X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smoczyca pewnie na haju jeszcze ;) Daj znać ile komóreczek i jak się czujesz

    Morwa lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Czwóreczka? Brzmi nieźle :D Będzie wesoła gromadka :)

    Najpierw pierwsze by sie przydalo ;)
    Pozniej sie zobaczy...

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *SmoczycA* wrote:
    Ja zaraz mam punkcje, trzymajcie kciuki ;) boje się bo od pregnylu brzuch mnie nie boli i wymyslilam sobie że mi pęcherzyki popękały ;)
    Trzymam :)

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • innamorata88 Autorytet
    Postów: 4329 4637

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    innamorata88 Witaj :) invimed gdzie jeśli można wiedzieć ? Pytam bo ja w Invimedzie Wrocław jestem :p
    Hej :) katowicki Invimed :) mam nadzieję, że pomogą nam w tej drodze przez mękę. :)

    Mikołaj 25.04.2011

    08.06 - transfer 3dniowego malucha, 1x❄️3dniowy, 1x❄️5dniowy
    27.02 3480g Michaś 56cm długości <3
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    innamorata88 wrote:
    Hej :) katowicki Invimed :) mam nadzieję, że pomogą nam w tej drodze przez mękę. :)
    Napewno pomogą od tego tam są :D każda z nas doczeka się upragnionego szczęścia :)

  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje sie dobrze, już wyszlam;) pobrali 6, teraz trzeba czekać czy dojrzałe ;)

    Bella93, Madzialenaaa lubią tę wiadomość

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z 4 pobranych, 3 były dojrzałe a tylko 2 się zapłodniły. Wiem, że wystarczy tylko ten jeden jedyny ale dzisiaj jest mi tak źle, że ryczę od rana...

    Smoczyca kciuki, żeby te 6 zostało :) Kiedy masz mieć informację?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2017, 12:09

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    U mnie z 4 pobranych, 3 były dojrzałe a tylko 2 się zapłodniły. Wiem, że wystarczy tylko ten jeden jedyny ale dzisiaj jest mi tak źle, że ryczę od rana...

    Smoczyca kciuki, żeby te 6 zostało :)
    Ostatnio wiekszosc ciaz na watku IVF jest z jedynego/dwoch jedynych zarodkow i bez mrozakow. Nie trac wiary, glowa do gory i odpoczywaj.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    U mnie z 4 pobranych, 3 były dojrzałe a tylko 2 się zapłodniły. Wiem, że wystarczy tylko ten jeden jedyny ale dzisiaj jest mi tak źle, że ryczę od rana...

    Smoczyca kciuki, żeby te 6 zostało :) Kiedy masz mieć informację?
    Musisz wierzyć w swoje maluchy, będzie dobrze ;) wiem ze łatwo powiedziec bo sama rano miałam panikę, ale musimy się trzymać ;) ja właśnie żeby mieć spokoj kilka dni to dopiero na poniedziałek jestem umowiona na tel. Z kliniki. Do tej pory będę żyła ze świadomością ze się pieknie zaplodnily i rosną ;)we wtorek transfer

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • Madzialenaaa Przyjaciółka
    Postów: 98 88

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    U mnie z 4 pobranych, 3 były dojrzałe a tylko 2 się zapłodniły. Wiem, że wystarczy tylko ten jeden jedyny ale dzisiaj jest mi tak źle, że ryczę od rana...

    Smoczyca kciuki, żeby te 6 zostało :) Kiedy masz mieć informację?

    Kochana, trzymam mocno kciuku :) Trzeba wierzyć , że dwa z Wami zostaną :)

    invimed Wrocław
    09.2016 - I IUI - :(
    I procedura IVF
    09.02.2017 r - transfer 2 zarodków
    21.02.2017 r. beta HCG - 363,70 mIU/ml.
    23.02.2017 r. beta HCG - 835,70 mIU/ml
    10.03.2017 r. - USG - biję jedno serduszko
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    U mnie z 4 pobranych, 3 były dojrzałe a tylko 2 się zapłodniły. Wiem, że wystarczy tylko ten jeden jedyny ale dzisiaj jest mi tak źle, że ryczę od rana...

    Smoczyca kciuki, żeby te 6 zostało :) Kiedy masz mieć informację?[/QUOT
    To mamy podobna sytuacje. Może jeszcze trzeci się rozwinie ale mowila ze nie liczy na niego. A ile zabieracie zarodkow - jeden czy ob. jak cos? My zdecydowaliśmy ze jeden a drugi jakby odpukać się nie udało to zostawimy na criotransfer. Kiedy transfer? Ja już się nie mogę doczekać- jutro o 13.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • islanegra Ekspertka
    Postów: 167 207

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim nowym na wątku dziewczynom! Troszkę mi tu umknęło postów od ostatniej wizyty i dopiero nadrobiłam;)

    Smoczyca i MalaHD najważniejsze, żeby choć jeden zarodek dobrej jakości dotrwał do transferu! Jeśli zdarzyłby się tylko jeden to odpada przynajmniej dylemat ile wstrzykiwać:P Dołączam się do trzymania kciuków, żeby było jak najwięcej! Ja to się modlę, żeby choć ze 4 komórki pobrali, bo mój obecny Estradiol nie wróży nawet tylu...


    Zuzanna, MałeSłonko widziałam, że brałyście tak jak ja Gonal+Cetrotide. Miałyście mierzony Estradiol przed i po braniu Cetrotide? Zaobserwowałyście jakiś spadek i ewentualne odbicie?

    Deseo kiedyś napisałaś mi, że brałaś Medrol i na czas starań zmienili Ci na bezpieczny w ciąży Encorton. Kto Ci powiedział, że Medrol jest taki niebezpieczny?:( Zaczynam się martwić, a boję się coś sugerować mojej lekarce, bo wydawało mi się, że wie co robi:(

    Mietata pytałaś kiedyś o furaginę w trakcie stymulacji... Słyszałam od mojej dawnej gin, że furagina nie jest zalecana w ciąży (w ogóle kazała mi z nią skończyć), więc na pewno lepiej odstawić najpóźniej w dniu transferu. Inna sprawa, że jak dla mnie to ona jest niezbyt skuteczna na dłuższą metę. Mi najlepiej sprawdziła się długotrwała kuracja antybiotykowa z dużą ilością probiotyków (brałam na boleriozę) i od tego czasu staram się cały czas również brać probiotyki + żurawinę i wit. C z przyzwyczajenia. Od dłuższego czasu mam spokój.

    3x IUI - 2016 👎👎👎
    2x IMSI - 2017 - ❄❄❄,❄❄
    1 ET - 2017 👎
    2,3 FET - 2018 👎👎
    3 IMSI - 2019 - 4 ET 3-dniowców 👎, brak blastocyst do mrożenia - wszystkie zarodki padły po 3 dniu 😞
    1 AZ pl - FET X 2019 - poronienie 9tc
    allo-mlr 0%, szczepienia limfocytami=>allo-mlr 70%-83%
    2 AZ pl - FET 03.02.2023 - poronienie 8tc
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    islanegra wrote:
    Cześć wszystkim nowym na wątku dziewczynom! Troszkę mi tu umknęło postów od ostatniej wizyty i dopiero nadrobiłam;)

    Smoczyca i MalaHD najważniejsze, żeby choć jeden zarodek dobrej jakości dotrwał do transferu! Jeśli zdarzyłby się tylko jeden to odpada przynajmniej dylemat ile wstrzykiwać:P Dołączam się do trzymania kciuków, żeby było jak najwięcej! Ja to się modlę, żeby choć ze 4 komórki pobrali, bo mój obecny Estradiol nie wróży nawet tylu...


    Zuzanna, MałeSłonko widziałam, że brałyście tak jak ja Gonal+Cetrotide. Miałyście mierzony Estradiol przed i po braniu Cetrotide? Zaobserwowałyście jakiś spadek i ewentualne odbicie?

    Deseo kiedyś napisałaś mi, że brałaś Medrol i na czas starań zmienili Ci na bezpieczny w ciąży Encorton. Kto Ci powiedział, że Medrol jest taki niebezpieczny?:( Zaczynam się martwić, a boję się coś sugerować mojej lekarce, bo wydawało mi się, że wie co robi:(

    Mietata pytałaś kiedyś o furaginę w trakcie stymulacji... Słyszałam od mojej dawnej gin, że furagina nie jest zalecana w ciąży (w ogóle kazała mi z nią skończyć), więc na pewno lepiej odstawić najpóźniej w dniu transferu. Inna sprawa, że jak dla mnie to ona jest niezbyt skuteczna na dłuższą metę. Mi najlepiej sprawdziła się długotrwała kuracja antybiotykowa z dużą ilością probiotyków (brałam na boleriozę) i od tego czasu staram się cały czas również brać probiotyki + żurawinę i wit. C z przyzwyczajenia. Od dłuższego czasu mam spokój.
    Witaj ;-)
    Ja nie miałam wogole badanego estradiolu ani przed ani po. Wiemze gdzie indziej robi się takie oznaczenie ale u mnie nikt nie chciał takowych badan.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isla negra...no i narobilas mi ochoty na biale wino ;)

    islanegra lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Islanegra ja osobiście nie słyszałam, aby medrol był gorszy od encontronu. Jedno i drugie przepisują w klinikach. Mam znajomą ,która brała medrol w ciąży, także spokojnie. Zaufaj lekarzowi.

    islanegra lubi tę wiadomość

  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:27

    islanegra lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    o matko co ja bym dała za kieliszek wina...jeszcze mogłabym siofor odstawić, ale encontronu nie mogę, a przy obu alkohol jest zabroniony....
    Pilam biorac metformine i encorton, nic mi nie bylo, a leki dzialaly :D

    domiszka, Morwa lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:27

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    żyjesz na krawędzi widzę :)
    Biorac mete nie powinno sie jesc slodyczy...taaa.

    A tak w ogole to nie kojarze aby na ulotce encortonu bylo cos o alkoholu.

    Z relanium po transferze tez mieszalam % i nawet mnie nie umulilo

    Morwa, islanegra lubią tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pisałyście coś o białku, ryżu w staniku, ale nie mogę się dokopać do konkretnych informacji ;) Czy waga jest ważna przy in vitro? Jeśli jest się za chudą, to mogą kazać przytyć i trzeba będzie poczekać na procedurę? A co z białkiem? Chodzi też o wagę czy jakość jajeczek?

    Bardzo zaciekawiło mnie to. Jestem szczupła (168 cm i 50 kg) i może powinnam zacząć już teraz przejść na jakąś dietę, by nabrać ciała?

‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ