X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro- start listopad
Odpowiedz

In vitro- start listopad

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evitaz wrote:
    Podawałam wczoraj
    Mi.chodzi o Twoja pierwszą ciążę

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iva_82 wrote:
    Elfi dzięki za odpowiedź. Będziesz miała IVF czy ICSI?, trzymam kciuki, powiedzenia
    Mao jakie leki zaczęłas brać oprócz antykoncepcji? Czym się różni krótki od długiego protokołu?. Ja jeszcze nie wiem jaki będę miała. U mnie dr zaproponowała ICSI mam przyjechać na wizytę w 17 dc na oznaczenie hormonów i wszystkiego się dowiem. Zamierzamy rozpocząć procedurę od stycznia
    Ja na chwilę obecną biorę tylko antyki, w dniu 21 tabletki jadę na wizytę i poznam szczegóły, na pewno na stymulacje będę brać Puregon, ale w jakiej dawce to się dopiero dowiem. My invitro omawiałyśmy z dr podczas IUI, także miałam nadzieję, że się ona uda, więc zbyt wielu pytań nie zadawałam... długi protokół to z tego co się dowiedziałam u mnie w klinice wygląda tak, że 14 dni gonapeptyl, a następnoe puregon. A krótki to tylko puregon.

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Evitaz Autorytet
    Postów: 321 418

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Mi.chodzi o Twoja pierwszą ciążę
    Napisałam . W 2015 pierwsze podejście do ivf, ultrakrótkich proroków, podane dwa zarodki świeże. Transfer zakończony ciąża

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 11:24

    uwo9skjoogetrb32.png
    Niedrożne jajowody, 35 lat, 1 dziecko, crio transfer 12.11, testuje 23.11 , 11dpt beta 447,4, 15dpt beta 2897, ❤️❤️ Biją, 20 tc [*], [*], 18.08start II procedury, 30.08 puncja. 02.09 transfer jednego zarodeczka, 13.09 piątek testuje 2 ❄️, 11dpt 182,6, 15 dpt 1610, 28 dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evitaz wrote:
    Napisałam
    A faktycznie, sorry

  • adgam Ekspertka
    Postów: 204 84

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evitaz wrote:
    Może pobolewa, kłuć i może być uczucie ciągnięcia to normalne
    Dzięki jestem spokojniejsza

    starania od 2013 r.
    pco, nadczynność tarczycy, wysoka prolaktyna
    wysokie AMH
    problem męski
    Bhcg 5dpt 15,7
    7dpt 88,9
    ❄️X14 w zapasie
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Zabawki bedzie kupowac rodzina, także sie nie.martw. Mama dyda da to o.jedzenie nie bedzie trzeba się martwić tez ;)'.
    Mówisz o badaniach, wiesz o tym, zebym przyjmowac metylowany kwas?
    Tak Berbeć :) dr K mi już instrukcje do metylowanych witamin wydała :) także grzecznie wszystko biorę.. tylko przerażają mnie te pieprzone zastrzyki Clexane, co po teansferze bede musiała brać, bo przy mutacji genu każe dr K je zapisuje, ja brałam je już po IUI i miałam pełno siniaków :( i bolały mnoe one... Puregon to przy tym pikuś :)
    Ale dla bąbelka wytrzymam wszystko <3

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Tak Berbeć :) dr K mi już instrukcje do metylowanych witamin wydała :) także grzecznie wszystko biorę.. tylko przerażają mnie te pieprzone zastrzyki Clexane, co po teansferze bede musiała brać, bo przy mutacji genu każe dr K je zapisuje, ja brałam je już po IUI i miałam pełno siniaków :( i bolały mnoe one... Puregon to przy tym pikuś :)
    Ale dla bąbelka wytrzymam wszystko <3
    O nieeeeeeee

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    O nieeeeeeee
    Także przygotuj się na Clexane, bo widzę, ze też masz mutacje. I ja miałam problem, aby go kupić, to w aptece dali mi zamiennik Neoparin. Jednak na forum naszej kliniki wyczytałam, że niby niekoniecznie nasi lekarze pozwalają na ten zamiennik, także jakby dr K Ci zapisała Clexane to od razu zapytaj czy w razie co możesz brać zamiennik Neoparin :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 11:36

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • alca Autorytet
    Postów: 345 143

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak mówiłam o clexane to mi go nie chcieli zapisać, że niby ta moja mutacja to za mało.

    4 lata starań i jedna ciąża biochemiczna i jedno poronienie,
    mutacja MTHFR,
    niedoczynność tarczycy,
    leczenie immunologiczne

    IFV ICSI w Fertimedica Warszawa,
    punkcja 29.08, 2 blastocysty, 2 nieudane transfery
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na razie wszystkie komórki udało się zapłodnić. Treaz 5 dni czekania...
    Rozmawiałam o liczbie zarodków, embriolog też twierdzi, że w tym wieku i dobrej jakości nie podaja więcej niz 1, bo to nie jest dobre ani dla matki ani dla zarodków :( I chociaż bym chciała, skończy się na 1.
    Więc Wam zazdroszczę 2, ale chociaż niech 1 sie u mnie zadomowi <3

    mao, bz10, WIK, Ana ana lubią tę wiadomość

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alca wrote:
    Ja jak mówiłam o clexane to mi go nie chcieli zapisać, że niby ta moja mutacja to za mało.
    Ja od razu dostałam z informacją, że jak się uda to będę musiała brać zastrzyki przez jakiś czas.
    Także co klinika to inne podjeście...

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    U mnie na razie wszystkie komórki udało się zapłodnić. Treaz 5 dni czekania...
    Rozmawiałam o liczbie zarodków, embriolog też twierdzi, że w tym wieku i dobrej jakości nie podaja więcej niz 1, bo to nie jest dobre ani dla matki ani dla zarodków :( I chociaż bym chciała, skończy się na 1.
    Więc Wam zazdroszczę 2, ale chociaż niech 1 sie u mnie zadomowi <3
    Musi się udać Haniu :) Niech maluchy walczą, aby wszystkie dotrwały do 5 dnia, bo wydaje mi się, że jak są mrozaczki, to się człowiek mniej stresuje przy pierwszym transferze, bo jest zabezpieczenoe :)

    _Hania lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Także przygotuj się na Clexane, bo widzę, ze też masz mutacje. I ja miałam problem, aby go kupić, to w aptece dali mi zamiennik Neoparin. Jednak na forum naszej kliniki wyczytałam, że niby niekoniecznie nasi lekarze pozwalają na ten zamiennik, także jakby dr K Ci zapisała Clexane to od razu zapytaj czy w razie co możesz brać zamiennik Neoparin :)
    Ja nie miałam badanych mutacji i tez mam clexane od transferu, w Naszej klinice to raczej standard i każdej przepisują. Neoparin jest u nas zakazany. Dla pocieszenia mam jeszcze dwa zastrzyki z prolutexu wiec codziennie trzy wkucia ...

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicjaa92 wrote:
    Ja nie miałam badanych mutacji i tez mam clexane od transferu, w Naszej klinice to raczej standard i każdej przepisują. Neoparin jest u nas zakazany. Dla pocieszenia mam jeszcze dwa zastrzyki z prolutexu wiec codziennie trzy wkucia ...
    No to widzisz Berbeć na pewno Cię to nie ominie :) ale idzie przeżyć, ja byłam po IUI na wakacjach i wyobraź sobie jak mój brzuch wyglądał w stroju kąpielowym... koszmar :)
    @Alicja92 ja się mogę kłuć... jak po tym doczekam się mojego kropka :) także oby Twój u Ciebie się zadomowił w brzuszku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2018, 11:47

    Alicjaa92 lubi tę wiadomość

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • _Hania Autorytet
    Postów: 1653 628

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    Musi się udać Haniu :) Niech maluchy walczą, aby wszystkie dotrwały do 5 dnia, bo wydaje mi się, że jak są mrozaczki, to się człowiek mniej stresuje przy pierwszym transferze, bo jest zabezpieczenoe :)

    Liczę ze jakies mrozaczki się uda mieć ;) Dzięki!

    syn 2019
    ____

    03.2021 wpadka - biochem
    06.2021 - starania czas start!
    07.2021 - biochem
    08.2021 - przerwa
    11.2021 - ?
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana9292 wrote:
    Dziękuję, ale cały czas plamie, nawet krwawie, więc nic z tego. Jutro powtórzę betę. Dziękuję za wsparcie.


    Hej co z Toba ?

  • Asiac93 Ekspertka
    Postów: 154 84

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narazie mamy 4 zarodki :) Dwa jeszcze coś próbują, czekamy do 5 doby jak wszystko dobrze pójdzie to w środę transfer :)

    adgam lubi tę wiadomość

    Wiek 25 lat
    Niedoczynność tarczycy L-Thyroxin 75
    AMH 9,96
    Początek stymulacji 29.10.2108
    Punkcja 16.11.2018
    Transfer 21.11. 2018
    13.12.2018 jest ❤

    f2wlpiqv85x7q55i.png
  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A słyszałaś o mutacji mthfr?
    Edit. No właśnie moze zaszkodzić, albo inaczej- nie pomóc. 40% kobiet ma mutacje dlatego tez zaleca sie (w mojej.klinice) przyjmowanie metylowanego kwasu foliowego. Jesli ma sie.mutacje zwykły kwas sie nie przyjmuje. Moja kuzynka brała 6 lat na próżno, bo okazalo sie,ze ma mutacje .dlatego u nas lekarze przepisuja metylowany. Nie żebym sie wymadrzala, ale ja tez kiedys mie wiedziałam, wiec.teraz podpowiadam innym. Ja bralam 2 miesiace zwykly,mimo, iz moja dr zapisala mi metylowany , nie bylo.go w aptece.i kupiłam zwykly , bo nie wiedziałam, ze to jest cos innego. Zrobiłam kariotypy i wyszłoi, że mam mutacje i wtedy.dopiero doczytalam.

    Nie miałam badanych kariotypów. Pewnie jeśli pierwsze podejście nie wypali, to będziemy kombinować co zrobić przy następnym lepiej

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mao wrote:
    No to widzisz Berbeć na pewno Cię to nie ominie :) ale idzie przeżyć, ja byłam po IUI na wakacjach i wyobraź sobie jak mój brzuch wyglądał w stroju kąpielowym... koszmar :)
    @Alicja92 ja się mogę kłuć... jak po tym doczekam się mojego kropka :) także oby Twój u Ciebie się zadomowił w brzuszku :)

    Domyslalam się.. na szczęście teraz tylko grube swetry wiec można wszystko ukryć :) z dnia na dzień jest lepiej z tym kuciem, trzeba znaleźć swój sposób:)
    Liczę na to ze właśnie się zadomawia, dzien po transferze miałam takie minimalne plamienie raz i właśnie się zastanawiam czy to mogło być tak wcześnie implanatycjne ..?

  • elfi Autorytet
    Postów: 1546 1399

    Wysłany: 18 listopada 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hania wrote:
    U mnie na razie wszystkie komórki udało się zapłodnić. Treaz 5 dni czekania...
    Rozmawiałam o liczbie zarodków, embriolog też twierdzi, że w tym wieku i dobrej jakości nie podaja więcej niz 1, bo to nie jest dobre ani dla matki ani dla zarodków :( I chociaż bym chciała, skończy się na 1.
    Więc Wam zazdroszczę 2, ale chociaż niech 1 sie u mnie zadomowi <3

    Hania, super wynik!!! Oby się ładnie rozwijały!

    _Hania lubi tę wiadomość

    0d1ygov3xuib4nao.png
    mamy ❄️❄️

    31 lat, zdrowi, niepłodność idiopatyczna
    8-10.2018 - 3 x IUI :-(
    11.2018 - 1 IVF ICSI; 8.12 blastka 5.1.2 :-(, 17.01 blastka 4.2.2, 9dpt 63,2, cb
    2.2019 - 2 IVF FAMSI; 19.03 blastka 4.1.2, 9dpt 218,5, 11dpt 605,3, 13dpt 1203, 18dpt 6985, 20dpt pęcherzyk, 29dpt serduszko <3
‹‹ 109 110 111 112 113 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ