X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem tu nowa i chciałam podzielić się swoją historią. Moje starania o maleństwo to już batalia. 3 nieudane inseminacje, dwie punkcje z których udało się pobrać tylko jedna komórkę która podano mi 13.11.2018. Dzisiaj jestem 9 dpt. Mam takie odczucia jak przed okresem. Zastanawiam się czy to dobrze czy raczej będzie rozpacz. Jak było u Was ? Czy któraś miała coś podobnego?

  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja z takim problemem: Biorę Euthyrox od kwietnia 2017. Dotychczas moje TSH głównie się trzymało między 1 a 2. Miesiąc temu badałam TSH i było 1,57. Dwa dni temu miałam kriotransfer, wczoraj miałam zrobić kontrolne badanie progesteronu, zrobiłam przy okazji TSH. I byłam w szoku bo w miesiąc skoczyło z 1,57 na 5,19 ! Nigdy aż tak wielkiego skoku nie było.. I pierwszy raz aż ponad normę. Moja ginekolożka powiedziała że mam nie zmieniać dawki leków a za 2 tygodnie ponowić badanie. Ale martwię się bo wiem że podwyższone TSH obniża szanse na zapłodnienie, a tu już w ogóle jest ponad normę.. Biorę mimo wszystko zamiast 1 tabletki - 1,5 tabletki, ale teraz w stresie siedzę i zamartwiam się czy transfer się udał czy nie.. I czy nie zaszkodzę dziecku.. Macie jakieś doświadczenie albo wiedzę w tym temacie? W ogóle dlaczego NAGLE aż tak podskoczyło? :/

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Hej dziewczyny, ja z takim problemem: Biorę Euthyrox od kwietnia 2017. Dotychczas moje TSH głównie się trzymało między 1 a 2. Miesiąc temu badałam TSH i było 1,57. Dwa dni temu miałam kriotransfer, wczoraj miałam zrobić kontrolne badanie progesteronu, zrobiłam przy okazji TSH. I byłam w szoku bo w miesiąc skoczyło z 1,57 na 5,19 ! Nigdy aż tak wielkiego skoku nie było.. I pierwszy raz aż ponad normę. Moja ginekolożka powiedziała że mam nie zmieniać dawki leków a za 2 tygodnie ponowić badanie. Ale martwię się bo wiem że podwyższone TSH obniża szanse na zapłodnienie, a tu już w ogóle jest ponad normę.. Biorę mimo wszystko zamiast 1 tabletki - 1,5 tabletki, ale teraz w stresie siedzę i zamartwiam się czy transfer się udał czy nie.. I czy nie zaszkodzę dziecku.. Macie jakieś doświadczenie albo wiedzę w tym temacie? W ogóle dlaczego NAGLE aż tak podskoczyło? :/
    Nie masz Hashimoto? Przy Hashimoto TSH strasznie skacze... Tym bardziej w tym okresie jesienno-zimowym. Dawkowanie euthyrox powinnaś skonsultowac z endokrynologiem...

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Hej dziewczyny, ja z takim problemem: Biorę Euthyrox od kwietnia 2017. Dotychczas moje TSH głównie się trzymało między 1 a 2. Miesiąc temu badałam TSH i było 1,57. Dwa dni temu miałam kriotransfer, wczoraj miałam zrobić kontrolne badanie progesteronu, zrobiłam przy okazji TSH. I byłam w szoku bo w miesiąc skoczyło z 1,57 na 5,19 ! Nigdy aż tak wielkiego skoku nie było.. I pierwszy raz aż ponad normę. Moja ginekolożka powiedziała że mam nie zmieniać dawki leków a za 2 tygodnie ponowić badanie. Ale martwię się bo wiem że podwyższone TSH obniża szanse na zapłodnienie, a tu już w ogóle jest ponad normę.. Biorę mimo wszystko zamiast 1 tabletki - 1,5 tabletki, ale teraz w stresie siedzę i zamartwiam się czy transfer się udał czy nie.. I czy nie zaszkodzę dziecku.. Macie jakieś doświadczenie albo wiedzę w tym temacie? W ogóle dlaczego NAGLE aż tak podskoczyło? :/
    A jakie leki bierzesz?
    Praktycznie każdy lek przy ivf podnosił mi tsh.
    Ostatnim lekiem jaki to zrobił był estrofem. Z ładnej normy w kilka dni tsh skoczyło mi do prawie 4.
    Lekarz powiedział żeby się tym nie przejmować,bo jest sztucznie zawyzone i liczy się ft3 i ft4. Jednak zwiększył mi dawkę eutyroxu.
    Po upływie pół tygodnia zbadalam tsh i spadło mi znowu do normy- 1,6 (po 3 dawkach leku).
    Bałam się,że wpadnę w nadczynnosc i zaproponowałam lekarzowi,że może wrócimy do starej dawki..
    Kazał się wstrzymać i oznaczyć Tsh po około 2 tyg.
    Dobrze,że go posłuchałam, bo jak oznaczalam bete, to przy okazji sprawdziłam też tsh. Aktualnie wynosi 2, więc względnie ok. Widzę jednak,że za jakiś czas trzeba będzie znowu sprawdzić.
    Po moich przygodach wiem,że z tsh mogą się dziać cuda przy ivf.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    A jakie leki bierzesz?
    Praktycznie każdy lek przy ivf podnosił mi tsh.
    Ostatnim lekiem jaki to zrobił był estrofem. Z ładnej normy w kilka dni tsh skoczyło mi do prawie 4.
    Lekarz powiedział żeby się tym nie przejmować,bo jest sztucznie zawyzone i liczy się ft3 i ft4. Jednak zwiększył mi dawkę eutyroxu.
    Po upływie pół tygodnia zbadalam tsh i spadło mi znowu do normy- 1,6 (po 3 dawkach leku).
    Bałam się,że wpadnę w nadczynnosc i zaproponowałam lekarzowi,że może wrócimy do starej dawki..
    Kazał się wstrzymać i oznaczyć Tsh po około 2 tyg.
    Dobrze,że go posłuchałam, bo jak oznaczalam bete, to przy okazji sprawdziłam też tsh. Aktualnie wynosi 2, więc względnie ok. Widzę jednak,że za jakiś czas trzeba będzie znowu sprawdzić.
    Po moich przygodach wiem,że z tsh mogą się dziać cuda przy ivf.
    Biorę masę leków: Encorton, Estrofem, Duphaston, Luteina, Prolutex, Acard, no i Kwas foliowy i Witaminę D.
    Korci mnie już jutro sprawdzić, ale w innym labie. Może się pomylili...

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    Biorę masę leków: Encorton, Estrofem, Duphaston, Luteina, Prolutex, Acard, no i Kwas foliowy i Witaminę D.
    Korci mnie już jutro sprawdzić, ale w innym labie. Może się pomylili...
    Może warto zrobić też ft3 i ft4?
    Mi pomimo wyższego Tsh wyszły wtedy w normie.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Może warto zrobić też ft3 i ft4?
    Mi pomimo wyższego Tsh wyszły wtedy w normie.
    I jak jest w normie to nie ma co się przejmować?? Jutro zrobię, dla świętego spokoju. Anty-TPO i Anty-TG też od razu?
    W ogóle w sierpniu robiłam cały komplet i było wszystko ok.

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    I jak jest w normie to nie ma co się przejmować?? Jutro zrobię, dla świętego spokoju. Anty-TPO i Anty-TG też od razu?
    W ogóle w sierpniu robiłam cały komplet i było wszystko ok.
    Mój lekarz tak powiedział, ale jednak zwiększył dawkę.
    Najlepiej będzie jak się skontaktujesz że swoim.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi teraz w ciazy sprawdzaja tylko TSH, jak jest ok, to juz nic nie robie. Ogolnie w ciazy duzo dziewczyn musi zwiekszyc dawke, i potem kontrolowac. Mi sie upieklo, i tarczyca wspolpracuje, mimo ze mam Hashimoto.
    Endo mi mowila, ze w I i II Trymestrze TSH powinno byc ponizej 2, a w III ponizej 3. A znowu moj gin prowadzacy mowi, ze musi byc ponizej 2.5 caly czas.

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Mój lekarz tak powiedział, ale jednak zwiększył dawkę.
    Najlepiej będzie jak się skontaktujesz że swoim.
    Właśnie kontaktowałam się ze swoją ginekolożką co prowadziła mnie do in vitro, mam nie zmieniać dawki i ponowić TSH za 2 tygodnie..

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed crio miałam tsh 1.2, na początku ciąży nagle wystrzał do 2.5 i zwiększyliśmy dawkę do 175 mcg.
    Nagle spadło do 0.19! A teraz mam 0.7 .. biorąc 150. Poziom Ft 4 dobry- tsh w ciąży nie jest wyznacznikiem bo jak widać szaleje :) badania teraz robię co 2 /3 tyg i chodzę do 2 endo :)

  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Przed crio miałam tsh 1.2, na początku ciąży nagle wystrzał do 2.5 i zwiększyliśmy dawkę do 175 mcg.
    Nagle spadło do 0.19! A teraz mam 0.7 .. biorąc 150. Poziom Ft 4 dobry- tsh w ciąży nie jest wyznacznikiem bo jak widać szaleje :) badania teraz robię co 2 /3 tyg i chodzę do 2 endo :)
    O matko! To faktycznie :D
    Ale i tak miałaś w granicy normy ;) Mnie po prostu przeraża ten wystrzał ponad normę.

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    O matko! To faktycznie :D
    Ale i tak miałaś w granicy normy ;) Mnie po prostu przeraża ten wystrzał ponad normę.
    Wpadłam w nadczynność :) ręce mi drżały i pikawa... ale pokazuje jak szybko to się zmienia :)
    Endo mowili żeby głównie patrzeć na wynik ft4- bo ważne ile tego masz.
    Ciekawe ile mi sie jeszcze zmieni i w którą stronę ;)
    Też mnie to dziwiło / ale trzeba wierzyć lekarzom :)
    trzymam kciuki!

  • Marmis Autorytet
    Postów: 3248 2932

    Wysłany: 22 listopada 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Martwię się,bo jest to jeden z niższych wyników w tym dniu.. kurcze..:(
    Oby to nie była cb..
    Trzeba było czekać grzecznie do 10 dnia.
    Teraz się będę zamartwiać
    Kochana ja w 8 dniu 5 dniowej blastki miałam 44 . I potem łądnie przyrastało. Więc Twój wynik jest ok::)

    Paulcia28, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

    Marmis
  • Ana ana Autorytet
    Postów: 545 295

    Wysłany: 23 listopada 2018, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co myślicie o udrażnianiu jajowodów metodą sHSG? Któraś z Was może próbowała?

    starania od 06.2015
    hsg - lewy jajowód niedrożny, histeroskopia ok, czynnik męski ok
    CLO (10 cykli)
    IUI 03.09.2018 :(
    IVF I 10.2018 - 2 zarodki 8A CB :(
    IVF II 02.2019 - 2 kruszynki ze mną, beta 22.02 - 4,9
    ❄❄
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 23 listopada 2018, 04:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajko kciuki cały czas w pogotowiu, życzę Tobie pięknego przyrostu bety ❤✊✊✊

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Niezapominajko kciuki cały czas w pogotowiu, życzę Tobie pięknego przyrostu bety ❤✊✊✊
    Oj to będzie dluuuugi dzień...:)

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Oj to będzie dluuuugi dzień...:)
    Czekamy razem z Tobą na piękny przyrost bety :) &&&&&&&&

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Kadetka Autorytet
    Postów: 981 670

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Oj to będzie dluuuugi dzień...:)
    Trzymam kciuki :*

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    Najszczęśliwsza podwójna mama na całym świecie :)

    POF, Hashimoto,
    MTHFR C677T nieprawidlowa heterozygota CT
    PAI-1 nieprawidłowa heterozygota 4G/5G
    po leczeniu immunosupresyjnym
    I ET :(:(
    II ET szczęśliwy :) :)
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 23 listopada 2018, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Oj to będzie dluuuugi dzień...:)

    Kciuki mocno zaciśnięte!!

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

‹‹ 1213 1214 1215 1216 1217 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ