X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Ari kiedy będzie czas testowania luzowania ?

    Skittels , Sisi , Bunia jak się czujecie ???
    Ach u mnie ostatnie dni w pracy i idę na zwolnienie od przyszłego tygodnia.... ogólnie ciężko mi się wyspać, bo czasami potrafię nie przespać nocy, no i ten brzuszek tez już ciazy ;) ale poza tym czuje się dobrze :)

    Mała86, Liolia, Dżoana12 lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Bunia12345 Ekspertka
    Postów: 246 362

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Ari kiedy będzie czas testowania luzowania ?

    Skittels , Sisi , Bunia jak się czujecie ???
    Cześć Mała żyje co mam zrobić ale powiem Ci ze mam dość martwi mnie mam jakieś dziwne skurcze byłam na USG i czysto nie wiem a tak poza tym czekam na wyniki badań i w tedy podejmę jakieś kroki ale jeszcze nie wiem co mam robić .Wracam do sportu i do życia idę do fryzjera i trzeba wstać z kolan i żyć dalej pozdrawiam i Dxiekuje Ci bardzo trzymam kciuki i czekam na dobre wieści Ściskam

    MojeMarzenie, Mała86, Dżoana12 lubią tę wiadomość

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 28 sierpnia 2019, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Dokladnie, to też na poprawę jajeczek. Mi lekarz zlecil dawkę 5mg. Ponoć potrzebuje ok 2 tyg na działanie.
    Dorzuć sobie ziołowe kapsułki wyciszajace. Mi pomoglo.
    Tak czytałam o melatoninie w naukowych publikacjach i jej pozytywnym wpływie przy niskim amh (POF). W książce all starts with the egg jest również opisana suplementacja melatonina. W ciąży jej nie łykam, ale później wrócę do niej na pewno.

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Jakby tak było to by się nie rodziły dzieci z in vitro....
    no Niby tak ale popatrz jak ludzie pisza różne opinie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Po prostu z wiekiem lub z powodu innych czynników (torbiele, endometrioza itd) kobiety poddające się stymulacji maja więcej słabszych jajeczek. stymulacja pozwala, żeby te pecherzyki urosły, bo są zaburzenia owulacji i ona nie zachodzi samoistnie....
    No widzisz wiec ja dopiero 1szy miesiac zaczelam starania wczesniej sie nie staralam po wyniku dal mi od razu Stymulacje.
    Nie sadzisz ze np powinien np poczekac czy sama zajde ? nie wiem jak to rozumiec przeciez nie staram sie rok tylko doslownie od 2tyg hehe

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    No widzisz wiec ja dopiero 1szy miesiac zaczelam starania wczesniej sie nie staralam po wyniku dal mi od razu Stymulacje.
    Nie sadzisz ze np powinien np poczekac czy sama zajde ? nie wiem jak to rozumiec przeciez nie staram sie rok tylko doslownie od 2tyg hehe
    Myśle, ze jak będziesz czekać rok to możesz kompletnie się wypstrykac z rezerwy jajeczek i później może być za późno na jakakolwiek stymulacje. Niskie amh świadczy o tym, ze trzeba działać, bo niedługo może być za późno. Zreszta w Twoim wieku (w moim tez) liczy się czas, czym jesteśmy starsze tym mamy mniej dobrych jajeczek, tak to natura skonstruowała. A z niskim amh każdy miesiąc się liczy. Najlepiej takie pytania zadaj temu nowemu lekarzowi to Ci wytłumaczy albo poczytaj sobie w internecie na ten temat, tylko poważne artykuły, publikacje...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 07:08

    KalinaP, Mała86, Dżoana12 lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    no Niby tak ale popatrz jak ludzie pisza różne opinie
    ale pomysl logicznie ... ta zła jakość jajeczek nie jest od lekow tylko z wielu przyczyn, dlaczego te kobiety nie mogą zajść w ciąże naturalnie np niskie amh, endometrioza, torbiele, inne choroby i itd. Przecież stymulacji nie poddają się zdrowe kobiety, które nie maja problemów z zajściem w ciąże. A stymulacja po prostu powoduje, ze takie jajeczka się wyprodukowuja. Lekarze nie maja wpływu na to, żeby wybrać te dobre jajeczko ;), tylko podają leki i rosną pecherzyki, które są widoczne w danym cyklu. I większość z nich nie jest dobra sama z siebie z natury, a nie przez leki do stymulacji. Po prostu trzeba trafić na te dobre jajeczko i to jest najtrudniejsze w tym wszystkim czy przez inf czy w staraniach naturalnych...dlatego my pracujemy nad jakością jajeczek, aby ja poprawić dieta, suplami itd, bo sama procedura inf może nic nie dać... wyprodukują się jajeczka, które nie dadzą upragnionej ciąży. Niskie amh wiąże się z tym, ze masz więcej już tych słabszych jajeczek...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 06:54

    KalinaP, Monalisar, Mała86, Fisia, Dżoana12, Joa78 lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasze organizmy też wariowały po stymulacjach? Ja po ostatniej długiej ( nieudanej ) z dużą ilością leków, po jej zakończeniu dostałam progesteron i @przyszław terminie. Teraz czekam i nic. Na pierwszym podglądzie po stymulacji, drugiego dnia okresu, mialam pęcherzyk dość spory i nawet Gin. mówiła, że on może pęknąć wcześniej i w związku z tym @ także będzie szybciej, a tu klops. Już po terminie, podejrzewam, że zrobiła się CHOLERNA TORBIEL, stąd brak okresu, bo ciążę raczej wykluczam. Ech, no jak nie...., to urok. Tyle czytam, przygotowuje się, zioła, suple, dieta...a ten mój organizm wywija mi coraz gorsze numery i mam wrażenie że im bardziej chce go opanować, tym trudniej mi to idzie.

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 07:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    wogole wiecie co wyczytalam jedna laska pisala ze
    Jajeczka po stymulacji są słabszej jakości niestety :( sztucznie pędzone.
    Czy to prawda jak myslicie?
    Wydaje mi się, ze już szukasz wymówki, aby nie robić tej stymulacji :) za 2 dni napiszesz, ze się poddajesz, bo ze stymulacji można uzyskać słabe jajeczka i to nie ma sensu ;) ;) ;)

    Monalisar, Dżoana12, Joa78 lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    ale pomysl logicznie ... ta zła jakość jajeczek nie jest od lekow tylko z wielu przyczyn, dlaczego te kobiety nie mogą zajść w ciąże naturalnie np niskie amh, endometrioza, torbiele, inne choroby i itd. Przecież stymulacji nie poddają się zdrowe kobiety, które nie maja problemów z zajściem w ciąże. A stymulacja po prostu powoduje, ze takie jajeczka się wyprodukowuja. Lekarze nie maja wpływu na to, żeby wybrać te dobre jajeczko ;), tylko podają leki i rosną pecherzyki, które są widoczne w danym cyklu. I większość z nich nie jest dobra sama z siebie z natury, a nie przez leki do stymulacji. Po prostu trzeba trafić na te dobre jajeczko i to jest najtrudniejsze w tym wszystkim czy przez inf czy w staraniach naturalnych...dlatego my pracujemy nad jakością jajeczek, aby ja poprawić dieta, suplami itd, bo sama procedura inf może nic nie dać... wyprodukują się jajeczka, które nie dadzą upragnionej ciąży. Niskie amh wiąże się z tym, ze masz więcej już tych słabszych jajeczek...
    Dokładnie tak jak piszesz skittles. Czy staramy się z in vitro czy też naturalnie liczy się aby jajeczka były zdrowe i mocne ( a na to mają wpływ dieta, ruch,suplementy itp) .Moja ginekolog pokazywała mi badania statystyczne , powyżej 35 roku prawie połowa jajeczek jest już "wybrakowanych". Stąd też biorą się poronienia.
    "Zdrowe komórki jajowe są podstawą w procesie starania się o dziecko. Od nich zależy zdrowa ciąża i prawidłowy rozwój płodu. Stan komórek jajowych ma bezpośredni wpływ na jakość materiału genetycznego, który zostanie przekazany dziecku. Odżywiona i dotleniona komórka jajowa wiąże się z minimalizacją zniszczeń DNA spowodowanych przez wolne rodniki.Wzrost jakości i żywotności komórek jajowych wpływa na zmniejszenie cykli bezowulacyjnych i zwiększa szanse na zapłodnienie. Prowadzenie zdrowego trybu życia, właściwa dieta i suplementacja to podstawowe czynniki, jakie należy uwzględnić w profilaktyce zdrowia komórek jajowych."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 07:43

    Skittles, Mała86, Fisia, Dżoana12 lubią tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Mała86 Autorytet
    Postów: 2028 2957

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    Oki czytalam opinie ma same pozytywne jedynie 2 sie wyłamały ze cos im tam nie pasowalo mam nadzieje ze ja bede zadowolona.
    A od niego trzeba wszystko wyciagac w sensie ze trzeba dopytywac czy sam mowi np przy usg Co widzi co jest i wogole?
    Wszystko mówi co widzi , ale o suplementy sama się wypytaj bo nie będzie wiedział ze bierzesz czy chcesz brać. I badania pokaz

    MojeMarzenie lubi tę wiadomość

    Laparotomia rak jajnika 2014
    chemioterapia 2014
    AMH 2015 0,05
    AMH 2018 0,3
    IVF 02.2019 dwa pęcherzyki, brak transferu :(
    MTHFR układ homoz. 677C-T
    IVF 11.2019 8 pęcherzyków , 2 jajeczka, 1 zapłodnione , transfer 3-dnio., 10 -komór. :(
  • Mała86 Autorytet
    Postów: 2028 2957

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dalej nie mam okresu (35 dzień cyklu przy 28 dniowych) i nawet nie mam jak wywołać bo nie mam progesteronu w domu :/ i cały plan w dupę znowu 🤦🏻‍♀️

    Laparotomia rak jajnika 2014
    chemioterapia 2014
    AMH 2015 0,05
    AMH 2018 0,3
    IVF 02.2019 dwa pęcherzyki, brak transferu :(
    MTHFR układ homoz. 677C-T
    IVF 11.2019 8 pęcherzyków , 2 jajeczka, 1 zapłodnione , transfer 3-dnio., 10 -komór. :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    ale pomysl logicznie ... ta zła jakość jajeczek nie jest od lekow tylko z wielu przyczyn, dlaczego te kobiety nie mogą zajść w ciąże naturalnie np niskie amh, endometrioza, torbiele, inne choroby i itd. Przecież stymulacji nie poddają się zdrowe kobiety, które nie maja problemów z zajściem w ciąże. A stymulacja po prostu powoduje, ze takie jajeczka się wyprodukowuja. Lekarze nie maja wpływu na to, żeby wybrać te dobre jajeczko ;), tylko podają leki i rosną pecherzyki, które są widoczne w danym cyklu. I większość z nich nie jest dobra sama z siebie z natury, a nie przez leki do stymulacji. Po prostu trzeba trafić na te dobre jajeczko i to jest najtrudniejsze w tym wszystkim czy przez inf czy w staraniach naturalnych...dlatego my pracujemy nad jakością jajeczek, aby ja poprawić dieta, suplami itd, bo sama procedura inf może nic nie dać... wyprodukują się jajeczka, które nie dadzą upragnionej ciąży. Niskie amh wiąże się z tym, ze masz więcej już tych słabszych jajeczek...
    A to ja już o nic zapytać nie mogę Was tylko lekarza ok 👌

    OliwiaO, kamenkaa, Niezwykła lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Wydaje mi się, ze już szukasz wymówki, aby nie robić tej stymulacji :) za 2 dni napiszesz, ze się poddajesz, bo ze stymulacji można uzyskać słabe jajeczka i to nie ma sensu ;) ;) ;)
    To co ja zdecyduje to zrobię tak czy siak to moja sprawa czy będę się stymulować czy też nie :) bez sensu narazie Ty piszesz bo zgadywac co zrobię może każdy :)

    OliwiaO, kamenkaa, Niezwykła lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monalisar wrote:
    Ja bym nie dublował tych samych witamin.Sprawdz proszę co zawiera w składzie pregna i nie bierz już tego osobno.Myofolic skoro jest 1 na dzień to tego się trzymaj.Nadmiar suplementów może być też szkodliwy dla organizmu.
    Dzięki, Monalisar za odpowiedź!
    W Pegnie jest kwasu foliowego 800 µg, a w MyoFolic 200mcg.
    W Pregnie jest dodatkowo sporo innych witamin (cynk, B6, B12).
    Myślicie, że powinnam zrezygnować z Pregny?
    A Wy przyjmujecie te witaminy (np. B6,B12) w innych suplementach, czy w jakimś zbiorczym, multi?

    Monalisar, Niezwykła lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Wszystko mówi co widzi , ale o suplementy sama się wypytaj bo nie będzie wiedział ze bierzesz czy chcesz brać. I badania pokaz
    Tak zrobię kochana już. NIe mogę doczekac się wizyty dziękuję za polecenie lekarza :*

    Mała86 lubi tę wiadomość

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    A to ja już o nic zapytać nie mogę Was tylko lekarza ok 👌
    Możesz i dlatego Ci odpowiedziałam i Monalisar także. Tylko Ty zawsze doszukujesz się nagatywow i podważasz to co Ci napiszemy, wiec doradziłam, żeby takie wątpliwości rozwiał lekarz. Tutaj już nie chodzi o kwestie niskiego amh, ale czy stymulacja lekami obniża jakość komórek...

    KalinaP, Joa78, Alicja38, sisi lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Wydaje mi się, ze już szukasz wymówki, aby nie robić tej stymulacji :) za 2 dni napiszesz, ze się poddajesz, bo ze stymulacji można uzyskać słabe jajeczka i to nie ma sensu ;) ;) ;)


    Wydajesz sę Bardzo złośliwa i wrędna Osobą któa potrafi dopier..lić dlaczego tak robisz jak wiele tu osob jest w dołku czyta każdy pytac moze każdy a Ty, się chyba nie wyspałas lub jesteś stara panna któa bezskutecznie walczy i nie daje rady słaba jesteś -zapraszam do Gdańska tu by Ci powiedzieli co i jak.Troche opanowania z Twej strony

    Bierz przykład z Ari,malej86 Bruni Kaliny Fizi i wiele tu innych opanowanie życzliwość i dobre serduszko które zawsze pomoże

    kamenkaa, Niezwykła lubią tę wiadomość

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien Dobry tak Was podczytuje :)
    i sądze iz Skittles trochę a raczej bardzo jesteś złośliwa !
    Wstałaś lewą nogą ?
    trochę się uspokój !

    Niezwykła lubi tę wiadomość

  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    A ja dalej nie mam okresu (35 dzień cyklu przy 28 dniowych) i nawet nie mam jak wywołać bo nie mam progesteronu w domu :/ i cały plan w dupę znowu 🤦🏻‍♀️
    Hmmm, jedziemy na tym samym wózku. Ja też już powinam dostać @ i ani widu ani słychu. Ale na Twoim miejscu wstrzymałabym się z braniem progesteronu, jednak to hormon, a nie lekarstwo na wywołanie okresu.

‹‹ 1121 1122 1123 1124 1125 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ