X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również trzymaj za Wszystkie kciuki;)
    Mała a jak Ty się czujesz?:)

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata- ja miałam silne bóle głowy po gonepeptylu. Ale trwało to dzień lub dwa.

    ania- też miałam plamienia w trakcie antykoncenpcji. Na początku tylko trochę, a 2 dni musiałam zakładać podpaskę bo wkładka nie wytrzymywała- taki mini okres 2-3 dni, ale bez bólu brzucha tylko lekkie krwawienie.
    Daj znać kiedy zaczynasz stymulację i będzie razem działać :) A zastrzyki... nie są najprzyjemniejsze, ale do przeżycia, trzeba będzie się przemóc :)
    Dziewczyny trzymam kciuki za wasze pęcherzyki i punkcje ;)

    ania8306 lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:29

    ka_tarzyna lubi tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się już dobrze czuje, jajniki nie bolą, brzuch już mniej wzdęty i czuje, że się nie udało :( Ogarnia mnie panika i już chciałabym wiedzieć, nie mogę się na niczym skupić to czekanie jest okrutne...

    A ty Smoczyca jak tam?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD a kiedy testujesz?

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek. Wydaje się cała wieczność...

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala HD- a filmy/komedie nie pomagają? mnie to jedynie ratuje zawsze... wiem że czekać jet najgorzej, ale nic innego nie pozostaje. Nie myśl tylko proszę że się nie udało...jeszcze zdążysz się w życiu namartwić :)

    Aniu, ja miałam 21 dni antyków potem zastrzyk z decapeptylu w klinice teraz znów 4 dni antyków ciągiem i następnie mam zrobić przerwę aż dostane @ (tu Ci powiem że plamienie podczas brania antyków w 1 cyklu ich brania jest powrzechne- sama miałam kilka lat temu jak je brałam jeszcze antykoncepcyjnie)

    Jak dostnę @ to robię badnaia: estradiol i progesteron- jeśli będą w normie to jadę ze stymulacją zastrzykami puregonem- tez się trochę obawiam że źle sobie zaaplikuję ale będę twarda! nagroda wielka jest (mam nadzieję)

    Katarzyna- kciukasy za sobotę!

    ka_tarzyna, ania8306 lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza, Puregon ma super pen i jest bardzo latwy w obsludze, a i igly sa cieniutkie.
    Tylko od razu uprzedzam, ze w ampulce jest wiecej jednostek niz jest napisane na opakowaniu (masz 600?), ja nie wiedzialam i musialam kluc 2razy zeby zuzyc caly.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Mysza, Puregon ma super pen i jest bardzo latwy w obsludze, a i igly sa cieniutkie.
    Tylko od razu uprzedzam, ze w ampulce jest wiecej jednostek niz jest napisane na opakowaniu (masz 600?), ja nie wiedzialam i musialam kluc 2razy zeby zuzyc caly.

    Tak tak, mam 600 i Pani dr uprzedziła mnie o tym że w ampułce jest więcej i pokazała "tak na szybko" jak obsługiwać pen- choć przed pierwszą aplikacją i tak zapoznam się z ulotka i filmiku na YT (taka ze mnie perfekcjonistka) ;p

    Bella93 lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 lutego 2017, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD- wieeeem będzie dłużyć się w nieskończoność :) książka, filmy, spacer... dasz radę! I trzymam kciuki :)

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lutego 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem normalnie w pracy więc nie mogę iść na spacer :P W domu jakoś czas mi leci szybciutko, tylko spać nie mogę a tutaj się w ogóle nie umiem skupić na tym co mam do zrobienia tylko ryję całymi dniami w internecie :( Najgorsza będzie sobota. Sobota jest dniem gdzie w mojej pracy nie dzieje się absolutnie NIC i pół dnia gram w karty na kompie :P Na niedziele już mam puzzle kupione.

    Mysza to zaklinam Twój estradiol a przede wszystkim progesteron, niech będzie niziuuuutko :)

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 lutego 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaaa no to masz większość dnia zorganizowane ;) Nie czytaj głupot, bo to i tak nic nie zmieni a możesz się tylko dodatkowo denerwować. A w ciąży nie można :P

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Ja się już dobrze czuje, jajniki nie bolą, brzuch już mniej wzdęty i czuje, że się nie udało :( Ogarnia mnie panika i już chciałabym wiedzieć, nie mogę się na niczym skupić to czekanie jest okrutne...

    A ty Smoczyca jak tam?

    Dokładnie tak samo! Już swiruje że mnie cycki mniej bolą niż przy stymulacji, nic mi się nie przelewa i nie kłuje - głupa ja! Stara baba a jakby rozum odjęło ;) wiem że to nic nie oznacza a i tak głowa myśli swoje ;) no ale dobrze że nie tylko mnie to dopada : P

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:44

  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję porady a juz nie wiem do kogo się zwrócić.
    Robiłam badania hormonów i wyszły średnio (AMH=0,53ng/ml; FSH=10,9; LH=4,8)
    Plus do tego endometrioza i torbiel czekoladowa na jednym jajniku około 3cm.
    Moj mąż ma wyniki nasienia w normie.

    Czy w takiej sytuacji nie zastanawiać się i od razu decydować na IVF/ICSI, czy możne spróbować inseminacji?
    Czy przed tymi zabiegami jeszcze wykonać jakieś inne badania? (planuję jeszcze zrobić drożność jajowodów);
    Dzięki z góry za poradę.


    UlaFalka,

    w poniedziałek byłam na wizycie wstępnej w Novum i lekarz powiedział, że niskie AMH (u mnie 0,37) nie jest wskazaniem do in vitro, męża nasienie ok; powiedział, że najpierw wypada zrobić 2-3 inseminacje a przed tym drożność jajowodów; oczywiście dodał, że należy się spieszyć z ewentualnym in vitro po inseminacji; powiedział też, że jeśli jeden z jajowodó nie będzie w pełni przepuszczał kontrastu a tylko wąskim strumieniem to kierujemy się na in vitro

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 13:51

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie. Podchodziłam do ICSI w 2015 roku. To było moje pierwsze IVF- udane. W tym roku chcemy wrócić po rodzeństwo dla naszej córci. Niestety nie mamy mrozaczkow, więc cała stymulacja od nowa. Jakie są ograniczenia w tej chwili? Chodzi mi o wprowadzone zmiany przez rząd. Co w praktyce się zmieniło, np. jeśli chodzi o ilość zarodkow?

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 2 lutego 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:29

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola7 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie. Podchodziłam do ICSI w 2015 roku. To było moje pierwsze IVF- udane. W tym roku chcemy wrócić po rodzeństwo dla naszej córci. Niestety nie mamy mrozaczkow, więc cała stymulacja od nowa. Jakie są ograniczenia w tej chwili? Chodzi mi o wprowadzone zmiany przez rząd. Co w praktyce się zmieniło, np. jeśli chodzi o ilość zarodkow?
    Teraz można zapłodnić tylko 6 komórek jajowych , są wyjątki jak np choroba wspolistniejąca, wiek , albo nieudane wcześniejsze procedury.

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    UlaFalka wrote:
    Dziewczyny, potrzebuję porady a juz nie wiem do kogo się zwrócić.
    Robiłam badania hormonów i wyszły średnio (AMH=0,53ng/ml; FSH=10,9; LH=4,8)
    Plus do tego endometrioza i torbiel czekoladowa na jednym jajniku około 3cm.
    Moj mąż ma wyniki nasienia w normie.

    Czy w takiej sytuacji nie zastanawiać się i od razu decydować na IVF/ICSI, czy możne spróbować inseminacji?
    Czy przed tymi zabiegami jeszcze wykonać jakieś inne badania? (planuję jeszcze zrobić drożność jajowodów)

    Dzięki z góry za poradę.
    Tez powtorzylabym AMH w innym laboratorium, znam dziewczynę ,której amh wyszło niskie , kolejne wyższe, dużo wyższe , pierwszy pomiar okazał się błędem laboratorium , bo kolejne znowu wyszło wyższe. Wtopiło w badanie amh sporo kasy przez błąd diagnostyki.

    Edit : Jak nic sie w wyniku nie zmieni , tez skłaniałabym się ku in vitro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 14:06

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nasienie jest ok to inseminacja raczej jest bezcelowa. Jeśli nie ma bariery finansowej to ja bym się nie zastanawiała tylko szła od razu w In vitro i tu nie ma co czekac skoro AMH tak nisko. No i niestety przy takich wynikach nie ma refundacji więc cała procedura będzie droższa o te 2-3 tys. niż z refundacją.

    Ja za to przez wysokie AMH się słabo stymuluje. I weź tu wysokie źle, niskie źle :P

    klz9jw4z5xllyqdn.png
‹‹ 39 40 41 42 43 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ