X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start styczeń 2018
Odpowiedz

In vitro start styczeń 2018

Oceń ten wątek:
  • Onia Autorytet
    Postów: 1510 601

    Wysłany: 27 listopada 2018, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    @Onia Nie byłam jeszcze w ciąży. Tzn. nie stwierdzono tego. Ze względu na allo na poziomie 0, najprawdopodobniej dochodziło to poronień w ciągu kilku pierwszych dni. Miałam 3 takie sytuacje, ostatnich kilku latach, kiedy czułam po prostu, że jest. I na tym się skończyło.

    Jakie jest wasze zdanie na temat temperatury ciała. Czytałam gdzieś, że jeśli się udało to powinna być podwyższona. U mnie wczoraj 37, może jednak jest jeszcze jakaś szansa. Macie jakieś doświadczenia i opinię w kwestii temperatury?

    Gratuluję z całego serducha, tym, którym się udało :-)

    Pytałam, czy byłaś dlatego że ja też mam alloMLR 0. Wczoraj byłam na konsultacji u immunologa i on powiedział, że główny problem u mnie to wysokie NK i KRI-y. allo MLR może wynosić 0% jak kobieta nigdy nie była w ciąży, niektórzy mówią, że organizm zaczyna wytwarzać ochone jak ciąża już jest. Poza tym na alloMLR przepisuje się szczepienia a nie intralipid czy accofil

    c5c9c0e3f3.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    @Onia Nie byłam jeszcze w ciąży. Tzn. nie stwierdzono tego. Ze względu na allo na poziomie 0, najprawdopodobniej dochodziło to poronień w ciągu kilku pierwszych dni. Miałam 3 takie sytuacje, ostatnich kilku latach, kiedy czułam po prostu, że jest. I na tym się skończyło.

    Jakie jest wasze zdanie na temat temperatury ciała. Czytałam gdzieś, że jeśli się udało to powinna być podwyższona. U mnie wczoraj 37, może jednak jest jeszcze jakaś szansa. Macie jakieś doświadczenia i opinię w kwestii temperatury?

    Gratuluję z całego serducha, tym, którym się udało :-)
    Cześć :)
    Temperatura po owulacji powinna wzrosnąć i później cały czas utrzymywać wyższy poziom . Ja mam zwykle tak, że jak mi spadnie, to max następnego dnia dostaję @. Co do wartości temperatury to zależy od organizmu. Jedne mają w ciąży powyżej 37, inne ledwo 36.8. Godzina pomiaru temperatury też ma znaczenie, bo mierząc o 5-6 rano będą zawsze niższe wartości niż o 8-9. Nie sugeruj się więc tym jaką temp ma inną dziewczyna, tylko raczej skuonsir na swoim wykresie i zobacz czy wyraźnie widać dwufazowość. W ciąży tempka nie powinna spaść poniżej linii wyższych temperatur. Mam nadzieję, że pomogłam :)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 27 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane byłam u lekarza,miałam dzisiaj pierwsze USG i wiecie co widziałam już malutkie serduszko, ryczałam jak bóbr :) :)

    MonikA_89!, gosia1992, Niezapominajka5, asias, Paulcia28, Farelka, tolerancyjna, Kosanka, Gaja88, Waleczna, Marmis lubią tę wiadomość

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • MonikA_89! Autorytet
    Postów: 7921 11235

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia83 wrote:
    Kochane byłam u lekarza,miałam dzisiaj pierwsze USG i wiecie co widziałam już malutkie serduszko, ryczałam jak bóbr :) :)
    :D A jaki duży jest już maluszek?

    qdkk2n0amiu7a1g7.png
    _____________________
    Kwiecień '21 jestem mamą!!! ♥️
    Wrzesień '20 transfer dwóch maluchów 10dpt 422,85 😍 13dpt 1570 ♥️ 19dpt dwa pęcherzyki w macicy😍 25dpt mamy serduszka!
    Marzec '20 - AZ blastusia 😭
    Luty '20 - IVF z KD nowa dawczyni = nowa nadzieja
    😭
    Styczeń '20 - IVF z KD! Nie rozmroziły się komórki...
    Grudzień '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Październik '19 - IMSI - brak zarodków 😭
    Maj '19 - criotransfer ❄️, cb 😭
    Kwiecień '19 - IMSI, transfer bliźniaków nieudany 😭
    Wrzesień '18 - nadzieja w naprotechnologii
    Maj '18 - IVF -Poronienie zatrzymane Synek 13tc [*] 😭
    Sierpień '17- rozpoczęcie leczenia w Invimed
    Przeciwciała p/otoczce komórki jajowej, aTPO i aTG, 120mln plemników, 50% ruch postępowy, morfologia 1%, SCD 21%, MTHFR hetero, PAI homo, AMH : mar18- 1.5, gru18- 0.99, sie19-1.8, lis19- 2.2 , kir AA, NK 18%, CD4/CD8 1,62
  • andzia83 Ekspertka
    Postów: 235 307

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MonikA_89! wrote:
    :D A jaki duży jest już maluszek?
    ojej Monika z tego szoku nie zapytałam a lekarz nic mi nie powiedział

    Andzia83
    xnw4xzkrbvo3l0k1.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 27 listopada 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    A co to za badanie allo? Może się zmieniać z czasem?

    Z tego co zrozumiałam to jest jakby "osłonka", która chroni zarodek.Z tego co wyczytałam, są wyróżniane 3 rodzaje kobiet z allo, takie którym nie przeszkadza brak osłonki, takie które poronią w pierwszych dniach i nigdy nie dowiedzą się, że były w ciąży oraz takie, które ronią w późniejszym etapie.

    Onia wrote:
    Pytałam, czy byłaś dlatego że ja też mam alloMLR 0. Wczoraj byłam na konsultacji u immunologa i on powiedział, że główny problem u mnie to wysokie NK i KRI-y. allo MLR może wynosić 0% jak kobieta nigdy nie była w ciąży, niektórzy mówią, że organizm zaczyna wytwarzać ochone jak ciąża już jest. Poza tym na alloMLR przepisuje się szczepienia a nie intralipid czy accofil

    U mnie NK jest ok. Jedynie brakuje osłonki. KIRy, początkowo mówił, że są problematyczne, po ostatniej konferencji, na której był pokazał mi, że nasze KIRy "grają" ze sobą, więc też nie powinno być problemu. Na szczepienia nie zdecydowaliśmy, ponieważ zdecydował, że nie zrobi mi tego. Nikt nie mówi, szczególnie w Łodzi, jakie są skutki uboczne szczepień. Np. brak możliwości ratunku jeśli okazałoby się, że mam raka w przyszłości. Po prostu powiedział mi, że nie zrobi mi tego. Jeszcze była możliwość szczepienia jakimś lekiem, który jest bardzo drogi i na który mnie nie stać. Przez 2 miesiące brałam equoral, mający osłabić moją immunologię oraz przyjęłam 4 albo 5 wlewów, do tego biorę cały czas encorton. Z jego doświadczenia wynika, że taka kuracja pozwala odbudować allo do "bezpiecznego" poziomu 20-30 %. Rozważaliśmy podanie accofilu do macicy, ale w sumie nie wiem czemu tego nie zrobiliśmy.

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam też mutację mthfr, dlatego przyjmuję stale aspiryn cardio 100.

    Z zaleceń po transferze biorę strasznie dużo leków:

    progesteron doustnie rano i wieczorem po 100 oraz dpch po 400
    aspirin cardio 100 rano do tego zastrzyk neparyny 600
    estradiol 3 x 1 tab estrofemu oraz lenzetto spray na skórę x2
    encorton 10 rano i 5 po południu

    do tego suple:

    wit. e 400
    wit d 1000
    metafolin chyba 800

    Też macie tyle leków?

    Temperaturę zaczęłam mierzyć dopiero teraz, bo szukałam sposobu na potwierdzenie skuteczności transferu przed betą.

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia83 wrote:
    Kochane byłam u lekarza,miałam dzisiaj pierwsze USG i wiecie co widziałam już malutkie serduszko, ryczałam jak bóbr :) :)
    Ogromne gratulacje!
    Niech maluszek zdrowo rośnie :)

    andzia83 lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • asienka30 Autorytet
    Postów: 1278 1309

    Wysłany: 27 listopada 2018, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewi28 wrote:
    Mąż ma wyniki fragmemtacji dna. Wynosi 20% . Co o tym sądzicie? Jest ok?
    A jakie macie normy w badaniu? 20% to trochę dużo ale w różnych laborotariach maja różne normy.

    8jhd5h3.png
    KIR AA, PCO, PAI-1, MTHFR, ANA1 dodatnie, obniżone parametry nasienia
    starania od 2015
    4 nieudane IUI
    operacja zpn - poprawa fragmentacji
    I podejście do IVF: 9 lipca punkcja (16 kumulusow, 8 komórek, 6 dojrzalych), 14 lipca - transfer 1 blastki :(
    3 mrozaczki...
    sierpień 2018 - scratching endometrium
    12 września - crio :(
    11 października - crio :(
    15 .02.2019 - start II procedury
    01.03.2019 - transfer 3-dniowego Kropka; 12 dpt - beta hcg 259,9; 14 dpt - beta hcg 912,4; 17 dpt - beta hcg 2719,0; 20 dpt - beta hcg 8518,0; 23 dpt - beta hcg 22385,0; mamy <3
  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    Mam też mutację mthfr, dlatego przyjmuję stale aspiryn cardio 100.

    Z zaleceń po transferze biorę strasznie dużo leków:

    progesteron doustnie rano i wieczorem po 100 oraz dpch po 400
    aspirin cardio 100 rano do tego zastrzyk neparyny 600
    estradiol 3 x 1 tab estrofemu oraz lenzetto spray na skórę x2
    encorton 10 rano i 5 po południu

    do tego suple:

    wit. e 400
    wit d 1000
    metafolin chyba 800

    Też macie tyle leków?

    Temperaturę zaczęłam mierzyć dopiero teraz, bo szukałam sposobu na potwierdzenie skuteczności transferu przed betą.
    Ola ja mutacji nie mam Ale trombofilie typ sticky platelete syndrom typ 2 i też mam brać aspirin 100 a jeśli bierzesz progesteron to bez sensu mierzyć temperaturę bo prog ja podwyższa :-P
    Ja miałam jeszcze progynova i progesteron i tyle. Masz tych leków, ale trzymam kciuki,kiedy testujesz?

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
  • Bajka_88 Autorytet
    Postów: 2791 2231

    Wysłany: 28 listopada 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia super wieści. Rosnijcie zdrowo hihi :).

    Ewi28 też robiliśmy to badanie.mielismy wynik 80/20 czyli 80% pleminkow było ok. Lekarz stwierdził że wszystko jest w normie.

    andzia83 lubi tę wiadomość

    Bajka_88
    qb3cj44j0iv7jgvt.png

    Starania o juniora od 2014 r.
    04.2018 początek przygody z in vitro
    transfer 05.2018 ciąża biochemiczna :(
    transfer 06.2018 :(
    04.03.2019 Transfer dwóch trzydniowych kropków. 8dpt bhcg 75; 10dpt bhcg 236; 12 dpt bhcg 509,; 19dpt bhcg 7253, pęcherzyki w macicy; 26 dpt bhcg >10000; mamy dwa seruszka <3 <3. ; 28 dpt serduszka pięknie biją 😊
    31.10 - maluszki są z nami

    Cudzie trwaj...
  • Grami Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 listopada 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny
    na początek gratuluje wszystkim, którym się udało i trzymam kciuki za staraczki :) ja jestem po dwóch nieudanych próbach in vitro i teraz przygotowujemy się do kolejnej.
    W związku z tym mam pytanie.
    Z tego co wiem to poziom amh wraz z wiekiem maleje, ja mam 35 lat i rok temu moje amh bylo 1.1 a dziś wynik 2,57. Czy jest możliwy taki wzrost? robiłam w klinice więc raczej to nie jest błąd.

    z góry dziekuje za odpowiedz bo troszke sie zdziwilam i zaczelam zastanawiac czy to w ogole mozliwe.

  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia28 wrote:
    Ola ja mutacji nie mam Ale trombofilie typ sticky platelete syndrom typ 2 i też mam brać aspirin 100 a jeśli bierzesz progesteron to bez sensu mierzyć temperaturę bo prog ja podwyższa :-P
    Ja miałam jeszcze progynova i progesteron i tyle. Masz tych leków, ale trzymam kciuki,kiedy testujesz?

    O tym nie wiedziałam, że podwyższa temp... hmm... czuje się trochę jak na okres, lekko obolałe piersi, ale nie takie napuchnięte jak wcześniej. Brzuch też podobolewa jakby na okres. Wypycha mi już luteinę.. Wg normalnego cyklu powinnam dzisiaj dostać okres, ale miałam podany zarodek później z uwagi na zbyt wolną stymulację, jakieś 4-5 później. więc jeszcze parę dni do okresu zostało teoretycznie

    Testować mogę najwcześniej w środę/ czwartek następnego tygodnia, bo dostałam zastrzyk z betą w poniedziałek. Powinno się wypłukać w przeciągu 9-10 dni i wtedy wynik będzie miarodajny.

    Grami wrote:
    Witajcie Dziewczyny
    na początek gratuluje wszystkim, którym się udało i trzymam kciuki za staraczki :) ja jestem po dwóch nieudanych próbach in vitro i teraz przygotowujemy się do kolejnej.
    W związku z tym mam pytanie.
    Z tego co wiem to poziom amh wraz z wiekiem maleje, ja mam 35 lat i rok temu moje amh bylo 1.1 a dziś wynik 2,57. Czy jest możliwy taki wzrost? robiłam w klinice więc raczej to nie jest błąd.

    z góry dziekuje za odpowiedz bo troszke sie zdziwilam i zaczelam zastanawiac czy to w ogole mozliwe.


    Mnie się wydaje, że ilość jajeczek nie może się już zmienić. Z tego co pamiętam z biologii, nie wiem czy się nie mylę, ale każda kobieta ma od urodzenia jakąś rezerwę, z której zaczyna korzystać od okresu dojrzewania. Nie jestem pewna, ale tak mi się kojarzy.

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Grami Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się tak wydaje ale poszukałam głębiej to wiele dziewczyn ma takie przypadki z różnymi wynikami amh tzn podwyższonymi i niestety juz sama nie wiem co o tym myslec.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Poza tym na alloMLR przepisuje się szczepienia a nie intralipidl
    I tutaj się nie zgodzę bo ja nigdy w ciąży nie byłam a leczona byłam "tylko" sterydami (medrol) a intralipid biorę regularnie od dwóch lat i moje allo wynosi 47.5% i uważam że to tylko i wyłącznie intralipid bo sterydy ostatni raz brałam w zeszłym roku a wynik jest z marca tego roku. Uważam więc że intralipid moduluje organizm pod względem immunologicznym tylko robi to przez dłuższy czas a szczepienia dają efekt praktycznie od razu.

  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onia wrote:
    Pytałam, czy byłaś dlatego że ja też mam alloMLR 0. Wczoraj byłam na konsultacji u immunologa i on powiedział, że główny problem u mnie to wysokie NK i KRI-y. allo MLR może wynosić 0% jak kobieta nigdy nie była w ciąży, niektórzy mówią, że organizm zaczyna wytwarzać ochone jak ciąża już jest. Poza tym na alloMLR przepisuje się szczepienia a nie intralipid czy accofil

    Cześć!
    Dziewczyny, tak "podczytuję" Waszą rozmowę i mam pytanie: jak trafilyście na te badania? U nas hormonalnie itd.jest wszystko ok, a ciąży nie ma. Pierwszy transfer nieudany - mimo pięknego zarodka. Ja jestem alergiczką totalną i zaczynam już się zastanawiać, czy może dlatego... Czytałam coś o tym, ale wolę informacje od kogoś, kto ma doświadczenie.

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kosanka wrote:
    Cześć!
    Dziewczyny, tak "podczytuję" Waszą rozmowę i mam pytanie: jak trafilyście na te badania? U nas hormonalnie itd.jest wszystko ok, a ciąży nie ma. Pierwszy transfer nieudany - mimo pięknego zarodka. Ja jestem alergiczką totalną i zaczynam już się zastanawiać, czy może dlatego... Czytałam coś o tym, ale wolę informacje od kogoś, kto ma doświadczenie.

    U nas lekarz wpadł na to jak już zaczynaliśmy rozmowy o in vitro.

    Kosanka lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Kosanka Autorytet
    Postów: 2206 2351

    Wysłany: 28 listopada 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    U nas lekarz wpadł na to jak już zaczynaliśmy rozmowy o in vitro.

    Skierował Was do kogoś, czy sami szukaliście lekarza? To pewnie można zorganizować tylko prywatnie?

    41 lat
    - 2 x IUI :(
    - 1 procedura - 1 zarodek: 3 doba, 8AA :(
    - Badania immunologiczne - totalnie rozchwiane cytokiny - encorton
    - Mutacje MTHFR a1298c, PAI 1 - włączone heparyna i acard
    - 2 procedura - 2 zarodki: dwudniowe 4AB :(
    - Szczepienia limfocytami męża w Łodzi
    - 3 procedura - 1 zarodek, blastuś 5AB
    7 dpt 57 😍
    9 dpt 157,7
    12 dpt - 485,9
    15 dpt - 1764
    19 dpt - 7256 😁
    25 dpt - 💖 😍

    1usa20mmkjfnof95.png
  • Grami Znajoma
    Postów: 27 4

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nas lekarz skierował na badania allo po dwóch nieudanych próbach in vitro i podcza gdy badania były ok i zarodki piekne. Jedynie nk wysokie ale na to kroplowka z intralipidem.

    Kosanka lubi tę wiadomość

  • Paulcia28 Autorytet
    Postów: 5527 4506

    Wysłany: 28 listopada 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia jesteś już po transferze czy przed? ✊✊✊❤

    Kate co u Ciebie? Srebrzysta?? Bajka co mi zamilklas? Tolerancyjna jak sprawy u Ciebie się mają?
    Kosanka ja przy pierwszym transferze miałam odrzut zarodków a przy drugim lekarz podał mi betę pół godziny przed transferem i się udało.

    Grami witamy na pokładzie :-) niestety nie mogę pomóc co do Twojego pytania,ale trzymam kciuki za powodzenie

    Ola trzymam kciuki za kropka/ kropki , niestety in vitro to loteria i musimy czasem wiele przejść by osiągnąć upragniony cel

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2018, 12:49

    Diagnoza:Azoospermia
    3x ICSI (2018/19). 6 zarodków
    3x crio , 1 świeży transfer
    29.3.18 😞 26.4.18 😁(12*)
    13.09.18😞15.03.19😭

    -12/19 naturalny cud- cb
    -Aniołki (8*)2015 (12*)2018
    -Amh 2,74
    -Tsh 1,30 L-Thyroxin 25 mg
    21.10.19 histeroskopia
    -Zespół Ashermana
    -Usunięty polip
    9.11- histero , drożność i laparoskopia 😁😁😁
    Zero zrostow, jajowody drożne
    Torbiel 😬
    02.2022 rozwód i początek nowego życia...
    Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie o macierzyństwie ale póki co czas zacząć żyć dla siebie
‹‹ 1221 1222 1223 1224 1225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ