X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro start w 2017
Odpowiedz

In vitro start w 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 lipca 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Dawno się nie odzywałam ale nic się nie działo.
    Dziś umówiłam się na wizytę na czwartek z nadzieją rozpoczęcia stymulacji.

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Witajcie.
    Dawno się nie odzywałam ale nic się nie działo.
    Dziś umówiłam się na wizytę na czwartek z nadzieją rozpoczęcia stymulacji.
    Decyzja podjęta? To już duży krok w przód :) na początek życzę udanej stymulacji :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo jakie wieści po wizycie? Startujecie?

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny jestem nowa na wizycie zostałam zakwalifikowana do in vitro powiedzcie mi proszę krok po kroku chodzę do poznania na polna zaczynajac od zleconych badań a kończąc na stymulacjacj dzień po dniu jak to wyglada?z góry dziękuje za pomoc

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuczka ostatnia próba z moimi komórkami jak nic z tego nie będzie to zaczynamy z KD.
    Żeby tradycji stało się za dość to jak zwykle jakieś figle. Wyniki badań krwi ok, oprócz jednego najważniejszego E2 <5 (czyli masakra) lekarz powiedział że taki wynik nie nadaje się do stymulacji Ale zrobił usg i stwierdził że są pecherzyk na jednym i drugim jajniki po 5 a może 6. Więc nie odpuszczamy tego cyklu bo tak jeszcze nie było. Oczywiście pytał mnie czy mam wybuch gorąca i wogole, czyli pytał czy to już menopauza dodam, że mam 30lat i wolałabym żeby jednak to nie byla ona. Ale moje jajniki to już chyba dziady. Narazie mam menopur po 300, viagrę, DEHA eliot, estrofem i od wtorku orgalutran. Kolejna wizyta we czwartek. Lekarz zasugerował mi akupunkturę. Jak powiedziałam że nie wierzę w igły to powiedział że to jedyna dodatkowa forma w którą on wierzy... Więc może coś w tym jest.... trzymajcie kciuki żebym nie skończyła jak ostatnio z niczym... buziaczki i powodzenia wszystkim
    Dużo odpoczynku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2018, 21:33

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Witam dziewczyny jestem nowa na wizycie zostałam zakwalifikowana do in vitro powiedzcie mi proszę krok po kroku chodzę do poznania na polna zaczynajac od zleconych badań a kończąc na stymulacjacj dzień po dniu jak to wyglada?z góry dziękuje za pomoc
    Powielam pytanie !!!!!!

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Powielam pytanie !!!!!!
    Halo!!!!!!!

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny odpiszcie proszę jak to wyglada

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina 1984 a co bys chciala dokładnie wiedzieć?

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Paulina 1984 a co bys chciala dokładnie wiedzieć?
    Jakie ci zlecili badania przed ile trwa stymulacja i jak to się odbywa

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Jakie ci zlecili badania przed ile trwa stymulacja i jak to się odbywa

    Wszystkie badania potrzebne do procedury będziesz miała zlecone na kartce często można je załatwić od razu w klinice. Weneryczne i wykazu tylko czeka się na wynik ok 10 dni i nie można mieć miesiączki w tym czasie. Krwe wiadomo wyniki następnego dnia. Wizyta startującą między 2 a 5 dniem cyklu Ale wiadomo im wcześniej tym lepiej. Ok 10-12 dni stymulacji podczas której przyjmujesz zastrzyki i tabletki 2lw tym czasie funkcjonujesz normalnie. W miedzy czasie masz podglad aby sprawdzic czy dobrze sie stymulujesz czy moze trzeba zmienic leki. Ok 14-16 jest punkcja czyli chwilowe usmpienie i pobranie jajek czas trwania ok 15 min. Później jesteś lekko święta. W czasie Twojej punkcji oddawane jest nasienie chyba że wcześniej było mrożone. Dowiadujesz się ile pobrali komórek i czekasz dobę na telefon od embriologa który informuje Cię ile się zaplodnilo i na kiedy przewiduje transfer. Zazwyczaj 2,3 lub 5doba. Od czasu transferu zaczynają się najdłuższe 2 tygodnie życia polegające na czekaniu. Powodzenia.

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Wszystkie badania potrzebne do procedury będziesz miała zlecone na kartce często można je załatwić od razu w klinice. Weneryczne i wykazu tylko czeka się na wynik ok 10 dni i nie można mieć miesiączki w tym czasie. Krwe wiadomo wyniki następnego dnia. Wizyta startującą między 2 a 5 dniem cyklu Ale wiadomo im wcześniej tym lepiej. Ok 10-12 dni stymulacji podczas której przyjmujesz zastrzyki i tabletki 2lw tym czasie funkcjonujesz normalnie. W miedzy czasie masz podglad aby sprawdzic czy dobrze sie stymulujesz czy moze trzeba zmienic leki. Ok 14-16 jest punkcja czyli chwilowe usmpienie i pobranie jajek czas trwania ok 15 min. Później jesteś lekko święta. W czasie Twojej punkcji oddawane jest nasienie chyba że wcześniej było mrożone. Dowiadujesz się ile pobrali komórek i czekasz dobę na telefon od embriologa który informuje Cię ile się zaplodnilo i na kiedy przewiduje transfer. Zazwyczaj 2,3 lub 5doba. Od czasu transferu zaczynają się najdłuższe 2 tygodnie życia polegające na czekaniu. Powodzenia.
    Dzięki za wyczerpująca odpowiedz a powiedz mi czy tobie lekarz zalecił usg piersi pred ivf?

    aziledo lubi tę wiadomość

    paulina19841209
  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Dzięki za wyczerpująca odpowiedz a powiedz mi czy tobie lekarz zalecił usg piersi pred ivf?
    Paulina mi nie zlecił, ale miałam w miarę aktualne - robione jakieś 4 miesiące przed I procedura

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Dzięki za wyczerpująca odpowiedz a powiedz mi czy tobie lekarz zalecił usg piersi pred ivf?

    Mi nie zalecał ale po tym podejściu sama zrobię ponieważ jestem z rodziny z obciążeniem genetycznym i po dużych dawkach hormonów mogą dziać się różne rzeczy i trzeba tematu pilnować. Czytałam że leki stosowane do stymulacji mogą zmieniac obraz usg więc trzeba robić przed albo po...
    A Ty kiedy zaczynasz?

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aziledo wrote:
    Mi nie zalecał ale po tym podejściu sama zrobię ponieważ jestem z rodziny z obciążeniem genetycznym i po dużych dawkach hormonów mogą dziać się różne rzeczy i trzeba tematu pilnować. Czytałam że leki stosowane do stymulacji mogą zmieniac obraz usg więc trzeba robić przed albo po...
    A Ty kiedy zaczynasz?
    Ja od września dlatego tak dopytuje bo jestem ciemna a kto tak lepiej powie jak nie osoby które to przechodza

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny prośbę mam. Moglybyście zerknąć w swoje badania i napisać mi jakie miałyście E2 (estradiol) na rozpoczęcie stymulacji i w jakim dniu cyklu to było?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2018, 10:41

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Aziledo, moje wyniki E2
    1dc 77,65 pg/ml
    5dc 509,72
    8dc 1125
    10dc 2653
    12dc 3302
    14 dc punkcja
    Stymulacja od 2dc.

  • Kuczka Autorytet
    Postów: 2275 3047

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aziledo ja nigdy przed rozpoczęciem stymulacji nie robiłam, już po rozpoczęciu miałam zlecone, przed przeglądem :/ tak wiec nie pomogę tu :( widzę martwisz się, ze taki niski poziom masz? Może ruszy z kopyta pod wpływem stymulacji :) skoro lekarz stwierdził, ze nie ma sensu czekać do przyszłego cyklu, to na pewno jest dobrej myśli :)

    l22no7esmo71wm6e.pngl22no7esmqts28td.png

    PCOS, No i niedrożność jajowodów. AMH 6,68 ng/ml (lipiec 2017)
    I-III ISCI nieudane, Gravida Płock, 2017-2018
    2019=> zmiana kliniki na Gameta Gdynia, dr Ś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz powiedział, że gdyby na postawie obrazu usg miał decydować czy rozpoczynamy stymulacje to obraz jak na mnie super jest, natomiast wynik krytyczny... W czwartek dowiem się na czym stoję. Wizytę mam o 9.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2018, 23:25

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2018, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DaveGahan wrote:
    Hej Aziledo, moje wyniki E2
    1dc 77,65 pg/ml
    5dc 509,72
    8dc 1125
    10dc 2653
    12dc 3302
    14 dc punkcja
    Stymulacja od 2dc.

    Dziękuję Ci serdecznie. Faktycznie w takim razie mój obraz e2 jest tragiczny. Mam nadzieję że do czwartku (podgląd) się poprawi.

‹‹ 716 717 718 719 720 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ