20% 100ml i tu nie bardzo rozumiemcyt " s. 1x100ml w 500ml 0,9% Nutrii chlorati i. v. Ktos poratuje???

    Nie udało się Z neupogenem ;) Teraz mam mieć jeszcze neupogen podskórnie 2 dni po transferze.

    Intralipid kupujesz po prostu 2 butelki 20% o pojemności 100ml. Jedną butelkę mleka wypijasz z 500ml soli ;) Najpierw podajesz intralipid, później sól. Dziewczyny też mieszają to, ale mi 3 lekarzy powiedziało, żeby nie mieszać a podawać jedno po drugim.
    Spróbuj w aptekach Dr Max- chyba robią najmniej problemu z intralipidem.

    gretka lubi tę wiadomość

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Pasnik mi odpisał aby nie brać encortonu a ja dzisiaj wzięłam już 1 tabletkę. Co robić?

    Nie brać już jutro :)

    Nie brałaś encortonu teraz? Myślałam, że brałaś już ten cykl.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie brałam. Teraz chciałam zacząć i jak się nie uda brać do kolejnego cyklu. Co lekarz to inna opinia. Pasnik nie brać PR brać prof Wilczyński tylko encorton bez szczepień....nie wiem komu zaufać:(

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natty85 wrote:
    Nie brałam. Teraz chciałam zacząć i jak się nie uda brać do kolejnego cyklu. Co lekarz to inna opinia. Pasnik nie brać PR brać prof Wilczyński tylko encorton bez szczepień....nie wiem komu zaufać:(

    Nie znam Wilczyńskiego ale myślę, że skoro chodzisz do immunologa to powinnaś własnie jemu zaufać i wg jego zaleceń brać leki.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie robię. Prof Wilczyński to tez immuno; )

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • gretka Autorytet
    Postów: 1775 5459

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justine wrote:
    Nie udało się Z neupogenem ;) Teraz mam mieć jeszcze neupogen podskórnie 2 dni po transferze.

    Intralipid kupujesz po prostu 2 butelki 20% o pojemności 100ml. Jedną butelkę mleka wypijasz z 500ml soli ;) Najpierw podajesz intralipid, później sól. Dziewczyny też mieszają to, ale mi 3 lekarzy powiedziało, żeby nie mieszać a podawać jedno po drugim.
    Spróbuj w aptekach Dr Max- chyba robią najmniej problemu z intralipidem.

    Oczywisci "lubie" za odp ;-) niestety k kraku w dr max - nie przechodzi... jakies inne pomysly ? Lipa, Ty gdzie kupowalas?
    Czekam jeszzce na odp z apteki , gdzie zazwyczaj zamawiam leki do stymulacji, ale jakos bez wiekszych nadziei...
    A jeszzce odnosnie neupogen- tez ciezko dostac- ale tu juz lepej- natomiast spotkalam sie z propozycja zamiennika accofil zamiast neupogenu? ktos zna zdanie dr Pasnika na ten temat?

    gretka
  • PragnącaDziecka Autorytet
    Postów: 2981 1074

    Wysłany: 29 grudnia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gretka doz

    2nn3dqk38okw5rud.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gretka wrote:
    Oczywisci "lubie" za odp ;-) niestety k kraku w dr max - nie przechodzi... jakies inne pomysly ? Lipa, Ty gdzie kupowalas?
    Kupowałam w małej prywatnej aptece w mojej mieścinie. Zamowili mi z dnia na dzień. Na moje pytanie na przyszłość, właściciel powiedział, że bez problemu zamówisz mi ponownie w dowolnym momencie. A miałam tylko zwykła receptę od zwykłego gina. Myślę, że dużo zależy od dobrej woli sprzedającego. Może właśnie prędzej podpytać w prywatnych aptekach? Sieciowki mają standardy, muszą się trzymać ogólnopolskich procedur, więc może być nawet jeszcze trudniej go dostać.

    gretka lubi tę wiadomość

    age.png
  • zizia_a Autorytet
    Postów: 1685 1267

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Zizia nieprawda, że dupa!
    Z tego co wiem Malinowski dawał zielone światło dziewczynom, które się szczepiły i miały wynik powyżej 30% tylko jego zdaniem to jest bezpieczny poziom allo mlr na ok 3-4 mce starań a potem trzeba doszczepić się i w razie ciąży też. poziom pow 40% dawał czas na ok 6mcy.
    poza tym przez szczepienia na pewno poprawiły Ci się inne parametry, więc ogólnie jest dobrze :)
    źle napisałam poprzedniego posta, bo zapomniałam, że się szczepiłaś :)

    dzięki za odp:)

    kończę moja przygodę ze szczepieniami. Nie doszczepiam sie juz..kolejne ivf planuje w marcu/lutym, jesli ma sie udac to sie uda bez szczepień.
    Trzymam za Was kciuki. Powodzenia

    qdkk6iyebj2b3j6g.png
    n59yk6nl5kbmpqtr.png

    8zw0xqpkiuw2sxx1.png
  • gretka Autorytet
    Postów: 1775 5459

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Kupowałam w małej prywatnej aptece w mojej mieścinie. Zamowili mi z dnia na dzień. Na moje pytanie na przyszłość, właściciel powiedział, że bez problemu zamówisz mi ponownie w dowolnym momencie. A miałam tylko zwykła receptę od zwykłego gina. Myślę, że dużo zależy od dobrej woli sprzedającego. Może właśnie prędzej podpytać w prywatnych aptekach? Sieciowki mają standardy, muszą się trzymać ogólnopolskich procedur, więc może być nawet jeszcze trudniej go dostać.

    priv?

    gretka
  • Justine Autorytet
    Postów: 2587 3238

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gretka wrote:
    Oczywisci "lubie" za odp ;-) niestety k kraku w dr max - nie przechodzi... jakies inne pomysly ? Lipa, Ty gdzie kupowalas?
    Czekam jeszzce na odp z apteki , gdzie zazwyczaj zamawiam leki do stymulacji, ale jakos bez wiekszych nadziei...
    A jeszzce odnosnie neupogen- tez ciezko dostac- ale tu juz lepej- natomiast spotkalam sie z propozycja zamiennika accofil zamiast neupogenu? ktos zna zdanie dr Pasnika na ten temat?

    Może być Accofil. Ja własnie miałam Accofil bo Neupogen jest bardzo ciężko dostać bo jest limitowany.

    Podzwoń najlepiej po aptekach i popytaj czy mogą Ci zamówić. Jak co to napewno zamawiają w Bielsku w Dr Max, ale to pewnie za daleko i jestem pewna, że gdzieś bliżej Ci się uda zamówić intralipid.

    Problem: endometrioza 1st, Hashimoto, słabe nasienie.
    3 procedury, leczenie immunologiczne, 6 transferów, 2 straty.
    Mała Królewna jest już z nami <3
    Droga do naszego szczęścia: https://szczesliwenieszczescia.blogspot.com/
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zizia_a wrote:
    dzięki za odp:)

    kończę moja przygodę ze szczepieniami. Nie doszczepiam sie juz..kolejne ivf planuje w marcu/lutym, jesli ma sie udac to sie uda bez szczepień.
    Trzymam za Was kciuki. Powodzenia
    Powodzenia :)
    Mam nadzieję, że Ci się uda !

‹‹ 51 52 53 54 55 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ