X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 1 listopada 2021, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Jakie miałaś dawki? Ja właśnie od jutra rano będę brać menopur75 i gonal225 i muszę umówić jutro wizytę na 6dc, postanowiliśmy ze na tydzień wynajmiemy sobie jakieś mieszkanko w wawie żeby nie jeździć 3h w jedna i 3h w druga.

    Ja miałam najpierw przez 5 dni 300 j gonalu a potem jeszcze mi dołożyli 150 j Menopur/Mensinorm. To już były takie hardcorowe dawki ale i tak tylko 3 komórki się udało.

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 1 listopada 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella wrote:
    Ja miałam najpierw przez 5 dni 300 j gonalu a potem jeszcze mi dołożyli 150 j Menopur/Mensinorm. To już były takie hardcorowe dawki ale i tak tylko 3 komórki się udało.
    Wow to faktycznie…

  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 1 listopada 2021, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Wow to faktycznie…

    Więcej chyba się nie da.

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • Anka_77 Ekspertka
    Postów: 241 114

    Wysłany: 1 listopada 2021, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estrella wrote:
    A ile komórek udało się uzyskać? Może to kwestia dawek leków? Z tego co widzę ja brałam znacznie wyższe dawki.
    Miałam po 1 komórce. Każda się zapłodniła i był transfer. Pierwsza była trzydniowa klasy cl 8.3. Druga to dwudniowa klasy cl 6.3. Czyli obie kiepskie. Przy każdej stymulacji rosło kilka ale stanęły.
    No właśnie stawiam na zły dobór leków przy stymulacji. Każda z nas jest inna. Różnie reagujemy na leki i hormony. Niestety odnoszę wrażenie że większość klinik idzie utartą procedurą narzuconą odgórnie. Taki taśmociąg. Jak już problem jest bardziej skomlikowany, gdzie trzeba działania i podejścia indywidualnego, to rozkładają ręce i proponują KD lub AZ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 listopada 2021, 21:12

    russty, Babzi lubią tę wiadomość

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    REPROFIT
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 1 listopada 2021, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Miałam po 1 komórce. Każda się zapłodniła i był transfer. Pierwsza była trzydniowa klasy cl 8.3. Druga to dwudniowa klasy cl 6.3. Czyli obie kiepskie. Przy każdej stymulacji rosło kilka ale stanęły.
    No właśnie stawiam na zły dobór leków przy stymulacji. Każda z nas jest inna. Różnie reagujemy na leki i hormony. Niestety odnoszę wrażenie że większość klinik idzie utartą procedurą narzuconą odgórnie. Taki taśmociąg. Jak już problem jest bardziej skomlikowany, gdzie trzeba działania i podejścia indywidualnego, to rozkładają ręce i proponują KD lub AZ.
    Jak mnie się uda to będę chciała poprosić o 5dni, bo podobno wyższe szanse są. Muszę podagac z lekarzem o tym

  • Anulka.f Autorytet
    Postów: 320 120

    Wysłany: 1 listopada 2021, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Tak, przez telefon. Po drugim transferze miałam dzwonić jaki jest wynik bety. Zadzwoniłam więc w ramach wykupionej teleporady. Pani doktor powiedziała prosto z mostu że przy obu stymulacjach był tylko jeden zarodek i szkoda wydawać kasy na kolejne stymulacje. Że ze względu na mój wiek 44 lat, jakość moich komórek jest kiepska. Że w moim wieku 1 na 10 jest dobra i to będzie szukanie igły w stogu siana. Lepiej spróbować z KD lub AD. Następnego dnia zadzwoniłam by zapytać o mezoterapię i dalszą moją diagnostykę. Może by zbadać kariotypy lub moje jajowody lub coś jeszcze. To powiedziała że mezoterapia jest fazie testów i nie zna jej efektów i że w Novum jej nie robią. A kariotypow nie ma sensu robić bo problem jest mój PESEL i kiepska jakość komórek. I że ona nie ma czasu ze mną gadać bo inne pacjentki czekają 😞
    Trzeba bylo jej powiedziec zeby pilnowala swojego peselu...Potraktowala Cie po prostu po chamsku, nie jak lekarz pacjenta. KD lub AZ nie jest rozwiazaniem dla kazdego. Skoro pacjent sam nic o tym nie mowi to nie powinni w ogole proponowac. Ja bym jej zachowanie od razu zglosila. Skoro sie nie udaje to powinnas miec dokladna diagnostyke a przede wszystkim inne podejscie. Dobrze ze sie zdecydowalas na nowa klinike.

    Ania

    Dwie nieudane inseminacje
  • Anka_77 Ekspertka
    Postów: 241 114

    Wysłany: 1 listopada 2021, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie o DHEA. W Novum jak mi badali poziom w kwietniu 2021 wynosił 446,2 ug/dl. Zakres referencyjny dla wieku 35-44 lat jest 74,8-410,2.
    Jak teraz badałam we wrześniu 2021 w swoim laboratorium to wynosiło 252,8 ug/dl. Zakres referencyjny 60,9-337.
    Dwa różne wyniki i zakresy referencyjne. Ktoś wie o co chodzi?

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    REPROFIT
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia
  • Ewayak Ekspertka
    Postów: 194 60

    Wysłany: 1 listopada 2021, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Mam pytanie o DHEA. W Novum jak mi badali poziom w kwietniu 2021 wynosił 446,2 ug/dl. Zakres referencyjny dla wieku 35-44 lat jest 74,8-410,2.
    Jak teraz badałam we wrześniu 2021 w swoim laboratorium to wynosiło 252,8 ug/dl. Zakres referencyjny 60,9-337.
    Dwa różne wyniki i zakresy referencyjne. Ktoś wie o co chodzi?
    Cześć, sprawdź może czy takie same metody badań, czy na takich samych aparatach robione. Powinno być pod wynikiem napisane czy np. Roche czy Abbott

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 2 listopada 2021, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po transferze bolał Was brzuch dziewczyny? Mam takie uczucie kłócia troszkę. 🤔

    :)
  • MartucHa Ekspertka
    Postów: 182 471

    Wysłany: 2 listopada 2021, 07:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Czy po transferze bolał Was brzuch dziewczyny? Mam takie uczucie kłócia troszkę. 🤔
    Mi uczucie kłócia towarzyszyło w zasadzie cały pierwszy trymestr ciąży i był to efekt po stymulacji 🤷 jajniki były powiekszone o czym bylam regularnie informowana na wizytach z USG.

    Ona 91'
    Starania od 02.2017
    Niedrożny jajowód
    Amh 0,3 - 0,7
    05.2019 IMSI - 3 pęcherzyki, 2 zapłodnione, 1 podany w 3dobie, 1 przestał się rozwijać - brak efektów i ❄️😔
    03.2021 PICSI - krótki protokół, 17.03 punkcja - 3 pęcherzyki, transfer 22.03 - 2blastki
    7dpt bhcg 57,3
    10dpt bhcg 212,2
    12dpt bhcg 516,7
    18dpt bhcg 6593 - na usg widoczne dwa pęcherzyki
    28dpt w jednym pecherzyku ❤️, drugi puste jajo płodowe

    On 91'
    Teratozoospermia

    08.12.2021 Ala❤️
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 2 listopada 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka.f wrote:
    Trzeba bylo jej powiedziec zeby pilnowala swojego peselu...Potraktowala Cie po prostu po chamsku, nie jak lekarz pacjenta. KD lub AZ nie jest rozwiazaniem dla kazdego. Skoro pacjent sam nic o tym nie mowi to nie powinni w ogole proponowac. Ja bym jej zachowanie od razu zglosila. Skoro sie nie udaje to powinnas miec dokladna diagnostyke a przede wszystkim inne podejscie. Dobrze ze sie zdecydowalas na nowa klinike.
    Nie wiem czy bym aż tak ostro zareagowała na słowa lekarza. Mówi szczerze. Ja przez to przeszłam i dobrze, że wiedziałam o AZ i KD. Miałam to z tyłu głowy i teraz z perspektywy czasu myślę że trzecie podejście na swoich komórkach to było tylko bardzo kosztowne utwierdzenie się w przekonaniu, że zrobiliśmy wszystko co było można i czas wziąć pod uwagę inną opcję. Oczywiście możesz próbować dalej i statystycznie może trafisz na tę jedną dobrą komórkę, czego Ci życzę, ale nie ma co się obrażać na rzeczywistość, która dla kobiet jest mniej łaskawa.

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Anulka.f Autorytet
    Postów: 320 120

    Wysłany: 2 listopada 2021, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zocha wrote:
    Nie wiem czy bym aż tak ostro zareagowała na słowa lekarza. Mówi szczerze. Ja przez to przeszłam i dobrze, że wiedziałam o AZ i KD. Miałam to z tyłu głowy i teraz z perspektywy czasu myślę że trzecie podejście na swoich komórkach to było tylko bardzo kosztowne utwierdzenie się w przekonaniu, że zrobiliśmy wszystko co było można i czas wziąć pod uwagę inną opcję. Oczywiście możesz próbować dalej i statystycznie może trafisz na tę jedną dobrą komórkę, czego Ci życzę, ale nie ma co się obrażać na rzeczywistość, która dla kobiet jest mniej łaskawa.
    Ale lekarka powiedziala to z grubej rury przez telefon. Mozna delikatnie zasugerowac rozne opcje ale na rozmowie w gabinecie, po osobistej diagnostyce. A nie przez telefon walic takie cos...Wedlug mnie to brak kultury,brak klasy, brak empatii. Oczywiscie plodnosc spada ale ta jedna komorka wystarczy. Uwazam ze skoro pacjent chce walczyc to zaden lekarz nie ma praw brutalnie przekreslac cudzych marzen tylko walczyc. Jedna komorka sie znajdzie zawsze ja tak mysle. A KD czy AZ jak ktos jest na to zdecydowany to na pewno dobre rozwiazanie ale pamietaj ze nie dla kazdego.

    russty, MyŚliwa lubią tę wiadomość

    Ania

    Dwie nieudane inseminacje
  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 2 listopada 2021, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Trzymam kciuki 🤗 jesteś na L4?

    Nie jestem, ale wczoraj i dzisiaj mam wolne. W pracy też powiedziałam, że nie mogę stać po 12h I skrocilam swoje zmiany do 6h ;)

    :)
  • Joana23 Autorytet
    Postów: 1136 3045

    Wysłany: 2 listopada 2021, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emimor - powodzenia! :):) trzymam kciuki za Twojego kropeczka :)

    emimor89 lubi tę wiadomość

    uS2wp2.png
  • Anka_77 Ekspertka
    Postów: 241 114

    Wysłany: 2 listopada 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    Nie jestem, ale wczoraj i dzisiaj mam wolne. W pracy też powiedziałam, że nie mogę stać po 12h I skrocilam swoje zmiany do 6h ;)
    Kiedy badasz betę? Trzymam kciuki

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    REPROFIT
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia
  • Anka_77 Ekspertka
    Postów: 241 114

    Wysłany: 2 listopada 2021, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_Pomarancza wrote:
    Jak mnie się uda to będę chciała poprosić o 5dni, bo podobno wyższe szanse są. Muszę podagac z lekarzem o tym
    Mi powiedzieli że embriolog o tym decyduje. Zapytałam się też o nacięcie otoczki zarodka. U mnie była cienka wiec nie było potrzeby. Za to przed drugim transferem miałam scretching.

    Ona
    AMH 0,37; FSH 13,7; inhibina B 41,1; DHEAS 252,8; TSH 2,65;
    początki Hashimoto;
    Kariotyp prawidłowy,
    MTHFR- mutacja homozygotyczne 665C>T;

    On
    Asthenozoospermia;
    Glukoza 145;
    Kariotyp prawidłowy;
    CFTR- nie wykryto mutacji;
    Fragmentacja DNA 24,9%;
    Test MAR prawidłowy;

    NOVUM
    1. ICSI ( 02.2021 protokół krótki z clostilbegyt, menopur 150j, gonal 150j, orgalutran 0,25mg) - 1 zarodek trzydniowy klasy cl 8.3, transfer 😞
    2. ICSI (07.2021 protokół krótki z lametta 2 tabl., menopur 75j,) - 1 zarodek dwudniowy klasy cl 6.3, transfer 😞

    KRIOBANK
    3. Stymulacja - 2 puste pęcherzyki

    REPROFIT
    4. Stymulacja - 2 pęcherzyki, z tego jeden oocyt, ale niezdolny do zapłodnienia
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 2 listopada 2021, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Mi powiedzieli że embriolog o tym decyduje. Zapytałam się też o nacięcie otoczki zarodka. U mnie była cienka wiec nie było potrzeby. Za to przed drugim transferem miałam scretching.
    O dzięki o to tez zapytam, ja to sobie teraz robię notatki o co mam zapytać przy każdej wizycie :) ostatnio poszłam z 3 kartkami ;)

  • emimor89 Ekspertka
    Postów: 133 145

    Wysłany: 2 listopada 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka_77 wrote:
    Kiedy badasz betę? Trzymam kciuki
    W Anglii nie badają bety :( mam po prostu zrobić test 2 tyg po transferze.

    :)
  • Różowa_Pomarancza Autorytet
    Postów: 655 355

    Wysłany: 2 listopada 2021, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emimor89 wrote:
    W Anglii nie badają bety :( mam po prostu zrobić test 2 tyg po transferze.

    Masz in vitro w Anglii?

  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1197 2035

    Wysłany: 2 listopada 2021, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka.f wrote:
    Jedna komorka sie znajdzie zawsze ja tak mysle. A KD czy AZ jak ktos jest na to zdecydowany to na pewno dobre rozwiazanie ale pamietaj ze nie dla kazdego.

    Tak sobie rzuciłam okiem i sama nie wiem, czy się zgadzam czy nie. To znaczy jasne, KD, AZ i tradycyjna adopcja to zupełnie co innego. Temat delikatny, kontrowersyjny. Lekarka mogła nie umieć tego odpowiednio ująć - nie każdy lekarz jest empatyczny, miły czy nawet delikatny.
    Z drugiej strony - pacjenci są różni. Ja lubię mieć rzeczy wyłożone na stół, zaproponowane opcje i rozwiązania. Sama kiedyś zapytałam czy adopcja zarodków w naszym przypadku ma sens i usłyszałam, że jak macica do d*py to nic się nie zagnieździ (a ktoś by się wziął i rozżalił) - stąd histeroskopia sporo wniosła.
    Dlatego sądzę, że dobre jest wiedzieć jakie się ma szanse na uzyskanie komórek w wyniku punkcji.

    No i ostatnie, niestety - nie zawsze się uda nawet tę jedną komórkę uzyskać. Wiem, to porażające, ale kilka takich historii słyszałam.

    Nie zmienia to faktu, że zawsze można klinikę zmienić, próbować suplementacji, akupunktury, innych metod (może w tym przypadku wprowadzenie w stan menopauzy - wyciszenie jajników - i potem pobudzenie miałoby sens?🤔).

    Annulla01 lubi tę wiadomość

‹‹ 2285 2286 2287 2288 2289 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ