X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dana721 wrote:
    Niezapominajka,bardzo sie ciesze i mysle ze niedlugo spelni sie Twoje marzenie!!!❤

    Bea,widac ze gdzies uzywaja HGH. Jest nadzieja!!!❤
    Już kombinuję :-)

    Dana721, niezapominajka2017 lubią tę wiadomość

  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, to chyba szykuje się zmiana: CZ --> DE?
    Kurde, szkoda, że jesteśmy tak opóźnieni w naszym pięknym kraju...

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poruszyłam temat HGH na brytyjskim forum dotyczącym czeskiej kliniki GENNET. Wypowiedziała się jedna Amerykanka, która też tak jak ja zastanawiała się nad HGH. Ona ostatecznie nie poszła do GENNET, bo tak jak mi powiedzieli jej że w Czechach jest to nielegalne. Poszła za to do kliniki SIMS i dr Sher, którego publikacje gdzieś tu wcześniej przeklejałam na temat właśnie zastosowania HGH.

    Efekt? Jest również w ciąży. Nie chce mi się wierzyć, że to wszystko przypadek.

    Do Niemiec raczej nie pojadę bo tam nie robią PGS, prawo im zakazuje. Ale mam inny pomysł.

    Napisała do mnie Irlandka, która stosowała HGH właśnie równolegle do stymulacji w GENNET, ale recepta i dawki były wydane przez inną klinikę leczenia niepłodności w Irlandii, tam gdzie leczyła się wcześniej. Spróbuję zrobić tak samo. Trzymajcie kciuki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 20:24

    Dana721, Muchacha, Magdala lubią tę wiadomość

  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,wreszcie zaczyna sie cos dziac. Bedzie dobrze,trzymam kciuki!!!❤

    Bea77 lubi tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją drogą nie do końca kumam logikę różnych krajów, w DE pgs nie robią, ale hgh stosują, u nas odwrotnie...
    Bea, fajnie że masz plan i konsekwentnie go realizujesz.

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchacha wrote:
    Swoją drogą nie do końca kumam logikę różnych krajów, w DE pgs nie robią, ale hgh stosują, u nas odwrotnie...
    Bea, fajnie że masz plan i konsekwentnie go realizujesz.
    Nie odbierzcie tego źle, ale czasem mi się wydaje że Niemcy mają "kompleks II wojny światowej" kiedy to naziści robili eksperymenty na ludziach w obozach koncentracyjnych.

    Wydaje mi się, że to jest wielki powód do wstydu u wielu Niemców dlatego teraz, wręcz odwrotnie, prowadzą politykę tolerancji i poszanowania dla życia ludzkiego. Wydaje mi się, że z tego może wynikać niechęć do PGS bo przecież to swojego rodzaju ingerowanie w zarodki ludzkie.

    Dana721, Lukrecja lubią tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niemcy z tego co kojarzę mają generalnie bardziej restrykcyjne regulacje jeśli chodzi o ivf, obowiązuje zakaz dawstwa komórek jajowych (ale dawstwo nasienia już jest ok), zakaz adopcji zarodka, częściowo zakaz mrożenia zarodków (mrożenie tylko w ciągu 20h od zapłodnienia)

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Niemcy z tego co kojarzę mają generalnie bardziej restrykcyjne regulacje jeśli chodzi o ivf, obowiązuje zakaz dawstwa komórek jajowych (ale dawstwo nasienia już jest ok), zakaz adopcji zarodka, częściowo zakaz mrożenia zarodków (mrożenie tylko w ciągu 20h od zapłodnienia)
    Nie rozumiem dlaczego dawstwo nasienia jest ok a komorki jajowej już nie. To taka sama komórka tylko żeńska.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • Magdala Autorytet
    Postów: 3479 13515

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea, czyli bedziesz brala HGH niejako na wlasna reke? Moze nie na wlasna, ale zlecona przez kogos innego? A tam, gdzie bedzie wlasciwa stymulacja beda o tym wiedzieli?
    Musze przyznac, ze coraz bardziej mnie to interesuje. Zapodam jeszcze raz temat u mojego dochtore.

    Edit. HGH nie jest tak do konca nielegalny w Pl. Uzywa sie go w leczeniu Zespolu Turnera u dzieci. Swojego czasu byl nawet refundowany, nie wiem jak jest teraz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 22:50

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    Bedzie tak, jak chcesz zeby bylo.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdala wrote:
    Bea, czyli bedziesz brala HGH niejako na wlasna reke? Moze nie na wlasna, ale zlecona przez kogos innego? A tam, gdzie bedzie wlasciwa stymulacja beda o tym wiedzieli?
    Musze przyznac, ze coraz bardziej mnie to interesuje. Zapodam jeszcze raz temat u mojego dochtore.

    Edit. HGH nie jest tak do konca nielegalny w Pl. Uzywa sie go w leczeniu Zespolu Turnera u dzieci. Swojego czasu byl nawet refundowany, nie wiem jak jest teraz.
    Gennet ma klinikę również w Londynie, to ta sama sieć. Spróbuję wziąć receptę i rozpiskę na temat dozowania itp od nich. Na spotkaniach z lekarzami w Pradze zapytamy jaka jest ich opinia ogólnie na temat HGH. Także tak całkowicie na własną rękę nie będę brała.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Nie rozumiem dlaczego dawstwo nasienia jest ok a komorki jajowej już nie. To taka sama komórka tylko żeńska.

    Kiedyś mi się cos obiło o uszy, że niby chodzi o to, że Niemcy dosłownie interpretują zapis prawny, w myśl którego matką jest kobieta, która urodziła, tzn.zakładają niejako zgodność genetyczną matki z dzieckiem, które nosi.

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:

    Byłam właśnie na wizycie. AFC na plus, są jakies 2-3 pęcherzyki, więc jajniki jeszcze żyją. Wracam do aku, bo poprzednia seria poprawiła mi wyniki i po kilku sesjach zacznę stymulację clo, żeby na razie próbować naturalnie. Jak nie będzie reakcji na clo, to chyba spróbujemy stymulacji do IVF.
    Super, że w jajnikach nadal coś się dzieje. A myślałaś o stymulacji letrozolem (leki typu Aromek, Femara)? Cześć lekarzy uważa, że jest lepszy od clo, bo nie upośledza tak endometrium.

    Lil_m, Dana721 lubią tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • niezapominajka2017 Autorytet
    Postów: 4486 2372

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w DE bardzo wiele zalezy od kliniki.
    Jesli chodzi o PGD to faktycznie jest zapis o ochronie embrionow i aby je zrobic musi sie zebrac specjalna komisja, ktora w danym przypadku moze wyrazic zgode na badanie. Ogolnie jest zabronione.
    Jesli chodzi o mrozenie zarodkow to moja pierwsza klinika wlasnie tak zrobila, zamrozila mi 3 zaplodnione komorki juz 4h po zaplodnieniu. Nie bylam tego swiadoma i po rozmrozeniu okazalo sie, ze 2 sa niewitalne, a 1 przestal sie rozwijac w 3 dobie - tym sposobem uniknelam jednego transferu.
    W obecnej klinice jest tak, ze mroza tylko blastki. Na moje pytanie czy to zgodne z niemieckim prawem lekarz powiedzial, ze jak najbardziej, moga to zrobic u par z problemami, a przeciez wszystkie pary maja problemy skoro przychodza do kliniki!
    Z dawstwem nie wiem bo sie nie dowiadywalam.

    Dana721 lubi tę wiadomość

    Starania od 08.2015, endometrioza 3/4 st, 2 laparo, 3 hsg, 3 histero
    8.03.2017 IVF :( :( ❄️❄️❄️nie przetrwaly rozmrozenia...
    5.05.2017 ICSI :( 2.06.2017 crio :( 26.06.2017 crio :( :(
    28.07.2017 ICSI :( 26.09.2017 crio [*] 8tc :( :( 14.02.2018 crio [*] 6tc :( :(
    20.04.2018 ICSI :( brak mrozakow
    22.03.2019 IMSI :( 13.07.2019 :(
  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Kiedyś mi się cos obiło o uszy, że niby chodzi o to, że Niemcy dosłownie interpretują zapis prawny, w myśl którego matką jest kobieta, która urodziła, tzn.zakładają niejako zgodność genetyczną matki z dzieckiem, które nosi.

    Klasyczny przykład nierównego traktowania... tak jak pisze Bea, jedno i drugie to komórka. Dobrze, że w Polsce jeszcze jest dozwolne jedno i drugie, choć czasem jak słucham co poniektórych polityków, to zastanawiam się, kiedy dobiorą się do ustawy o in vitro. Myślę, że oni na razie nie ogarniają tematu w szczegółach i pewnie nie zdają sobie sprawy, że coś takiego jest w ogóle u nas możliwe. Tym lepiej, więc cicho sza!

    Bea77, Dana721 lubią tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    Super, że w jajnikach nadal coś się dzieje. A myślałaś o stymulacji letrozolem (leki typu Aromek, Femara)? Cześć lekarzy uważa, że jest lepszy od clo, bo nie upośledza tak endometrium.

    Hmm, na razie pani dr mówiła o clo, ale zapiszę sobie te leki i zapytam ją. Jeszcze zobaczy jak będą wyglądać jajniki i estradiol po kilku akupunkturach. Dzięki za zwrócenie uwagi :)

    Wczoraj podyskutowałyśmy jeszcze o suplach, zainteresowała się dong quaiem, a DHEA kazała brać tylko, jak wynik będzie w dolnych granicach normy - wyszło mi 285 przy górnej granicy 340, więc nie biorę.
    Muchacha wrote:
    Klasyczny przykład nierównego traktowania... tak jak pisze Bea, jedno i drugie to komórka. Dobrze, że w Polsce jeszcze jest dozwolne jedno i drugie, choć czasem jak słucham co poniektórych polityków, to zastanawiam się, kiedy dobiorą się do ustawy o in vitro. Myślę, że oni na razie nie ogarniają tematu w szczegółach i pewnie nie zdają sobie sprawy, że coś takiego jest w ogóle u nas możliwe. Tym lepiej, więc cicho sza!

    Też z niepokojem patrzę, żeby przypadkiem nie zaczęli grzebać w IVF. Dobrze, że Czechy blisko w razie czego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2018, 09:44

    Dana721, AmVormittag lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem to kwestia czasu aż dobiorą się mądrale do in vitro. Już wcześniej były pomysły żeby zapładniać tylko jedną komórkę a reszty komórek nie mrozić. Nie wiadomo co jeszcze wymyślą.

    I znowu najmniej zamożny straci, bo lepiej sytuowani zrobią ivf za granicą.

    Dana721 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ehhh a ja i tak robię na cyklach naturanych, więc już mi wszystko jedno...

    2020 :)
    2023 :)
  • Muchacha Ekspertka
    Postów: 185 246

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio też na cyklach naturalnych, ale pewnie wkrótce będę musiała poważnie pomyśleć o KD. Więc choćby z tego względu nie jest mi wszystko jedno, jak słyszę co poseł Gow... wygaduje na te tematy, to robi mi się słabo...
    Tymczasem dziewczyny jestem po punkcji, ostatecznie były 3 komórki, w tym 2 dojrzałe. Czekam z niepokojem na telefon jutro.
    Aha, i w aptece zostawiłam 500 zł, a w klinice 5 tys.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2018, 16:34

    Dana721, Bea77, Magdala, niezapominajka2017 lubią tę wiadomość

    starania od 4 lat, AMH 0,58, 41 lat
    1 ivf - 1 zarodek, beta - 0
    2 ivf - 2 zarodki, beta +, brak serduszka w 8 tyg.
    3 ivf - brak zarodków
    4 ivf - 2 zarodki, beta <1
  • Dana721 Autorytet
    Postów: 305 473

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muchacha,trzymam kciuki zeby te dwie komorki byly zdrowe i silne!!!❤

    Muchacha lubi tę wiadomość

    Rocznik 1973,AMH 0.47,slabe nasienie
    Starania na powaznie od 2012
    2014 ciaza (poronienie )
    2014 IUI (3 razy)
    2014 IVF
    2015 IVF (ciaza ,bez serduszka)
    2015 IVF
    2016 ciaza naturalna- blizniacza, 1 serduszko (coreczka 2017)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Muchacha :-)

    Muchacha lubi tę wiadomość

‹‹ 15 16 17 18 19 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ