X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namyria wrote:
    Ja w sierpniu miałam już transfer:)

    Teraz czekam grzecznie 14 dni...
    Namyria, trzymam kciuki. Jakie brałaś leki? Jak się czułaś podczas stymulacji?

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baja32 wrote:
    Ogarniesz odmierzanie dawek bo na penie tylko ustawiasz dawke i tyle podajesz zastrzyk i gotowe,a jakie masz leki?

    gonapeptyl i puregon a Wy

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dwie z nas już czekają na beta, trochę zazdroszczę i trzymam kciuki!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klusix wrote:
    Odmierzenie dawki to nic trudnego, gorzej jeśli trzeba będzie zrobić roztwór - zależy jaki będziesz miała lek. Trochę się stresowałam, ale nie jest to aż takie trudne. Ogarniesz :). Ja właśnie po wizycie. Znów przedłużamy stymulacje o dwa dni, bo mam jeszcze małe pęcherzyki.

    Ja nie zczaiłam, że Ty jesteś w klinice i czekasz za wizytą , myślałam, że pod telefonem. To już się dzieję! Ja na samą myśl mam stresa. a nadal bierzesz jakieś leki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka ile masz lat? Bo u większości dziewczyn jest napisane , inne mają w nicku jak się domyślam a Ciebie nie mogę rozszyfrować :D
    A i jeszcze zasadnicze pytanie do wszystkich dziewczyn czy któraś z Was robi badanie zarodków ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam gonal f i cetrotide

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baja32 wrote:
    Ja bralam gonal f i cetrotide

    Z tymi lekami to jest bardzo różnie z tego co udało mi się zauważyc, bo też przecież każda ma inną przypadłość, w tym już chyba trzeba zawierzyć lekarzowi. Ja np biorę anty cały czas (o ironio!) , więc u mnie też pewnie ta stymulacja wygląda inaczej, pewnie też dlatego krótki protokół.

    Klusix lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Namyria kiedy planujesz zrobic bete?a ilu dniowy mialas podany zarodek?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze mam do Was pytanie co oprócz wymienionych przeze mnie badań robiłyście: wirus cytomelagii CMV, HBs, HCV, HIV, różyczka, kiła, toksoplazmoza, panel urogenitalny (chlamydia, mycoplasma, ureaplasma), prolaktyna, ferrytyna, żelazo we krwi, TSH, ATPO, ATG, AMH, wit. D, posiew, no i kariotypy ( ja jeszcze nie robiłam), a i jeszcz mam mieć INR, APTT i morfologie, ale to krótko ważne więc pewnie na następnej wizycie.

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Ja nie zczaiłam, że Ty jesteś w klinice i czekasz za wizytą , myślałam, że pod telefonem. To już się dzieję! Ja na samą myśl mam stresa. a nadal bierzesz jakieś leki?
    :)

    Tak, byłam na wizytę w ósmym dniu stymulacji po braniu zastrzyków menopur i cetrotide. Pęcherzyki małe, po 10 mm, przedłużona stymulacja do dziś (dalej zastrzyki). Dziś komórki 15 mm. Przedłużamy zastrzyki o dwa dni. W środę wizyta i pewnie punkcja jajników w piątek.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Z tymi lekami to jest bardzo różnie z tego co udało mi się zauważyc, bo też przecież każda ma inną przypadłość, w tym już chyba trzeba zawierzyć lekarzowi. Ja np biorę anty cały czas (o ironio!) , więc u mnie też pewnie ta stymulacja wygląda inaczej, pewnie też dlatego krótki protokół.
    Też brałam anty, ale dlatego głównie, żeby coś móc zaplanować, bo moj cykl bez anty wariuje i nigdy nie wiadomo, kiedy okres.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    A jeszcze mam do Was pytanie co oprócz wymienionych przeze mnie badań robiłyście: wirus cytomelagii CMV, HBs, HCV, HIV, różyczka, kiła, toksoplazmoza, panel urogenitalny (chlamydia, mycoplasma, ureaplasma), prolaktyna, ferrytyna, żelazo we krwi, TSH, ATPO, ATG, AMH, wit. D, posiew, no i kariotypy ( ja jeszcze nie robiłam), a i jeszcz mam mieć INR, APTT i morfologie, ale to krótko ważne więc pewnie na następnej wizycie.
    Robiłam HBs, HCV, HIV, kiła, chlamydia, prolaktyna, TSH, ATPO, AMH (chyba każda osoba przy in vitro robi), wit D, posiew i kariotypy. No iw szystkie badania anestozjologiczne przed znieczuleniem do pick upu.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2673

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Martinka ile masz lat? Bo u większości dziewczyn jest napisane , inne mają w nicku jak się domyślam a Ciebie nie mogę rozszyfrować :D
    A i jeszcze zasadnicze pytanie do wszystkich dziewczyn czy któraś z Was robi badanie zarodków ?
    Mam 33 lata, ojejjjj prawie 34. U nas prawie wszystkie wyniki były ok do momentu ostatnie IUI. Męża wyniki totalnie się pogorszyły, więc spieszę się z in vitro. Moje amh 1,46, więc zegar też już tyka.

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Mam 33 lata, ojejjjj prawie 34. U nas prawie wszystkie wyniki były ok do momentu ostatnie IUI. Męża wyniki totalnie się pogorszyły, więc spieszę się z in vitro. Moje amh 1,46, więc zegar też już tyka.

    To ja najstarsza, 36, AMH 2,56 ,
    dziewczyny a Wasi męzowie też robili kariotypy??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie robilismy kariotypow lekarz nie zlecil moze dlatego ze w ciazy nigdy nie bylam,nie wiem

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż i ja mieliśmy zlecone kariotypy, nigdy nie byliśmy w ciąży. Ja jutro 35 urodziny.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja własnie zapisałam Nas na badanie, w czwartek mamy mieć, mam nadzieje, ze wyniki zdąża przyjść przed punkcja. Baja jakbyś chciała to kariotyp 380 zł dla męża, ale dla nas to już najlepiej w pakiecie z trombofilią i to już jest jakieś 800 zł, ja robię jeszcze celiakie i nietolerancje laktozy (mam takie zalecenia), razem 1600 zł. Jedno jest pewne: nasze (ewentualne) dziecko będzie miało biednych rodziców :P

    ps. a miałam iść sobie sukienkę kupić, chyba nie w tym roku ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2018, 15:58

  • Martinka Autorytet
    Postów: 2501 2673

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też nie mieliśmy kariotypów badanych. Słucham się grzecznie Pani Dr, ponieważ jej ufam i nie wychodzę narazie przed szereg z badanaiami. Berbeć, kup sobie tą sukienkę, zrób sobie przyjemność. Przeciez się nam należy za te wszystkie zastrzyki i wylane łzy. Berbeć, nie będziemy biedne, bio będziemy miały szczęśliwe dziecko.

    Berbeć lubi tę wiadomość

    0901d7c722.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka wrote:
    Też nie mieliśmy kariotypów badanych. Słucham się grzecznie Pani Dr, ponieważ jej ufam i nie wychodzę narazie przed szereg z badanaiami. Berbeć, kup sobie tą sukienkę, zrób sobie przyjemność. Przeciez się nam należy za te wszystkie zastrzyki i wylane łzy. Berbeć, nie będziemy biedne, bio będziemy miały szczęśliwe dziecko.
    Zastrzyki i wylane łzy (oby nie) jeszcze przede mną. A od sukienek szafa pęka. Czas postawić na jedną kartę wszystko i zakasać rękawy. Kurcze a wczoraj z kimkolwiek nie rozmawiałam to mieli te kariotypy i przyznam, że dlatego zdecydowałam się na zrobienie. Ale też dlatego, że planowałam badanie zarodków a jak zrobię te kariotypy to na razie badać zarodków nie będę (ewentualnych zarodków oczywiście). Już pytałam wyżej czy któraś z Was się decyduje na to preimplatacyjne badanie zarodków?
    ps. Martinka no powiem Ci, że mi sie załaczył taki instynkt, że jestem w stanie z wielu rzeczy zrezygnować, żeby mieć maluszka. Tego życzę Wam i sobie z całego serca.

  • Klusix Autorytet
    Postów: 402 250

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, zaufanie do lekarza to podstawa, czegoś musimy się trzymać :) W mojej klinice wszystkim parom podchodzącym do IVF każą robić kariotypy, w klinice, w której leczyła się przyjaciółka też tak było. A na to się czeka, więc radzę tylko potwierdzić, czy na pewno nie jest wymagane, żeby potem Wam się w czasi nie poprzesuwało, bo jest to frustrujące.

    Berbeć - kasa mega idzie na to. Kolejne dwa dni stymulacji to dla mnie dodatkowe 400 zł na leki. Ile poszło na badania i procedurę samą, to nie zliczę. Oby to nie poszło na marne.

    36 lat, PCO i niedoczynność tarczycy (ustabilizowana)
    08.2018 - pierwsza próba IVF :(
    11.2018 punkcja, 8 zarodków zamrożonych
    12.2018 kriotranfser dwóch blastek :(
    Luty 2019 kriotranfser dwóch blastek :(
    6 maja 2019 kriotranfser dwóch blastek, beta 9 dpt - 23, 11 dpt -38,9, 14 dpt - 134,3, 16 dpt - 289,7, 18 dpt 629, 23 dpt 1800, 25 dpt 3080
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bezpieczny sen noworodka - śpiworek do spania

Najważniejsze zasady bezpiecznego snu noworodka i niemowlaka. Na co zwrócić uwagę i o jakie rzeczy warto zadbać, aby sen maluszka był spokojny i przede wszystkim bezpieczny? Dlaczego warto wybrać śpiworek do spania dla niemowlaka, zamiast kołderki?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ