X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez dwa zarodki jak będą zapodam :)
    co do zastrzykow sama nie zrobie ale moj maz niespełnione lekarz wiec na bank bedzie chetny do wykonu :):)

    Fertimedica Warszawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zastrzyki robię sama a co do zarodków to jeżeli tylko bedzie sie dało to tez bede chciała 2 i oby wszystko sie powiodło <3

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, my startujemy marzec-maj.
    Jestem przygotowana na zabranie 1 maluszka, bo boję się ryzykować z 2. W dodatku moze klinika się nie zgodzić ze względu na mój wiek.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Podziwiam... Ja nie dam rady sama z zastrzykami :( A mój mąż jeszcze bardziej jest na nie niż ja... Tak to się dobraliśmy :P

    Czyli ty już jesteś po antykach i masz nowy cykl tak?

    Dasz radę ja mdlałam na widok IGŁU! ;D
    Wmawiam sobie to wszystko dla mojego dzieciątka które niedługo tam będzie i działam ;D
    ja mam krótki protokół, zaczął mnie mój doktor Z. stymulować od 3 dnia cyklu ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2017, 20:37

  • anett96 Ekspertka
    Postów: 196 67

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!

    http://nieplodnirazem.pl/nareszcie-warszawa-bedzie-refundowala-in-vitro/

    Mirabelka30 lubi tę wiadomość

    Fertimedica Warszawa
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 11 stycznia 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    To razem rodzimy w tym roku :D Prezent na święta Bożego Narodzenia :D

    Ja też się cieszę z tego wątku, można zadawać nawet głupie pytania, bo jesteśmy początkujące :P I też podczytuję wątek ivf ;)

    Ja też sporo się przebadałam... Chciałam poznać przyczynę niepowodzeń. Ja przez tyle lat ani razu nie byłam w ciąży... Może coś z zagnieżdżeniem jest nie tak... :(
    Lubie za pierwszą część wypowiedzi :) trzymam kciuki za histeroskopię &&

    giphy.gif

    ania8306, wróżbitka lubią tę wiadomość

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciabos wrote:
    Ja też się przyłącze bo chyba nas to czeka myślę że na wiosne. Obecnie próbujemy jeszxze jedna, 3 IUI. Wczoraj kompletnie się rozkleilam, wyłam do z 2 godz i nie mogłam się uspokoić. U nas problemem po strinie męża, w dzieciństwie miał wnetrostwo, nic innego nie znaleźli..mało plemników i słaba morfologia..zamiast wspierać męża to ja rycze po kątach i nie mogę być dla niego oparciem bo sama go potrzebuje. On się denerwuje jak płacze bo uważa se taki stres w niczym nie pomaga..a ja widzę wszystko w czarnych barwach. Pochodzimy do tej iui ale jak się nie uda to in vitro, ale tutaj też boję się porażki..Jak długo jeszcze przyjdzie nam walczyć o szczęście?? Narazie będę Was podczytywac, ale napewno się odezwę jak przyjdzie co do czego. Życze wszystkim powodzenia i pozytywnego nastawienia, którego mi brakuje..


    Kochana moj maz tez w dzieciństwie mial wnetrostwo obustronne i to jest przyczyna malej ilości plemnikow u nas ...
    Ale nie poddajemy sie podchodzimy do icsi :)
    Wszystkie geny , hormony ma ok :)
    Nawet morfologie mial 4 przy poerwszym badaniu , a po profertilu ma 10 :)
    Takze glowa do góry! I oczywiście trzymam kciuki , abys zagladnela tu pochwalić sie ze udalo sie :)
    Buziaczki :-*

    olciabos lubi tę wiadomość

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Przepraszam, trochę się rozpisałam, ale musiałam was nadgonić :)

    Widzę że trochę tu wrocławskich koleżanek ;) Ale żadna w Invikcie nie podchodzi...

    Ja w poniedziałek mam kolejną histeroskopię, trzymajcie kciuki...


    Trzymam kciuki! ! <3

    ania8306 lubi tę wiadomość

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    My też dwa <3 <3 Jak będą...

    Beda napewno :))

    ania8306 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanko!
    Czy panel badan przed kwalifikacja robilyscie w klinice czy w jakims innym lab? Pod koniec stycznua jedziemy na pierwsza wizyte i nie wiem czy na wlasna reke robic juz badania u mnie w miescie czy na spokojnie w klinice?

    A co do zarodkow...czesto o tym mysle ale nadal nie wiem!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raja wtrącę się jako weteranka - generalnie nie widzę sensu, żebyś robiła jakiekolwiek badania przed pierwszą wizytą (no może poza AMH, bo to na pewno ci zlecą :)), bo z tego co zauważyłam każda klinika i każdy lekarz mają swoje zestawy badań i po prostu może się okazać, że niepotrzebnie wydałaś pieniądze. Tym bardziej, że z tego co widzę, masz już jakąś historię leczenia i może się okazać, że lekarz nie będzie ci zlecał wielu dodatkowych badań. Tzn. jak koniecznie chcesz coś wcześniej zrobić to dowiedz się od dziewczyn co one robiły u lekarza/w klinice do której się wybierasz :) Ale prawda jest taka, że i tak z marszu nie podejdziesz do ivf (bo albo będziesz musiała czekać na okres albo dadzą ci antykoncepcję) więc będziesz miała czas na zrobienie badań i poczekanie na wyniki.
    Dodatkowo na pewno będziesz miała posiewy w klinice robione więc i tak będziesz musiała czekać na wyniki :)
    Powodzenia dziewczyny! Oby wasze pierwsze razy były tymi ostatnimi!
    EDIT:
    Możesz zrobić jeszcze kariotypy sobie i mężowi, bo choć w mojej klinice tego nie wymagali to w większości klinik bez tego nie zaczynają ivf a na to badanie czeka się dość długo - ja czekałam miesiąc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 09:01

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA- dzieki o to mi chodzilo. AMH mam zrobione, wirusowych nie mam no ale poczekam:)!
    Powodzenia i dziekuje

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W mojej klinice nie bada się wirusowych więc to naprawdę zależy od kliniki, także nie ma co wyprzedzać, bo szkoda kasy, która się przyda na leki i procedurę. Ogólnie skoro masz wizytę pod koniec stycznia to namów swojego lekarza, żeby ci już na tej pierwszej wizycie wypisał recepty na leki do stymulacji, bo do lutego refundacja na pewno jest a co dalej będzie nie wiadomo więc może być tak, że się spóźnisz kilka dni jeśli lekarz nie będzie ci chciał zapisać leków na pierwszej wizycie... Chociaż do końca stycznia powinno się wyjaśnić czy będzie dalej refundacja czy nie :)

  • Madzialenaaa Przyjaciółka
    Postów: 98 88

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raja86 wrote:
    Dziewczyny mam pytanko!
    Czy panel badan przed kwalifikacja robilyscie w klinice czy w jakims innym lab? Pod koniec stycznua jedziemy na pierwsza wizyte i nie wiem czy na wlasna reke robic juz badania u mnie w miescie czy na spokojnie w klinice?

    A co do zarodkow...czesto o tym mysle ale nadal nie wiem!!


    Kochana , poczekaj aż lekarz zleci badania.
    Odnośnie wykonania badań to taniej będzie wykonanie poza kliniką ( np. diagnostyka). U mnie w invimed są zdecydowanie wyższe ceny, a niżeli w diagnostyce.

    invimed Wrocław
    09.2016 - I IUI - :(
    I procedura IVF
    09.02.2017 r - transfer 2 zarodków
    21.02.2017 r. beta HCG - 363,70 mIU/ml.
    23.02.2017 r. beta HCG - 835,70 mIU/ml
    10.03.2017 r. - USG - biję jedno serduszko
  • olciabos Autorytet
    Postów: 504 533

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela* wrote:
    Kochana moj maz tez w dzieciństwie mial wnetrostwo obustronne i to jest przyczyna malej ilości plemnikow u nas ...
    Ale nie poddajemy sie podchodzimy do icsi :)
    Wszystkie geny , hormony ma ok :)
    Nawet morfologie mial 4 przy poerwszym badaniu , a po profertilu ma 10 :)
    Takze glowa do góry! I oczywiście trzymam kciuki , abys zagladnela tu pochwalić sie ze udalo sie :)
    Buziaczki :-*
    Dzięki za wsparcie.dzisiaj jest już trochę lepiej..a probowaliscie iui? Jakie macie wyniki?? I co stosujecie na poprawe nasienia.?

    3i49roeqvtlfpy4s.png
    Mala gwiazka 02/2019 *
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raja86 wrote:
    Dziewczyny mam pytanko!
    Czy panel badan przed kwalifikacja robilyscie w klinice czy w jakims innym lab? Pod koniec stycznua jedziemy na pierwsza wizyte i nie wiem czy na wlasna reke robic juz badania u mnie w miescie czy na spokojnie w klinice?

    A co do zarodkow...czesto o tym mysle ale nadal nie wiem!!
    U nas w klinice powiedzieli ,że chcą abyśmy tam zrobili Wymazy(ja) i badanie nasienia. Resztę mogłam robić w swoim labie, bo tam wyszło mnie taniej. Różnica w cenach(pomiędzy Kliniką a moim laboratorium) ogólnie wyszła mnie jakieś 400 zł taniej , więc dużo i nie dużo ;)

    wróżbitka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja klinika wspolpracuje z diagnostyką wiec ceny mam na szczescie w wiekszosci takie same :)

    Juz czrkam na kolejna wizyte to juz we wtorek :)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenaaa wrote:
    Kochana , poczekaj aż lekarz zleci badania.
    Odnośnie wykonania badań to taniej będzie wykonanie poza kliniką ( np. diagnostyka). U mnie w invimed są zdecydowanie wyższe ceny, a niżeli w diagnostyce.
    U kogo jesteście prowadzeni w invimed? :) ja też invimed , ruszamy z procedurą z początkiem Lutego. My u pani doktor jesteśmy, nie był to mój wymarzony wybór, ale przekonała mnie do siebie na wizycie ,więc zostajemy u niej ;)

    wróżbitka lubi tę wiadomość

  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciabos wrote:
    Dzięki za wsparcie.dzisiaj jest już trochę lepiej..a probowaliscie iui? Jakie macie wyniki?? I co stosujecie na poprawe nasienia.?

    Kochana mamy pojedyncze plemniki, nie probujemy iui bo to nie ma sensu :( .
    Wyniki mamy slabe , maz stosuje profertil :)

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mogę dołączyć ? :)
    Mieliśmy wizytę kwalifikacyjną we wtorek i za tydzień od 17.01 biorę zastrzyki z Gonapeptylu na wyciszenie. 31.01 mam kolejną wizytę.

    Trzymam za was wszystkie kciuki obyśmy w tym oku miały piękne prezenty świąteczne!

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ