X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    A ja dzisiaj tak szukalam tej fuksji i w koncu nie wiem czy dobra osobe zaczepilam :D
    Shooa, to bylas Ty?


    Tak, to byłam ja :) wchodziliśmy po Was chyba, tak? i razem wychodziliśmy z APC :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka, ja już po. dwa do trzech tyg na wynik, ale Sylvuś chyba pisała ostatnio, że niecałe 2 tyg czekała. Ostatnio miałam po 10 dniach..zobaczymy. ale stres mi się już załączył w trybie wyczekiwania wyniku.

    sylvuś lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 marca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Tak, to byłam ja :) wchodziliśmy po Was chyba, tak? i razem wychodziliśmy z APC :)
    Uff :D
    Mag laska, Ty laska: same fajne dziewczyny ;)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Droga aryjskiej urody Istoto, nie zapomnij o sobie :)
    a tak serio to przymiot bezdzietności chyba, że człowiek jako tako o siebie dba bo później z pieluchami to już bywa różnie jak nie wiadomo w co ręce włożyć;)

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 22 marca 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    Shoa tak w Gyncentrum w Katowicach robia allo,tam tez robilam pierwsze badanie.
    Shoa Ty juz po pewnie.Czyli wynik bedziemy mialy w podobnym czasie...
    Serio allo można zrobić w Katowicach?! To super bo ja do Kato mam 20 min.A ja głupia myślałam że tylko w Łodzi robią.Super po trzecim szczepieniu powtórze badanie ;)

  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i ja już mam swoje wyniki i wiem że nie jest dobrze a wręcz do du.y:/ Możecie coś powiedzieć o nich? mieliśmy teraz podchodzić do in vitro ale chyba nie ma sensu przed jakimś leczeniemTen czynnik martwicy test taki wielki;/

    Interferon gamma 1767,00pg/ml 290,-1050,0↑
    Czynnik martwicy nowotworu >5000 pg/ml 320,0-1380,0↑
    Interleukina 10 952,0 pg/ml 1530,0-3830,0↓
    Interleukina 4 24,00 pg/ml 20,0-120,0
    Interleukina 5 <20 pg/ml 20,0-95,0↓
    Interleukina 2 662,00 pg-ml 20,0-45,0↑
    Wskaznik IFN-IL4 73,6 ratio 47,3-135,8
    Wskaznik TNF-IL4 208,40 ratio 3,2-31,2↑
    Wskaznik IFN-IL10 1,90-ratio 1,1-2,8
    Wskaznik TNF-II10 5,30 ratio 0,2-0,5↑


    Mag wiem ze masy przerwę od internetów, ale jak przeczytasz to przyjmij zaproszenie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2017, 18:05

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smoczyca, no sama wiesz że nie jest super. U Mag która miała podobne wyniki (Kochana wybacz i nie obraź się, że dzielę się tymi informacjami..) dr P uznał, że przyczyną musi być jakaś infekcja skoro są tak podniesione złe interleukiny. Zlecił badania jakieś jeszcze. Musisz oczywiście czekać na konsultację z dr.

    A co do IVF to dwie opcje - nie podchodź w ogóle ze względu na złe wyniki bo szkoda świeżego transferu, albo podejdź do stymulacji i zamroźcie zarodki, bo zdarza się, że stymulacja zaraz po szczepieniach ma gorsze efekty. nie zawsze ale są takie przypadki. ja świadomie miałam stymulację i jeden "ostatni" świeży transfer ostatniej nadziei (beta była 2,8 dzień później 3,86 i odstawiłam leki), pozostałe zarodki zamrożone i szczepienia. tak mi zalecił mój dr w klinice, tak czułam wewnętrznie, że powinno być.
    Przemyśl sprawę, omów z lekarzami i podejmij decyzję. Powodzenia!

    *SmoczycA* lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta, może któraś czytała coś na ten temat albo rozmawiała z lekarzem-immunologiem albo ogarniętym ginem - czy przy problemach immunologicznych podawanie jednego albo dwóch zarodków ma jakąś różnicę? w sensie, że jak dwa to np. reakcja immunologiczna większa czy jakoś tak. świruję przed podjęciem decyzji czy brać dwa zarodki czy jeden bo nie wiem co w naszym przypadku daje większe szanse.

  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Ci bardzo za ekspresową odpowiedz;) Jutro mam wizytę u dr Jerzak w Wawie więc zobaczymy co mi powie. Mam niedoczynność i Hashimoto więc może to ma jakiś związek, byłam już kilka razy w ciąży, ale niestety wszystkie poronione lub zatrzymana akcja serca u dziecka:( Mam nadzieję że w końcu znaleźliśmy przyczynę i się uda.

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozważ konsultację u jeszcze innego lekarza może..bo dr Jerzak z tego co wiem to ma swojego konika w postaci IO, przepływów w macicy i coś tam jeszcze i inne tematy trochę olewa, a u Ciebie po tych wynikach i tym co piszesz o poronieniach to konkretna agresja organizmu może wchodzić w grę.

  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha... kurde:( IO to mam stwierdzone już. Myślałam ze za 300 zł to jakaś konkretna babka, ale widać że kasa nie idzie w parze z ogarnięciem;)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Moja Droga aryjskiej urody Istoto, nie zapomnij o sobie :)
    a tak serio to przymiot bezdzietności chyba, że człowiek jako tako o siebie dba bo później z pieluchami to już bywa różnie jak nie wiadomo w co ręce włożyć;)
    Ta aryjska to nie bardzo, bo oczy mam brazowe ;) mam nadzieje ze bedziemy mialy takie dylematy, w co rece wlozyc.

    A ja reki nie moge zgiac, po dzisiejszym pobieraniu :/
    Wyniki zazwyczaj sa tak jak pani w APC informuje czy raczej wczesniej?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to przepraszam takie miałam wrażenie ;)

    na jesieni miałam o ile dobrze pamiętam po 10 dniach, Sylvuś ostatnio miała chyba 2 tyg.

    Bella93 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *SmoczycA* wrote:
    Aha... kurde:( IO to mam stwierdzone już. Myślałam ze za 300 zł to jakaś konkretna babka, ale widać że kasa nie idzie w parze z ogarnięciem;)

    nie, to nie tak.. ona po prostu jest tych lekarzy, którzy "nie uznają" immunologii zanadto. ale nie można mówić, że nie pomaga ludziom, bo masie pomogła, stąd pewnie cena wizyty :/
    możesz iść jak się na nią nastawiłaś, sprawdzić co Ci powie, jak zignoruje te wyniki to będziesz wiedzieć, że jeszcze do innego lekarza powinnaś pójść.

  • cicho sza Ekspertka
    Postów: 177 345

    Wysłany: 22 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Dziewczęta, może któraś czytała coś na ten temat albo rozmawiała z lekarzem-immunologiem albo ogarniętym ginem - czy przy problemach immunologicznych podawanie jednego albo dwóch zarodków ma jakąś różnicę? w sensie, że jak dwa to np. reakcja immunologiczna większa czy jakoś tak. świruję przed podjęciem decyzji czy brać dwa zarodki czy jeden bo nie wiem co w naszym przypadku daje większe szanse.

    ello, ja po leczeniu i przy udanym transferze miałam podane dwa zarodki 2 dniowe. Jeden z nich w poniedziałek kończy 3 miesiące. Uważam, że to była dobra decyzja wziąć dwa. pozdrówki

    Tyszanka81, shooa, sylvuś lubią tę wiadomość

    Kosmos :-*
    ex2bvcqg40r3u5h2.png
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 22 marca 2017, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    shooa wrote:
    Tyszanka, ja już po. dwa do trzech tyg na wynik, ale Sylvuś chyba pisała ostatnio, że niecałe 2 tyg czekała. Ostatnio miałam po 10 dniach..zobaczymy. ale stres mi się już załączył w trybie wyczekiwania wyniku.
    Nie watpie.U mnie tez stresss bedzie...ja ostatnio czekalam 12 dni.

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 22 marca 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Serio allo można zrobić w Katowicach?! To super bo ja do Kato mam 20 min.A ja głupia myślałam że tylko w Łodzi robią.Super po trzecim szczepieniu powtórze badanie ;)
    Tak tak,w Gyncentrum robia.Tez mam do Kato 20-25 minut ☺

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 23 marca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krew na allo oddana rano.
    Teraz czekam...

    shooa, sylvuś lubią tę wiadomość

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 24 marca 2017, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny pomożecie? Zbadałam NK i nie wiem jak to interpretować:

    W badanej populacji leukocytów krwi obwodowej limfocyty stanowią 49,8% (2,67 G/L)
    W rozkładzie fenotypowym zwraca uwagę nieznaczne podwyższenie odsetka limfocytów T CD3+ (w tym CD4+) przy nieznacznym obniżeniu odsetka limfocytów B CD19+ oraz komórek NK

    CD3+ - 79% (64-74)
    CD4+ - 57% (41-49)
    CD8+ - 28% (31-38)
    CD19+ (limf. B) - 8% (10-15)
    Komórki NK - 11% (13-22)

    Wczoraj dostałam encorton (wymusiłam) a dziś odebrałam wyniki i teraz nie wiem brać/nie brać?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 24 marca 2017, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala nie pomoge bo ja z wynikami szlam do immunologa odrazu.Na pewno mam brac intralipid okolotransferowo,bo nk mam podwyzszone.

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ