X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 17 września 2019, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Kolejny cykl i wreszcie może uda się transfer zamrozonego zarodka. Wszystko zależy czy endometrium mi urośnie do jutra jak nie beda nowa metoda je podnosić. Wczoraj 9 dc pęcherzyk 13 mm ale endometrium 4.5 mm
    Jutro zobaczą co dalej

    Mała86, Dżoana12, Monalisar, Nadzieja90, Maggi, Ari, sisi lubią tę wiadomość

  • pola Ekspertka
    Postów: 131 114

    Wysłany: 17 września 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MEGI 123 wrote:
    Hej dziewczyny. Kolejny cykl i wreszcie może uda się transfer zamrozonego zarodka. Wszystko zależy czy endometrium mi urośnie do jutra jak nie beda nowa metoda je podnosić. Wczoraj 9 dc pęcherzyk 13 mm ale endometrium 4.5 mm
    Jutro zobaczą co dalej

    Hej, a jakie miałaś do tej pory zalecenia jeśli chodzi o przyrost endometrium? I co teraz ma być zastosowane jako "nowa metoda aby je podnieść"?:))) podpytuję, bo mam ten sam problem... 3xdziennie estrofem niewiele zdziałał... :(

  • MEGI 123 Autorytet
    Postów: 424 605

    Wysłany: 17 września 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pola wrote:
    Hej, a jakie miałaś do tej pory zalecenia jeśli chodzi o przyrost endometrium? I co teraz ma być zastosowane jako "nowa metoda aby je podnieść"?:))) podpytuję, bo mam ten sam problem... 3xdziennie estrofem niewiele zdziałał... :(
    Nic bo do tej pory bo zawsze miałam endometrium między 7-9, jak jutro w 11 dc ( moim zdaniem trochę wcześnie) nie urośnie to pobierają osocze mojej krwi i 0.5 ml wstrzykuja "na dole" nie wiem dokładnie gdzie

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewcxynki noe Dziekuje zeby nie zapeszac ale jestem sceptycznie nastawiona, nie wiem jaki zarodek embriolog Mowil ze barfxo ladny I ze jak go rano zobaczyl to sie barfxo ucieszyl w bocianie zawsze dostawalAm taka karte z informacja jaki zostal podany Ktora doba itd a tu nic...

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dżoana12 wrote:
    Ja właśnie dostałam info z kliniki, że mamy przyjechać w czwartek 19/09 i będziemy zaczynać przygotowywanie mnie do transferu. Reszty dowiemy się na miejscu tzn kiedy zapłodnienie itp.

    Tak jakoś mnie wyczuli , bo chciałam dzwonić i robić awanturę..:)
    Tak czekałam, a jednak ogarnął mnie strach....
    Wreszcie! To super! Zdaj nam relacje jak pojedziesz trzymam mocno kciuki

    Dżoana12 lubi tę wiadomość

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wracajac z kliniki wstapilam na akupunkture do Warszawy tam gdzie zachwalacie, dostalam od Pani dr ziola na wyciszenie I lepsze Krazenie tylko nie wiem czy to brac teraz? Dr kazala brac ale boje sie czy to nie bedzie mialo Skutkow zlych teraz po transferze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 września 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Hej, słuchaj, może moja rada będzie Ci pomocna. Twój lekarz ma rację, z medycznego punktu widzenia nie ma znaczenia w którym dniu cyklu przyjdziesz czy 11 czy 14. Chodzisz tylko na monitoring, który nie ma mieć przełożenia na jakieś procedury medyczne typu inseminacja lub pick-up do invitro. Wiec jeśli coś rośnie ( i oby tak było ) niech rośnie, jeśli pęknie za wcześnie, lekarz będzie to wiedział, ale nie ma na to wpływu, jeśli nie pęknie, to zmierzy pęcherzyk i ew. da Ci zastrzyk na pękanie, albo też nie. Nie masz się co martwić przestymulowaniem po lamette, ciąży wielopłodowej z tego nie będzie, zwłaszcza przy niskim amh. Jeśli chcesz sama zobaczyć co i jak i jak wszystko przyrasta, zrób badanie lh, estradiol i progesteron. Jesli jajeczko ma pęknąc estradiol będzie ok 200 lub lekko powyżej. No chyba ze jest wiecej pęcherzyków, to estradiolu też musi być więcej, ale wyniki badania już coś Ci powiedzą. Możesz też sprawdzić te wyniki na kalkulatorze owulacyjnym na e-owulacja.pl
    Więc zamiast martwic się i wkręcać,moja rada jest taka, bzykaj się często z mężem, żeby zawsze pęcherzyk miał drugą połowę w gotowości :) A lekarz powie Ci co Ci powie, a jak pęknie wcześniej, bo miałaś krótszy cykl z powodu lamette, to bankowo w przyszlym miesiącu powie Ci żebys przyszła wczesniej na monitoring, ale i tak będzie widział że pękło i kiedy i ile i będzie to dla niego informacja o Twoim cyklu. Jednak jak już napisałam, jeśli monitoring nie wiąże się z procedurą medyczną to 3 dni w jedną czy drugą nie mają znaczenia.
    Także nie rozkminiaj, do roboty z mężem :)
    Dziękuję za napisałaś i mi to wyjaśniłas bo dla mnie to szczerze czarna magia... Nie potrafię czasem tego ogarnąć :(.. Więc myślisz że nie iść w 11dc do tej kliniki tylko na spokojnie w wtorek czy środę to będzie 12/13dc kazał przyjść na szpital na monitoring bo tam będzie miał akurat dyżur.
    Wiec po tym co napisałaś chyba nie ma sensu moim zdaniem chyba że się mylę?

    Jeszcze ten mój okres po lekach jest dluuggoo zwykle był maxymalnie 2dni a teraz już 4/5dzien dziwne

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2019, 11:17

  • Dżoana12 Autorytet
    Postów: 369 1010

    Wysłany: 17 września 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Dziewcxynki noe Dziekuje zeby nie zapeszac ale jestem sceptycznie nastawiona, nie wiem jaki zarodek embriolog Mowil ze barfxo ladny I ze jak go rano zobaczyl to sie barfxo ucieszyl w bocianie zawsze dostawalAm taka karte z informacja jaki zostal podany Ktora doba itd a tu nic...
    Myśl pozytywnie, czytałam historię dziewczyny, która zabierała na pokład ostatniego, najgorszego mrożaka, zrezygnowana bo nawet nie przygotowywała się do transferu, nie brała witamin nic...
    Dziś ma 2 miesięczną córeczkę.
    :)

    Nadzieja90, Fisia, Ari lubią tę wiadomość

    f2wli09kdwzw3u6b.png

    2/01/2020 transfer 2 zarodków
    15/01 bhcg 580,12 :) 17/01 bhcg 1546,10 😊
    5/02 jest serducho
  • Dżoana12 Autorytet
    Postów: 369 1010

    Wysłany: 17 września 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Wreszcie! To super! Zdaj nam relacje jak pojedziesz trzymam mocno kciuki
    Dziękuję :)
    Jasne, wszystko dokładnie opowiem :)

    f2wli09kdwzw3u6b.png

    2/01/2020 transfer 2 zarodków
    15/01 bhcg 580,12 :) 17/01 bhcg 1546,10 😊
    5/02 jest serducho
  • KalinaP Przyjaciółka
    Postów: 97 148

    Wysłany: 17 września 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MojeMarzenie wrote:
    Dziękuję za napisałaś i mi to wyjaśniłas bo dla mnie to szczerze czarna magia... Nie potrafię czasem tego ogarnąć :(.. Więc myślisz że nie iść w 11dc do tej kliniki tylko na spokojnie w wtorek czy środę to będzie 12/13dc kazał przyjść na szpital na monitoring bo tam będzie miał akurat dyżur.
    Wiec po tym co napisałaś chyba nie ma sensu moim zdaniem chyba że się mylę?

    Jeszcze ten mój okres po lekach jest dluuggoo zwykle był maxymalnie 2dni a teraz już 4/5dzien dziwne
    Wiesz, nie jestem lekarzem, ale jestem już okrzepła w staraniach różnorakich i oczywiście fajnie byłoby wiedzieć na jakim etapie rozwoju jest jajeczko i czy jest w ogóle i ile, bo temu służy monitoring. Faktycznie kobietom, które mają normalne AMH monitoring jest potrzebny nawet przy lamette i clo, żeby lekarz dał zielone światło do naturalnych starań, bo gdyby np nagle urosło kilka jajeczek, to mogłoby się skończyć wieloraczkami...Zakładam, zaznaczajac że to tylko moja opinia, problem wielu jajeczek nie będzie Ciebie dotyczył i nie masz się czym martwić i po prostu spędzaj czas miło z mężem, żeby się nie okazało, że ty czekasz na monitoring i sygnał od lekarza, a twój organizm zrobił swoje, a ciąży nie ma, bo nie ma z czego. Wiem, że cieżko jest zachować Ci spokój i ciągle myślisz o tym, co tam się dzieje w środku, ale myślę, że możesz zaczekać do wizyty u Twojego lekarza i nie biegać po przychodniach.
    Co do dziwnego okresu, to mnie już nic nie zdziwi. Bądz przygotowana na to, że Twój organizm będzie Ci wywyjał różne numery. Po 40 niestety tak jest, wiem coś o tym. Regularność i powtarzalność w sprawach owulacji i okresu, to rzecz o której możemy powoli zapominać. Okres dłuższy o 2-3 dni niż normalnie, nie martw się, ale powiedz o tym lekarzowi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 września 2019, 14:30

    Dżoana12, MojeMarzenie, Ari lubią tę wiadomość

  • Maggi Autorytet
    Postów: 3605 5198

    Wysłany: 17 września 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KalinaP wrote:
    Wiesz, nie jestem lekarzem, ale jestem już okrzepła w staraniach różnorakich i oczywiście fajnie byłoby wiedzieć na jakim etapie rozwoju jest jajeczko i czy jest w ogóle i ile, bo temu służy monitoring. Faktycznie kobietom, które mają normalne AMH monitoring jest potrzebny nawet przy lamette i clo, żeby lekarz dał zielone światło do naturalnych starań, bo gdyby np nagle urosło kilka jajeczek, to mogłoby się skończyć wieloraczkami...Zakładam, zaznaczajac że to tylko moja opinia, problem wielu jajeczek nie będzie Ciebie dotyczył i nie masz się czym martwić i po prostu spędzaj czas miło z mężem, żeby się nie okazało, że ty czekasz na monitoring i sygnał od lekarza, a twój organizm zrobił swoje, a ciąży nie ma, bo nie ma z czego. Wiem, że cieżko jest zachować Ci spokój i ciągle myślisz o tym, co tam się dzieje w środku, ale myślę, że możesz zaczekać do wizyty u Twojego lekarza i nie biegać po przychodniach.
    Co do dziwnego okresu, to mnie już nic nie zdziwi. Bądz przygotowana na to, że Twój organizm będzie Ci wywyjał różne numery. Po 40 niestety tak jest, wiem coś o tym. Regularność i powtarzalność w sprawach owulacji i okresu, to rzecz o której możemy powoli zapominać. Okres dłuższy o 2-3 dni niż normalnie, nie martw się, ale powiedz o tym lekarzowi.
    A przede wszystkim się wyluzuj i przestań tak rozkminiac, bo głowa i Twoje myśli mają duże znaczenie 😀

    Fisia, Dżoana12, Ari, KalinaP lubią tę wiadomość

    Wiek 41 lat, MTHFR 677C-T ukł. hetero, PAI-1 4G ukł. homo
    Niedrożny prawy jajowód
    Początek starań z pomocą 11.2017, AMH 2.17
    3 cykle z clo 😢
    07.2018 AMH 2.32
    08.2018 krótki protokół lCSI 1 zarodek 3-dniowy 8A, beta <1 😢
    10.2018 krótki protokół lCSI 4BB i 3BB, beta <1 😢
    02.2019 długi protokół - 2 oocyty ❄️
    03.2019 start aku, supli itp.
    03.2019 AMH 1.16
    04.2019 krótki protokół - 2 oocyty, ICSI 4 oocytów - 4 CC,
    06.2019 transfer 4CC, beta <1😢
    07.2019 kwalifikacja do AZ
    07.2019 naturalny cud, beta 156 😍, 48h po beta 93,5, dzień później beta 66,7- ciąża biochemiczna 😢
    06.2020 AZ 4BB, 8 dpt. beta 40,1; 10 dpt. beta 51,3; 12 dpt. beta 94,3; 14 dpt. beta 246; 16 dpt. beta 596, 19 dpt jest pęcherzyk, 27 dpt puste jajo 💔
    09.2020 AZ 6AA, 8dpt. beta 165, 10 dpt. beta 382, 12 dpt. beta 660, 14 dpt. beta 1279, 27 dpt. ❤️...🙏🙏🙏
    9ewnflw1wegxal6g.png
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Co do jogi hormonalnej to tez znam taka historie od osoby, ktora mi ja polecila, ze pewna dziewczyna z niskim amh, po nieudanych 2 inf, zrezygnowala z dalszych prob inf. Zaczela wtedy cwiczyc joge hormonalna I zaszla w claze naturalnie... oczywiscie po tej jodze hormonalnej opracowanej przez Dine Rodriguez.
    Doradz prosze czy brac teraz te tabletki od dr z Warszawy do ktorej chodzisz czy leoiej odczekac?

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 17 września 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Doradz prosze czy brac teraz te tabletki od dr z Warszawy do ktorej chodzisz czy leoiej odczekac?
    No ja brałam wszystkie suple dopóki nie minął termin miesiączki i się nie zorientowałam ze jestem w ciąży... wiec wydaje mi się, ze jak ta pani dr powiedziała, ze nie zaszkodzi, to możesz brać ... ona jest przecież normalnym lekarzem (nie tylko od medycyny wschodniej). Decyzja należy do Ciebie :)

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    No ja brałam wszystkie suple dopóki nie minął termin miesiączki i się nie zorientowałam ze jestem w ciąży... wiec wydaje mi się, ze jak ta pani dr powiedziała, ze nie zaszkodzi, to możesz brać ... ona jest przecież normalnym lekarzem (nie tylko od medycyny wschodniej). Decyzja należy do Ciebie :)
    Dziekuje Ona mowi ze mam za slabe krazenie i Macica nie jest dotleniona plus nerwy

  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    No ja brałam wszystkie suple dopóki nie minął termin miesiączki i się nie zorientowałam ze jestem w ciąży... wiec wydaje mi się, ze jak ta pani dr powiedziała, ze nie zaszkodzi, to możesz brać ... ona jest przecież normalnym lekarzem (nie tylko od medycyny wschodniej). Decyzja należy do Ciebie :)
    A jakie mialas numery? Ja mam 89 25 i 5

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 17 września 2019, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    A jakie mialas numery? Ja mam 89 25 i 5
    Nie pamietam dokładnie, ale kojarzę, ze chyba 5 i 89 z tych co wymieniłaś... tutaj ktoś pisał, ze zarodek jest pod specjalna ochrona przez te 2 tyg do miesiączki, taka naturalna ochrona przed różnymi lekami, bo skąd niby kobieta ma wiedzieć, ze zaszła w ciąże... wiec i tak zioła nie miałyby wpływu na zarodek, z tego co pamietam dostałaś na uspokojenie i ukrwienie macicy, wiec wydaje mi się, ze możesz je brać, ja brałam cały zestaw supli i ziol do miesiączki ( nie były to 5 kulek, ale ze 20 tabletek ;)).

    Nadzieja90 lubi tę wiadomość

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    Nie pamietam dokładnie, ale kojarzę, ze chyba 5 i 89 z tych co wymieniłaś... tutaj ktoś pisał, ze zarodek jest pod specjalna ochrona przez te 2 tyg do miesiączki, taka naturalna ochrona przed różnymi lekami, bo skąd niby kobieta ma wiedzieć, ze zaszła w ciąże... wiec i tak zioła nie miałyby wpływu na zarodek, z tego co pamietam dostałaś na uspokojenie i ukrwienie macicy, wiec wydaje mi się, ze możesz je brać, ja brałam cały zestaw supli i ziol do miesiączki ( nie były to 5 kulek, ale ze 20 tabletek ;)).
    Dziekuje! Psni dr stwierdziła ze najważniejsze to zmienić podejście bo moja głowa jest zablokowana a przez to całe ciało...

  • Skittles Autorytet
    Postów: 1256 1553

    Wysłany: 17 września 2019, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja90 wrote:
    Dziekuje! Psni dr stwierdziła ze najważniejsze to zmienić podejście bo moja głowa jest zablokowana a przez to całe ciało...
    No tak przez te starania można się całkowicie zblokować, jak człowiek cały swój czas i finanse podporządkuje walce o dziecko, to ciagle jest zestresowany tym wszystkim i myśli ciagle krążą wokół tego samego tematu. Takie błędne koło :) ale nie stresuj się tymi kulkami dodatkowo :)

    07.2018 amh 0,3, 36 lat, POF, MTHFR
    07.2018 1 inf Invicta dl. protokół, 1 komórka, 1 zarodek (brak rozwoju po 2 dobie), brak transferu
    11.2018 amh 0,86
    12.2018 2 inf Novum na cyklu natur. lekko stymulowanym, 2 pecherzyki pekly przed punkcja
    01.2019 3 inf Novum krótki protokół z antagonista, 2 komorki (1 komórka się nie zapłodniła, 2 komórka źle się podzieliła), brak zarodka
    02.2019 ciaza naturalna - 11.2019 Synek 😍
  • Nadzieja90 Autorytet
    Postów: 1479 831

    Wysłany: 17 września 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skittles wrote:
    No tak przez te starania można się całkowicie zblokować, jak człowiek cały swój czas i finanse podporządkuje walce o dziecko, to ciagle jest zestresowany tym wszystkim i myśli ciagle krążą wokół tego samego tematu. Takie błędne koło :) ale nie stresuj się tymi kulkami dodatkowo :)
    😘

  • Ari Autorytet
    Postów: 6143 4946

    Wysłany: 17 września 2019, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Miałam tylko zastrzyk w pupę, jakiś miejscowy pewnie.
    Ja miałam pod krótką narkozą,bo dr mówiła,że ból może być bardzo duży .

    "Gdy staje się oczywiste, że nie mogę osiągnąć celu, nie porzucam go, zmieniam jedynie sposób działania." 07.17r. IUI :( 08.17r. IUI :( 09.17r. IUI :( 10.17r. IUI :( 11.17r. hbIMSI 7 oocytow, 4 zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow :( 03.18r. ICSI 2 oocytow, 2 zaplodbione, transfer 2, 10tydz.lyzeczkowanie :( 07.18r. IMSI 5 oocytow, 4zaplodnione, transfer 2, 0 mrozakow, za niska beta :( 01.19r. IMSI 1 oocyt , 0 zaplodnionych :( 07.19r. IMSI cykl naturalny modyfikowany 3 oocyty,3 zaplodnione, transfer 2,0 mrozakow. 11dp. beta 10,60; 13dp. beta 17,90; 16dp. beta 11,50👎
‹‹ 1197 1198 1199 1200 1201 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ