X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 26 marca 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już jestem umówiona na pierwsze szczepienie,na 24 kwietnia... :D Chciałam na 10 ale niestety weekend majowy zmienił moje plany :D mąż zrozpaczony bo na 8.30 mamy być w Łodzi i będziemy musieli wyjeżdżać o 6 :D On pojedzie a ja będę spać chociaż pewnie z nerwów i tak nie zasnę.Mnie tylko przeraża te czekanie od 9 aż do 14.30....

  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 26 marca 2017, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Ja już jestem umówiona na pierwsze szczepienie,na 24 kwietnia... :D Chciałam na 10 ale niestety weekend majowy zmienił moje plany :D mąż zrozpaczony bo na 8.30 mamy być w Łodzi i będziemy musieli wyjeżdżać o 6 :D On pojedzie a ja będę spać chociaż pewnie z nerwów i tak nie zasnę.Mnie tylko przeraża te czekanie od 9 aż do 14.30....
    Nic sie nie martw.5 km od analiz jest centrum handlowe PTAK,jest tak ogromne ze nie przejdziecie za jednym razem...☺ tak wiec nudzic sie nie bedziecie na pewno ☺ ciuchow co niemiara i zjesc obiad tez tam mozecie.
    My bralismy nocleg w hotelu Wir w Rzgowie zeby z rana nie jezdzic.Jezdzilismy juz tam w niedziele a w poniedzialki na szczepienia.

    ooolccciaaa lubi tę wiadomość

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszej wizycie u dr Paśnika, umówiliśmy sie, ze po wyslaniu wszystkich badan odbędzie sie wizyta telefoniczna aby ustalic co dalej. Dzis zadzwonilam aby umowic wizyte telefoniczna i otrzymalam informacje o tym, ze mam skierowanie na 3 szczepienia bez żadnej konsultacji. Troche sie obawiam bo nie wiem co dalej, jakies leki czy co...Maialyscie podobna sytuacje ? Moze warto do niego meila napisac. Boje sie, ze to juz sie zaczyna :(

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaElena wrote:
    Po pierwszej wizycie u dr Paśnika, umówiliśmy sie, ze po wyslaniu wszystkich badan odbędzie sie wizyta telefoniczna aby ustalic co dalej. Dzis zadzwonilam aby umowic wizyte telefoniczna i otrzymalam informacje o tym, ze mam skierowanie na 3 szczepienia bez żadnej konsultacji. Troche sie obawiam bo nie wiem co dalej, jakies leki czy co...Maialyscie podobna sytuacje ? Moze warto do niego meila napisac. Boje sie, ze to juz sie zaczyna :(
    Napisz do niego i zapytaj skad ta decyzja i co wyniki wykazaly.
    Ja odrazu mialam skierowanie na 3 szczepienia.U mnie allo mlr 15% bylo,a Tobie dal skierowanie na szczepienia z powodu jakiego allo?,czy innych wynikow?

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 28 marca 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka ja nie mam nic allo mlr0%. I wiem, ze to z tego powodu ale chyba panikuje bo strach juz sie zaczyna :( mi powiedzial, ze po 2 szczepieniach mam sie starac i jak bede w ciazy to 3 doszczepianko. Ale chcialabym skontrolowac wynik, czy cos podskoczylo...bo w slepo sie nie bede starac. Ehhh...

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 28 marca 2017, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaElena wrote:
    Tyszanka ja nie mam nic allo mlr0%. I wiem, ze to z tego powodu ale chyba panikuje bo strach juz sie zaczyna :( mi powiedzial, ze po 2 szczepieniach mam sie starac i jak bede w ciazy to 3 doszczepianko. Ale chcialabym skontrolowac wynik, czy cos podskoczylo...bo w slepo sie nie bede starac. Ehhh...
    Ja po 3 szczepieniach zrobilam allo,teraz czekam na wynik i zobaczymy co dalej...

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 28 marca 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaElena nic się nie bój. Będzie dobrze a szczepienia nie są jakieś straszne i uciążliwe najważniejsze aby przyniosły wyczekany rezultat w postaci dzidziusia. Dziewczyny po jakim czasie od 2 szczepienia sprawdzalyscie czy szczepienie podniosło mrl??

    MariaElena lubi tę wiadomość

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 29 marca 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    MariaElena nic się nie bój. Będzie dobrze a szczepienia nie są jakieś straszne i uciążliwe najważniejsze aby przyniosły wyczekany rezultat w postaci dzidziusia. Dziewczyny po jakim czasie od 2 szczepienia sprawdzalyscie czy szczepienie podniosło mrl??
    U mnie byl przykaz min 3 tygodnie od ostatniej szczepionki.

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Chciałabym dołączyć do waszego wątku, jeśli mogę..
    Niektóre z was kojarzę bociana :)

    Moja historia jest długa, tak jak większości z was. Wygląda na to, że immunologia stoi na drodze do upragnionego szczęścia :(
    Leczę się u doc Paśnika i obecnie jestem po 3 szczepieniach limfocytami męża. Za kilka tygodni mam do powtórzenia badania...a potem transfer, jeśli będzie zielone światło od dr.

    Trzymam kciuki za wszystkie!!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiamar wrote:
    Dziewczyny po jakim czasie od 2 szczepienia sprawdzalyscie czy szczepienie podniosło mrl??
    Potwierdzam, to co napisała Tyszanka81. Doc zaleca powtórzenie wyników po co najmniej 3 tygodniach (3-6) i kategorycznie zakazuje robić je wcześniej.


    MalaHD, ja bym uderzyła od razu do immunologa. Może nie koniecznie na wizytę, skoro byłaś.... ale może mailowo...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 18:16

    Tyszanka81 lubi tę wiadomość

  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariaElena wrote:
    Tyszanka ja nie mam nic allo mlr0%. I wiem, ze to z tego powodu ale chyba panikuje bo strach juz sie zaczyna :( mi powiedzial, ze po 2 szczepieniach mam sie starac i jak bede w ciazy to 3 doszczepianko. Ale chcialabym skontrolowac wynik, czy cos podskoczylo...bo w slepo sie nie bede starac. Ehhh...
    Nie denerwuj się ja też mam 0 mlr i też mam szczepienia,pierwsze mam 24 kwietnia.boje się ale jakoś to będzie.Mi dr też powiedział że po 2 szczepieniu już też mogę się starać jak się uda to trzecie szczepienie w 6tyg ciąży jak nie to normalnie po 2 szczepieniu za 3 tyg 3 szczepienie.Ja będę sprawdzać mlr dopiero po trzecim szczepieniu.I to jeszcze Paśnik mówił że nie jest konieczne tylko jak w ciągu 3 miesięcy po ostatnim szczepieniu nie zajdę w ciąże to wtedy mam zrobić mlr.MariaElena a wy staracie się naturalnie?

  • MariaElena Koleżanka
    Postów: 37 9

    Wysłany: 29 marca 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Nie denerwuj się ja też mam 0 mlr i też mam szczepienia,pierwsze mam 24 kwietnia.boje się ale jakoś to będzie.Mi dr też powiedział że po 2 szczepieniu już też mogę się starać jak się uda to trzecie szczepienie w 6tyg ciąży jak nie to normalnie po 2 szczepieniu za 3 tyg 3 szczepienie.Ja będę sprawdzać mlr dopiero po trzecim szczepieniu.I to jeszcze Paśnik mówił że nie jest konieczne tylko jak w ciągu 3 miesięcy po ostatnim szczepieniu nie zajdę w ciąże to wtedy mam zrobić mlr.MariaElena a wy staracie się naturalnie?
    Tak, do tej pory zawsze naturalnie nam sie udawało. Mam nadzieje, ze szczepienia nie wpłyną negatywnie na naturalne poczęcie. Ja poronilam 3 razy. Zawsze na przełomie 6/7 tydzien. Od 2 poronienia wiedzialam o 0%mlr lecz z Panią doktor ginekolog, postanowilysmy, ze spróbujemy na żelaznym zestawie. Niestety nie powiodlo sie znow. Wiec teraz czas na szczepionko ;) wiem, ze trzeba zachowac spokój. Wiem, ze nie powinnam sie stresowac, ale jak...? Ja pierwsze szczepienie mam 27 kwietnia. Wiec, olcia bedziemy szły łeb w łeb ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca 2017, 21:52

    Trombofilka, brak hamowania, ana
    3 aniołki
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 29 marca 2017, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    Nie denerwuj się ja też mam 0 mlr i też mam szczepienia,pierwsze mam 24 kwietnia.boje się ale jakoś to będzie.Mi dr też powiedział że po 2 szczepieniu już też mogę się starać jak się uda to trzecie szczepienie w 6tyg ciąży jak nie to normalnie po 2 szczepieniu za 3 tyg 3 szczepienie.Ja będę sprawdzać mlr dopiero po trzecim szczepieniu.I to jeszcze Paśnik mówił że nie jest konieczne tylko jak w ciągu 3 miesięcy po ostatnim szczepieniu nie zajdę w ciąże to wtedy mam zrobić mlr.MariaElena a wy staracie się naturalnie?
    A to naturalnie kazal sie starac? Trzy tygodnie to krotko na naturalsa no chyba ze w owulke sie wbijesz...na dlugi protokol tez za krotko niestety..

    ooolccciaaa lubi tę wiadomość

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • ooolccciaaa Koleżanka
    Postów: 94 18

    Wysłany: 29 marca 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    A to naturalnie kazal sie starac? Trzy tygodnie to krotko na naturalsa no chyba ze w owulke sie wbijesz...na dlugi protokol tez za krotko niestety..
    ja zachodzę w ciąże naturalnie.w jedną zaszłam naturalnie a drugą przez stymulację lamettą tylko u mnie jest problem że nie potrafię ich utrzymać w 6 tyg zawsze dochodzi do poronienia.Wszystkie badania są ok tylko mlr wyszło 0% dlatego Paśnik powiedział że w moim przypadku szczepienia powinny pomóc.No właśnie po drugim szczepieniu mam szansę na ciąże bo szczepienie wypada w ostatni dzień miesiączki więc dni płodne miałabym zaraz po tym szczepieniu więc jest szansa.co nie znaczy że się uda,jak nie to będę po trzecim przez pół roku próbować.ja to się boję że po szczepieniach mlr się nie dźwignie i co wtedy...dalej szczepienia?Ja już nawet o adopcji myślałam ale mąż się nie zgadza.stwierdził że albo będziemy mieć swoje albo w ogóle a ja nie wyobrażam sobie życia bez dziecka...

  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 29 marca 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ooolccciaaa wrote:
    ja zachodzę w ciąże naturalnie.w jedną zaszłam naturalnie a drugą przez stymulację lamettą tylko u mnie jest problem że nie potrafię ich utrzymać w 6 tyg zawsze dochodzi do poronienia.Wszystkie badania są ok tylko mlr wyszło 0% dlatego Paśnik powiedział że w moim przypadku szczepienia powinny pomóc.No właśnie po drugim szczepieniu mam szansę na ciąże bo szczepienie wypada w ostatni dzień miesiączki więc dni płodne miałabym zaraz po tym szczepieniu więc jest szansa.co nie znaczy że się uda,jak nie to będę po trzecim przez pół roku próbować.ja to się boję że po szczepieniach mlr się nie dźwignie i co wtedy...dalej szczepienia?Ja już nawet o adopcji myślałam ale mąż się nie zgadza.stwierdził że albo będziemy mieć swoje albo w ogóle a ja nie wyobrażam sobie życia bez dziecka...
    Rozumiem...to ladnie ci sie zlozy ze owulka po szczepieniach ☺

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 30 marca 2017, 06:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyszanka81 wrote:
    A to naturalnie kazal sie starac? Trzy tygodnie to krotko na naturalsa no chyba ze w owulke sie wbijesz...na dlugi protokol tez za krotko niestety..
    Za dlugo? To po szczepieniach zawsze powinien byc krótki protokół? Kurczr ja jestem w kropce bo nie wiem co zrobic. Czekam na @ i od dc mialam brac ovulastan do dlugiego protokolu. W miedzy czasie zrobilam cytokiny ktore wyszly beznadziejnie, wiec 13 kwietnia mam wizyte u Pasnika. I jesli do tej pory przyjdzie okres, a pewnie tak bedzie to nie wiem co zrobic bo szanowny moj doktorek nie odpisuje na maila :( zastanawiam sie tez czy odrazu przed wizytą u Pasnika nie zrobic mlr? Czy to badanie zleca wszystkim czy tylko wybranym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2017, 05:55

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • asiamar Autorytet
    Postów: 491 382

    Wysłany: 30 marca 2017, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoczyca myślę że większość ma robione mrl ja np miałam robione na samym końcu wszystkie inne wyniki które zlecił P były ok a mrl wyszło zero :/ , jeśli chcesz aby Twoje leczenie potoczyło się ciut szybciej to możesz już przyjść z badaniami mrl na wizytę.

    Nadzieja umiera ostatnia... czekam na mój mały wielki cud.
    Gameta Rzgów <3 <3 <3. Jest cud ❤
  • Tyszanka81 Autorytet
    Postów: 3251 2546

    Wysłany: 30 marca 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *SmoczycA* wrote:
    Za dlugo? To po szczepieniach zawsze powinien byc krótki protokół? Kurczr ja jestem w kropce bo nie wiem co zrobic. Czekam na @ i od dc mialam brac ovulastan do dlugiego protokolu. W miedzy czasie zrobilam cytokiny ktore wyszly beznadziejnie, wiec 13 kwietnia mam wizyte u Pasnika. I jesli do tej pory przyjdzie okres, a pewnie tak bedzie to nie wiem co zrobic bo szanowny moj doktorek nie odpisuje na maila :( zastanawiam sie tez czy odrazu przed wizytą u Pasnika nie zrobic mlr? Czy to badanie zleca wszystkim czy tylko wybranym?
    Nie nie.Spokojnie.Szczepienia dzialaja pol roku wiec z wszystkim sie zdazy...tylko miedzy 2 a 3 szczepieniem jest 3 tygodnie wiec pisalam tylko o tych 3 tyodniach.
    ja po wynikach allo bede miala dlugi protokol.
    Na wynik allo czeka sie ok 2-3 tygodni.

    *SmoczycA* lubi tę wiadomość

    5 inseminacji/ czerwiec 2014 beta 70,niestety biochemiczna
    I IMSI Transfer 8.01- beta <1,2 :-(
    5.04- II IMSI-podano 2 zarodeczki 8A i 6A ☺
    8t2dz cud przestal trwac :-(
    16.09.2016 criotransfer babla 8B :-(
    2017- 3 szczepienia w Łodzi...allo mlr 62,3% ☺
    12.06.transfer- :-(
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczyło napisać o okresie i menda za kilka godzin przylazła;) dzięki dziewczyny za informacje bo ja to w tym temavie jeszcze zielona;) a to badanie nazywa sie jakoś czy jak powiem mlr to będą wiedzieć o co mi chodzi?:-P i czy w diagnostyce albo innym labie mozna zrobić czy tylko u niego? I ostatnie pytanie, to jaka jest cena tego badania?;)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • marzenie83 Koleżanka
    Postów: 40 9

    Wysłany: 30 marca 2017, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allo mlr w Apc kosztuje 450 zł.

    starania od 2011, niedoczynność tarczycy, przeciwciała plemnikowe, nk, szczepienie limfocytami prof.Malinowski, Salve 4 inseminacje :-( , 1 inv nieudane, 2 inv-crio nieudane, szczepienie limfocytami + intralipid, doc. Pasnik 5.12.2016 3 inv-crio - Kropek był z nami tylko m_c.
‹‹ 83 84 85 86 87 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ