X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Alrauna1987 Autorytet
    Postów: 1408 1434

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Mysza, nie mój mąż bez okularów :) zresztą ja uśmiechnięta po punkcji nie byłam, dziś mnie tak bolało, że płakałam nim mi dali kroplowke z ketonalu.

    Pobrane 16 komórek! Dr obstawial max 10 więc sie bardzo cieszę :) jutro dowiem sie ile dojrzałych i ile udało się zaplodnić, plemniczki super :)

    Śliczny wynik. Od przybytku głowa nie boli ;-) Gratuluje i &&& za rozwoj bąbli ;-)

    MalaHD lubi tę wiadomość

    age.png
    Ponad 4 lata walki...[***]....
    "Przyjdzie taka chwila gdy stwierdzisz, że wszystko sie skończyło.
    To właśnie będzie początek."

    Louis L'Amour
    6 stymulacji , 9 transferów, 14 zarodków , 2 cb , 1 poronienie i 1 kochany cud na ziemi 💞💞💞
    4aa +embryoglue
    7dpt - 4.91
    11dpt - 36.94
    14 dpt - 338
    18 dpt - 1456
    22dpt - pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    25 dpt 8610 prg 45
    26 dpt pulsuje 💓
    12+4 tc usg prenatalne OK 😁
    Zły wynik pappy 😭 ryzyko ZD 1:62
    14+3 tc usg bez zarzutu u docenta , będzie 🧑
    19+4 II usg prenatalne bez zarzutu.
    Krystianek waży ok 350g.💓💓💓 Boże miej w swej opiece mój CUD 🙏
    age.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angie 31 wrote:
    A ile jesteś dpt i ilu dniowy zarodek?

    Ja tak mam ale max 2 dni przed @ i to nie tylko takie zwiastuny więc ja bym nadzieji nie traciła
    Dziś jest 7dpt ( 2 dniowy zarodek)

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 25 marca 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Mysza, nie mój mąż bez okularów :) zresztą ja uśmiechnięta po punkcji nie byłam, dziś mnie tak bolało, że płakałam nim mi dali kroplowke z ketonalu.

    Pobrane 16 komórek! Dr obstawial max 10 więc sie bardzo cieszę :) jutro dowiem sie ile dojrzałych i ile udało się zaplodnić, plemniczki super :)
    Oooo to dokładnie jak u mnie :) trzymam &&&& za ich rozwój

    MalaHD lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2979 2034

    Wysłany: 25 marca 2017, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała ja też po punkcji odczuwałam straszny ból i też mi musieli dać ketanol. Resztę dnia w domu przez spałam, ale w następny dzień już było duzo lepiej.
    Czekamy na dobre wieści jutro!! Teraz będziesz miała transfer czy odroczony ??

    MalaHD lubi tę wiadomość

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 marca 2017, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym w tym cyklu bo endo 10mm (na sztucznych mam niewiele ponad 8 a naturalnych nie miewam wcale więc u mnie crio tylko na sztucznym) ale estradio 6600 i jeśli będę się źle czułą to transferu nie będzie. Ale nie bardzo o tym myślę w tej chwili tylko drżę o to czy w ogóle będzie co transferować :)

    Ja już się czuje lepiej, boli mnie głowa ale jajniki już znacznie mniej bolą

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 25 marca 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Dziś jest 7dpt ( 2 dniowy zarodek)
    To jeszcze z 3 dni musisz wytrzymać :) Czemu uważasz że "bulgotanie" w brzuchu to zły objaw? Mogłabyś mi napisać przez ile dni byłaś stymulowana i jakie dawki przyjmowałaś? Aa i ile płaciłaś w gyn za mrożenie?

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 25 marca 2017, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    To jeszcze z 3 dni musisz wytrzymać :) Czemu uważasz że "bulgotanie" w brzuchu to zły objaw? Mogłabyś mi napisać przez ile dni byłaś stymulowana i jakie dawki przyjmowałaś? Aa i ile płaciłaś w gyn za mrożenie?
    Bulgotanie - tak jakoś kojarzę wszystkie cykle na CLO, ze jakoś tak na kilka dni przed @ zawsze miałam właśnie takie bulgotanie

    Ja szlam długim protokołem. Nie brałam tabletek anty bo jak się zgłosiłam do klinki to właśnie je brałam. Lekarz kazał je odstawić w 21 dniu potem gonapeptyl 12 dni. W 12 dniu wizyta i dostałam menopur 75 i gonal 150, nadal gonapeptyl + encorton. Taki zestaw chyba był 11 dni potem zastrzyk na pęknięcie i 36h później punkcja.

    Za mrożenie mam do zapłaty 1500 zł ale jeszcze nie dzwonili ze jest umowa.

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 25 marca 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja po punkcji czułam się dobrze. Jak pani doktor mnie zobaczyła to była w szoku. Powiedziała ,że twarda ze mnie babka. Wszyscy po punkcji wciskali się poza kolejką do lekarza a ja jedyne o czym myślałam, to to by zjeść , więc pierwsze co to pobiegła do żabki nakupić sobie smakołyków :D dowiedziałam się ,że wiele kobiet ,które miały znacznie mniej komórek pobrane niż ja po trzy razy wracają na salę po przeciwbólowe, a ja nawet ich nie chciałam jak proponowali. Przed punkcją też jedyne o czym myślałam to o jedzeniu :p haha

  • czar-nula Autorytet
    Postów: 796 493

    Wysłany: 25 marca 2017, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Bulgotanie - tak jakoś kojarzę wszystkie cykle na CLO, ze jakoś tak na kilka dni przed @ zawsze miałam właśnie takie bulgotanie

    Ja szlam długim protokołem. Nie brałam tabletek anty bo jak się zgłosiłam do klinki to właśnie je brałam. Lekarz kazał je odstawić w 21 dniu potem gonapeptyl 12 dni. W 12 dniu wizyta i dostałam menopur 75 i gonal 150, nadal gonapeptyl + encorton. Taki zestaw chyba był 11 dni potem zastrzyk na pęknięcie i 36h później punkcja.

    Za mrożenie mam do zapłaty 1500 zł ale jeszcze nie dzwonili ze jest umowa.
    Dziękuję za odpowiedź, ja też mam gonal w sumie 900j. A powiedz mi jeszcze opłata za mrożenie zależy od liczby mrożonych zarodków tak? Ile masz zamrożonych?

    4 lata walki, 3 nieudane transfery
    leczenie immuno JP i...
    crio 7dpt 58,78 9dpt 104,23 12dpt 540,27 :)
    tb73e6yd8jub8trg.png
    2019 naturalsik :)
    w5wqroeqgd7aoonm.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 25 marca 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    (...) dziś mnie tak bolało, że płakałam nim mi dali kroplowke z ketonalu.

    Pobrane 16 komórek! Dr obstawial max 10 więc sie bardzo cieszę :) jutro dowiem sie ile dojrzałych i ile udało się zaplodnić, plemniczki super :)

    Przeraziłaś mnie z tym bólem.. wydawało mi się, że zabieg jest w miarę bezbolesny. Ja po laparo np. mogłam iść od razu do domu tak świetnie się czułam. I teraz myślałam, że też tak będzie:/

    Najważniejsze , że wynik dobry jeśli chodzi o pobrane komórki. Trzymam kciuki za ciąg dalszy:)

    Możecie mi napisać jak to jest z tą punkcją, jak się przygotować? Wiem, że mam być na czco, niestety przesiałam gdzieś tą książeczkę co dawali w klinice z instrukcją co i jak przez punkcją.


    dqprgu1royghdo7j.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 25 marca 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    A ja po punkcji czułam się dobrze. Jak pani doktor mnie zobaczyła to była w szoku. Powiedziała ,że twarda ze mnie babka. Wszyscy po punkcji wciskali się poza kolejką do lekarza a ja jedyne o czym myślałam, to to by zjeść , więc pierwsze co to pobiegła do żabki nakupić sobie smakołyków :D dowiedziałam się ,że wiele kobiet ,które miały znacznie mniej komórek pobrane niż ja po trzy razy wracają na salę po przeciwbólowe, a ja nawet ich nie chciałam jak proponowali. Przed punkcją też jedyne o czym myślałam to o jedzeniu :p haha

    Oooo uspokoiłaś mnie trochę:) dzięki za ten post!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 17:44

    Morwa lubi tę wiadomość

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 25 marca 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    Przeraziłaś mnie z tym bólem.. wydawało mi się, że zabieg jest w miarę bezbolesny. Ja po laparo np. mogłam iść od razu do domu tak świetnie się czułam. I teraz myślałam, że też tak będzie:/

    Najważniejsze , że wynik dobry jeśli chodzi o pobrane komórki. Trzymam kciuki za ciąg dalszy:)

    Możecie mi napisać jak to jest z tą punkcją, jak się przygotować? Wiem, że mam być na czco, niestety przesiałam gdzieś tą książeczkę co dawali w klinice z instrukcją co i jak przez punkcją.

    Kalija - spokojnie, każda z nas jest inna.

    Mnie np. zupełnie nic nie bolało. Słodko się spało i nie chciało mi się wcale wstawać z łóżka, także nie ma reguły jak widać. Potem poszłam na ciacho z kumpelami.

    bv5tg9v.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 marca 2017, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała, piękny wynik :) trzymam kciuki za zarodki

    Mysza, kiedy crio?

    MalaHD lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 25 marca 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija- spokojnie, mnie też nic nie bolało, trochę wieczorem jajniki, ale nie było to jakiś straszny ból. Wzięłam apap i ju ;)

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 25 marca 2017, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie poprzednio też bolało ale znacznie mniej, wtedy miałam 4 komórki w jednym jajniku, dziś wyjęli z obu, może dlatego.
    Sama punkcja nie jest bolesna - śpisz.

    Nie jeść, nie pić przez 6 godzin, ja jeszcze dostałam gynalgin wczoraj i przedwczoraj. Polecam zabrać skarpetki :)

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 25 marca 2017, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czar-nula wrote:
    Dziękuję za odpowiedź, ja też mam gonal w sumie 900j. A powiedz mi jeszcze opłata za mrożenie zależy od liczby mrożonych zarodków tak? Ile masz zamrożonych?
    Mam zamrożone 4 zarodki - 3 dniowe i jedna blastkę. Chyba koszt mrożenia nie zależy od ilości

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 25 marca 2017, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mała, piękny wynik :) trzymam kciuki za zarodki

    Mysza, kiedy crio?


    Dzięki że pytasz, [powtórzę się z wątku mojej kliniki]:


    Biorę estrofem (miałam brać 2x dziennie, ale się pomyliłam i brałam raz)
    Do tego plastry synten50 (2 plastry co 3 dni)
    Endno ładne (14dc), oddałam dziś krew na prg, esradiol i własnie rzeczoną B12-


    Wciąż nie mam wyników genetycznych dot. celiaki więc do śr/ czw w zawieszeniu czy przyszłotygodniowy (sobotni) criotransfer się w ogóle odbędzie.

    Moja Pani Dr jest ostrożna i z nazwijmy to z umiarkowanym optymizmem, zapowiedziała, że jeśli ten criotransfer się nie uda, lub z powodu jakiś wyników nie dojdzie do skutku to kieruje mnie na drugie histero, bo wcześniej w grudniu nie pobrano mi wycinka :(

    A jaki Bella u Ciebie teraz etap?

    Bella93 lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 marca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jak będą wyniki badań :)

    W czw będę mieć histero z pobieraniem wycinka do badań. Czekam na wyniki badań immuno - nadal etap sprawdzania i czekania...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 25 marca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Daj znać jak będą wyniki badań :)

    W czw będę mieć histero z pobieraniem wycinka do badań. Czekam na wyniki badań immuno - nadal etap sprawdzania i czekania...

    Czyli się dzieje, jak będę miała wyniki to napiszę, Ty też proszę napisz później jak histero przebiegła.

    Z immuno pisałaś już co konkretnie badałaś i jakie są wskazania?

    bv5tg9v.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 25 marca 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Czyli się dzieje, jak będę miała wyniki to napiszę, Ty też proszę napisz później jak histero przebiegła.

    Z immuno pisałaś już co konkretnie badałaś i jakie są wskazania?
    Dam znać :)

    Test lct i imk
    ANA
    ACA
    Allo mrl
    H. Pyroli - ale to juz badalam i nie mam :)
    Zalecen na razie nie ma, bo metylowane formy kwasu biore i do transferu Clexane tez.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 19:56

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 175 176 177 178 179 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ