X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 24 listopada 2021, 06:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja27 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę czy da się suplementami wapomoc owulacje. Moje pęcherzyki nie pękają mam niskie lh bardzo niskie bym powiedziala zawsze cykle długie bezowulacyjne po nieudanych procedurach mamy teraz przerwe chciałabym się skupić na suplementacji może by do tej owulacji dochodziło tylko czy jest na przywrócenie owulacji jakiś sposób?

    zbadaj żelazo i ferrytynę, niedobory żelaza odpowiadają za brak owulacji i niską jakość komórek jajowych... komórki jajowe niedojrzałe są... daj znać co ci wyszło... jak Ci wyjdą niedobory to trzeba wtedy brać 80mg na dobę... tardyferon przepisują... ogólnie, warto brać żelazo...

  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 24 listopada 2021, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    zbadaj żelazo i ferrytynę, niedobory żelaza odpowiadają za brak owulacji i niską jakość komórek jajowych... komórki jajowe niedojrzałe są... daj znać co ci wyszło... jak Ci wyjdą niedobory to trzeba wtedy brać 80mg na dobę... tardyferon przepisują... ogólnie, warto brać żelazo...
    Dziękuję w sobote pojade pobrać krew

  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 24 listopada 2021, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja27 wrote:
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę czy da się suplementami wapomoc owulacje. Moje pęcherzyki nie pękają mam niskie lh bardzo niskie bym powiedziala zawsze cykle długie bezowulacyjne po nieudanych procedurach mamy teraz przerwe chciałabym się skupić na suplementacji może by do tej owulacji dochodziło tylko czy jest na przywrócenie owulacji jakiś sposób?

    Żeby wyregulować hormony to jeszcze możesz spróbować niepokalanek mnisi albo zioła ojca sroki nr 3 chyba, i do tego sarsaparilla...
    Ewentualnie uderz do Marcina Ostaszewskiego z kriobanku i dobierze ci indywidualnie suplementy i powie co jeść, żebyś wiesz nie krążyła po omacku... Bardzo go polecam...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 listopada 2021, 10:22

  • MamaMila Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 24 listopada 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    russty wrote:
    Mi się udało z własną komórką IVF przy AMH 0,1. Cuda się zdarzają 😉
    no i jest mnóstwo suplementów i innych sposobów, które mogą zwiększyć szansę na uzyskanie tej jednej dobrej komóreczki 💪 więc, jeżeli ich jeszcze nie wypróbowałaś, to warto chociaż jeszcze sprawdzić, czy nie będzie efektów :)

    Hej, czy robiliście badanie PGT-A zarodków?

  • MamaMila Debiutantka
    Postów: 10 2

    Wysłany: 24 listopada 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    a tak ogólniej może zapytam. Czy któraś z Was robiła może badanie PGT-A zarodków, przed transferem?
    My zrobiliśmy po pierwszej stymulacji i po pierwszej punkcji, do badania klasyfikowały się tylko dwa zarodki i niestety wynik był taki, że żaden z nich nie nadawał się do transferu. Trochę mnie martwi to, że na wynik czekaliśmy dwa miesiące a standardem jest podobno 3 tygodnie, nawet ostatnio mówił o tym embriolog na webinarze. Oczywiście przyjmuję ten wynik, ale mam jakieś dziwne, może irracjonalne przeczucie że ktoś coś spierdzielił.
    Teraz jestem przed kolejną stymulacją i już zastanawiam się czy jeśli uda się uzyskać jakieś zarodki, to czy je badać. Badanie jest dość drogie i dodatkowo ten czas!

    Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

  • gonia729 Autorytet
    Postów: 1862 1793

    Wysłany: 24 listopada 2021, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMila wrote:
    Hej,

    a tak ogólniej może zapytam. Czy któraś z Was robiła może badanie PGT-A zarodków, przed transferem?
    My zrobiliśmy po pierwszej stymulacji i po pierwszej punkcji, do badania klasyfikowały się tylko dwa zarodki i niestety wynik był taki, że żaden z nich nie nadawał się do transferu. Trochę mnie martwi to, że na wynik czekaliśmy dwa miesiące a standardem jest podobno 3 tygodnie, nawet ostatnio mówił o tym embriolog na webinarze. Oczywiście przyjmuję ten wynik, ale mam jakieś dziwne, może irracjonalne przeczucie że ktoś coś spierdzielił.
    Teraz jestem przed kolejną stymulacją i już zastanawiam się czy jeśli uda się uzyskać jakieś zarodki, to czy je badać. Badanie jest dość drogie i dodatkowo ten czas!

    Jakie macie doświadczenia w tym temacie?
    Nigdy nawet nie proponowano mi takiego badania, ale czytałam gdzieś ze może ono uszkadzać dobre zarodki.

    MamaMila lubi tę wiadomość

    zem3h371z4hl4les.png
    37 lat,IV 2019 AMH - 1,31, 11.19 AMH - 0,87
    Kriobank, I ET - nieudany :(, jeden zarodek 7B
    II ET - 2AA :),7 dpt - beta 39, synek ❤️
    10.2021. - beta 6, cb 💔
    01.2022- 10 t.c puste 2 jaja 💔💔
    12.2022- 6t3d💔 brak ❤️
  • agm Autorytet
    Postów: 739 673

    Wysłany: 24 listopada 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaMila wrote:
    Hej,

    a tak ogólniej może zapytam. Czy któraś z Was robiła może badanie PGT-A zarodków, przed transferem?
    My zrobiliśmy po pierwszej stymulacji i po pierwszej punkcji, do badania klasyfikowały się tylko dwa zarodki i niestety wynik był taki, że żaden z nich nie nadawał się do transferu. Trochę mnie martwi to, że na wynik czekaliśmy dwa miesiące a standardem jest podobno 3 tygodnie, nawet ostatnio mówił o tym embriolog na webinarze. Oczywiście przyjmuję ten wynik, ale mam jakieś dziwne, może irracjonalne przeczucie że ktoś coś spierdzielił.
    Teraz jestem przed kolejną stymulacją i już zastanawiam się czy jeśli uda się uzyskać jakieś zarodki, to czy je badać. Badanie jest dość drogie i dodatkowo ten czas!

    Jakie macie doświadczenia w tym temacie?

    Poza tym nie masz 100% gwarancji, że przebadane i dobre zarodki dadzą ciążę. Czytałam też o przypadku przebadanego i zdrowego zarodka a dziecko urodziło się chore.

  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 24 listopada 2021, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    arzu wrote:
    Żeby wyregulować hormony to jeszcze możesz spróbować niepokalanek mnisi albo zioła ojca sroki nr 3 chyba, i do tego sarsaparilla...
    Ewentualnie uderz do Marcina Ostaszewskiego z kriobanku i dobierze ci indywidualnie suplementy i powie co jeść, żebyś wiesz nie krążyła po omacku... Bardzo go polecam...
    Dziękuję bardzo 😘😘😘 wszystko kupie jeszvze inofem rano zamowilam. A ten niepokalanek mogę kupić w tabletkach i. Jego się normalnie je caly cykl?

    arzu lubi tę wiadomość

  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 24 listopada 2021, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja27 wrote:
    Dziękuję bardzo 😘😘😘 wszystko kupie jeszvze inofem rano zamowilam. A ten niepokalanek mogę kupić w tabletkach i. Jego się normalnie je caly cykl?
    Potwierdzam ja brałam niepokalanka i mi spadło mocno FSH. Tak możesz cały cykl trzeba regularnie przez jakieś 3 miesiące. Ja miałam że swansona

    arzu lubi tę wiadomość

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • arzu Autorytet
    Postów: 1284 1071

    Wysłany: 24 listopada 2021, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja27 wrote:
    Dziękuję bardzo 😘😘😘 wszystko kupie jeszvze inofem rano zamowilam. A ten niepokalanek mogę kupić w tabletkach i. Jego się normalnie je caly cykl?

    jeszcze mi się przypomniało, że jedna dziewczyna tutaj forum ale innym wątku mówiła, że jej się owulacja pojawiła i poprawiła po fitonbiotyk oraz frańciszkańskim eliksirze odtruwającym... i że to zapisuje na wyregulowanie i poprawę płodności jedna zakonnica-ginekolog naprotechnolog z Rybnika... także można by i tego spróbować... zaszkodzić nie zaszkodzi raczej... widocznie ma szersze działanie takie zielsko...

  • Alicja27 Autorytet
    Postów: 421 199

    Wysłany: 24 listopada 2021, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny,😘😘😘

    arzu lubi tę wiadomość

  • Estrella Autorytet
    Postów: 1805 1800

    Wysłany: 25 listopada 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja27 wrote:
    Dziękuję dziewczyny,😘😘😘

    Ja brałam mleczko pszczele. Ponoć też ma pomagać jajnikom przez zawarte naturalne hormony.

    arzu lubi tę wiadomość

    AMH - 02.21 - 0.72, 10.21 - 0.49; 03.24 - 0.62
    nasienie - ok
    Ona: 36 lat, On: 36 lat
    12.05.2021 start 1 IVF ICSI
    08.08.2021 poronienie 9tc (puste jajo) 💔😥

    23.10.2021(NATURALS) - 30,79 mIU/ml
    25.10.2021 - 90,38 mIU/ml, prog 23,7 ng/ml 🙏✊
    25.06.2022 - 2650 g i 50 cm (38+3) witaj Gwiazdeczko 😍😍
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 25 listopada 2021, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, ja staram się póki co (jeszcze) naturalnie. Mam spory mętlik w głowie czy rzucić napro I jednak wybrać ivf...
    Cała nasza historia w stopce.

    Esperanzo pisałam z Tobą chyba na tym wątku :) jestem po wizycie u napro ;) niestety wieści na pół dobre, na pół jak dla mnie złe??? Lekarza od razu zainteresował (badania sprzed dwóch lat) wysoki estradiol w 3dc (64)I podwyższone FSH, w 2020 estro 107! I FSH stycznie zaniżone estro, 5.46. Dostałam m.in. skierowanie na badanie CA-125 wiem że bada się go przy podejrzeniu nowotworu jajnika i endometriozy... dodatkowo mam zrobić obciążenie prolaktyny, powtórzyć lh, fsh, estradiol, od siebie dorzucę inhibinę :) zapytałam wprost lekarza czy estradiol powyżej 50 i fsh pod 10tke świadczy o tym, że moja rezerwa się kończy, ale lekarz zaznaczył, że amh jest bardzo dobre i na ten moment on nie może się wypowiedzieć w tej kwestii bo potrzebuje świeże badania. Niestety czytałam, że estradiol lubi wyrzucać przy torbielach rakowych jajnika I niekonieczne wysoce złośliwych... mąż idzie na wizytę do innego androloga, zobaczymy co on powie na jego wyniki. Hmm brzydko mówiąc jesteśmy w ciemnej d***ie , bynajmniej ja się tak czuję... mam czas do lutego na decyzje... czekam na ponowienie wyników na początku grudnia. Z dobrych to hormony po owulacji- estradiol i progesteron- świadczy o tym, że owulacje są. Mam je badać w każdym cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 listopada 2021, 08:26

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 25 listopada 2021, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Witam, ja staram się póki co (jeszcze) naturalnie. Mam spory mętlik w głowie czy rzucić napro I jednak wybrać ivf...
    Cała nasza historia w stopce.

    Esperanzo pisałam z Tobą chyba na tym wątku :) jestem po wizycie u napro ;) niestety wieści na pół dobre, na pół jak dla mnie złe??? Lekarza od razu zainteresował (badania sprzed dwóch lat) wysoki estradiol w 3dc (64)I podwyższone FSH, w 2020 estro 107! I FSH stycznie zaniżone estro, 5.46. Dostałam m.in. skierowanie na badanie CA-125 wiem że bada się go przy podejrzeniu nowotworu jajnika i endometriozy... dodatkowo mam zrobić obciążenie prolaktyny, powtórzyć lh, fsh, estradiol, od siebie dorzucę inhibinę :) zapytałam wprost lekarza czy estradiol powyżej 50 i fsh pod 10tke świadczy o tym, że moja rezerwa się kończy, ale lekarz zaznaczył, że amh jest bardzo dobre i na ten moment on nie może się wypowiedzieć w tej kwestii bo potrzebuje świeże badania. Niestety czytałam, że estradiol lubi wyrzucać przy torbielach rakowych jajnika I niekonieczne wysoce złośliwych... mąż idzie na wizytę do innego androloga, zobaczymy co on powie na jego wyniki. Hmm brzydko mówiąc jesteśmy w ciemnej d***ie , bynajmniej ja się tak czuję... mam czas do lutego na decyzje... czekam na ponowienie wyników na początku grudnia. Z dobrych to hormony po owulacji- estradiol i progesteron- świadczy o tym, że owulacje są. Mam je badać w każdym cyklu.

    Tak pamiętam 🙂 spokojnie, zrob te wyniki i zobaczysz co lekarz powie. Nie nastawiaj się pesymistycznie. Wiem że czasami jest trudno i ma się gorszy okres, ale będzie dobrze ;)
    A z kiedy jest to badanie AMH? W miarę nowe?
    Super, to że są własne owulacje to bardzo ważne.

    Co do nasienia to czasem potrzeba dłuższego czasu. Na naszym przykladzie- szprycowalam męża tona supli (polecam wszystkie składniki osobno brac), zdrowa dieta i codziennie dzielnie pił sok z pomidorów i olej z czarnuszki. Po 3 mies od pierwszego badania nasienia je powtórzył, wyniki takie same, 0 poprawy a do tego morfologia spadła z 4% na 0%. Bylam wkurzona że wklada w to tyle wysiłku a tu dupa 😜 ale w kolejnym miesiącu lekarz zlecił mu MSOME i tam podają też liczbę plemnikow na ml. I o dziwo liczba się podwoiła! A z tym mieliśmy problem. Nie wiem jak inne parametry bo tam już tego nie podają ale myślę że też coś mogło ruszyć. Z 9ml na ml ma teraz aż 20 mln. Więc to znaczna poprawa :) czasami potrzeba tylko czasu.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Tak pamiętam 🙂 spokojnie, zrob te wyniki i zobaczysz co lekarz powie. Nie nastawiaj się pesymistycznie. Wiem że czasami jest trudno i ma się gorszy okres, ale będzie dobrze ;)
    A z kiedy jest to badanie AMH? W miarę nowe?
    Super, to że są własne owulacje to bardzo ważne.

    Co do nasienia to czasem potrzeba dłuższego czasu. Na naszym przykladzie- szprycowalam męża tona supli (polecam wszystkie składniki osobno brac), zdrowa dieta i codziennie dzielnie pił sok z pomidorów i olej z czarnuszki. Po 3 mies od pierwszego badania nasienia je powtórzył, wyniki takie same, 0 poprawy a do tego morfologia spadła z 4% na 0%. Bylam wkurzona że wklada w to tyle wysiłku a tu dupa 😜 ale w kolejnym miesiącu lekarz zlecił mu MSOME i tam podają też liczbę plemnikow na ml. I o dziwo liczba się podwoiła! A z tym mieliśmy problem. Nie wiem jak inne parametry bo tam już tego nie podają ale myślę że też coś mogło ruszyć. Z 9ml na ml ma teraz aż 20 mln. Więc to znaczna poprawa :) czasami potrzeba tylko czasu.

    Wiesz biorę pod uwagę, że moje podwyższone fsh I estradiol to dla mnie jakby norma, że zaczynałam po prostu od wyższych wartości w momencie pierwszej miesiączki, a z wiekiem te wartości jak wiemy idą w górę. AMH badałam pod koniec kwietnia 2021, czyli półtora roku po pierwszym badaniu fsh I estradiolu. To jest naprawdę ciekawy przypadek, bo też widziałam zagwostkę na twarzy lekarza... tak jak pisałam badanie AFC wyszło ok, obraz jajników prawidłowy, jedynie co to od półtora roku miesiączki stają się bardziej skąpe więc to też może pokazywać, że rezerwa się kończy. Mam nadzieję, że ten estradiol to nie zwiastun czegoś złego typu rakowego itd... mam mega mętlik.

    Co do nasienia, nowy androlog kazał odstawić wszelkie suple skoro i tak nic nie dają. Zobaczymy ;) podejście napro bardzo mi się podoba, zauważył też permamentne zapalenie spojówek, które towarzyszy mi od 10 lat - konsultowane 2,5 roku temu z okulistą- brak przyczyny, jedynie zespół suchego oka, Hashimoto, celakia wykluczone (gastroskopie robiłam). Mam problem z wchłanianiem żelaza i ferytyną...

    W przyszłym tyg zapisuje się na kroplówki dożylne z koenzymem q10 ;) podobno świetnie działa na komóreczki jajowe ;) a wolę dożylnie bo zależy mi aby przyswoić jak najwięcej :)

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 25 listopada 2021, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Wiesz biorę pod uwagę, że moje podwyższone fsh I estradiol to dla mnie jakby norma, że zaczynałam po prostu od wyższych wartości w momencie pierwszej miesiączki, a z wiekiem te wartości jak wiemy idą w górę. AMH badałam pod koniec kwietnia 2021, czyli półtora roku po pierwszym badaniu fsh I estradiolu. To jest naprawdę ciekawy przypadek, bo też widziałam zagwostkę na twarzy lekarza... tak jak pisałam badanie AFC wyszło ok, obraz jajników prawidłowy, jedynie co to od półtora roku miesiączki stają się bardziej skąpe więc to też może pokazywać, że rezerwa się kończy. Mam nadzieję, że ten estradiol to nie zwiastun czegoś złego typu rakowego itd... mam mega mętlik.

    Co do nasienia, nowy androlog kazał odstawić wszelkie suple skoro i tak nic nie dają. Zobaczymy ;) podejście napro bardzo mi się podoba, zauważył też permamentne zapalenie spojówek, które towarzyszy mi od 10 lat - konsultowane 2,5 roku temu z okulistą- brak przyczyny, jedynie zespół suchego oka, Hashimoto, celakia wykluczone (gastroskopie robiłam). Mam problem z wchłanianiem żelaza i ferytyną...

    W przyszłym tyg zapisuje się na kroplówki dożylne z koenzymem q10 ;) podobno świetnie działa na komóreczki jajowe ;) a wolę dożylnie bo zależy mi aby przyswoić jak najwięcej :)
    A jak załatwiłaś takie kroplówki?

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 25 listopada 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    A jak załatwiłaś takie kroplówki?

    Sa dostępne w klinikach witaminowych :) są to kroplówki zawierające składniki, witaminy bezpośrednio podawane dożylnie po konsultacji z lekarzem - najczęściej kliniki mają lekarza swojego - choć ja podziękuję bo mam wszelkie badania :) co do samych "wlewek" lekarze nie są optymistycznie nastawieni do takiej suplementacji, wolą tradycjne łykanie tabsow :) ja zacznę wlewki i po serii znadam ponownie AMH :) jak masz esttadiol w 3dc? ;)

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 25 listopada 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Sa dostępne w klinikach witaminowych :) są to kroplówki zawierające składniki, witaminy bezpośrednio podawane dożylnie po konsultacji z lekarzem - najczęściej kliniki mają lekarza swojego - choć ja podziękuję bo mam wszelkie badania :) co do samych "wlewek" lekarze nie są optymistycznie nastawieni do takiej suplementacji, wolą tradycjne łykanie tabsow :) ja zacznę wlewki i po serii znadam ponownie AMH :) jak masz esttadiol w 3dc? ;)
    Oo dobrze wiedzieć :) Wiesz co akurat badalam w 5dc bo wcześniej był weekend. Miałam 53 pg/ml

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
  • CestLaVie Autorytet
    Postów: 2067 1147

    Wysłany: 25 listopada 2021, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza05 wrote:
    Oo dobrze wiedzieć :) Wiesz co akurat badalam w 5dc bo wcześniej był weekend. Miałam 53 pg/ml

    Czyli masz mniejszy niż ja w 3dc. Ale to dobrze. U mnie jak mówię coś może być z jajnikami rakowego lub endmetrioza... tfu, tfu, oby nie... być mzoe estradiol produkują niepękniete pęcherzyki bo miewam dwa dominujące albo owulacje z jednego i drugiego jajnika. Nie wiem. Nastawiam się dobrze :)

    7VErp3.png[/url]

    ja 33, on 33 - starania od maja 2020, główne od października 2020

    NAPROTECHNOLOGIA-start paź 2021 :) <3

    || 15.01. 2022 :) (9dpo) 20cs !!! :)
    17.01. bHCG 96,84, prog 62,50 (11dpo)
    19.01. bHCG 285,35 prog 63,50 (13 dpo)
    21.01. bHCG 672,42 :) (15 dpo)
    26.01. 4t+6 pęcherzyk ciążowy 5mm z pęcherzykiem zółtkowym <3
    16.02. 8t+2 z usg, dziecko z serduszkiem, 1,84 cm :) <3
    16.03. 12t+2 - 5,84 cm dziecka <3 prenatalne ok, niskie ryzyko wad genetycznych
    13.04. 16t+2 - 10,1 cm, to chłopiec ! ;)
    13.05. 20t+4 - 352 g, połówkowe ok ;)
    08.06. 24t+2 - Cezary ma 709 g ! <3
    07.07. 28t+2 - III prenatalne ok, 1209 g :)
    10.08. 33t+2 - Czarek waży 2500g :)
  • Esperanza05 Autorytet
    Postów: 951 437

    Wysłany: 25 listopada 2021, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CestLaVie wrote:
    Czyli masz mniejszy niż ja w 3dc. Ale to dobrze. U mnie jak mówię coś może być z jajnikami rakowego lub endmetrioza... tfu, tfu, oby nie... być mzoe estradiol produkują niepękniete pęcherzyki bo miewam dwa dominujące albo owulacje z jednego i drugiego jajnika. Nie wiem. Nastawiam się dobrze :)
    Będzie dobrze :) daj znać po badaniach.

    👱‍♀️AMH 1,46 (07.2021), FSH 16,5
    cykle: 25-27 dni, owulacje
    kariotyp ✅
    Frax ✅
    przeciwciała przeciwjajnikowe ✅
    Homocysteina: 6,84 ✅
    mutacje: MTHFR_C677/PAI-1 4G hetero

    👱
    kariotyp ✅
    MSOME ❌ I- 0%, II- 4%
    SCD✅
    FSH ⬇
    testosteron✅
‹‹ 2295 2296 2297 2298 2299 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ