X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną In vitro z komórką dawczyni
Odpowiedz

In vitro z komórką dawczyni

Oceń ten wątek:
  • WiosnyFanka Autorytet
    Postów: 1693 2153

    Wysłany: 7 maja, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Ale fajnie, że się odezwałyście, bo faktycznie coś cicho tu u nas się ostatnio zrobiło!

    My zaczynamy siedzieć jak na szpilkach. Wszystko mamy ogarnięte, torba do szpitala spakowana i wyczekujemy. Młody na ostatnim USG miał główkę większą o grubo ponad dwa tygodnie od reszty, więc trochę się tym stresuję, chociaż lekarz zapewnia że wszystko w porządku.

    Poza tym w pracy dopinam otwarte projekty na ostatni guzik (bo wciąż pracuję - home office) i zaczynam się zastanawiać jak ogarnę nową rzeczywistość. Po miesiącach radości i ekscytacji zaczyna wkraczać stres.

    Wszystkim Wam mocno kibicuję - bez względu na to na jakim etapie jesteście.

    Claudia - zaglądasz tu czasem? Co u Ciebie?

    A jeszcze w sprawie histeroskopii - też robiłam na NFZ. Z tym, że była to histeroskopia diagnostyczna robiona w prywatnej klinice, która ma umowę z NFZ.

    Tigra, glodia, Mati W., happilyeverafter, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    Starania od 2019.
    ET zarodek 3-dniowy: beta 0;
    FET 5AA KD (Encorton): beta 0;
    FET 4AA KD (Encorton, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 3AA KD (Accofil, Atosiban, Neoparin, Embryoglue): beta 0;
    FET 4AB KD (Immunoglobuliny, Neoparin, Embryoglue): przy beta 2500 ciąża pozamaciczna;
    FET HB/2 po PGT-A KD (Immunoglobuliny, Neoparin): 8dpt - beta 110; 10dpt - beta 254; 12dpt - beta 468; 14dpt - beta 1024; 17dpt - beta 3987 (pęcherzyk w macicy);
    31dpt (7+2): CRL - 10,5mm i mamy serduszko;
    8+1: CRL - 1,73cm;
    11+5: CRL - 5,00cm (Nifty ok, Pappa ok. Będzie chłopak);
    13+6: CRL - 7,97cm
    21+4: połowkowe (475g Człowieka)


    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1711 1419

    Wysłany: 7 maja, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    WiosnyFanka i Dziewczyny, mam nadzieję, że jesteście już spakowane do szpitala :) Na pewno wszystko pójdzie gładko i bez problemów. I oczywiście mam nadzieję, że po porodzie nie zapomnicie o nas i nadal będzie zaglądać na forum, bo co my zrobimy bez Waszej wiedzy? :)
    Chwilę się nie odzywałam, miałam gorszy czas, ale w między czasie byłam na badaniach. Wizyta u doc. Paśnika (umówiona w zeszłym roku, a wypadająca chwilę po poronieniu) zmusiła mnie do działania. Mam już nawet wyniki i jadę na kolejną wizytę. Jutro będę umawiać się również na histeroskopię, myślę, że czas najwyższy zajrzeć do macicy. No i szukam lekarza, kogoś bardziej znającego się na poronieniach.
    Zastanawiam się również nad histeroskopią na NFZ. Czy któraś robiła, warto, czy lepiej nie ryzykować?
    Hej Glodia 😘
    Bardzo się cieszę, że działasz, niezmiennie trzymam za Was kciuki ✊🍀, aby wszystko się udało przy kolejnym podejściu.
    Moja dr z kliniki dała mi skierowanie na histeroskopię na nfz. Nic nie znaleźli, i chyba faktycznie nic tam nie było, po transfer po tym badaniu się udał. Nie były pobierane żadne wycinki do bardziej szczegółowych badań, o których tu czasem dziewczyny piszą.

    glodia lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok 2000 gram
    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 282 331

    Wysłany: 7 maja, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,nie wiem o co chodzi,cały czas sikam.Zronię siku,siedze i cały czas idzie mi po kapce siku,tak jakbym nie opróżniła się do końca lub nie mogła zakręcić kurka.




    happilyeverafter wrote:
    Tigra, ogromne gratulacje 😘 Wow beta petarda, kiedy wizyta? ...
    Dziękuję że pamiętasz o mnie połówkowe. Jednak jak raz człowiek weźmie coś do głowy to ciężko nie myśleć o tym. Ta ciąża jest zupełnie inna od pierwszej. Nie rozmyślam dużo o niej, przeważnie zapominam że w ogóle rośnie w brzuchu maleńki człowiek. U nas będzie chłopiec już na 100%. Imienia jeszcze nie mamy. Oczywiście popłakałam się bo do ostatniej chwili wierzyłam że będzie dziewczynka (choć na wcześniejszych 3 badaniach prenatalnych lekarze mówili o chłopcu). Także teraz jest dobrze.
    .
    Monster, Dziewczyny które za chwilkę rodzicie jak się miewacie? Torby spakowane, szpitale wybrane? Piszcie co u Was ❤️❤️
    Kochane Dziewczyny które dalej starają się, nie traćcie nadziei, walczcie, poki sił starczy, nadzieja umiera w momencie kiedy złożycie broń 🤍🤍🤍
    Ściskam Was wszystkie i zawsze za każdą z nas trzymam kciuki ✊🏻🍀✨

    Wizytę mam w przyszłym tygodniu we wtorek,zobaczę kropka na usg.Mam nadzieję,że wszystko będzie dobrze.
    Fajnie,że juz wiesz,kto jest w brzuszku.
    Co do Monester to urodziła wcześniaczka.


    MałaMiMi wrote:
    W gyncentrum mają mrożone komórki? Jakaś taka bazę?
    Byłam przekonana, że pójdę do Angeliusa, ale codziennie czytam forum i zaczynam się poddawać. Tam dziewczyny czekają czasem pół roku ;-(
    Mają swoją bazę świeże i mrożone.





    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 7 maja, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mati W. wrote:
    Ja robiłam histero na NFZ. Umówiłam sie do lekarki, która pracuje w szpitalu na prywatną wizytę, dała mi skierowanie na histero, a następnie sama wykonała badanie. Zawsze parę groszy w kieszeni przy tych wszystkich kosztach.
    chyba też tak zrobię, warto zaoszczędzić 2,5 tys.

  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 7 maja, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja mam w przyszły poniedziałek histeroskopie na NFZ to jak przeżyje to opowiem jak było!🥴
    koniecznie daj znać :)

  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 7 maja, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka87 wrote:
    ja mam w przyszły poniedziałek histeroskopie na NFZ to jak przeżyje to opowiem jak było!🥴
    koniecznie daj znać :)

  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 7 maja, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lepiej napiszę tu niż do każdej z osobna :D
    Happilyeverafter - super, że nifty wyszło dobrze.
    WiosnyFanka na pewno z Młodym wszystko jest dobrze, on po prostu będzie super mózgowcem ;)
    Tigra - robiłaś badanie moczu? Masz przeziębiony pęcherz? W ogóle ... to są takie testy do domowego użytku wykrywające infekcję, ja chyba zamówię kilka.... https://allegro.pl/oferta/home-check-test-na-infekcje-intymne-1szt-12250151980

    Monester urodziła? Ale nowina! Wszystko u nich dobrze? Tigra - wiesz, cos więcej?

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

  • mi.nu Koleżanka
    Postów: 36 10

    Wysłany: 7 maja, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glodia super że się odezwałaś i działacie. Mocno trzymam kciuki 🤞 Mi udało się dostać do doc. Paśnika. W kwietniu były zapisy na drugą połowę roku. Dostałam termin wizyty na lipiec ale udało się zamienić na grupie na FB i jadę teraz w poniedziałek 13.05. Ciekawe jakie u mnie doc zaproponuje leczenie. Mamy jeszcze dwa zarodki i liczę że się załapię na ten rządowy program In vitro który rusza w czerwcu.

    Co do histeroskopii to miałam teraz w kwietniu po trzecim nieudanym transferze. Wszystko ok i cd138 też ok. To była moja druga histeroskopia. Pierwszą miałam dwa lata temu zanim podeszłam do pierwszego transferu. Miałam w mojej klinice ale mają kontrakt z NFZ więc nie płaciłam.

    glodia lubi tę wiadomość

    Ona i On '84
    2011 córka, ciąża naturalna bez żadnych problemów
    2013 I poronienie 8tc, TSH prawie niewykrywalne - Graves- Basedov
    08.2017 operacja całkowitego usunięcia tarczycy, Euthyrox do końca życia 😁
    11.2017 II poronienie 9tc
    02.2019 III poronienie 8tc
    09.2019 IV poronienie 9tc (zarodek z nieprawidłową liczbą chromosomów)
    V Leiden heterozygota, MTHFR homozygota, PAI-1 homozygota, on i ona kariotypy OK
    05.2021 trafiamy do Kliniki leczenia niepłodności
    AMH 0,3 decyzja o KD, parametry nasienia OK
    Mamy 5❄️
    07.2022 I FET beta 0, PGT-A ok
    08.2023 II FET beta 0, PGT-A ok
    01.2024 III FET beta 0, PGT-A ok, wlew GCS-F, Encorton, Accofil, Intralipid, Acard, Clexane
  • Tigra Autorytet
    Postów: 282 331

    Wysłany: 7 maja, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glodia wrote:
    Lepiej napiszę tu niż do każdej z osobna :D
    Happilyeverafter - super, że nifty wyszło dobrze.
    WiosnyFanka na pewno z Młodym wszystko jest dobrze, on po prostu będzie super mózgowcem ;)
    Tigra - robiłaś badanie moczu? Masz przeziębiony pęcherz? W ogóle ... to są takie testy do domowego użytku wykrywające infekcję, ja chyba zamówię kilka.... https://allegro.pl/oferta/home-check-test-na-infekcje-intymne-1szt-12250151980

    Monester urodziła? Ale nowina! Wszystko u nich dobrze? Tigra - wiesz, cos więcej?
    Chyba w ciążowych rozważaniach rzucił mi się w oczy jej post.
    Zapalenia nie mam,nie mam do tego tendencji i myślę,że bym czuła ból,pieczenie,jakiś dyskomfort,a ja jedynie czyję ucisk na pęcherz i wiem,ze muszę iść sikać.Dość sporo się tego zbiera,ale piję też nie mało.W pracy latałam co chwilę i chyba jutro ograniczę wodę.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2258 1917

    Wysłany: 7 maja, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SierpniowaJodła wrote:
    Jejku Dziewczyny jak miło was słyszeć - jakoś tak pusto się tutaj zrobiło a człowiek się przyzwyczaił do przeżywania waszej walki :)

    Happily - OGROMNIE się cieszę 🙈 Już się martwiłam co się dzieje, że zaraz po wynikach taka cisza zapadła. Gratuluję małego, zdrowego człowieka - choć wydaje mi się że męskie imiona jakoś tak trudnej wybrać :D
    U nas jeszcze nie wybraliśmy imienia - co się podoba mi to nie podoba się mężowi 🤷🏻‍♀️

    Zdrówka dla Was wszystkich 😍

    Potwierdzam z męskimi imionami jest znaczenie gorzej. Dziękuję Kochana za troskę ❤️

    Wow ale wieści Monaster urodziła? Ktoś wie co u niej i Maleństwa?

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻👶
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3900 3618

    Wysłany: 7 maja, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wywołana się melduje. Dla dobra maleństwa ciąża została rozwiązana szybciej, miałam cięcie. Czujemy się dobrze, maleństwo dojrzewa w inkubatorze a ja dochodzę do siebie w domu.

    glodia, Tigra, Saimi, happilyeverafter, Elka198321 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 7 maja, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Wywołana się melduje. Dla dobra maleństwa ciąża została rozwiązana szybciej, miałam cięcie. Czujemy się dobrze, maleństwo dojrzewa w inkubatorze a ja dochodzę do siebie w domu.
    Gratulacje ogromne! Jak to szybko minęło, aż nie mogę uwierzyć :)

  • glodia Autorytet
    Postów: 388 219

    Wysłany: 8 maja, 00:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi.nu wrote:
    Glodia super że się odezwałaś i działacie. Mocno trzymam kciuki 🤞 Mi udało się dostać do doc. Paśnika. W kwietniu były zapisy na drugą połowę roku. Dostałam termin wizyty na lipiec ale udało się zamienić na grupie na FB i jadę teraz w poniedziałek 13.05. Ciekawe jakie u mnie doc zaproponuje leczenie. Mamy jeszcze dwa zarodki i liczę że się załapię na ten rządowy program In vitro który rusza w czerwcu.

    Co do histeroskopii to miałam teraz w kwietniu po trzecim nieudanym transferze. Wszystko ok i cd138 też ok. To była moja druga histeroskopia. Pierwszą miałam dwa lata temu zanim podeszłam do pierwszego transferu. Miałam w mojej klinice ale mają kontrakt z NFZ więc nie płaciłam.
    Fajnie, że się udało dostać na wizytę. U mnie kolejne badania z immuno wyszły w miarę ok, nie są złe. Mam jeszcze dużo przeciwciał blokujących (allo mlr), więc zalecenie od doc. Paśnika jest takie, żeby w ciągu 2 miesięcy zrobić transfer, co z kolei nie podoba się mojemu gin, bo macica nie jest gotowa, dodatkowo coś się pojawiło na usg - albo wielki polip albo wyłyżeczkowali mnie zbyt głęboko. Jeśli nie zdążę zrobić transferu, to trzeba będzie powtórzyć badanie i być może wtedy zastosować immunoglobuliny. Narazie mam tylko w zaleceniach heparyne i hydroxychloroquine.

    mi.nu lubi tę wiadomość

  • Tigra Autorytet
    Postów: 282 331

    Wysłany: 8 maja, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staram się wszystko poukładać.
    1)Mowiłyście swoim doktorom,ktorzy robią prenatalne,że dziecko jest z Dawstwa komórki?Zapisuje to gdzieś?Pytam,bo nie chciałabym,by się rozeszło.Może na prenatalne wybrać zupełnie innego lekarza gdzieś z kliniki?
    2)W karcie ciąży będzie pisać,że z invitro?
    3)Co z leksmi,ktore powinnam przyjmować do 12 tygodnia ciąży,dostawać będę receptę od swojego ginekologa czy prosić o to do końca klinikę?

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1711 1419

    Wysłany: 8 maja, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Potwierdzam z męskimi imionami jest znaczenie gorzej. Dziękuję Kochana za troskę ❤️

    Wow ale wieści Monaster urodziła? Ktoś wie co u niej i Maleństwa?
    Monester urodziła, odzywa się czasem na wątku udany transfer edycja 2.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok 2000 gram
    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1711 1419

    Wysłany: 8 maja, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Staram się wszystko poukładać.
    1)Mowiłyście swoim doktorom,ktorzy robią prenatalne,że dziecko jest z Dawstwa komórki?Zapisuje to gdzieś?Pytam,bo nie chciałabym,by się rozeszło.Może na prenatalne wybrać zupełnie innego lekarza gdzieś z kliniki?
    2)W karcie ciąży będzie pisać,że z invitro?
    3)Co z leksmi,ktore powinnam przyjmować do 12 tygodnia ciąży,dostawać będę receptę od swojego ginekologa czy prosić o to do końca klinikę?
    1. Mówiłam, ale wcale nie trzeba. Ja mam 43 l., nie chciałam żeby ryzyka wyszły zawyżone przez mój wiek. Jak nie powiesz, to nie będzie wiadomo.
    2. W mojej jest napisane, bo kartę zakładała lekarka z kliniki u której ciążę prowadziłam do 30 tc, bo byłam zadowolona z jej opieki. Możesz iść do lekarza gdziekolwiek i nic nie mówić, założy kartę jak każdą inną. Poza tym to nie jest obowiązkowa informacja, poproś żeby nie wpisywał (to w odniesieniu do pytania 3).
    3. Aby lekarz wystawił ci receptę, to chyba musi wiedzieć o sztucznym cyklu, inaczej nie ma podstaw. Jak wyżej - mówisz lekarzowi, dostajesz recepty, zaznacz przy tym aby nie było adnotacji w karcie o ivf itp.
    Nie wiem, czy twoja klinika wystawi odpowiednie recepty, zawsze możesz zapytać.
    Inna sprawa, to że nie każdy gin ogarnia sztuczny cykl ( moja dr gin z czasu przed leczeniem na pewno by tego nie ogarnęła, ona przy amh 0,7 mówiła że luzik, próbować naturalnie, chociaż wiedziała o wielu latach bezowocnych starań 🫤).
    Edit: nie wszystko bierze się do 12 tc. Ja akurat dość długo brałam, bo proga jeszcze w styczniu miałam, a to już był chyba 16 tc, może z powodu wieku. Estrofem czesto dziewczyny miały wcześniej odstawiony, z progesteronu schodzi się stopniowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja, 07:10

    Tigra lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok 2000 gram
    preg.png
  • Tigra Autorytet
    Postów: 282 331

    Wysłany: 8 maja, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    1. Mówiłam, ale wcale nie trzeba. Ja mam 43 l., nie chciałam żeby ryzyka wyszły zawyżone przez mój wiek. Jak nie powiesz, to nie będzie wiadomo.
    2. W mojej jest napisane, bo kartę zakładała lekarka z kliniki u której ciążę prowadziłam do 30 tc, bo byłam zadowolona z jej opieki. Możesz iść do lekarza gdziekolwiek i nic nie mówić, założy kartę jak każdą inną. Poza tym to nie jest obowiązkowa informacja, poproś żeby nie wpisywał (to w odniesieniu do pytania 3).
    3. Aby lekarz wystawił ci receptę, to chyba musi wiedzieć o sztucznym cyklu, inaczej nie ma podstaw. Jak wyżej - mówisz lekarzowi, dostajesz recepty, zaznacz przy tym aby nie było adnotacji w karcie o ivf itp.
    Nie wiem, czy twoja klinika wystawi odpowiednie recepty, zawsze możesz zapytać.
    Inna sprawa, to że nie każdy gin ogarnia sztuczny cykl ( moja dr gin z czasu przed leczeniem na pewno by tego nie ogarnęła, ona przy amh 0,7 mówiła że luzik, próbować naturalnie, chociaż wiedziała o wielu latach bezowocnych starań 🫤).
    Edit: nie wszystko bierze się do 12 tc. Ja akurat dość długo brałam, bo proga jeszcze w styczniu miałam, a to już był chyba 16 tc, może z powodu wieku. Estrofem czesto dziewczyny miały wcześniej odstawiony, z progesteronu schodzi się stopniowo.
    Dziękuję za obszerną odpowiedź.Mój wiek sporo różni się od dawczyni,więc na pewno ryzyko będzie się różniło.A to coś zmieni,jesli obliczy moje a z dawczynią?

    Czy wiek powyżej 42 lat da mi zniżki na prolutex i estrofen,ewentualnie na zastrzyki domięsniowe agu...(coś tam) i upoważni do darmowych zastrzyków wykonywanych w przychodni?Jeśli tak to będę szukać dodatkowego ginekologa na nfz.

    ET 18.04.2024 wylęgnięty zarodek
    Beta hcg- 4 dpt 15
    6 dpt 70
    12 dpt 1298
  • Mati W. Autorytet
    Postów: 3170 4733

    Wysłany: 8 maja, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Dziękuję za obszerną odpowiedź.Mój wiek sporo różni się od dawczyni,więc na pewno ryzyko będzie się różniło.A to coś zmieni,jesli obliczy moje a z dawczynią?

    Czy wiek powyżej 42 lat da mi zniżki na prolutex i estrofen,ewentualnie na zastrzyki domięsniowe agu...(coś tam) i upoważni do darmowych zastrzyków wykonywanych w przychodni?Jeśli tak to będę szukać dodatkowego ginekologa na nfz.

    Ze względu na wiek wyjdą ci wysokie ryzyka np. Trisomii, po co ci ten stres. Do badań prenatalnych i tak musisz poszukać doświadczonego lekarza, nie każdy może robić te badania. Masz 3 badania prenatalne więc znajdź sobie profesjonalną klinikę, lekarza nawet dalej od domu, tam nie będziesz musiała jeździć co miesiąc.
    Juz kiedyś pisałam że również dojeżdżam i do prowadzącej i na prenatalne ponad 80km. W mojej okolicy nie ma profesjonalnej opieki więc wolę jeździć i być spokojna oraz zaopiekowana.

    42 lat
    kariotyp-ok,AMH-0,48,FSH-16mIU/ml,Kir Bx, NK-17%,cytokiny-ok.

    Reprofit:5.06 ET ( biochem)☹️,13.07 FET - ☹️
    06.12 FET - ❤️🙏❤️
    2dpt - prog. 47.96 ng\ml
    5dpt - prog. 33.10 ng\ml
    7dpt - beta 85.02 mIU/ml, prog. 26.5 ng/ml
    9dpt - beta 225 mIU/ml, prog. 68 ng/ml
    12dpt - beta 1010 mIU/ml, prog. 45 ng/ml
    14dpt - beta 2930 mIU/ml
    22dpt - beta 24855 mIU/ml
    23dpt mamy ❤️
    9+6 - CRL 3.19cm
    15.02 prenatalne ok, będzie synuś 👶🥰
    17+6 - 233g chłopczyka 😍
    20+4 II prenatalne - 460g 😍

    Klinika Bocian
    - 09.2022 - II procedura IVF, 2 zarodki
    FETx 2 😞
    - 06.2022- I procedura IVF , 2 zarodki
    FETx2 😞

    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1711 1419

    Wysłany: 8 maja, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tigra wrote:
    Dziękuję za obszerną odpowiedź.Mój wiek sporo różni się od dawczyni,więc na pewno ryzyko będzie się różniło.A to coś zmieni,jesli obliczy moje a z dawczynią?

    Czy wiek powyżej 42 lat da mi zniżki na prolutex i estrofen,ewentualnie na zastrzyki domięsniowe agu...(coś tam) i upoważni do darmowych zastrzyków wykonywanych w przychodni?Jeśli tak to będę szukać dodatkowego ginekologa na nfz.
    Nie miałam żadnych zniżek na leki, ostatnio na forum było info, że cyclogest jest na liście leków refundowanych. Zastrzyki robiłam sama, bo miałam prolutex, czyli podskórne. I jeszcze accofil, tak samo podawany. Zdecydowanie podanie wieku dawczyni obniży ryzyka, bo są wtedy obliczane dla jej wieku. Oczywiście nie musisz podać, weź wtedy sama poprawkę na wynik, tzn. wynik z usg będzie wiarygodny ( przepływy, pomiary) a z krwi czyli pappa , jeśli nie podasz, będzie gorszy niż naprawdę ( więc w razie w się tym nie przejmuj).

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    34: ok 2000 gram
    preg.png
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 324 49

    Wysłany: 8 maja, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Nie miałam żadnych zniżek na leki, ostatnio na forum było info, że cyclogest jest na liście leków refundowanych. Zastrzyki robiłam sama, bo miałam prolutex, czyli podskórne. I jeszcze accofil, tak samo podawany. Zdecydowanie podanie wieku dawczyni obniży ryzyka, bo są wtedy obliczane dla jej wieku. Oczywiście nie musisz podać, weź wtedy sama poprawkę na wynik, tzn. wynik z usg będzie wiarygodny ( przepływy, pomiary) a z krwi czyli pappa , jeśli nie podasz, będzie gorszy niż naprawdę ( więc w razie w się tym nie przejmuj).

    Mogę zaprosić Cię do przyjaciółek i zadać kilka pytań na priv? Odnośnie ak

‹‹ 471 472 473 474 475 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ