X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 marca 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorota1 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z tym transferem crio? Ile badań muszę powtórzyć? Czy jest szansa na sukces jeśli na świeżym beta wyniosła 1. Nigdy nie miałam problemu z zajściem tylko z utrzymaniem a tu nawet nic nie ruszyło po świeżym transferzę. Proszę o poradę.
    Musisz powtorzyc tylko te badania, ktore stracily waznosc - wirusowki i wymazy - u mnie sa wazne 6mcy. Statycznie transfery swieze i crio daja podobny odsetek ciaz. Mrozenie zarodka to dodstkowa weryfikacja tego czy rokuje ciaze.

    dorota1 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 marca 2017, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może na wstępie 78beti! Wielkie gratulacje, teraz tylko kciuki za przyrost :)

    Już się tutaj zadomawiałam i czytałam posty na bieżąco, lecz siedziałam cichutko. Miałam startować w kwietniu, ale @ ma przyjść w ten piątek, a wizyta na środę następnego tygodnia. Ehh, jak nie urok to sraczka, ale.... jak mówią, nagle to po diable. Muszę zaczekać.

    MalaHD - nie wiem czy dobrze kojarzę, ale jakiś czas temu pytałaś o mutacja czynnika v leiden. Robiłaś badanie, czy się nad nim zastanawiasz?

    Czuję, że i mnie może to czekać, bo stwierdzono u mnie mutację G20210G>A. Wizytę z genetykiem mam dopiero na 6 kwietnia.

  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Viszka:)

    Dziewczyny ja się pożalić chciałam. Wczoraj miałam pierwszą punkcję. Po punkcji poszłam do gina , ktory powiedział, że pobrano mi 19 oosytów oraz, że będziemy robić IVM . Dodał też, że "embriolodzy komórki czymś tam podlewają, żeby dojrzały i one się potem nie chcą zamrażać". Dziś dzwonili z kliniki, że udało sie zapłodnić 4 (mąż rano był oddać nasienie). Na piątek mam termin transferu (3doba).

    Po cichu liczyłam, że uda się zapłodnić 6, jedną zatransferują a pięć zamrożą i będą na kolejne cykle. Wiem, że powinnam myśleć pozytywnie, ale w głowie mam same czarne scenariusze.




    dqprgu1royghdo7j.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pozalic? Z opisu wynika, ze embriolodzy zastosowali medium, bo komorki nie do konca byly dojrzale, a pozniej zaplodnili te najlepsze. Rzadko zdarza sie tak ze z 6komorek jest 6zarodkow. Glowa do gory. Kciuki za ladne podziały &&

    Kalija lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija - to dobry wynik. Trzymam &&& za transfer

    Kalija lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    4 zarodki to dobry wynik :) musisz wierzyć w swoje maluchy!

    Viszka robilam v-leiden mam ujemny za to wyszlo mi mthfr na szczęście ta łagodniejsza i heterozygota a homocysteina w normie więc nie ma tragedii ;)

    Kalija lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio? Uffff :)
    Dziewczyny dzięki za tak szybki odzew !!! Kamień z serca:)

    Bella93 jak sobie czytam np. u Ciebie, że "40oocytów/30dojrzałych/6zapłodnionych" to myślałam, że mój wynik jakiś słaby. Poza tym naczytałam się, jak to komórki odpadają w każdej dobie i jeszcze lekarz mi dołożył tym, bym się nie nastawiała na mrożenie. Rozumiesz...



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 20:34

    dqprgu1royghdo7j.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 28 marca 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija spoko. Mój lekarz po punkcji gdzie pobrali mi 4 komorki przyszedł do mnie i mówił o kolejnej stymulacji tak, że tego :/

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 marca 2017, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    Serio? Uffff :)
    Dziewczyny dzięki za tak szybki odzew !!! Kamień z serca:)

    Bella93 jak sobie czytam np. u Ciebie, że "40oocytów/30dojrzałych/6zapłodnionych" to myślałam, że mój wynik jakiś słaby. Poza tym naczytałam się, jak to komórki odpadają w każdej dobie i jeszcze lekarz mi dołożył tym, bym się nie nastawiała na mrożenie. Rozumiesz...
    Nie, nie moj wynik nie jest standardowy ;) choc kilka dziewczyn mialo takie hodowle.

    To ze komorek jest malo to nie znaczy ze nie bedzie zarodkow - i odwrotnie.
    Teraz mozna tylko czekac :)

    Edit: choc to ze oocyty trafily do medium daje troche do myslenia... powiem tak: ja na kazdym etapie ani sie nie cieszylam ani nie smucilam. Nic wiecej nie mozna zrobic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2017, 20:56

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nadal mam 6 dzieci :)

    Jutro zabieram jednego do brzuszka, trzymajcie za nas kciuki :)

    Morwa, Angela*, Deseo, kozamonia, dorota1, Bella93, ania8306, Karo-Linka, Angie 31, Alrauna1987, *SmoczycA*, sandzu, Mysza1986 lubią tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dziewczyny nadal mam 6 dzieci :)

    Jutro zabieram jednego do brzuszka, trzymajcie za nas kciuki :)
    Suuuuper informacja. Trzymam &&&& za skuteczny transfer :)

    MalaHD lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 29 marca 2017, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija- trzymam kciuki za to aby wszystkie "maluchy" się pięknie rozwijały :)
    MalaHD- nooo super!!!! trzymam kciuki za transfer!

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy sa na forum dziewczyny ktore mialy ciaze pozamaciczna po in vitro jakie byly objawy ja sie strasznie boje poniedzialkowego usg.

  • dorota1 Autorytet
    Postów: 305 102

    Wysłany: 29 marca 2017, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD trzymam kciuuuki!!

    Dziewczyny czy zaraz po okresie można zrobić badanie na mutacje MTHFR?
    Co jeszcze warto zrobić?

    MalaHD lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 29 marca 2017, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emcia123 wrote:
    Czy sa na forum dziewczyny ktore mialy ciaze pozamaciczna po in vitro jakie byly objawy ja sie strasznie boje poniedzialkowego usg.
    Na watku IVF miala, ktoras z dziewczyn, ale to zdarza sie bardzo bardzo rzadko.
    Ktory masz dpt?

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • emka29 Autorytet
    Postów: 1127 954

    Wysłany: 29 marca 2017, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emcia123 wrote:
    Czy sa na forum dziewczyny ktore mialy ciaze pozamaciczna po in vitro jakie byly objawy ja sie strasznie boje poniedzialkowego usg.
    Ja miałam po prawej stronie. Jak się rano obudziłam to strasznie bolał mnie brzuch z prawej strony ale wzięłam nospę i chyba dwa apapy i przeszło. Nie martw się na zapas wszystko będzie dobrze. Ale z jednej strony łatwo się to wszystko mówi. Szczerze to ja też się martwię czasami pobolewa mnie prawy jajnik i wieczorem bolą mnie łydki zwłaszcza prawa a tak to innych objawów brak. W piątek idę na betę i po kolejne zwolnienie oraz recepty. Jeszcze nikomu nic nie mówiliśmy o tym, że beta jest dodatnia.

    12.05.2016 ciąża pozamaciczna :(
    18.04.2017 7 tc serce przestało bić :(
    20.01.2018 7tc serce przestało bić :(
    28.01.2020 KD blastka 3BB ❤🤰
    1.06.2020 zdrowa 👨‍👩‍👧
    12.10.2020 ❤ Dominika
    km5suay3h4up5iou.png
  • Kala06 Autorytet
    Postów: 284 473

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) wyprodukowałam 17 komórek z czego 11 jest prawidłowych

    Bella93, ania8306, Morwa, Karo-Linka, Angie 31, MalaHD, kozamonia, Alrauna1987 lubią tę wiadomość

    km5scwa15d6x29ua.png
    starania od 2013 PCOS, M: azoospermia
    GynCentrum 02.08 2x blastocysty, 8tc. ☹️09.01.17 2 w 3 dobie ☹️ Invimed Warszawa, 1.04. 2x 3 doba 12 dpt - 267,26 14dpt-529 17dpt-1391, mamy ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Na watku IVF miala, ktoras z dziewczyn, ale to zdarza sie bardzo bardzo rzadko.
    Ktory masz dpt?
    Dzisiaj 22 wizyta w poniedziałek

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emka29 wrote:
    Ja miałam po prawej stronie. Jak się rano obudziłam to strasznie bolał mnie brzuch z prawej strony ale wzięłam nospę i chyba dwa apapy i przeszło. Nie martw się na zapas wszystko będzie dobrze. Ale z jednej strony łatwo się to wszystko mówi. Szczerze to ja też się martwię czasami pobolewa mnie prawy jajnik i wieczorem bolą mnie łydki zwłaszcza prawa a tak to innych objawów brak. W piątek idę na betę i po kolejne zwolnienie oraz recepty. Jeszcze nikomu nic nie mówiliśmy o tym, że beta jest dodatnia.
    U mnie tez nikt nie wie o pozyrywnej bhcg mam nadzieje ze moje malenstwwo ma sie dobrze☺

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 29 marca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emcia123 wrote:
    Dzisiaj 22 wizyta w poniedziałek
    To w pn mozesz miec juz mila niespodziankę ♡
    Nie denerwuj sie :)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
‹‹ 180 181 182 183 184 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ