X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Dziewczyny, ja już po, punkcja o 8 rano, sama jestem na sali, a tak bym sobie pogadała z kimś... była Pani embriolog, 3 kumulusy z tego wysypu pęcherzy, reszta puste chyba... Więcej dowiem się na wizycie, dziękuję za kciuki i support!! ❤️❤️♥️

    Arzu! to wspaniałe wieści, trzymam kciuki żeby było co transferować! ✊🍀✊😘

    arzu lubi tę wiadomość

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanguera wrote:
    Witaj,
    Twoje amh nie jest tragicznie niskie. Przyczyn niepowodzen szukalabym gdzies glebiej. Samo amh oraz lh i fsh niewiele mowi. Poki co mozna u Ciebie swierdzic przedwczesne wygaszanie funkcji jajnikow i tyle, a to jeszcze nie przekresla Waszych szans na dziecko. Zobacz kilka wspisow wczesniej arzu pisala, ze prof. Kuczynski niedawno stwierdzil, ze kobieta przy wygaszaniu funkcji jajnikow ma jeszcze ok. 2000 pecherzykow, przy czym trzeba po prosty trafic na dobry cykl. Napisz prosze cos wiecej o badaniach, ktore oboje z mezem przeszliscie. Ja jestem o wiele starsza od Ciebie i w wieku 42 / 43 lat bylam 2-kronie w ciazy (naturalne starania) przy amh 0,37. Niestety obie zakonczyly sie poronieniem w 6-7 tygodniu, co nie zmienia faktu, ze przy takim amh MOZNA zajsc w ciaze. U mnie oczywiscie ze wzgledu na wiek jakosc komorek jest znaczaco gorsza niz u Ciebie. Poza tym jak przejrzysz to forum, to dowiesz sie, ze w przypadku tak mlodych kobiet jak Ty, amh, jak i jakosc komorek mozna podniesc przez suplementacje. Jesli mieszkacie w Anglii to na pewno masz niedobor wit. D, co w znaczacym stopniu zaniza wynik amh. Mnie Pan prof. w Kriobanku na pierwszej wizycie przepisal wit. D w ilosci 8000 IU dziennie!
    Pamietam jak ja zobaczylam swoj pierwszy wynik amh i jak to przezylam. Dlatego chce Ci powiedziec, zebys sie nie poddawala, bo moim zdaniem nie wszystko stracone. To forum skupia wspaniale kobiety, ktore podziela sie z Toba swoja ogromna wiedza i wieloletnimi doswiadczeniami z walka przeciwko nieplodnosci. Spotkasz sie tutaj ze wsparciem i empatia . Zycze powodzenia :)

    Dziękuję za te słowa. Dziś właśnie zrobię sobie lekturę na forum I poczytam wcześniejsze wpisy.
    Jeśli chodzi o badania, to tutaj sama musiałam się prosić o cokolwiek. Partnera skierowano na badania po moich prosbach. U niego wyniki super. Problem leży lo mojej stronie. Prosiłam na samym początku drogi o badanie AMH, wysyłają tylko wtedy, kiedy zdecydujesz się na in vitro. Dotychczas prolaktyna (w normie) lh- nieznacznie ponad normę I fsh ponad 18. Chlamydie, wirusy warto by typu b I C, hiv. Wszystko ok. Drożność jajowodow jest, sprawdzana była przy usunięciu torbiela z prawego jajnika (8cm). Torbiel kolejna na lewym jajniku, 2 cm i nie będą tego ruszać. Na tej podstawie stwierdzili endometriozę. Z objawów jakie im opisałam, czyli nieregularne cykle, wzrost owłosienia na plecach I brodzie (Z uporem maniaka wyrywam tylko, jak coś poczuje) zbadali progesteron, bardzo niski. Stwierdzili PCOS. Do tego mam niedoczynność tarczycy I jak nie wyprosze badań krwi, żeby zobaczyć, czy wszystko ok, to sami nie wyślą na kontrolę. Tsh 1.18. Innych badań nie miałam, nie wiem nawet jakie można mieć. Bo może bym prosiła... aczkolwiek tutejszy system mnie przeraża. Nie zrobili nawet betaHCG kiedy cykl był 69 dni. Nie dali nic na wywołanie.
    Nie usłyszałam od lekarz nic na temat suplementacji. Czytałam wczoraj o witaminie D I koenzymie Q10. Zamierzam zakupić. Aczkolwiek gdyby ktoś pomógł mi I powiedział dawkowanie, co I jak... byłabym mega wdzięczna. Na razie biorę olej z wiesiołka od 1 do 12dc i witaminy dla kobiet starających się Concencive Plus.
    Wydaje mi sie to troszkę dziwne, że od razu z tym 0.4 amh zero szans na powodzenie in vitro z moimi jajeczkami. Że od razu skierowali nas na drogę z dawczynią. Procedura ruszyła, Ale może staniensie cud i do tego czasu zaskoczy samo. 🙊

    arzu lubi tę wiadomość

    :)
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 5 marca 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Witajcie. Na tym wątku jestem nowa. O dziecko z partnerem walczymy ponad 2 lata. Mieszkamy w Anglii. Po ponad roku, po laparoskopii, gdzie przy okazji sprawdzili drożność jajowodow (jest ok) dostałam letrozol, by stymulować owulacje. Niestety raz działa, raz nie. Ostatni cykl 69 dni, w tym przy ok 30-35 dniu fale gorąca, poty... po tych informacjach lekarz w klinice zapytał czy chcemy IVF. No chcemy... dopiero wtedy dostałam skierowanie na AMH. Zrobiłam raz jeszcze lh i fsh, prolaktynę. Lh:fsh 0.56. Pocieszalam się, że to może być przez pcos. Ale wczoraj wizytę w wstępna przed IVF i spadł na mnie ogromny ciężar. AMH 0,4. Nie chcą robić IVF z moimi komórkami, bo mówią, że szanse bardzo znikome. Że jedyną szansą dla mnie to IVF z komórkami dawczyni. W kwietniu mamy wizytę z psychologiem, sprawdzą nas, a potem w kolejce po jajeczka ok pół roku. Mam 31 lat. Jak poradzić sobie z taką informacją? Że szansa na naturalne poczęcie niby 1-2% ...

    Emimor! ja mam jeszcze gorsze wyniki i jestem ciut starsza, ale nie przyjęłam do wiadomości, że nie mamy szans. Postanowiłam walczyć i za radą dziewczyn z forum udałam się do lekarza, który widzi szansę i chce walczyć ze mną. AMH mówi tylko i aż o ogólnym potencjale rozrodczym jajników, ale już nie o jakości komórek jajowych. Badania mówią, że nawet ekstremalnie niskie AMH nie wyklucza zajścia w ciążę, naturalnie czy IVF. Może już nie masz tych 400000 pęcherzyków z którymi się urodziłaś, ale do ciąży potrzebna jest jedna zdrowa komórka. Walcz o nią. Nie słuchaj lekarzy, którzy nie chcą Ci pomóc na twoich zasadach. Przeczytaj to forum bo tu znajdziesz mnóstwo dobrych porad i pomysłów co robić.
    Do boju!

    emimor89, Blondie81, Maggi, Ova, Tanguera, Joana23, Cherry78, arzu, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanguera wrote:
    Witaj,
    Twoje amh nie jest tragicznie niskie. Przyczyn niepowodzen szukalabym gdzies glebiej. Samo amh oraz lh i fsh niewiele mowi. Poki co mozna u Ciebie swierdzic przedwczesne wygaszanie funkcji jajnikow i tyle, a to jeszcze nie przekresla Waszych szans na dziecko. Zobacz kilka wspisow wczesniej arzu pisala, ze prof. Kuczynski niedawno stwierdzil, ze kobieta przy wygaszaniu funkcji jajnikow ma jeszcze ok. 2000 pecherzykow, przy czym trzeba po prosty trafic na dobry cykl. Napisz prosze cos wiecej o badaniach, ktore oboje z mezem przeszliscie. Ja jestem o wiele starsza od Ciebie i w wieku 42 / 43 lat bylam 2-kronie w ciazy (naturalne starania) przy amh 0,37. Niestety obie zakonczyly sie poronieniem w 6-7 tygodniu, co nie zmienia faktu, ze przy takim amh MOZNA zajsc w ciaze. U mnie oczywiscie ze wzgledu na wiek jakosc komorek jest znaczaco gorsza niz u Ciebie. Poza tym jak przejrzysz to forum, to dowiesz sie, ze w przypadku tak mlodych kobiet jak Ty, amh, jak i jakosc komorek mozna podniesc przez suplementacje. Jesli mieszkacie w Anglii to na pewno masz niedobor wit. D, co w znaczacym stopniu zaniza wynik amh. Mnie Pan prof. w Kriobanku na pierwszej wizycie przepisal wit. D w ilosci 8000 IU dziennie!
    Pamietam jak ja zobaczylam swoj pierwszy wynik amh i jak to przezylam. Dlatego chce Ci powiedziec, zebys sie nie poddawala, bo moim zdaniem nie wszystko stracone. To forum skupia wspaniale kobiety, ktore podziela sie z Toba swoja ogromna wiedza i wieloletnimi doswiadczeniami z walka przeciwko nieplodnosci. Spotkasz sie tutaj ze wsparciem i empatia . Zycze powodzenia :)

    Pięknie to napisałaś ❤

    arzu lubi tę wiadomość

  • Ova Autorytet
    Postów: 993 584

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Dziewczyny, ja już po, punkcja o 8 rano, sama jestem na sali, a tak bym sobie pogadała z kimś... była Pani embriolog, 3 kumulusy z tego wysypu pęcherzy, reszta puste chyba... Więcej dowiem się na wizycie, dziękuję za kciuki i support!! ❤️❤️♥️

    Super. Teraz czekamy na kolejne wieści hodowlane :)
    🍀✊

    arzu lubi tę wiadomość

    02.2019 ciąża pozamaciczna , usunięty prawy jajowód

    06.2019 Sono hsg - lewy jajowód drożny

    AMH 0,62

    04.02.2021 Invicta Wawa, krótki protokół, zarodek 3 dniowy 8.2
    18.02 beta <0,1 ;(

    02/03 . 2021 Kriobank - przygotowania do procedury

    17.05.2021 naturalny cud - beta 143,3
    19.05 beta 210,6
    21.05 beta 62, 9 :( i koniec cudu

    02.08.2021 transfer 2 dniowca, kl.AA
    13.08 beta <1,2 ;(

    31.08.2021 transfer 3 dniowca, 6A
    11.09 beta <1,2 ;(

    29.03.2022 transfer 3 dniowca 8.1
    08.04 beta <1,2 ;(
  • Kinga.hope Ekspertka
    Postów: 567 81

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stokrotka23 wrote:
    Ale 3 dojrzałe komórki to super wynik :) z estradiolu tak wychodziło :) oby się ładnie zaplodnily ! Dawaj znac później :)
    Po punkcji podaja ogolnie ile jest komorek dopiero przed samym zaplodnieniem okolo 3-6godz od punkcji sa plukane i wtedy embriolog widzi ile jest dojrzalych, zdegenerowanych, niedojrzalych czy pustych...

    arzu lubi tę wiadomość

  • Ova Autorytet
    Postów: 993 584

    Wysłany: 5 marca 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Witajcie. Na tym wątku jestem nowa. O dziecko z partnerem walczymy ponad 2 lata. Mieszkamy w Anglii. Po ponad roku, po laparoskopii, gdzie przy okazji sprawdzili drożność jajowodow (jest ok) dostałam letrozol, by stymulować owulacje. Niestety raz działa, raz nie. Ostatni cykl 69 dni, w tym przy ok 30-35 dniu fale gorąca, poty... po tych informacjach lekarz w klinice zapytał czy chcemy IVF. No chcemy... dopiero wtedy dostałam skierowanie na AMH. Zrobiłam raz jeszcze lh i fsh, prolaktynę. Lh:fsh 0.56. Pocieszalam się, że to może być przez pcos. Ale wczoraj wizytę w wstępna przed IVF i spadł na mnie ogromny ciężar. AMH 0,4. Nie chcą robić IVF z moimi komórkami, bo mówią, że szanse bardzo znikome. Że jedyną szansą dla mnie to IVF z komórkami dawczyni. W kwietniu mamy wizytę z psychologiem, sprawdzą nas, a potem w kolejce po jajeczka ok pół roku. Mam 31 lat. Jak poradzić sobie z taką informacją? Że szansa na naturalne poczęcie niby 1-2% ...

    Emimor! Twoje AMH to nie wyrok. Nie jest wysokie. Ale są dziewczyny z dużo niższym, którym się udaje.
    Według mnie lekarze lubią proponować KD dość szybko, bo być może szybciej się udaje i podbija to statystyki i zarobki.
    W każdym razie mnie to denerwuje, bo jest to alternatywa, można o tym wspomnieć a nie pokazywać jako jedyne wyjście w sytuacjach, w których są szanse.
    Walcz, zdrowo jedz i zdrowo żyj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 15:00

    emimor89, arzu lubią tę wiadomość

    02.2019 ciąża pozamaciczna , usunięty prawy jajowód

    06.2019 Sono hsg - lewy jajowód drożny

    AMH 0,62

    04.02.2021 Invicta Wawa, krótki protokół, zarodek 3 dniowy 8.2
    18.02 beta <0,1 ;(

    02/03 . 2021 Kriobank - przygotowania do procedury

    17.05.2021 naturalny cud - beta 143,3
    19.05 beta 210,6
    21.05 beta 62, 9 :( i koniec cudu

    02.08.2021 transfer 2 dniowca, kl.AA
    13.08 beta <1,2 ;(

    31.08.2021 transfer 3 dniowca, 6A
    11.09 beta <1,2 ;(

    29.03.2022 transfer 3 dniowca 8.1
    08.04 beta <1,2 ;(
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈

    Ova, russty, Maggi, arzu, Blondie81 lubią tę wiadomość

    :)
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈


    Super, że jest chęć do działania! :)
    Jeśli dotąd nie stosowałaś suplementacji wit.D3, mieszkasz w Anglii, to zakładam, ze masz jej niewiele.. Ja normalnie, życiowo suplementowalam 2000 jednostek, ale moja pani gin podbiła mi tą dawkę do 4000 :)

    Super, że stosujesz dietę i się ruszasz - to na pewno pięknie zaowocuje! :) Dorzuciła bym do tego kontakt z naturą - jakieś spacery w lesie, wyprawa rowerowa - to mocno pomaga - i dla gospodarki hormonalnej i dla głowy :)

    Bądź dobrej myśli!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 15:25

    Cherry78, arzu lubią tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈
    Zdecydowanie spróbujcie jeszcze na własnych komórkach, na AZ czy KD masz czas. Do roboty.

    Cherry78, Maggi, arzu lubią tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Cherry78 Autorytet
    Postów: 2601 3919

    Wysłany: 5 marca 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈

    Emimor, znajdziesz wyższe dawki wit D3 na Amozanie lub AptekaUK, kup tez taką w kapsułkach z olejem i suplementuj z magnezem.
    Możesz tez znaleźć w Boots Apirynę75mg, która bierz rano.
    Proponuje Ci tez wejść na stronę kliniki ivf Zita West, oni mają bardzo dobre jakościowo suplementy, Ty potrzebujesz DHA 2x, inositol proszek i koenzym Q10.
    Polecam Ci je bardzo serdecznie. Sama brałam je ponad rok i miałam świetne wyniki, a AMH dwa lata temu tylko 0.29 z czego wyhodowalismy 4 zarodki.
    Proponuję Ci tez kupić na Amazonie proszek Green foods z trawy pszenicznego na obniżenie FSH.
    Poza tym ważny jest hormon DHEA, który trzeba brać min 50mg. Możesz zbadać jego poziom zanim zaczniesz brać suplementy ale powinien być w górnej granicy przy niskim AMH.
    Tych suplementów trzeba brać całkiem sporo ale się nie poddawaj. 🤞🏻💗
    Wiem, ze brzmi to banalnie ale jesteś jeszcze bardzo młoda i cuda się zdarzają, to forum na pewno jest tego przykładem ☺️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 17:55

    karolcia35, arzu, Blondie81, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Wiek 44l.
    Kriobank, długi protokół
    AMH 0.59
    FSH 8.6
    Kir AA

    Transfer No 7
    Warszawa - Bocian

    23.3.2021 ET 4aa 🥰
    Beta
    7dpt - 61,6
    9dpt - 140,6
    11dpt - 406,8
    15dpt - 3482
    24dpt - pięknie bijące ❤️
    7w1d - 1,02 cm maleństwa 🥰
    1.12 Tygrysek ❤️

    22.11.2022FET 4aa
    7dpt beta 96.9
    13dpt beta 1632
    27dpt jest ❤️
    23.06.23 2.3 kg 🫶🏻
    16.07.2023 synek jest z nami ❤️

    46l. 😅

    event.png
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam małe pytanie: dziś 2 dpt i zalała mnie fala zmęczenia. Nie ma mowy o zwykłym funkcjonowaniu, chce mi się tylko leżeć. Jak wstaję kręci mi się trochę w głowie, a jak coś porobię to dostaję trochę zadyszki. Dodam, że jestem raczej aktywna zwykle i nawet trochę sportów uprawiam. Czy wam też się tak zdarzało? Czy to te mega dawki progesteronu mogą dawać takie efekty?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 16:55

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • Stokrotka23 Autorytet
    Postów: 697 440

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Witajcie. Na tym wątku jestem nowa. O dziecko z partnerem walczymy ponad 2 lata. Mieszkamy w Anglii. Po ponad roku, po laparoskopii, gdzie przy okazji sprawdzili drożność jajowodow (jest ok) dostałam letrozol, by stymulować owulacje. Niestety raz działa, raz nie. Ostatni cykl 69 dni, w tym przy ok 30-35 dniu fale gorąca, poty... po tych informacjach lekarz w klinice zapytał czy chcemy IVF. No chcemy... dopiero wtedy dostałam skierowanie na AMH. Zrobiłam raz jeszcze lh i fsh, prolaktynę. Lh:fsh 0.56. Pocieszalam się, że to może być przez pcos. Ale wczoraj wizytę w wstępna przed IVF i spadł na mnie ogromny ciężar. AMH 0,4. Nie chcą robić IVF z moimi komórkami, bo mówią, że szanse bardzo znikome. Że jedyną szansą dla mnie to IVF z komórkami dawczyni. W kwietniu mamy wizytę z psychologiem, sprawdzą nas, a potem w kolejce po jajeczka ok pół roku. Mam 31 lat. Jak poradzić sobie z taką informacją? Że szansa na naturalne poczęcie niby 1-2% ...
    Witaj emimor :) Jestesmy rowieśniczkami, a mam nawet ciut mniejsze amh. Sytuacja nie jest dla nas kolorowa, tu trzeba się zgodzić, bo taka niska rezerwa w tym wieku to cios prosto w serce. Niemniej jednak po tonach przeczytanych wątków i różnych forów, wiem, ze nie jesteśmy same. Jest wiele dziewczyn z podobnymi problemami, które decydują się również na komórkę dawczyni. Pytasz jak sobie poradzić ? Otóz, ja przez 3 miesiące pytałam się codziennie - dlaczego ja, skoro uwierz mi, żadna z moich kolezanek nie miała problemu, zeby zajsc w ciąże. O wyniku dowiedziałam się w październiku, od tamtej pory trochę stoję w miejscu bo mi się organizm zbuntował. Biorę też tone suplementów, ale jakoś nie specjalnie chcą one na mnie działać. W tym miesiącu przeczytałam 3 cześć forum o adopcji komórki, które pomogło mi zrozumieć, że są inne opcje. Oczywiście każdy musi sam dojść do tego momentu (być może potrzeba więcej czasu, niż mniej). Niemniej jednak pomogło mi to trochę spojrzeć w kategorii planu B i pomogło przestać zamartwiać się dlaczego mnie to spotkało. Wiadomo, że i tak jestem kłębkiem nerwów i zdarzają się gorsze dni. Każda sytuacja odbiegająca od normalnej, w której po prostu staracie się i zachodzisz w ciąże jest stresem. Trzeba czasu i odpowiedniego podejścia. Niektórzy starają się parę lat podchodząc do inv na swoich komórkach i w końcu zaskakuje, a inni od razu przy niskim amh decyduja sie na komorke dawczyni. Mi przeczytanie wątku o kd bardzo pomogło uwierzyć w tą opcję, nie czuję się juz taką osamotnioną 30-latką z problemem niskiej rezerwy. Sama widzisz, jesteśmy już dwie z podobnymi liczbami :)

    Cherry78, arzu, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 11.2020 0,37, 02.2021 FSH 28
    niedoczynność tarczycy - Euthyrox
    11.2020 Kriobank
    11.20 I procedura transfer 2-dniowych 2 fasolek, 10dpt :(
    02.21 II procedura - 4 pęcherzyki puste.
    03.21 III procedura nieudana.
    05.21 - histeroskopia. Cd138 12,8/10mm2, cd56 8000/10mm tarivid + metronidazol 10 dni
    07.21-biopsja kontrolna - cd138 1/10mm. Wynik poprawny według 2 immunologów + kliniki.
    Kir AA
    On: asthenozoospermia
    8.09.21 - procedura z KD, 1 transfer
  • russty Ekspertka
    Postów: 157 355

    Wysłany: 5 marca 2021, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈

    Emimor,
    od siebie mogę ci doradzić CoE Q10 min 300mg/d(a w USA nawet 500mg zalecają!), wit. D suplementiwać warto w naszym klimacie zawsze, ale żeby lepiej dobrać dawkę warto zbadać poziom. Jeżeli masz podejrzenie endometriozy, to maksymalnie dużo antyoksydantów w diecie i kwasy omega-3 trzeba suplementować min. 1000mg (najważniejsze EPA i DHA), a unikać za wszelką cenę tłuszczów "trans". Melatonina codziennie na noc 3 lub 5 mg. Z kolei z tego co wiem przy PCOS często jest insulinooporność i warto zbadać krzywą glukozowo-insulinową po obciążeniu glukozą. Przy PCOS zawsze warto brać NAC i mio-inozytol. A jeżeli wyjdzie ci IO, to duże dawki metforminy (1500mg/d). Jeżeli nie masz zaufanych dobrych lekarzy pod ręką, to czytaj prace naukowe. W Internecie dużo można znaleźć za darmo i się dużo nauczyć. A na koniec polecam jeszcze te koktajle propłodnościowe z ovufriend, nie wiem czy pomagają, ale są bombą dobrych składników i mniam :) Jak zainstalujesz sobie aplikację, to tam też można sobie niby specjalnie dobrane dla Ciebie jadłospis i koktajle wygenerować. Zawsze to jakiś początek.
    A i zapomniałabym, jeszcze jest joga hormonalna i akupunktura - podobno też poprawiają pracę jajników.
    Jest tego więcej, ale i tak już długo piszę. A tu jak poczytasz forum, to się dowiesz i będziesz sama mogła dobrać, co najlepsze dla Ciebie.
    Powodzenia!

    Cherry78, arzu, Blondie81, Maggi, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    starania od 09.2018
    ja - rocznik 86
    ch. Hashimoto
    po drodze próby stymulacji letrozolem bez skutku
    10.2019 pierwszy raz torbiel endometrialna
    03.2020 diagnoza Endometrioza IV st
    08.2020 lap. endometriozy
    11.2020 HSK polip endometrium
    11.2020 AMH 0,1 FSH 22
    02.2021 hormony b.z.
    U męża plemniki wporzo ;)
    1. IVF 2.2021
    primolut+HW
    potem HW+gonapeptyl+recovelle, na koniec 2×mensinorm
    3 pęcherzyki,2 kumulusy, 1 zarodek - transfer 2-dniowca 4A(6A?)
    beta:10dpt-26, 12dpt-80, 14dpt-219, 19dpt-2335, 26dpt-11998, 29dpt-❤🙏🍀💚
    mhsvf71x5c2itezb.png
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    russty wrote:
    Kochane mam małe pytanie: dziś 2 dpt i zalała mnie fala zmęczenia. Nie ma mowy o zwykłym funkcjonowaniu, chce mi się tylko leżeć. Jak wstaję kręci mi się trochę w głowie, a jak coś porobię to dostaję trochę zadyszki. Dodam, że jestem raczej aktywna zwykle i nawet trochę sportów uprawiam. Czy wam też się tak zdarzało? Czy to te mega dawki progesteronu mogą dawać takie efekty?
    Pewnie że mogą! Ja spalabym całym dniami A dodatkowo 3 dni brałam relanium. Nie było ze mną gadki 😁

    Cherry78, russty, arzu, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Mała86 Autorytet
    Postów: 2028 2957

    Wysłany: 5 marca 2021, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Witajcie. Na tym wątku jestem nowa. O dziecko z partnerem walczymy ponad 2 lata. Mieszkamy w Anglii. Po ponad roku, po laparoskopii, gdzie przy okazji sprawdzili drożność jajowodow (jest ok) dostałam letrozol, by stymulować owulacje. Niestety raz działa, raz nie. Ostatni cykl 69 dni, w tym przy ok 30-35 dniu fale gorąca, poty... po tych informacjach lekarz w klinice zapytał czy chcemy IVF. No chcemy... dopiero wtedy dostałam skierowanie na AMH. Zrobiłam raz jeszcze lh i fsh, prolaktynę. Lh:fsh 0.56. Pocieszalam się, że to może być przez pcos. Ale wczoraj wizytę w wstępna przed IVF i spadł na mnie ogromny ciężar. AMH 0,4. Nie chcą robić IVF z moimi komórkami, bo mówią, że szanse bardzo znikome. Że jedyną szansą dla mnie to IVF z komórkami dawczyni. W kwietniu mamy wizytę z psychologiem, sprawdzą nas, a potem w kolejce po jajeczka ok pół roku. Mam 31 lat. Jak poradzić sobie z taką informacją? Że szansa na naturalne poczęcie niby 1-2% ...

    Rozumiemy cię , wszystkie tu jesteśmy w podobnej sytuacji i przez to przechodziliśmy . Ale nie załamuj się , jak przejrzysz forum zobaczysz ze nie jednej i tak się udało . Co do Anglii ( bo tez tu mieszkam) to odradzalabym stawianie na NHS jlstrata czasu moim zdaniem . Radzę wybranie się do Create - nie wiem gdzie mieszkasz ale maja kliniki w całym państwie . Oni się specjalizują w dziewczynach z niskim amh i naturalnym inv . Ja planuje może kwiecień , maj kolejne podejście w Londynie . Życzę powiedzenia

    karolcia35, Cherry78, arzu, Maggi, Kla_Mum, Liolia, sisi lubią tę wiadomość

    Laparotomia rak jajnika 2014
    chemioterapia 2014
    AMH 2015 0,05
    AMH 2018 0,3
    IVF 02.2019 dwa pęcherzyki, brak transferu :(
    MTHFR układ homoz. 677C-T
    IVF 11.2019 8 pęcherzyków , 2 jajeczka, 1 zapłodnione , transfer 3-dnio., 10 -komór. :(
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈
    Ja gdzies tu dawalam liste supli, ktore bralam jak zaszlam teraz naturalnie. Generalnie jagody goi, orzechy brazylijskie, maca, ashvaganda, dhea, wit.C w proszku, wit.e naturalna, wit. B12 metylowana, Proxeed women (tam jest np lkarnityna chyba)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2021, 18:03

    arzu, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu jest lista, wydaje mi się że od naszej kochanej Ari:
    Ja brałam dhea eljot, Q10 ubichinol, olej z wiesiołka do owulacji, inofem, wit E, wit C, l argininę i castangus na obniżenie prolaktyny, no i kwas foliowy.
    Koenzymu możesz wieksza dawkę, przy niskim amh.L carnityna do tego,acard,ashwaganda,resveratrol, shatavari,infolic( symfolic, myo -izytol itp.)×2 dziennie,po owulacji olej lniany,ja jeszcze mam fertilcare i kilka innych suplementów.
    Dorzuć chociaż witaminę c w proszku,wiesiolek,cynk,selen ,no i kwas foliowy.
    wit. D,której niski poziom ponoć zaniza amh. Koenzym q10, dhea eljot, l arginina i

    arzu, russty, Kla_Mum, Cherry78 lubią tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • ZielonaPaprotka Autorytet
    Postów: 1513 1762

    Wysłany: 5 marca 2021, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Dziękuję za słowa wsparcia. Bardzo mnie wzruszyły.
    Wszystkie jesteście tutaj wspaniale, podziwiam Was. Czytam to forum i widzę, że świetna tu jest społeczność. Stworzylyscie fajne miejsce.

    Troszkę się inaczej zaczynam nastawiać. Witamina D kupiona. Najwyższa jaką znalazłam to 2000. Koenzym zamówiony, jedzie. Co jeszcze mogę przyjmować, aby poprawić jakość komórek?

    Staram się zrzucać wagę. Do In Vitro zrzucilam 14kg. Ćwiczę I zdrowo się odżywiam. Jak nigdy 🙊

    Lecę czytać dalej bo mam strasznie dużo do nadrobienia tutaj 🙈
    Ja też uważam, że to jeszcze nie wyrok. Mój lekarz mi powiedział, że AMH to tylko wskaźnik, który wskazuje ile teraz jest jajeczek tak jakby „w drodze” a jest jeszcze całkowita rezerwa jajnikowa, której nie idzie zbadać. I że mimo tego co mówią to AMH może wzrastać. Opowiedział mi też historie swojej pacjentki która miała 40 lat i AMH 0,02 i zaszła w ciąże naturalnie po kilku nieudanych próbach z KD a co ciekawsze po roku zaszła w druga ciąże i przyszła po antykoncepcję 😊 Mi wzrosło o 100% po suplementacji w 3 miesiące. Brałam to wszystko co dziewczyny napisały. Najważniejsze jest DHEA 75 i Q10. Efekt stymulacji po tym dwa razy lepszy. Dwa zarodki, wcześniej jeden i nawet ciąża ale niestety biochem. Teraz próbuje ponownie ale dołożyłam jeszcze ziółka i akupunkturę oraz „królową” z adaptogenów. Co do KD mnie to na początku strasznie stresowało, nie chciałam nawet o tym słyszeć. Teraz uważam, że dobrze że jest taka opcja i będę włączyć tak długo na swoich komórkach na ile starczy mi oszczędności a potem w razie co zdecyduje się na KD. Dobrze wiedzieć, że jest taka opcja i się zacząć z nią oswajać ale warto próbować na swoich tym bardziej że jesteś młoda i pewnie masz dobra jakość komórek.

    russty, arzu, Kla_Mum, Cherry78 lubią tę wiadomość

    beta 6dpt 70 7dpt 130 9dpt 461 11dpt 1414 16dpt 18 360 19dpt 33 750 25 dpt jest ❤️ 30 dpt są ❤️❤️
    Dwa ❄️❄️ czekają 8599xzkrxp12ener.png
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 5 marca 2021, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    russty wrote:
    Kochane mam małe pytanie: dziś 2 dpt i zalała mnie fala zmęczenia. Nie ma mowy o zwykłym funkcjonowaniu, chce mi się tylko leżeć. Jak wstaję kręci mi się trochę w głowie, a jak coś porobię to dostaję trochę zadyszki. Dodam, że jestem raczej aktywna zwykle i nawet trochę sportów uprawiam. Czy wam też się tak zdarzało? Czy to te mega dawki progesteronu mogą dawać takie efekty?

    Russty ja od 3 dni jestem nieprzytomna i nie mam na nic siły. Dzis leżałam cały dzień..
    Wczoraj przed transferem pytalam lekarza i powiedział że to właśnie od proga.

    russty, arzu lubią tę wiadomość

‹‹ 2126 2127 2128 2129 2130 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ