X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mietata, moge wiedzieć do kogo w Novum chodzisz? Ja mam zagwozdkę z tą inseminacją; dziś dostałam okres i w zależności od wyniku posiewu mam umawiać się na HSG (przy moich notorycznych stanach zapalnych boję się tego badania); wysłuchałam lekarza, rozumiem tok postępowania ale boje się, że tracimy czas a AMH dalej spada. Cały czas zastanawiam się czy nie prosić o in vitro. Ja chodzę to PZ.

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola80 wrote:
    Mietata, moge wiedzieć do kogo w Novum chodzisz? Ja mam zagwozdkę z tą inseminacją; dziś dostałam okres i w zależności od wyniku posiewu mam umawiać się na HSG (przy moich notorycznych stanach zapalnych boję się tego badania); wysłuchałam lekarza, rozumiem tok postępowania ale boje się, że tracimy czas a AMH dalej spada. Cały czas zastanawiam się czy nie prosić o in vitro. Ja chodzę to PZ.
    Idź z lekarzem na kompromis, jedna inseminacji a później in vitro. Jak ma się udać poprzez inseminację to się uda za pierwszym razem , jak ma się nie udać to i 10 możesz robić a się nie uda. Inseminacja swoje kosztuje ,więc kasę tez możesz w to wpompować niepotrzebnie. Lepiej ta kasę dołożyć do in vitro. Ale jak zrobisz zależy tylko od Ciebie :)

  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa,

    ja się boję tej wygasającej rezerwy; kosztów też oczywiście; i nie jestem z osób, które na siłe coś forsują - tym bardziej, że wiara w lekarza jest na tym etapie bardzo potrzebna; toteż na pierwszej wizycie nie upierałam się przy in vitro, teraz boję się podważyć to co ustaliliśmy; kompromis być może będzie wyjściem; dziękuję bardzo za wszystkie rady

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie bawiłabym się w inseminację, tylko od razu podchodziła do ivf
    lady_pink- witaj i tu :)

    lady_pink lubi tę wiadomość

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola80 wrote:
    Morwa,

    ja się boję tej wygasającej rezerwy; kosztów też oczywiście; i nie jestem z osób, które na siłe coś forsują - tym bardziej, że wiara w lekarza jest na tym etapie bardzo potrzebna; toteż na pierwszej wizycie nie upierałam się przy in vitro, teraz boję się podważyć to co ustaliliśmy; kompromis być może będzie wyjściem; dziękuję bardzo za wszystkie rady
    Kompromis w tej sytuacji będzie najlepszym wyjściem. Jak się nie powiedzie inseminacja (czego oczywiście Ci nie życzę) to powiedz lekarzowi ,że to nie na twoje siły , że obawiasz się kolejnej porażki, na którą nie chcesz tracić czasu i chcesz podejść do in vitro. Niech to będzie Twoja alternatywa , plan b, bo plan a jest taki ,że zajdziesz podczas pierwszej i zarazem ostatniej inseminacji :)

  • Morwa Autorytet
    Postów: 16937 26804

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Jeśli nasienie jest ok to inseminacja raczej jest bezcelowa. Jeśli nie ma bariery finansowej to ja bym się nie zastanawiała tylko szła od razu w In vitro i tu nie ma co czekac skoro AMH tak nisko. No i niestety przy takich wynikach nie ma refundacji więc cała procedura będzie droższa o te 2-3 tys. niż z refundacją.

    Ja za to przez wysokie AMH się słabo stymuluje. I weź tu wysokie źle, niskie źle :P
    Niekoniecznie. Nie zapominajmy o możliwości wrogiego śluzu ;) wtedy i super nasienie może nie dać rady , a inseminacja to ominie ;)

  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola a do IUI masz być stymulowana? Pamiętaj, że każda stymulacja wpływa na rezerwę.

    Morwa lubi tę wiadomość

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • pola80 Przyjaciółka
    Postów: 118 31

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD,
    nie wiem co ze stymulacją; czy na naturalnym cyklu czy nie; nie spytałam - jestem zupełnie nowa w tych tematach; wiem, że stymulacja wpływa na rezerwę niestety; lekarz powiedział, że zobaczymy co robimy po HSG, ale jak pisałam proponował najpierw inseminację

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 14:54

    eaobezd.png
    AMH 0,37 listopad 2016
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 2 lutego 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobiła najpierw HSG. Jeśli masz niedrożne jajowody to nie masz szans na ciążę przez inseminacje. Zresztą to badanie pokazuje też macice, myślę, że warto je zrobić. Chyba w każdej klinice niepłodności wysyłają w pierwszej kolejności na HSG. Byłam w 3 - i w każdej chcieli to badanie.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • filipinka2 Przyjaciółka
    Postów: 90 127

    Wysłany: 2 lutego 2017, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    Ja robiłam badania genetyczne z testdna, a mąż w Invikcie. Właśnie te ze śliny. Dostałaś na maila zniżkę o 100 zł właśnie na te badania?
    Zresztą musi się u was udać :-D
    dokładnie tak dostałam maila ze zniżką i zastanawiam się czy nie skorzystać. dla porównania patrzyłam ceny w klinice w szczecinie i są duże różnice.
    mam nadzieję że się uda ale plan b musi być

    ania8306 lubi tę wiadomość

    niepłodność idiopatyczna, 5 lat starań
    3 IUI
    09.2015 IVF 1
    11.2015 ICSI 2
    02.2016 ICSI 3
    04.2016 crio
    02.2017 ICSI 4
    04.2017 ICSI 5- 21 komórek tylko 2 blastki
    05.2017 crio blastusi +AH
    f2w33e3k1khu8fww.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 2 lutego 2017, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:29

    Deseo, ania8306 lubią tę wiadomość

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • mietata Autorytet
    Postów: 1455 770

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 października 2017, 11:29

    endometrioza (3/4 st.), hiperinsulinemia, niedoczynność tarczycy, AMH 0,9
    IVF ICSI - 15.02.2017 transfer 4A, raz a dobrze :) p19uugpj3ngcys2q.png
  • Deseo Autorytet
    Postów: 782 639

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata... nie pocieszasz z tą stymulacją :( oby to były tylko takie złe początki. Trzymaj się!

    Emilka 2012 <3
    kgKip1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 października 2019, 13:44

  • ania8306 Autorytet
    Postów: 2010 1050

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna trzymam kciuki za sobotę :D Ja tobie już kibicuję od wątku o iui, także jesteś chyba pierwsza z "naszego starego" wątku, także daj nam dobry przykład :D

    Mysza1986 to chyba będziemy miały taki sam plan działania :)

    MalaHD to ty chyba pierwsza na tym wątku ogłosisz nam radosną nowinę :D Albo Smoczyca :D

    UlaFalka ciebie chyba kojarzę.. Z Wrocławia jesteś?
    Ja też mam bardzo niskie amh: kwiecień: 0,38 maj: 0,74 październik: 0,98. W między czasie miałam jedną inseminację i tak właściwie nie żałuję jej, tyle tylko że ja już byłam przebadana (HSG, HSC itd). W twoim przypadku to wszystko rozłoży się w czasie, ale ja chyba spróbowałabym ze dwie iui...

    Refundacja do ivf należy się tobie, z tego co ja wiem to musi być albo AMH wyższe niż 0,7 ng/ml albo FSH w 2-3 dc poniżej 15 mlU/ml.

    lady_pink a jak wcześniejsze procedury? Powodzenia :*

    7 lat starań: 2xIVF, 2xIUI, HSG, 3xHSC, niskie AMH, MTHFR 1298A-C układ homo, operacja -endometrioza głębokonaciekająca.
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola80, UlaFalka
    Ja bym powiedziała podobnie jak dziewczyny - pójść na kompromis.
    Kupić worek suplementów na komórki: DHEA, Q10, wit. D, brać min 3 miesiące. A w między czasie zrobić z jedną IUI, potem powtórzyć AMH.
    Moja lekarka - też z novum mówi, że niskie AHM to słaba jakość komórki, nawet jak jest naturalna owulacja. Ale nie wyklucza to możliwości zapłodnienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2017, 17:10

    Morwa, lady_pink lubią tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • *SmoczycA* Autorytet
    Postów: 629 401

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogłosimy razem dobrą nowine a poźniej się spotkamy na porodowce :-P

    ania8306 lubi tę wiadomość

    km5szbmh5pl1vtix.png
    2nn3gywlmnvu4555.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania8306 wrote:
    ka_tarzyna trzymam kciuki za sobotę :D Ja tobie już kibicuję od wątku o iui, także jesteś chyba pierwsza z "naszego starego" wątku, także daj nam dobry przykład :D

    Wiem , wiem, pamiętam :-)
    Mam nadzieję, że w końcu nam się wszystkim uda.

    ania8306 lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Pola7 Autorytet
    Postów: 457 678

    Wysłany: 2 lutego 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mietata wrote:
    Jak podpisywałam w Novum umowę to jest ograniczenie 6 komórek, można więcej ale to chyba jeśli jest się powyżej 35rż, nie wiem muszę zerknąć w papiery. To nie jest głupie ograniczenie moim zdaniem. Klęski urodzaju boję się tak samo jak nieurodzaju i nie wiem co bym zrobiła gdybym miała np 13 zamrożonych zarodków (mam znajomą z takim dylematem..).

    Czyli w zasadzie nic się nie zmieniło. W 2015 też podpisywalam umowę z takim ograniczeniem.

    09.2015 - 1 ICSI :-)
    06.2016 -Mój Cud ❤

    2017 - 2 ICSI - powrót po rodzeństwo-nieudany
    2018 - 3 ICSI
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 lutego 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2018, 10:40

‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ