X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Możesz i dlatego Ci odpowiedziałam i Monalisar także. Tylko Ty zawsze doszukujesz się nagatywow i podważasz to co Ci napiszemy, wiec doradziłam, żeby takie wątpliwości rozwiał lekarz. Tutaj już nie chodzi o kwestie niskiego amh, ale czy stymulacja lekami obniża jakość komórek...


    Po co ta złość u Ciebie ? ja również sądzę i czytałam ,że stymulacja gdy się odbywa jajeczka są słabszej jakości ,jakby sztuczne .
    Lecz każdy ma prawo własnego zdania ,dlaczego każdego negujesz?też czytam dużo czytam i każdy ma prawo czytać .

    Niezwykła lubi tę wiadomość

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliwiaO wrote:
    Wydajesz sę Bardzo złośliwa i wrędna Osobą któa potrafi dopier..lić dlaczego tak robisz jak wiele tu osob jest w dołku czyta każdy pytac moze każdy a Ty, się chyba nie wyspałas lub jesteś stara panna któa bezskutecznie walczy i nie daje rady słaba jesteś -zapraszam do Gdańska tu by Ci powiedzieli co i jak.Troche opanowania z Twej strony

    Bierz przykład z Ari,malej86 Bruni Kaliny Fizi i wiele tu innych opanowanie życzliwość i dobre serduszko które zawsze pomoże
    Bez komentarza

    Nadzieja90, amica, Alicja38, Chcę być mamą, sisi lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam co Wy sie kłócicie o bzdety omincie temat przemilczcie jak ja i tyle ja tam podchodze do tego na luzie bez spiny bo po co na starośc komus spina co ma byc to bedzie na luzie ludzie uspokojcie emocje

  • Mała86 Autorytet
    Postów: 2028 2957

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliwiaO wrote:
    Wydajesz sę Bardzo złośliwa i wrędna Osobą któa potrafi dopier..lić dlaczego tak robisz jak wiele tu osob jest w dołku czyta każdy pytac moze każdy a Ty, się chyba nie wyspałas lub jesteś stara panna któa bezskutecznie walczy i nie daje rady słaba jesteś -zapraszam do Gdańska tu by Ci powiedzieli co i jak.Troche opanowania z Twej strony

    Bierz przykład z Ari,malej86 Bruni Kaliny Fizi i wiele tu innych opanowanie życzliwość i dobre serduszko które zawsze pomoże

    Dziewczyny spokojnie,
    Ja nie znalazłam nic złośliwego w jej odpowiedzi poprostu odpowiada rzeczowo, chyba o to nam chodzi tutaj na forum zeby dostać odpowiedz na swoje pytania.
    A jak chcesz wiedzieć to skittels właśnie jest w ciąży i nie jest stara panna
    A wszystko to dlatego ze sama kiedyś pytała, dostawała odpowiedzi i się do nich stwosowala
    Wiec wszystkie wyluzujmy i cieszy się pięknym dniem
    Pozdrawiam

    Nadzieja90, Fisia, Skittles, Joa78, Alicja38, Chcę być mamą lubią tę wiadomość

    Laparotomia rak jajnika 2014
    chemioterapia 2014
    AMH 2015 0,05
    AMH 2018 0,3
    IVF 02.2019 dwa pęcherzyki, brak transferu :(
    MTHFR układ homoz. 677C-T
    IVF 11.2019 8 pęcherzyków , 2 jajeczka, 1 zapłodnione , transfer 3-dnio., 10 -komór. :(
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Dziewczyny spokojnie,
    Ja nie znalazłam nic złośliwego w jej odpowiedzi poprostu odpowiada rzeczowo, chyba o to nam chodzi tutaj na forum zeby dostać odpowiedz na swoje pytania.
    A jak chcesz wiedzieć to skittels właśnie jest w ciąży i nie jest stara panna
    A wszystko to dlatego ze sama kiedyś pytała, dostawała odpowiedzi i się do nich stwosowala
    Wiec wszystkie wyluzujmy i cieszy się pięknym dniem
    Pozdrawiam
    Dzięki Mała :) nie pisałam niczego złośliwie, ale widzę, ze odbiór był zupełnie inny ....
    MojeMarzenie cokolwiek zrobisz to Twoja decyzja, I mi nic do tego. Potwierdź swoje wszystkie wątpliwości z lekarzem, bo to jest najlepsze źródło informacji, oczywiście u takiego, który podchodzi empatycznie do problemu niskiego amh, bezpłodności, bo inni to mogą tylko zdołować ...

    Mała86, Monalisar, Joa78, Alicja38, Chcę być mamą, sisi lubią tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez czekam na okres i chce zacząć kolejna stymulację wiec jesziemy na tym samym wózku ✊

    Mała86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Dziewczyny spokojnie,
    Ja nie znalazłam nic złośliwego w jej odpowiedzi poprostu odpowiada rzeczowo, chyba o to nam chodzi tutaj na forum zeby dostać odpowiedz na swoje pytania.
    A jak chcesz wiedzieć to skittels właśnie jest w ciąży i nie jest stara panna
    A wszystko to dlatego ze sama kiedyś pytała, dostawała odpowiedzi i się do nich stwosowala
    Wiec wszystkie wyluzujmy i cieszy się pięknym dniem
    Pozdrawiam


    Ojej a kto powiedział że ja się nie stosuje :)? też zakupiłam Wszystko co doradziła Ari lecz wszystkiego nie biorę bo czekam na wizyte do Twego polecanego lekarza by dowiedzieć sie co moge a co nie ;) lepiej zapytać niż potem załować ze zrobilo sie coś źle .Wizyty co prawda nie potrafię sie doczekać i jakie on mi leczenie właczy mam nadzieje ze takie ktore mi pomoże . i Z Twoja pomoca w wyborze lekarza dam radę :*

    Mała86 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Dzięki Mała :) nie pisałam niczego złośliwie, ale widzę, ze odbiór był zupełnie inny ....
    MojeMarzenie cokolwiek zrobisz to Twoja decyzja, I mi nic do tego. Potwierdź swoje wszystkie wątpliwości z lekarzem, bo to jest najlepsze źródło informacji, oczywiście u takiego, który podchodzi empatycznie do problemu niskiego amh, bezpłodności, bo inni to mogą tylko zdołować ...
    Ale skarbie ja nie mam do Ciebie żadnego żalu ! Bo rowniez mi wiele doradziłaś i pomoglas. :) Za co Ci jestem wdzieczna :**
    Jednak ja tez odebralam Twoja odpowiedz jak wyżej dziewczyny -bo można dwuznacznie odebrać .
    Czytam Wiele bardzo duzo bo chce sobie pomoc by bylo dobrze i Mam nadzieje ze tak jak Ty pomogę sobie pomoze mi lekarz ktory doradzila mi mała i bedzie git :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też podczytuje dziewczyny od dawna i wprowadzam rzeczy które polecają. Nigdy nie zauważyłam żeby były nie miłe...
    Od kilku stron doradzają MojeMarzenie jak może zawalczyć, podsyłają suplementy, doradzają lekarzy.

    I nagle wpada Oliwia i kamenkaa i atakują Skittles. Dziewczyny zastanowiłyście się chociaż chwilę, że mogłyście sprawić jej przykrość? Kobiecie, która wywalczyła sobie tą ciążę? Wiecie jak boli Wasz hejt? Przecież Skittles równie dobrze mogła niczym się nie podzielić. Przecież jest dowodem na to, że się udaje..

    To był naprawdę miły wątek, chyba każda z Nas walczy o to samo. Nie wprowadzajcie tutaj negatywnych emocji, wystarczająco człowiek cierpi przez niepłodność. Chcecie się wyżyć, bzykajcie się, idzcie na rower, na silownię, ale nie w miejscu, które jest jedynym miejscem dla tych kobiet..

    MojeMarzenie, Mała86, Monalisar, Nadzieja90, Fisia, Liolia, Joa78, Skittles, Chcę być mamą, sisi lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Dziewczyny spokojnie,
    Ja nie znalazłam nic złośliwego w jej odpowiedzi poprostu odpowiada rzeczowo, chyba o to nam chodzi tutaj na forum zeby dostać odpowiedz na swoje pytania.
    A jak chcesz wiedzieć to skittels właśnie jest w ciąży i nie jest stara panna
    A wszystko to dlatego ze sama kiedyś pytała, dostawała odpowiedzi i się do nich stwosowala
    Wiec wszystkie wyluzujmy i cieszy się pięknym dniem
    Pozdrawiam

    Dobrze ale denerwuje mnie czasem jak ktoś o nic zapytać nie może mnie również interesowało pytanie od mojemarzenie któa zadała o stymulacji bo też wyczytałam o tym że to tak działa i niby malo tego że po stymulacji rodzą sie częsciej dzieci chore .Dlatego jestem ciekawa tez tej odpowiedzi na to pytanie
    na Bocianie czytalam artykuł od lekarza na ten temat i mam mieszane odczucia
    Skittles a Tobie zycze szczesliwego rozwiazania przepraszam jak Cie urazilam !

  • Mała86 Autorytet
    Postów: 2028 2957

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Ja tez czekam na okres i chce zacząć kolejna stymulację wiec jesziemy na tym samym wózku ✊

    Ja już sama nie wiem co robić czy iść po progesteron do lekarza czy dalej czekać . Jestem zła bo kilka kolejnych dni czekania to stymulacja mi wyjdzie na wakacje wiec będę musiała znów czekać na następny cykl :/

    Laparotomia rak jajnika 2014
    chemioterapia 2014
    AMH 2015 0,05
    AMH 2018 0,3
    IVF 02.2019 dwa pęcherzyki, brak transferu :(
    MTHFR układ homoz. 677C-T
    IVF 11.2019 8 pęcherzyków , 2 jajeczka, 1 zapłodnione , transfer 3-dnio., 10 -komór. :(
  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała86 wrote:
    Ja już sama nie wiem co robić czy iść po progesteron do lekarza czy dalej czekać . Jestem zła bo kilka kolejnych dni czekania to stymulacja mi wyjdzie na wakacje wiec będę musiała znów czekać na następny cykl :/
    Mała może faktycznie idź do lekarza.Bo tak tylko niepotrzebne się denerwujesz....

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Możesz i dlatego Ci odpowiedziałam i Monalisar także. Tylko Ty zawsze doszukujesz się nagatywow i podważasz to co Ci napiszemy, wiec doradziłam, żeby takie wątpliwości rozwiał lekarz. Tutaj już nie chodzi o kwestie niskiego amh, ale czy stymulacja lekami obniża jakość komórek...[/QUOTE

    Wiec sądzę ze jestem tu przeszkodą dla Ciebie moze dla Was.
    Wiec będzie Lżej bezemnie.
    Dziekuje Mała za lekarza
    dziekuje Ari za suple porady :)
    jak mi się uda po stymulacji odezwie sie po Nowym Roku czy dałam radę
    zatem zycze Wam powodzenia Bez wyjątku każdej
    Tobie Skitles spokojnej zdrowej ciąży i szczesliwego rozwiązania .
    i napewno się nie poddam jak to wspomniałaś wyzej bede walczyc do konca .
    Buziaki słonka trzymajcie sie cieplutko !
    Już Was nie będę męczyć pytaniami -będzie Wam lżej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 09:52

  • Monalisar Autorytet
    Postów: 1313 2305

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OliwiaO wrote:
    Wydajesz sę Bardzo złośliwa i wrędna Osobą któa potrafi dopier..lić dlaczego tak robisz jak wiele tu osob jest w dołku czyta każdy pytac moze każdy a Ty, się chyba nie wyspałas lub jesteś stara panna któa bezskutecznie walczy i nie daje rady słaba jesteś -zapraszam do Gdańska tu by Ci powiedzieli co i jak.Troche opanowania z Twej strony

    Bierz przykład z Ari,malej86 Bruni Kaliny Fizi i wiele tu innych opanowanie życzliwość i dobre serduszko które zawsze pomoże
    Przepraszam ale zarzucasz Skittles wredność i zlosliwosc i brak opanowania ,a sama używasz wulgarnych słów,nazywasz ja "starą panną"ktora bezskutecznie walczy?Przeczytaj SAMA na spokojnie co napisałaś i zastanów się czy to było na miejscu......

    MojeMarzenie, Dżoana12, Alicja38, Skittles, sisi lubią tę wiadomość

    atdchdgexzsa3c7x.png

    AMH 1,11-grudzien 2018
    AMH 0,67-pazdziernik 2019
    Mutacja MTHFR heterozygota
    04.2019 ciąża naturalna-poronienie 7 tc.
    10.2019 ciąża naturalna
    21.11.2019 bije serduszko ♥️
    04.07.2020 Pola jest już z Nami 3480 g 52 cm
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    Dobrze wiec sądzę ze jestem tu przeszkodą dla Ciebie moze dla Was.
    Wiec będzie Lżej bezemnie.
    Dziekuje Mała za lekarza
    dziekuje Ari za suple porady :)
    jak mi się uda po stymulacji odezwie sie po Nowym Roku czy dałam radę
    zatem zycze Wam powodzenia Bez wyjątku każdej
    Tobie Skitles spokojnej zdrowej ciąży i szczesliwego rozwiązania .
    i napewno się nie poddam jak to wspomniałaś wyzej bede walczyc do konca .
    Buziaki słonka trzymajcie sie cieplutko !
    Już Was nie będę męczyć pytaniami -będzie Wam lżej :)
    Ej MojeMarzenie to była tylko prośba o potwierdzenie z lekarzem Twoich wątpliwości. Wydaje mi się ze jak usłyszysz dobre słowo od lekarza to wpłynie to na Ciebie pozytywnie. Nie obrażaj się i zostawaj na forum!

    MojeMarzenie lubi tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    Skittles wrote:
    Możesz i dlatego Ci odpowiedziałam i Monalisar także. Tylko Ty zawsze doszukujesz się nagatywow i podważasz to co Ci napiszemy, wiec doradziłam, żeby takie wątpliwości rozwiał lekarz. Tutaj już nie chodzi o kwestie niskiego amh, ale czy stymulacja lekami obniża jakość komórek...[/QUOTE

    Wiec sądzę ze jestem tu przeszkodą dla Ciebie moze dla Was.
    Wiec będzie Lżej bezemnie.
    Dziekuje Mała za lekarza
    dziekuje Ari za suple porady :)
    jak mi się uda po stymulacji odezwie sie po Nowym Roku czy dałam radę
    zatem zycze Wam powodzenia Bez wyjątku każdej
    Tobie Skitles spokojnej zdrowej ciąży i szczesliwego rozwiązania .
    i napewno się nie poddam jak to wspomniałaś wyzej bede walczyc do konca .
    Buziaki słonka trzymajcie sie cieplutko !
    Już Was nie będę męczyć pytaniami -będzie Wam lżej :)


    MojeMarzenie przecież nikt Ci nie każe znikać, przecież dziewczyny Cię wspierają i odpowiadają na pytania. Ja też myślę, że jeśli masz wątpliwości co do suplementów i stymulacji warto podpytać lekarza. Tu nie ma żadnej złośliwości. Ja dobrze Cię rozumiem, bo też z reguły jestem pesymistką. Dopiero co straciłam bliźniaki.. Trzymam kciuki za Ciebie ;) masz prawo do szczęścia i własnego wyboru :)

    MojeMarzenie lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Ej MojeMarzenie to była tylko prośba o potwierdzenie z lekarzem Twoich wątpliwości. Wydaje mi się ze jak usłyszysz dobre słowo od lekarza to wpłynie to na Ciebie pozytywnie. Nie obrażaj się i zostawaj na forum!

    po ostatniej wizycie kochana u mojego lekarza który potraktował mnie jak "nic" zostałam zdeptana na sam dół .
    a jak mnie potraktował wiesz bo opisywalam mam nadzieje że od małej mi lekarz pomoze
    Trzymaj sie cieplo i Wszystkie tutaj .Trzymcie sie zdrowo .

    Misia88z dziękuje za dobre slowo i rowniez wiele dobrego zycze :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2019, 09:59

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    po ostatniej wizycie kochana u mojego lekarza który potraktował mnie jak "nic" zostałam zdeptana na sam dół .
    a jak mnie potraktował wiesz bo opisywalam mam nadzieje że od małej mi lekarz pomoze
    Trzymaj sie cieplo i Wszystkie tutaj .Trzymcie sie zdrowo .

    Misia88z dziękuje za dobre slowo i rowniez wiele dobrego zycze :*
    Tak wiele z nas miała, ze lekarz zdeptał nas z ziemia. Mi lekarz powiedział, ze u mnie ciąża to jak wygrana w totka. No i co? Zastanawiam się czy nie zacząć grać w totka teraz ... ;)

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Tak wiele z nas miała, ze lekarz zdeptał nas z ziemia. Mi lekarz powiedział, ze u mnie ciąża to jak wygrana w totka. No i co? Zastanawiam się czy nie zacząć grać w totka teraz ... ;)
    Zreszta jak chodziłam do kolejnego lekarza, który prowadził moje stymulacje i byłam z niego zadowolona to on mi nie dawał dużych szans, mówił o 5%, 3 próby i kd słyszałam na każdej wizycie. Do tego na każdej wizycie mówił mi jak kiepskie są moje jajniki. Po ostatniej stymulacji gdzie nie miałam ani jednego zarodka powiedział mi ze jest bardzo zle i nie zdarzają się takie przypadki w jego klinice. Tylko on swoje, a ja swoje... Ty chyba byś tego nie przeżyła ze swoim nastawieniem... o i jeszcze sobie przypomniałam, ze na kafeterii jest forum także dla niskiego amh i na początku roku pisała taka dziewczyna, co miała amh 0,07 i zaszła w ciąże po 6 inf. Moim zdaniem te inf nie ma znaczenia, bo to tylko podebranie komórek i połączenie z plemnikiem. Zwłaszcza jak Ty masz 2 dzieci z ciaz naturalnych, to jest to na plus. Pytałam się tej dziewczyny do jakiego lekarza chodziła, ale nie chciała się podzielić. Pytałam właśnie ze względu na to, ze trudno o takiego, który podjałby się takiego leczenia, miał odpowiednie podejście i jakaś na to metodę...

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 29 sierpnia 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Dzięki Mała :) nie pisałam niczego złośliwie, ale widzę, ze odbiór był zupełnie inny ....
    MojeMarzenie cokolwiek zrobisz to Twoja decyzja, I mi nic do tego. Potwierdź swoje wszystkie wątpliwości z lekarzem, bo to jest najlepsze źródło informacji, oczywiście u takiego, który podchodzi empatycznie do problemu niskiego amh, bezpłodności, bo inni to mogą tylko zdołować ...
    Dokładnie tak. Nie ma tu grama złośliwości, tylko rzeczowa informacja. Też czytając wypowiedzi MojeMarzenie, mam wrażenie, że „swoje wiesz” i niekoniecznie szukasz rozwiązania, a bardziej potwierdzenia swoich wątpliwości i przytaknięcia. Ja dzięki, forumowiczkom dostałam ogrom wiadomości, ale zawsze staram się weryfikować je u lekarza. Z niektórymi postami forumowiczek się zgadzam, inne mnie bawią, inne z kolei traktuje jako „mitologię ciążową”. Mimo wszystko bilans jest dodatni, ale nigdy nie oparłabym metody leczenia o porady koleżanek z forum i nie traktowałabym jej jako wiążącej.
    MojeMarzenie.
    *Jeśli nie jesteś zadowolona z lekarza, postaraj się go zmienić. Większość z nas robiła to kilka razy.
    *Jeśli wydaje Ci się, że opinia jakiejś forumowiczki jest zła, zignoruj ją lub zweryfikuj u lekarza lub szukaj badań naukowych ( tak, staranie się o dziecko, jeśli ma się pod górkę z wynikami badań, to także ogrom samodzielnej pracy, w tym czytania medycznych tekstów ale!!! pochodzących z wiarygodnych zródeł, teraz większość jest publikowana w sieci, trzeba zachować szczególną ostrożność wybierając źródła.
    *Tak, stymulacja może powodować osłabienie rezerwy jajnikowej ale sama w sobie nie powoduje osłabienia komórek, które w jej wyniku powstają. Komórki są słabe już na starcie, tu jest problem. Ale mówimy tu o stymulacji hormonalnej, która jest często jak przemarsz wojsk bez brania jeńców. To jest radykalna metoda, obliczona na jeden cel, wyhodowania dużej ilości komórek. Clo i Lamette to nie hormony.
    Lekarz, który już na wstępie dał Ci lekk do stymulacji, postąpił zgodnie ze sztuką. Te leki to nie hormony, to jest taka „aspiryna” stosuje się je na pierwszy rzut leczenia i bardzo często pomagają one odblokować się także psychicznie. Mogą dawać skutki uboczne, jak każdy lek. I dziewczyny mają tu też rację, liczy się każdy cykl, także tu już nie liczy się ile już się starasz, tylko ile masz jeszcze możesz się starać. Także te lekkie dopalacze są bardzo wskazane i zgodne z procedurą. Dodam, że będą działać ( jak każda stymulacja) tylko wtedy gdy mają na co działać-czyli gdy lekarz w ogóle widzi pęcherzyki.
    *Zajście w ciążę naturalnie ( i z invitro ) w naszym wieku i przy złych wynikach jest trudne, prawda jest brutalna i uważam że lekarz nie ma obowiązku czarować, ale fakt niektórym brakuje subtelności, dlatego warto jest sprawdzić kilku i wybrać jednego, któremu się ufa.
    *Jeśli nie chcesz invitro, szukaj lekarzy którzy specjalizują się w staraniach naturalnych. Faktycznie, większość klinik będzie Cię kierować na invitro z takimi wynikami. Może naprotechnologia jest dla Ciebie, ale też i ona wymaga dużego zaangazowania ze strony starających się, a z tego co piszesz, to wynika że masz duży luz i będzie jak będzie. Niestety przy tej metodzie trzeba się sporo natyrać i ona także zakłada możliwość wspomagania medycznego, ale przede wszystkim wymaga czasu, którego nie mamy. Jednak zdarza się że lekarze stosujący metodę napro, bardziej przykładają się do diagnostyki „wspomagającej”, bo nie mają oręża w postaci invitro.
    Generalnie myślę, że cały problem polega na tym, że ciężko nam Cię zrozumieć, my często nie możemy pozwolić sobie na wrzucenie na luz. To jest gra 0:1 wszystko albo nic.


    Monalisar, Mała86, Fisia, Skittles, Dżoana12, sisi lubią tę wiadomość

‹‹ 1122 1123 1124 1125 1126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ