X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo Witaj :*

    Jaką klinikę wybraliście ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 12:24

  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agniechaaaa wrote:
    Znam tą klinikę pewno dr Janeczko bedzie z Wami współpracował :)
    O, super. A masz jakies opinie o nim albo o samej klinice?

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Madzialenaaa Przyjaciółka
    Postów: 98 88

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    U kogo jesteście prowadzeni w invimed? :) ja też invimed , ruszamy z procedurą z początkiem Lutego. My u pani doktor jesteśmy, nie był to mój wymarzony wybór, ale przekonała mnie do siebie na wizycie ,więc zostajemy u niej ;)

    Prowadzi nas obecnie doktor G. , jesteśmy zadowoleni.Mam nadzieje, że obie poprawimy statystyki kliniki :D

    invimed Wrocław
    09.2016 - I IUI - :(
    I procedura IVF
    09.02.2017 r - transfer 2 zarodków
    21.02.2017 r. beta HCG - 363,70 mIU/ml.
    23.02.2017 r. beta HCG - 835,70 mIU/ml
    10.03.2017 r. - USG - biję jedno serduszko
  • bertha Autorytet
    Postów: 1630 1052

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez chcialabym 2 zarodeczki, jesli sie uda :) Mam nadzieje, ze klinika problemu nie bedzie robic. Mam juz skonczone 35 wiec tez ten magiczny wiek przekroczylam, wiec chyba nie bedzie wątpliwości.
    Ja mam wizyte u swojego gina 20.01 i wtedy o szczegolach pogadamy. na razie dostalam liste badań. ale że mam pakiet w Medicover, to umowilam sie do gina w Medicover, i sprobuje troche tych badan zrobic w pakiecie.

    https://www.facebook.com/akupunkturaBertha/
    Rocznik 81, 0 dzieci, 1 aniołek, starania od 2014
    Immuno-agresywna, MTHFR A i C, pai1 - hetero, plemniki lepkość ++ i 0% msome w 1gr.
    2xiui, 3xivf (2 zarodki)
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że wątek tak się rozwija- znaczy była potrzeba w narodzie.

    Ja niby chciałabym 2 zarodki żeby zwiększyć szanse na ciążę, ale trochę się boję komplikacji przy ciąży bliźniaczej i okołoporodowych problemów.

    Co do wyciszania: orientujecie się jako to jest: jedne z nas są wyciszane antykami inne zastrzykami czy o co kaman? Ja dostałam antyki, a Deseo pisze o zastrzykach- widze że weteranka MedA ( z "mojej" kliniki) nas podczytuje to może będzie potrafiła pomóc.

    Ja zastanawiam się czy poza zaleceniami lekarki nie zrobić toxoplazmozy bo mam w domu wychodzącego kocurka. co do reszty zdaję się na jej doświadczenie :) mam jakąś przemożną wiarę że się uda...

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bertha wrote:
    O, super. A masz jakies opinie o nim albo o samej klinice?


    Jedna koleżanka ma termin na 14.01 bedzie córeczka, przy 1 próbie ivf.

    Mam tez opinie 3onnych par które bardzo narzekały, ze naciągają na kasę, ze straszne opóźnienia, chaotyczne rozmowy a koleżanki skarżyły sie na dziwny zwyczaj robienia usg z pełnym pęcherzem co przy opóźnieniach dochodzących nawet do 1,5h jest bardzo nie przyjemne.


    Ale moje zdanie jest takie, ze każdy komu sie udało bedzie chwalił daną klinikę, a komu nie niestety nie powiodło bedzie narzekał. Grunt to zaufać lekarzowi i działać według jego zaleceń :)

    bertha lubi tę wiadomość

  • anetk89a Przyjaciółka
    Postów: 85 69

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Ja też w tym roku pierwszy raz podchodze do IFV. Od soboty zaczynam tabletki anty. . .

    Mysza1986, ania8306 lubią tę wiadomość

    Problem: PCOS.!
    IVF (1) Marzec 2017- Punkcja 11.03; Transfer 14.03 'A8'; Beta-HCG 25.03 '95'; 27.03 '216.50' :(
  • anetk89a Przyjaciółka
    Postów: 85 69

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    Deseo Witaj :*

    Jaką klinikę wybraliście ?

    Artemida Olsztyn, Białystok.

    Problem: PCOS.!
    IVF (1) Marzec 2017- Punkcja 11.03; Transfer 14.03 'A8'; Beta-HCG 25.03 '95'; 27.03 '216.50' :(
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Cieszę się że wątek tak się rozwija- znaczy była potrzeba w narodzie.

    Ja niby chciałabym 2 zarodki żeby zwiększyć szanse na ciążę, ale trochę się boję komplikacji przy ciąży bliźniaczej i okołoporodowych problemów.

    Co do wyciszania: orientujecie się jako to jest: jedne z nas są wyciszane antykami inne zastrzykami czy o co kaman? Ja dostałam antyki, a Deseo pisze o zastrzykach- widze że weteranka MedA ( z "mojej" kliniki) nas podczytuje to może będzie potrafiła pomóc.

    Ja zastanawiam się czy poza zaleceniami lekarki nie zrobić toxoplazmozy bo mam w domu wychodzącego kocurka. co do reszty zdaję się na jej doświadczenie :) mam jakąś przemożną wiarę że się uda...
    Myślę, że to zależy od lekarza i kliniki.

    M&M
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Morwa- specjalistko od tarczycy ;) my działamy w Gamecie w Rzgowie.
    a my zdecydowaliśmy się wziąć jeden zarodek.

    Morwa lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Cieszę się że wątek tak się rozwija- znaczy była potrzeba w narodzie.

    Ja niby chciałabym 2 zarodki żeby zwiększyć szanse na ciążę, ale trochę się boję komplikacji przy ciąży bliźniaczej i okołoporodowych problemów.

    Co do wyciszania: orientujecie się jako to jest: jedne z nas są wyciszane antykami inne zastrzykami czy o co kaman? Ja dostałam antyki, a Deseo pisze o zastrzykach- widze że weteranka MedA ( z "mojej" kliniki) nas podczytuje to może będzie potrafiła pomóc.

    Ja zastanawiam się czy poza zaleceniami lekarki nie zrobić toxoplazmozy bo mam w domu wychodzącego kocurka. co do reszty zdaję się na jej doświadczenie :) mam jakąś przemożną wiarę że się uda...
    Kochana to zależy od protokołu . Jaki masz protokół tzn pani dr kiedy kazała Ci sie stawić do kliniki Jeśli przed skończeniem anty to dostaniesz zastrzyk w pupe i masz długi protokół. Przy krótkim protokole nie ma wyciszania czyli wprowadzenie w stan menopauzy( nie mylić z antykoncepcją ) czyli nie bierzesz zastrzyków typu decapeptyl czy gonapeptyl . Można " wyciszyć" antykoncepcja jajniki by nie było torbieli i innych niespodzianek przed właściwą stymulacją . Przy długim protokole nie zawsze dają antykoncepcje ale dostaje sie od 21dc zastrzyki wyciszające -wprowadzajace w stan menopauzy .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 16:49

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    hej Morwa- specjalistko od tarczycy ;) my działamy w Gamecie w Rzgowie.
    a my zdecydowaliśmy się wziąć jeden zarodek.
    Do kogo chodzisz?

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też biorę jeden,
    przemyśleliśmy to z mężem i jestem na tyle drobna że 2 zarodki mogły by się nie utrzymać więc w moim przypadku zdecydowanie 1 zarodek.
    Dziś przy brani gonalu (2 zastrzyk) czuję jajniki coś tam musi rosnąć. Bule nieraz jak przed owulacją przed pęknięciem pęcherzyka ale oczywiście wszystko znośne ;D

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    do dr Banach, a Ty?

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    hej Morwa- specjalistko od tarczycy ;) my działamy w Gamecie w Rzgowie.
    a my zdecydowaliśmy się wziąć jeden zarodek.

    Ja też w Gamecie tylko w Kielcach. Ciekawe czy ktoś się znajdzie z tą samą kliniką co ja ;)

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do zarodków... zastanawiałam się na tym dość długo. Ja bym chciała zaryzykować bo marzą mi się bliźniaki od dawna. Ale ... wcześniactwo, komplikacje, czy donoszę czy nie, czy zdrowe czy nie... Mąż przekonał mnie, że woli wrócić po ewentualnego drugiego bąbla niż ryzykować.
    No a poza tym to my mamy już jedno dziecko :)

    ANia_In-Vitro lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    co do zarodków... zastanawiałam się na tym dość długo. Ja bym chciała zaryzykować bo marzą mi się bliźniaki od dawna. Ale ... wcześniactwo, komplikacje, czy donoszę czy nie, czy zdrowe czy nie... Mąż przekonał mnie, że woli wrócić po ewentualnego drugiego bąbla niż ryzykować.
    No a poza tym to my mamy już jedno dziecko :)

    Pierwsze dziecko też z In Vitro ?

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Deseo wrote:
    do dr Banach, a Ty?
    Trochę do Banach, trochę do Makowskiej chodzilam podczas iui. Teraz chyba też do Makowskiej ze względu na godziny przyjmowania, ale wolałabym Banach.

    M&M
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja wlasnie mialam antyki plus krotki protokol przy pierwszym podejsciu. Antyki zeby uniknac torbieli i zapanowac nad moim cyklem bo mam troche nieregularne.

    Ja przy pierwszym podejsciu nie mialam nawet takiego wyboru czy dwa czy jeden zarodek. Ze wzgl na wiek i bardzo ladny zarodek dostalam jeden. I chyba tez ze wzgledu na to ze podejscie bylo refundowane, nie wiem jak to tu wyglada prywatnie...

    Deseo ja mam dokladnie tak samo - marza mi sie blizniaki, ale obawiam sie wlasnie trudnej ciazy i calego tego ryzyka jakie taka ciaza niesie.
    Bo opieka nad dwoma szkrabami mi nie straszna ;)

    Witam nowe dziewczyny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2017, 18:20

  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 12 stycznia 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ANia_In-Vitro wrote:
    Pierwsze dziecko też z In Vitro ?

    Nie, pierwsze naturalnie. A drugie już 3,5 roku nie chce coś współpracować ...

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ