X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namyria wrote:
    Ja w sierpniu miałam już transfer:)

    Teraz czekam grzecznie 14 dni...
    Namyria, trzymam kciuki. Jakie brałaś leki? Jak się czułaś podczas stymulacji?

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baja32 wrote:
    Ogarniesz odmierzanie dawek bo na penie tylko ustawiasz dawke i tyle podajesz zastrzyk i gotowe,a jakie masz leki?

    gonapeptyl i puregon a Wy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dwie z nas już czekają na beta, trochę zazdroszczę i trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klusix wrote:
    Odmierzenie dawki to nic trudnego, gorzej jeśli trzeba będzie zrobić roztwór - zależy jaki będziesz miała lek. Trochę się stresowałam, ale nie jest to aż takie trudne. Ogarniesz :). Ja właśnie po wizycie. Znów przedłużamy stymulacje o dwa dni, bo mam jeszcze małe pęcherzyki.

    Ja nie zczaiłam, że Ty jesteś w klinice i czekasz za wizytą , myślałam, że pod telefonem. To już się dzieję! Ja na samą myśl mam stresa. a nadal bierzesz jakieś leki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka ile masz lat? Bo u większości dziewczyn jest napisane , inne mają w nicku jak się domyślam a Ciebie nie mogę rozszyfrować :D
    A i jeszcze zasadnicze pytanie do wszystkich dziewczyn czy któraś z Was robi badanie zarodków ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam gonal f i cetrotide

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baja32 wrote:
    Ja bralam gonal f i cetrotide

    Z tymi lekami to jest bardzo różnie z tego co udało mi się zauważyc, bo też przecież każda ma inną przypadłość, w tym już chyba trzeba zawierzyć lekarzowi. Ja np biorę anty cały czas (o ironio!) , więc u mnie też pewnie ta stymulacja wygląda inaczej, pewnie też dlatego krótki protokół.

    Klusix lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namyria kiedy planujesz zrobic bete?a ilu dniowy mialas podany zarodek?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mam do Was pytanie co oprócz wymienionych przeze mnie badań robiłyście: wirus cytomelagii CMV, HBs, HCV, HIV, różyczka, kiła, toksoplazmoza, panel urogenitalny (chlamydia, mycoplasma, ureaplasma), prolaktyna, ferrytyna, żelazo we krwi, TSH, ATPO, ATG, AMH, wit. D, posiew, no i kariotypy ( ja jeszcze nie robiłam), a i jeszcz mam mieć INR, APTT i morfologie, ale to krótko ważne więc pewnie na następnej wizycie.

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ja nie zczaiłam, że Ty jesteś w klinice i czekasz za wizytą , myślałam, że pod telefonem. To już się dzieję! Ja na samą myśl mam stresa. a nadal bierzesz jakieś leki?
    :)

    Tak, byłam na wizytę w ósmym dniu stymulacji po braniu zastrzyków menopur i cetrotide. Pęcherzyki małe, po 10 mm, przedłużona stymulacja do dziś (dalej zastrzyki). Dziś komórki 15 mm. Przedłużamy zastrzyki o dwa dni. W środę wizyta i pewnie punkcja jajników w piątek.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Z tymi lekami to jest bardzo różnie z tego co udało mi się zauważyc, bo też przecież każda ma inną przypadłość, w tym już chyba trzeba zawierzyć lekarzowi. Ja np biorę anty cały czas (o ironio!) , więc u mnie też pewnie ta stymulacja wygląda inaczej, pewnie też dlatego krótki protokół.
    Też brałam anty, ale dlatego głównie, żeby coś móc zaplanować, bo moj cykl bez anty wariuje i nigdy nie wiadomo, kiedy okres.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A jeszcze mam do Was pytanie co oprócz wymienionych przeze mnie badań robiłyście: wirus cytomelagii CMV, HBs, HCV, HIV, różyczka, kiła, toksoplazmoza, panel urogenitalny (chlamydia, mycoplasma, ureaplasma), prolaktyna, ferrytyna, żelazo we krwi, TSH, ATPO, ATG, AMH, wit. D, posiew, no i kariotypy ( ja jeszcze nie robiłam), a i jeszcz mam mieć INR, APTT i morfologie, ale to krótko ważne więc pewnie na następnej wizycie.
    Robiłam HBs, HCV, HIV, kiła, chlamydia, prolaktyna, TSH, ATPO, AMH (chyba każda osoba przy in vitro robi), wit D, posiew i kariotypy. No iw szystkie badania anestozjologiczne przed znieczuleniem do pick upu.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Martinka ile masz lat? Bo u większości dziewczyn jest napisane , inne mają w nicku jak się domyślam a Ciebie nie mogę rozszyfrować :D
    A i jeszcze zasadnicze pytanie do wszystkich dziewczyn czy któraś z Was robi badanie zarodków ?
    Mam 33 lata, ojejjjj prawie 34. U nas prawie wszystkie wyniki były ok do momentu ostatnie IUI. Męża wyniki totalnie się pogorszyły, więc spieszę się z in vitro. Moje amh 1,46, więc zegar też już tyka.

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Mam 33 lata, ojejjjj prawie 34. U nas prawie wszystkie wyniki były ok do momentu ostatnie IUI. Męża wyniki totalnie się pogorszyły, więc spieszę się z in vitro. Moje amh 1,46, więc zegar też już tyka.

    To ja najstarsza, 36, AMH 2,56 ,
    dziewczyny a Wasi męzowie też robili kariotypy??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie robilismy kariotypow lekarz nie zlecil moze dlatego ze w ciazy nigdy nie bylam,nie wiem

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż i ja mieliśmy zlecone kariotypy, nigdy nie byliśmy w ciąży. Ja jutro 35 urodziny.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja własnie zapisałam Nas na badanie, w czwartek mamy mieć, mam nadzieje, ze wyniki zdąża przyjść przed punkcja. Baja jakbyś chciała to kariotyp 380 zł dla męża, ale dla nas to już najlepiej w pakiecie z trombofilią i to już jest jakieś 800 zł, ja robię jeszcze celiakie i nietolerancje laktozy (mam takie zalecenia), razem 1600 zł. Jedno jest pewne: nasze (ewentualne) dziecko będzie miało biednych rodziców :P

    ps. a miałam iść sobie sukienkę kupić, chyba nie w tym roku ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2018, 15:58

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2672

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie mieliśmy kariotypów badanych. Słucham się grzecznie Pani Dr, ponieważ jej ufam i nie wychodzę narazie przed szereg z badanaiami. Berbeć, kup sobie tą sukienkę, zrób sobie przyjemność. Przeciez się nam należy za te wszystkie zastrzyki i wylane łzy. Berbeć, nie będziemy biedne, bio będziemy miały szczęśliwe dziecko.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Też nie mieliśmy kariotypów badanych. Słucham się grzecznie Pani Dr, ponieważ jej ufam i nie wychodzę narazie przed szereg z badanaiami. Berbeć, kup sobie tą sukienkę, zrób sobie przyjemność. Przeciez się nam należy za te wszystkie zastrzyki i wylane łzy. Berbeć, nie będziemy biedne, bio będziemy miały szczęśliwe dziecko.
    Zastrzyki i wylane łzy (oby nie) jeszcze przede mną. A od sukienek szafa pęka. Czas postawić na jedną kartę wszystko i zakasać rękawy. Kurcze a wczoraj z kimkolwiek nie rozmawiałam to mieli te kariotypy i przyznam, że dlatego zdecydowałam się na zrobienie. Ale też dlatego, że planowałam badanie zarodków a jak zrobię te kariotypy to na razie badać zarodków nie będę (ewentualnych zarodków oczywiście). Już pytałam wyżej czy któraś z Was się decyduje na to preimplatacyjne badanie zarodków?
    ps. Martinka no powiem Ci, że mi sie załaczył taki instynkt, że jestem w stanie z wielu rzeczy zrezygnować, żeby mieć maluszka. Tego życzę Wam i sobie z całego serca.

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zaufanie do lekarza to podstawa, czegoś musimy się trzymać :) W mojej klinice wszystkim parom podchodzącym do IVF każą robić kariotypy, w klinice, w której leczyła się przyjaciółka też tak było. A na to się czeka, więc radzę tylko potwierdzić, czy na pewno nie jest wymagane, żeby potem Wam się w czasi nie poprzesuwało, bo jest to frustrujące.

    Berbeć - kasa mega idzie na to. Kolejne dwa dni stymulacji to dla mnie dodatkowe 400 zł na leki. Ile poszło na badania i procedurę samą, to nie zliczę. Oby to nie poszło na marne.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ