X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Transfer 2 blastek:)
    Pokładam w nich olbrzymią nadzieję.
    Jeśli teraz się nie uda,to nie wiem,czy kiedykolwiek.

    bardzo bardzo mocno trzymam kciuki za Was

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana tak mi przykro.....:'( trzymaj się

    Ana ana lubi tę wiadomość

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Przykro mi, wiem, co czujesz. Ja lepiej zniosłam ujemną betę, niż cb. Pamiętam, że wtedy poszliśmy do kina na "Plan B" - film jak film, ale przepłakałam cały, bo byłam w takiej rozsypce. Potem jednak pomyślałam, ok, ja też muszę mieć plan B, i mam, będę próbowała jeszcze na własnych komórkach, ale jeżeli się nie uda to KD, jeżeli to się nie uda to plan C, czyli AZ. Jakoś to mnie uspokoiło i mimo, że przeżywam porażki, to już nie tak, jak przy pierwszej cb.

    Grunt to mieć plan! Mnie też za uspokaja :)

    Jagoda, widzę u Ciebie w stopce , że miałaś dwa badania, nad którymi się zastanawiam: PGS i histeroskopię. W pierwszej procedurze miałaś PGS, a w drugiej już nie, dobrze rozumiem? Jak uważasz, czy te badania mają sens? Oraz, czy histeroskopia Ci pomogła jakoś?

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Niezapominajka, chyba coś przeoczyłam, bo nawet nie wiedziałam, że miałaś punkcję. Trzymam kciuki, aby tym razem maluszki pozostały z Tobą. Czy dobrze pamiętam, że wcześniej leczyłaś się u M. w Bocianie?
    W jakiej jesteś klinice tym razem?
    Nic nie pisałam tym razem:)
    Leczyłam się dotychczas w Bocianie. Dobrze pamiętasz.
    Szczegóły mogę opisać na priv;)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    Moja beta spadła.
    Wczorajszy wynik to 19,2.
    Cuda jednak się nie zdarzają.
    Ana, jest mi ogromnie przykro:(
    Az brak słów..:(

    Ana ana lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Nic nie pisałam tym razem:)
    Leczyłam się dotychczas w Bocianie. Dobrze pamiętasz.
    Szczegóły mogę opisać na priv;)

    Niezapominajka, przepraszam, za głupie pytanie, ale nie ogarnęłam jeszcze tego - co trzeba zrobić, aby otrzymać od Ciebie wiadomość na "priv" ;)

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Nic nie pisałam tym razem:)
    Leczyłam się dotychczas w Bocianie. Dobrze pamiętasz.
    Szczegóły mogę opisać na priv;)

    PS. Pytam o klinikę nie dla samego pytania, tylko chodzi mi o to, że do następnej stymulacji wybrałam dr. M. w Bocianie. Ty, podchodząc w innej klinice będziesz miała już porównanie, gdzie Twoim zdaniem było lepiej. Ja na razie odpoczywam po nieudanym transferze, więc mój wybór kliniki nie jest jeszcze przesądzony.

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Niezapominajka, przepraszam, za głupie pytanie, ale nie ogarnęłam jeszcze tego - co trzeba zrobić, aby otrzymać od Ciebie wiadomość na "priv" ;)
    To wcale nie jest głupie pytanie, też na początku nie wiedziałam:)
    Najpierw trzeba wysłać zaproszenie (już Ci wysłałam).
    Jak zaakceptujesz,to można wysłać prywatną wiadomość:)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    To wcale nie jest głupie pytanie, też na początku nie wiedziałam:)
    Najpierw trzeba wysłać zaproszenie (już Ci wysłałam).
    Jak zaakceptujesz,to można wysłać prywatną wiadomość:)

    Niezapominajka, dziękuję, już zaakceptowałam.

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Aś2018 Autorytet
    Postów: 724 723

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana ana wrote:
    Moja beta spadła.
    Wczorajszy wynik to 19,2.
    Cuda jednak się nie zdarzają.
    Ana ana cuda się zdarzają, czasami tylko trzeba troszkę dłużej poczekać. Teraz troszkę odpocznij. Uda się.

    Ana ana, sucharek85 lubią tę wiadomość

    4 x IUI (Novum)- 2017 ☹️,
    7 x ICSI (Novum)- 2018-2021 ☹️, 10 x (F)ET ☹️ w tym 2 ciąże biochemiczne 😢 3 poronienia (8 tydz., zarodek zdrowy, dziewczynka, 6 tydz., 7 tydz.)😢
    AMH 2,3, HSG, histeroskopia, kariotypy, hormony - wszystko ok, 36% fragmentacja DNA, 6 lat starań
    8 dpt - 25.35
  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 16 listopada 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ana przykro mi bardzo;(

    Ana ana lubi tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Grunt to mieć plan! Mnie też za uspokaja :)

    Jagoda, widzę u Ciebie w stopce , że miałaś dwa badania, nad którymi się zastanawiam: PGS i histeroskopię. W pierwszej procedurze miałaś PGS, a w drugiej już nie, dobrze rozumiem? Jak uważasz, czy te badania mają sens? Oraz, czy histeroskopia Ci pomogła jakoś?

    Wiele już o tym pisałam na wątku in vitro z niskim AMH, ale napiszę w skrócie jeszcze raz. Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę z in vitro, badania PGD, czy jak kto woli PGS-NGS wydawały nam się czymś naturalnym. Mieliśmy pierwszą stymulację, żaden zarodek nie przetrwał do stadium blastocysty. Z drugiej stymulacji mieliśmy już dwie całkiem ładne blastocysty i te przebadaliśmy. Jedna okazała się zdrowa - transfer zakończony cb. Potem poczytałam, co dziewczyny pisały na temat tych badań tutaj - między innymi Bea - i sama zaczęłam się tym interesować. Czytać na ten temat, konsultowałam to też z dr. M z Bociana, który ma to też w ofercie. Konkluzja była następującą - jeżeli ktoś ma dużo zarodków, to jasne, badania mają sens, bo zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu. Natomiast jeżeli ktoś ma jedną, dwie blastocysty to nie ma to sensu. Nie do końca chodzi tutaj o pieniądze - raczej o pewną niewiadomą związaną z zarodkami. Z badań wynika bowiem, że zarodki wypychają nieprawidłowe komórki do trofoblastu, z którego robiona jest biopsja do badań. Czyli w samym trofoblaście mogą być prawidłowe i nieprawidłowe komórki. Poza tym zarodki mają zdolność do samonaprawy i dlatego niektórzy badacze postulują o odstąpienie od tych badań, jeżeli nie ma wyraźnych wskazań genetycznych po stronie rodziców. Podsumowując, jeżeli masz przebadane zarodki, to ani nie masz pewności, że te chore są naprawdę chore, ani tego, że te zdrowe są naprawdę zdrowe, to jest tylko określenie pewnego prawdopodobieństwa, ale nic więcej. Przytaczałam tu przykład historii z bloga, pary której dwie córeczki zmarły z powodu wady serca. Rodzice zdecydowali się na specjalne badania PGD plus PGS/NGS, które tę konkretną wadę miały wyeliminować, urodził im się synek (po czwartym transferze), który owszem nie miał wady, na którą robione były badania PGD, ale miał inną wadę serca, tyle tylko, że mniej groźną.
    Dlatego potem już nie badałam i nie będę badać zarodków.

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zapomniałam o histeroskopii. Warto zrobić, bo u mnie wyszło, że mam przerost endometrium - nie pomogła, bo potem miałam ujemną betę, ale warto ją zrobić mimo wszystko, aby tak ogólnie przejrzeć czy tam w środku jest wszystko w porządku. Mało inwazyjny zabieg, więc nic strasznego.

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Bruised Autorytet
    Postów: 1772 2131

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeeeej! NK mi wyszły 7.1%, a miesiąc temu było ponad 25%. Może uda nam się zrobić sobie prezent na święta ;)

    tolerancyjna, Gaja88, aga_ni, asienka30, Paulcia28, asias, Kate_______, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruised wrote:
    Jeeeej! NK mi wyszły 7.1%, a miesiąc temu było ponad 25%. Może uda nam się zrobić sobie prezent na święta ;)


    Bruised elegancko, ja mam nk 16% i jutro mam wlew z intralipidu

  • Asiulka84 Autorytet
    Postów: 2289 1833

    Wysłany: 16 listopada 2018, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bruised wrote:
    Jeeeej! NK mi wyszły 7.1%, a miesiąc temu było ponad 25%. Może uda nam się zrobić sobie prezent na święta ;)
    Super wiadomość a moge zapytac czym zbijalas bo ja mam 21% biore teraz encon i eqoral czekam na @ i przygotowuje do criotransferu. Mam tez wziac intralipid przed transferem i w dniu. Oby pomoglo ;)

    zi13sek28nq2a06c.png

    mhsv9vvjjd21ilfh.png
    ~~~~~~~~
    IV procedury in vitro - bez sukcesu
    Zostały nam❄❄
    ~~~~~~~~~
    AMH - 0,91(poprawa na 1,95)
    MTHFR 1298A-C - homo
    PAI-1 - hetero
    NK - 21%
    ASA - 1:10
    ANA - ujemne
    ▪przeciwciała przeciw osłonce przejrzystej
    ▪endometrioza 1 stopień

    "Dopóki oddycham nie tracę nadziei"
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    Wiele już o tym pisałam na wątku in vitro z niskim AMH, ale napiszę w skrócie jeszcze raz. Kiedy zaczynaliśmy naszą przygodę z in vitro, badania PGD, czy jak kto woli PGS-NGS wydawały nam się czymś naturalnym. Mieliśmy pierwszą stymulację, żaden zarodek nie przetrwał do stadium blastocysty. Z drugiej stymulacji mieliśmy już dwie całkiem ładne blastocysty i te przebadaliśmy. Jedna okazała się zdrowa - transfer zakończony cb. Potem poczytałam, co dziewczyny pisały na temat tych badań tutaj - między innymi Bea - i sama zaczęłam się tym interesować. Czytać na ten temat, konsultowałam to też z dr. M z Bociana, który ma to też w ofercie. Konkluzja była następującą - jeżeli ktoś ma dużo zarodków, to jasne, badania mają sens, bo zwiększają prawdopodobieństwo sukcesu. Natomiast jeżeli ktoś ma jedną, dwie blastocysty to nie ma to sensu. Nie do końca chodzi tutaj o pieniądze - raczej o pewną niewiadomą związaną z zarodkami. Z badań wynika bowiem, że zarodki wypychają nieprawidłowe komórki do trofoblastu, z którego robiona jest biopsja do badań. Czyli w samym trofoblaście mogą być prawidłowe i nieprawidłowe komórki. Poza tym zarodki mają zdolność do samonaprawy i dlatego niektórzy badacze postulują o odstąpienie od tych badań, jeżeli nie ma wyraźnych wskazań genetycznych po stronie rodziców. Podsumowując, jeżeli masz przebadane zarodki, to ani nie masz pewności, że te chore są naprawdę chore, ani tego, że te zdrowe są naprawdę zdrowe, to jest tylko określenie pewnego prawdopodobieństwa, ale nic więcej. Przytaczałam tu przykład historii z bloga, pary której dwie córeczki zmarły z powodu wady serca. Rodzice zdecydowali się na specjalne badania PGD plus PGS/NGS, które tę konkretną wadę miały wyeliminować, urodził im się synek (po czwartym transferze), który owszem nie miał wady, na którą robione były badania PGD, ale miał inną wadę serca, tyle tylko, że mniej groźną.
    Dlatego potem już nie badałam i nie będę badać zarodków.

    Bardzo Ci dziękuję za tę odpowiedź.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • aga_ni Autorytet
    Postów: 2265 1638

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda7 wrote:
    A zapomniałam o histeroskopii. Warto zrobić, bo u mnie wyszło, że mam przerost endometrium - nie pomogła, bo potem miałam ujemną betę, ale warto ją zrobić mimo wszystko, aby tak ogólnie przejrzeć czy tam w środku jest wszystko w porządku. Mało inwazyjny zabieg, więc nic strasznego.

    dzięki wielkie, porozmawiam jeszcze raz o tym z moim lekarzem, bo nie zalecał mi histeroskopii, a jak skonsultowałam się z innym zalecił to koniecznie.

    23.10.2019 urodził się Władek ❤️
    starania od 2016: PCO, KIR AA, teratozoospermia, 2017 - 4x IUI :( ICSI 1 - 01.2018 :( ICSI 2 - 08.2018 :(
    IMSI 3 - 01.2019 - 27.01 szczęśliwy transfer!
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    Bardzo Ci dziękuję za tę odpowiedź.

    PS. Zapomniałam dodać, że sama biopsja osłabia zarodki - chociaż oczywiście kliniki, które na tym zarabiają zaprzeczają.

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
  • Jagoda7 Autorytet
    Postów: 373 227

    Wysłany: 16 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aga_ni wrote:
    dzięki wielkie, porozmawiam jeszcze raz o tym z moim lekarzem, bo nie zalecał mi histeroskopii, a jak skonsultowałam się z innym zalecił to koniecznie.

    Moja lekarka, u której robiłam IVF zawsze twierdziła, że mam książkowe endometrium (Invicta). Pojechałam na konsultacje do dr M z Bociana i on od razu stwierdził, że coś jest nie tak. Początkowo myślał, że to polip, ale potem okazało się, że miałam przerost endometrium. Badania histopatologiczne wyszły ok. Zatem, warto zrobić dla spokoju. Wielu lekarzy uważa histeroskopię za jedno z podstawowych badań przy niepłodności i staraniach IVF.

    SonoHSG - ok, Mutacja MTHFR, Kariotypy ok
    2017 - 2 x IMSI - PGS-NGS - transfer blastki - cb :(
    Prolaktyna wreszcie prawidłowa
    Histeroskopia zabiegowa
    2018 - IMSI - 25.10. - transfer blastki :(
    2019 - 09.03. - transfer 12A (3d) cb :(
    NK 6%, ANA ujemne, KIR: Bx, PAI-1 - 4G/4G homozygota
‹‹ 1203 1204 1205 1206 1207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ