X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.
Odpowiedz

Immunologia. Leki i szczepienia limfocytami.

Oceń ten wątek:
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    tak- 0% hamowania . Przeciwciała blokujące - nieobecne
    Gdybyś miała poronienia lub kilka niepowodzeń transferów przy dobrych zarodkach to szczepienia. Przy braku ciąży nie wiem jakie jest postępowanie.

    A jakie masz NK i cytokiny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 listopada 2018, 20:54

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 21 listopada 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Gdybyś miała poronienia lub kilka niepowodzeń transferów przy dobrych zarodkach to szczepienia. Przy braku ciąży nie wiem jakie jest postępowanie.

    A jakie masz NK i cytokiny?

    NK 19,8% a cytokiny, hmmm, nazywa się to jakoś inaczej jeszcze? bo jak nie to nie miałam badanych

    c5c9c0e3f3.png
  • dot123 Przyjaciółka
    Postów: 255 39

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut - fizycznie nie byłam w Łodzi, ale dostałam od prof. plan działania (finalnie póki co nie zdecydowałam się na szczepienia)

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dot123 wrote:
    njut - fizycznie nie byłam w Łodzi, ale dostałam od prof. plan działania (finalnie póki co nie zdecydowałam się na szczepienia)

    mogę zapytać czemu się nie zdecydowałaś ?

    c5c9c0e3f3.png
  • Ja anka Autorytet
    Postów: 475 297

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dot123 wrote:
    Widziałam Twoje pytanie wcześniej, ale teraz mogę na nie odpisać bo się przekonałam że zaleca takie leczenie. Tylko nie Accofil a Grastofil. A info jakie znalazłam "W Polsce lekarze przepisuja Accofil ,inne nazwy to:Neupogen, Zarzio, Granulokine, Biograstim, Nivestim, Ratiograstim, Tevagrastim, Grastofil. Wszystkie zawieraja Filgrastim"
    No to fajnie, ciekawe co powie na moje kiry, bo zamierzam się skonsultować również z Malinowski.A na jakiej postawie zlecił Ci takie leczenie? Skopane kiry?
    Dziękuję za odpowiedź, to cenna informacja

    33 lata, amh 0,6; 2 inseminacje, 3 IV, 5 transferow, za każdym Razem Beta nie drgnela.

    Szczepienia limfocytami.

    11.2020 Kriobank. Zgłosiliśmy się po ostatni zarodek). Dr zaproponowala lekka stymulacje letrozolem. Trzy blastocysty. Jedna podana (szósty transfer) - 14.12.2020. - jest ❤️.
    Cykl przed udanym transferem prograf. Później encortolon, accofil, atosiban, intralipid, fraxiparine, acard.

    17.06 w 32tc na świat przyszła Zosia
  • Mięta Ekspertka
    Postów: 301 56

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Njut a może to mlr się pojawi jak zajdziesz w ciążę. Bo wiem że masz 0% ale przecież nie jest wykluczone może tak być. Kurcze mam nadzieję że znajdzie się jakieś wyjście z tej sytuacji.

    II IVF 8.2016 [*][*] 9 tyd.
    III IVF ❄️❄️❄️❄️❄️
    17.07.18 :(
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    NK 19,8% a cytokiny, hmmm, nazywa się to jakoś inaczej jeszcze? bo jak nie to nie miałam badanych
    test CBA

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dot123 wrote:
    njut - fizycznie nie byłam w Łodzi, ale dostałam od prof. plan działania (finalnie póki co nie zdecydowałam się na szczepienia)
    Możesz napisać jaką dostałaś alternatywę?

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak wrote:
    Ciąża przestała się rozwijać na etapie 9 tyg i serduszko się zatrzymało. Moje za to pękło na miliardy kawałków i nie wiem na razie jak i czy w ogóle uda się je powklejać po raz kolejny.

    Ginka twierdzi, że tym razem genetyka i radzi badać zarodek. Nie wiem jednak czy znajdę na to siły.
    Na razie dostałam skierowanie do szpitala i mam się stawić w piątek najwcześniej jak leki przestaną już działać. Będą próbowali najpierw farmakologicznie.

    Pismak - tak bardzo mi przykro... wiem jakie to trudne więc tym bardziej mocno przytulam. Nic w tym czasie nie jest łatwe, ani pożegnanie, ani szpital, ani żałoba - przykro mi, że musisz przez to przechodzić.

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
  • njut Autorytet
    Postów: 4864 2361

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mięta wrote:
    Njut a może to mlr się pojawi jak zajdziesz w ciążę. Bo wiem że masz 0% ale przecież nie jest wykluczone może tak być. Kurcze mam nadzieję że znajdzie się jakieś wyjście z tej sytuacji.
    Jedyne co mnie pociesza to to, że u części kobiet przeciwciała MLR nie są wykrywane. Niezapominajka2017 pisała, że u 30% ciężarnych MLR wynosi 0% i że w DE wynik 0% po szczepieniach nie oznacza, że szczepienia nie pomogły...

    STARANIA ZAKOŃCZONE BEZ SKUTKU
    3 poronienia naturalnych ciąż: 2011 5+6tc, 2013 7+1tc, 2019 8+2tc i 1CB po CT
    2 IVF > 11 zarodków > 2013 8A+8A, 8A+6B, 2015 8B, 2018 3BC, 2019 3BB, 3AB (CB, beta max 17,18), 2020 4AB, 8A... czeka 8A, ❄️
    A1298C hetero, PAI-1 4G/5G hetero, APA +, endometrioza II (zatoki), KIR AA, NK 21% > 17% > 15%, aktywność NK 58,9%, MLR 0% > szczepienia mężem > 0% mąż, 0% dawcy > 4 mc > 0% mąż, 33,6% dawcy > szczepienia pulowane > 91,2% mąż, 0% dawcy > 4cs CB, 5cs poronienie 8+2tc > 45,3% mąż, 55,5% dawcy > 7 mc > immunosupresja > cdn
    on: FDNA 22%, HLA-C C1
    moja historia leczenia
  • Iwoona Przyjaciółka
    Postów: 122 31

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Mam wyniki!!! nie obyło się i dzisiaj bez niespodzianek- Pani któr wysyłała zaznaczyła na liście przewozowym dwa konta i zamiast 56 zł zapłaciłam ponad 120 zł - mają oddać na konto różnicę... nie ważne - ważne że są !

    alloMLR hamowanie 0%

    cross match - nie stwietdzono obecności ciał cytotoksycznych przeciwko wyizolowanym limfocytom dawny
    kontrola pozytywna 100% komórek martwych
    kontrola negatywna 3% komórek martwych
    surowica badana 2 % komórek martwych
    norma od 0% - 10% komórek badanych

    nie wiem o co come on?
    Onia gdzie ro ilas allo mlr?? Ja nadal szukam w Wawie....

    Iwoona
    t9qo2t30bp7bynzp.png
  • dot123 Przyjaciółka
    Postów: 255 39

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bom cykor ;) - a tak na poważnie to pomimo że prof. sugerował w moim przypadku, to nie dają mi spokoju kontrowersje wokół szczepień przy dodatnich ANA1,2,3 (jeszcze mam Hashimoto). Czytałam też na innym forum "że przy dodatnim ANA trzeba bardzo uważać ze wszystkimi szczepionkami, bo pobudzają układ immunologiczny i tym samym powodują namnażanie tych przeciwciał" i dziewczynie z 1:160 skoczyło do 1:640. Tu też Belli skoczyło. Czy to faktycznie przez szczepienia czy przypadek - nie wiem... Ale pomyślałam, że jak mam jeszcze inną drogę (mimo że mniej polecaną przez prof i też na pewno nie obojętną dla organizmu) jak farmakologia - to jeszcze to sprawdzę i choć ciężko mi to przechodzi przez myśli ale połączę to z ivf...

    Dodatkowo jak kiedyś konsultowałam temat szczepień z dr u której wcześniej się leczyłam, to trochę zmroziło mnie to co napisała, nie chcę straszyć na forum. Ale czy to prawda to też nie wiadomo.

    Gdybym nie miała tych autoimmunologicznych kwestii to pewnie poszłabym w szczepienia mimo wszystko - moja koleżanka się na nie zdecydowała + farmakologia i od niedawna ma ślicznego brzdąca. Być może jak wyczerpię obecną drogę to wtedy się zdecyduję.

    No to się rozpisałam...

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoona wrote:
    Onia gdzie ro ilas allo mlr?? Ja nadal szukam w Wawie....

    Ja w Krakowie

    c5c9c0e3f3.png
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    test CBA
    W cały świat.
    Podpowiedz jak dodać załącznik, proszę :)

    c5c9c0e3f3.png
  • Iwoona Przyjaciółka
    Postów: 122 31

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pismak tule mocno :(
    Ja zdecydowałam się na drugą inseminacje. Po 3 poronieniach przez prawie rok nie za szliśmy w ciążę. Coraz częściej myślę o i vitro, zastanawia mnie jednak fakt możliwości poronienia znowu z racji wysokich NK.
    Czy którejś się udało zajść i donosić z wysokimi NK i ewentualnie po szczepieniach?
    Mam wrażenie że to jest jedynie wielka akcja wydawania hajsu. A reszta to jest zupełny przypadek...

    Iwoona
    t9qo2t30bp7bynzp.png
  • bonnie1234 Autorytet
    Postów: 528 153

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwoona wrote:
    Czy którejś się udało zajść i donosić z wysokimi NK i ewentualnie po szczepieniach?
    Mam wrażenie że to jest jedynie wielka akcja wydawania hajsu. A reszta to jest zupełny przypadek...

    Ja mam wysokie nk, ale dobre allo mlr, więc nie miałam szczepień i żaden transfer się nie powiódł. Na nk dostałam steryd.

    Czy można jakoś dietą zbić komórki nk, czy to w ogóle nie ma związku??????

  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dot123 wrote:
    bom cykor ;) - a tak na poważnie to pomimo że prof. sugerował w moim przypadku, to nie dają mi spokoju kontrowersje wokół szczepień przy dodatnich ANA1,2,3 (jeszcze mam Hashimoto). Czytałam też na innym forum "że przy dodatnim ANA trzeba bardzo uważać ze wszystkimi szczepionkami, bo pobudzają układ immunologiczny i tym samym powodują namnażanie tych przeciwciał" i dziewczynie z 1:160 skoczyło do 1:640. Tu też Belli skoczyło. Czy to faktycznie przez szczepienia czy przypadek - nie wiem... Ale pomyślałam, że jak mam jeszcze inną drogę (mimo że mniej polecaną przez prof i też na pewno nie obojętną dla organizmu) jak farmakologia - to jeszcze to sprawdzę i choć ciężko mi to przechodzi przez myśli ale połączę to z ivf...

    Dodatkowo jak kiedyś konsultowałam temat szczepień z dr u której wcześniej się leczyłam, to trochę zmroziło mnie to co napisała, nie chcę straszyć na forum. Ale czy to prawda to też nie wiadomo.

    Gdybym nie miała tych autoimmunologicznych kwestii to pewnie poszłabym w szczepienia mimo wszystko - moja koleżanka się na nie zdecydowała + farmakologia i od niedawna ma ślicznego brzdąca. Być może jak wyczerpię obecną drogę to wtedy się zdecyduję.

    No to się rozpisałam...

    a na priv napiszesz mi co ta doktor Ci napisała ? :)
    Ja o szczepieniach wiem tyle ile tu na forum przeczytałam.
    Ale pewnie jak mi lekarz zaleci to pójdę w to

    c5c9c0e3f3.png
  • dot123 Przyjaciółka
    Postów: 255 39

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja anka – póki co nie wnikałam dlaczego konkretnie ten lek mi przepisał, nie miałam okazji z nim na żywo porozmawiać. Pewnie przy wizycie „life” dopytam. Jednak jak klikniesz na moje posty to możesz zobaczyć moje wyniki. Najbardziej nie spodobały się moje cytokiny – mam profil mocno odrzucający TH1 (agresywne komórki, niska ochrona), moje wyniki pokazały że ciężko u mnie o zagnieżdżenie zarodka, a nawet jakby się to udało to będzie atak. Po moim studiowaniu neta, od czego oczy mi dziś wysiadają, zakładam że to ma związek z tym.

    njut – alternatywa to „niezły” zestaw leków, dziś czytałam co jest co… przyznam też trochę przerażające kombo, ale w miejscu stać nie chcę. Zatem: Grastofil, PROGRAF (o tym na żadnym forum nie znalazłam nic by ktoś to brał ze staraczek – może będę pierwsza ;)), Encortolon, Fraxiparine, INTRALIPID, Acard.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    njut wrote:
    Przepraszam, że tak drążę ten temat ale może i Wam się to przyda w przyszłości.
    Wg mnie dawny (chyba do marca 2018) LCT z APC to to samo co cross-match w Prokocimiu czy aktualnie w APC.
    Czyli cały czas chodzi o badanie z partnerem.
    Zastanawiam się na jakiej podstawie P zlecał szczepienia pullowane...
    Kochana, do tego badania LCT w APC z zeszłego roku, to miałam pobierana krew tylko ja.

  • dot123 Przyjaciółka
    Postów: 255 39

    Wysłany: 21 listopada 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    a na priv napiszesz mi co ta doktor Ci napisała ? :)

    mogę na priv mogę też tu, choć jako że nie mam pewności na ile to potwierdzone to nie wiem czy wrzucać na forum

‹‹ 945 946 947 948 949 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ