X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start sierpień 2018
Odpowiedz

In vitro start sierpień 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Czy jest ktoś kto nie stosuje zadnej diety i.nie uprawia zadnego sportu ? :( czy tylko ja. Eh masakra
    Ja :) tzn teraz nic jem - jadłowstręt ;) dopiero ide do dietetyka niech mi ułoży coś bo sie zagłodzimy ;)
    Ale ogólnie zero diet i sportów ... próbowałam wiele diet, sport uprawiałam kiedyś zawodowo, potem tylko praca ...i - życie w biegu, fajki, kawy, stresy :)

    Berbeć lubi tę wiadomość

  • Em11 Autorytet
    Postów: 1004 418

    Wysłany: 1 września 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Czy jest ktoś kto nie stosuje zadnej diety i.nie uprawia zadnego sportu ? :( czy tylko ja. Eh masakra
    Melduję się ja:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2018, 12:14

    Ciasteczko77, Berbeć, Veri lubią tę wiadomość

    Starania od 2016. Laparoskopia w 2018-niedrożne jajowody. Partner nasienie ok. AMH-3,27.
    - 04.09-punkcja
    - 09.09- transfer (mamy jeszcze dwa mrozaczki)
    - 19.09 - beta :(
    - 09.11-II transfer(mamy jeszcze jednego mrozaczku)
    - 16.11. 2018 beta 83, 19.11 beta 407, 26.11 beta 4637
    - 2019 na świat przyszła nasza córka
    - czerwiec 2020 - ciąża pozamaciczna
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dziękuję wam kochane jesteście, że też nic nie robicie jak ja hehe, dobra ide chociaz na spacero zakupy, zeby nie bylo. Męzowie tez nic? Moj leń jak ja :P

    MonikA_89! lubi tę wiadomość

  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 1 września 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonnie1234 wrote:
    Dziewczyny,
    jak Wasza morfologia przy tych lekach? Wyszły mi leukocyty podwyższone i się zastanawiam, czy może to być efekt tych leków wszystkich.

    Ja też tak miałam. To od Encortonu

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • zuzelka Autorytet
    Postów: 721 145

    Wysłany: 1 września 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie podczas stymulacji głowa zaczęła boleć w 5 dniu stymulacji. Boli cały czas a w poniedziałek miałam punkcję. Mało tego dzisiaj 18dc a ja dostałam okres!

    !p19u9jcgfrffjdsk.png!

    6 IUI - :(
    20.09.2018 criotransfer 3AA- 9dpt beta 9.61, 11dpt beta 1.89 :(
    12.02.2019 criotransfer 3AB - 8dpt beta <1,2 :(
    10.04 criotransfer 3CC - 8dpt beta < 1,2 :(
    Nie mam więcej zarodków.....
    03.02.2020 - dostaliśmy się do dofinansowania ivf
    03.2020 - start drugiej procedury ?

    lewy jajowód niedrożny
    Hashimoto
    mutacja MTHFR i PAI-1
    KIR Bx
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2019, 10:23

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem leniem. Chociaż kocham zumbe i czasem chodzę tez na basen. Ruch to rzeczywiście zdrowie. Dietę zmieniłam na taka przy endometriozie. Jem ostropest, borówki, ciemne pieczywo i ograniczyłam do minimum mączne potrawy. Szynkę wieprzowa na drobiowa i na obiad indyk albo kura i dużo warzyw zielonych i strączkowych. No i góra suplementow jak widać po stopce.

    Ciasteczko77 lubi tę wiadomość

  • xCatherinex Przyjaciółka
    Postów: 101 77

    Wysłany: 1 września 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klamka wrote:
    Mój jak zobaczył mnie trenujaca, to po roku zaczął. Teraz znów leń nic nie robi. Ale jak nabiera kg to je potem zrzuca. Idź na spacerek. Tylko takim szybkim marszowym krokiem między tymi sklepami się poruszaj. Więcej ich zaliczysz. Jest tego plus.
    U nas było odwrotnie. Jak poznałam mojego Męża to był wyrzezbiony jak Apollo i nadal ćwiczył. Zmotywowalo mnie to do większego ruchu.. nie mogłam pozwolić sobie na to by TEN facet miał zgrabniejsze nogi i tyłek niż ja :-D

    Ciasteczko77, klamka, MonikA_89!, Em11, Berbeć lubią tę wiadomość

    p19uskjon2j2tpmx.png
    31 lat
    3 lata starań
    PCOS + niedoczyność tarczycy
    Jajowody drożne
    Fragmentacja DNA 34% :(
    Asthenozoospermia
    Teratozoospermia
    Morfologia 3%
    Start - nOvum Warszawa - 06.2018r
    Stymulacja - 13.09.2018r
    Punkcja - 24.09.2018r (18 komórek- 16 dojrzałych)
    Z 6 zapłodnionych komorek - 5 wykazuje poprawne cechy zapłodnienia.
    Mamy ❄❄❄❄❄ ❤
    Crio - 29 Listopad 2018 r
    Test - 6 Grudzień !!! + !!! (7 dpt)
    Bhcg - 11 dpt - 10 Grudzień - 199,30mlU/ml
    Bhcg - 13 dpt - 12 Grudzień - 372,70mlU/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzelka wrote:
    Mnie podczas stymulacji głowa zaczęła boleć w 5 dniu stymulacji. Boli cały czas a w poniedziałek miałam punkcję. Mało tego dzisiaj 18dc a ja dostałam okres!
    O rety :( też miałam migreny.. morfo też leukocytoza (steryd). Tarczyca ostro oberwała (z tsh 1.2 do 2.5)...
    Zuzelka - będziesz mieć crio - kiedy ?

  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 1 września 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xCatherinex wrote:
    Czy biegam.. hmm raczej "truchtam". Rano po Euthyroxie muszę bo mnie roznosi, czuje się po nim jakbym wypiła 4 kubki kawy. A wieczorem żeby zmęczyć psa :-) 2w1 :-P Mam to szczęście w nieszczęściu, że mieszkam przy boisku szkolnym więc na spokojnie można sobie pobiegać po bieżni. Druga strona medalu to to, że na przerwach bywa strasznie głośno :-)
    Serio masz tak po eutyroxie? Próbowałam rano biegać, ale jestem rano strasznie słaba, myślałam, że to przez to, że eutyrox się jeszcze nie wchłoną. Wieczorem to co innego, ale rano bym zemdlała przy najmniejszym ruchu fizycznym.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 1 września 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko77 wrote:
    Ja :) tzn teraz nic jem - jadłowstręt ;) dopiero ide do dietetyka niech mi ułoży coś bo sie zagłodzimy ;)
    Ale ogólnie zero diet i sportów ... próbowałam wiele diet, sport uprawiałam kiedyś zawodowo, potem tylko praca ...i - życie w biegu, fajki, kawy, stresy :)
    A jaki sport?

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem jak ja wytrzymam ten długi protokół ;( nie umiem czekać. .. a tu aż ponad miesiac

  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 1 września 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    O dziękuję wam kochane jesteście, że też nic nie robicie jak ja hehe, dobra ide chociaz na spacero zakupy, zeby nie bylo. Męzowie tez nic? Moj leń jak ja :P
    Dołączam się do grupy leni :P Właśnie piję kawę i podjadam owoce i ciastka. U mnie z aktywności fizycznej to tylko długie spacery i sprzątanie. Kiedyś gralam w squasha, ale wysiadł mi nadgarstek. Może do tego wrócę, jak namówię męża. Samemu to się nie chce nigdzie iść, a mąż po pracy jest zmęczony, więc tylko weekendy nam zostają. A wiadomo, że w weekend to zakupy, pranie, sprzątanie i potem nic więcej się nie chce ;P
    Za to staram się jeść dużo warzyw i owoców... Czy to się liczy jako dieta? ;)

    Berbeć, klamka lubią tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • xCatherinex Przyjaciółka
    Postów: 101 77

    Wysłany: 1 września 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Serio masz tak po eutyroxie? Próbowałam rano biegać, ale jestem rano strasznie słaba, myślałam, że to przez to, że eutyrox się jeszcze nie wchłoną. Wieczorem to co innego, ale rano bym zemdlała przy najmniejszym ruchu fizycznym.
    Tak, zawsze biorę Euthyrox o 6.30 i choćbym nie wiem jak próbowała zasnąć to nie dam rady. Nawet jeśli zdarzy mi się dużo później iść spać. Czuje się mega pobudzona, a po powrocie do domu czuje się.. spokojniejsza. Obecnie biorę Euthyrox 100, gdzie zawsze brałam 25/50 Na zmianę. Może dlatego.

    p19uskjon2j2tpmx.png
    31 lat
    3 lata starań
    PCOS + niedoczyność tarczycy
    Jajowody drożne
    Fragmentacja DNA 34% :(
    Asthenozoospermia
    Teratozoospermia
    Morfologia 3%
    Start - nOvum Warszawa - 06.2018r
    Stymulacja - 13.09.2018r
    Punkcja - 24.09.2018r (18 komórek- 16 dojrzałych)
    Z 6 zapłodnionych komorek - 5 wykazuje poprawne cechy zapłodnienia.
    Mamy ❄❄❄❄❄ ❤
    Crio - 29 Listopad 2018 r
    Test - 6 Grudzień !!! + !!! (7 dpt)
    Bhcg - 11 dpt - 10 Grudzień - 199,30mlU/ml
    Bhcg - 13 dpt - 12 Grudzień - 372,70mlU/ml
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 1 września 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    O dziękuję wam kochane jesteście, że też nic nie robicie jak ja hehe, dobra ide chociaz na spacero zakupy, zeby nie bylo. Męzowie tez nic? Moj leń jak ja :P
    Mojego nie mogę nawet dźwigiem z kanapy ściągnąć. Próbuje wjechać mu na ambicje, jak się nie pokłócimy to udaje mi się namówić go na rower czy spacer. Ale jest jeden plus, codziennie jak jest pogoda to jeździ na rowerze do pracy, stąd pewnie te żylaki powrozka, no ale dobrze, że chociaż tyle ruchu ma. Ja też jeżdżę na rowerze do pracy, albo chodzę na piechotę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 września 2018, 13:06

    Berbeć lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 1 września 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frelcia_ wrote:
    Dziewczyny nie wiem jak ja wytrzymam ten długi protokół ;( nie umiem czekać. .. a tu aż ponad miesiac
    Rozumiem, mam to samo, ostatnio zdałam sobie sprawę, że transfer dopiero w listopadzie przy dobrych wiatrach. Ale może będzie udana gwiazdka.

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • evkill Autorytet
    Postów: 6139 4218

    Wysłany: 1 września 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xCatherinex wrote:
    Tak, zawsze biorę Euthyrox o 6.30 i choćbym nie wiem jak próbowała zasnąć to nie dam rady. Nawet jeśli zdarzy mi się dużo później iść spać. Czuje się mega pobudzona, a po powrocie do domu czuje się.. spokojniejsza. Obecnie biorę Euthyrox 100, gdzie zawsze brałam 25/50 Na zmianę. Może dlatego.
    Ja nie mam w ogóle tarczycy, dlatego biorę 150. Zawsze o 5.55 biorę lek, jeszcze na śpiocha, a potem jeszcze pół godziny snu.

    xCatherinex lubi tę wiadomość

    moja historia

    "Gdy nie mamy w sobie gniewu, nie mamy też wrogów, gdy pożera nas nienawiść, widzimy wrogów wszędzie"
  • xCatherinex Przyjaciółka
    Postów: 101 77

    Wysłany: 1 września 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    evkill wrote:
    Ja nie mam w ogóle tarczycy, dlatego biorę 150. Zawsze o 5.55 biorę lek, jeszcze na śpiocha, a potem jeszcze pół godziny snu.
    Ja mam Ft3 i Ft4 w normie, tylko TSH mi skacze jak szalone. Ostatnio z 5.8 spadło mi ładnie na 2.2 , a trzy dni temu tuż przed wizytą powtórzyłam - i bach.. załamka- 3.8. Już myślałam że Dr przełoży mi stymulacje na następny miesiąc ale na szczęście kazała tylko zwiększyć dawkę i jeszcze raz przed wizytą powtórzyć. Uff.

    p19uskjon2j2tpmx.png
    31 lat
    3 lata starań
    PCOS + niedoczyność tarczycy
    Jajowody drożne
    Fragmentacja DNA 34% :(
    Asthenozoospermia
    Teratozoospermia
    Morfologia 3%
    Start - nOvum Warszawa - 06.2018r
    Stymulacja - 13.09.2018r
    Punkcja - 24.09.2018r (18 komórek- 16 dojrzałych)
    Z 6 zapłodnionych komorek - 5 wykazuje poprawne cechy zapłodnienia.
    Mamy ❄❄❄❄❄ ❤
    Crio - 29 Listopad 2018 r
    Test - 6 Grudzień !!! + !!! (7 dpt)
    Bhcg - 11 dpt - 10 Grudzień - 199,30mlU/ml
    Bhcg - 13 dpt - 12 Grudzień - 372,70mlU/ml
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 września 2018, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Mąż ma ADHD. Nie usiedzi. Ciągle gdzieś go nosi. Jak gdzieś wyjeżdżamy to ja siedzę nad basenem a on łazikuje i zwiedza :D Nie wiem jak myśmy się dobrali...

    Em11 lubi tę wiadomość

  • Em11 Autorytet
    Postów: 1004 418

    Wysłany: 1 września 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    Dołączam się do grupy leni :P Właśnie piję kawę i podjadam owoce i ciastka. U mnie z aktywności fizycznej to tylko długie spacery i sprzątanie. Kiedyś gralam w squasha, ale wysiadł mi nadgarstek. Może do tego wrócę, jak namówię męża. Samemu to się nie chce nigdzie iść, a mąż po pracy jest zmęczony, więc tylko weekendy nam zostają. A wiadomo, że w weekend to zakupy, pranie, sprzątanie i potem nic więcej się nie chce ;P
    Za to staram się jeść dużo warzyw i owoców... Czy to się liczy jako dieta? ;)
    To mi już nawet sprzątanie nie zostało,kocham mojego irobota,tak cudnie odkurza,dzisiaj wypróbowałam mop parowy i znów się zakochałam:)Raz dwa dom posprzątany.

    Starania od 2016. Laparoskopia w 2018-niedrożne jajowody. Partner nasienie ok. AMH-3,27.
    - 04.09-punkcja
    - 09.09- transfer (mamy jeszcze dwa mrozaczki)
    - 19.09 - beta :(
    - 09.11-II transfer(mamy jeszcze jednego mrozaczku)
    - 16.11. 2018 beta 83, 19.11 beta 407, 26.11 beta 4637
    - 2019 na świat przyszła nasza córka
    - czerwiec 2020 - ciąża pozamaciczna
‹‹ 82 83 84 85 86 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ