X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 8 lutego 2023, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochane moje, chce się poradzić, wszystkie komentarze mile widziane.
    - Jakie kliniki polecacie odnośnie AK/KD w Warszawie albo w ogóle w Polsce?
    - Jakie macie doświadczenia z egg collecting/zbieraniem komórek swoich? Czy to jakoś realnie daje radę?
    - Jakie suplementy/zioła na poprawę jakości i ilości komórek przyjmujecie i jak je dawkujecie, co z czym łączyć a czego unikać, jakie pory dnia?

    Z góry pięknie Wam dziękuję ❤️
    Hej,
    Z tematem AK/ KD nie pomoge.
    Miałam sugerowane ze moze będą zbierać komórki z kilku stymulacji, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo ze raz zaplodnia się komórki a dwa uzyska się więcej zarodków. Ostatecznie miałam tylko jedną stymulację i od razu transfer na świeżo. Generalnie jak jest niskie AMH to takie podejście się stosuje żeby mieć większa szanse na sukces, ponieważ przy niskim niestety uzyska się kilka komorek.

    Co do supli: 2-3 miesiące przed stymulacją brałam: kwasy omega (w formie płynnej Estrovita, rano po śniadaniu), od lekarza dostałam koenzym q10- rowniez rano. Witamina D3 4000 J (status leku), melatonina na noc. Kwas foliowy. Witamina a+e (odstawione po transferze). Koenzym oraz melatonina odstawione przed stymulacją.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • paulik1507 Przyjaciółka
    Postów: 123 28

    Wysłany: 8 lutego 2023, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dziewczyny przepraszam za ciszę, ale musiałam się jakoś pozbierać z tym wszystkim w całość 💪✨
    monester wrote:
    Ja myślę że nie ma co wydawać kasy na biopsje endometrium jak się nie ma zarodkow. Czas leci najpierw lepiej stymu, zamrozić zarodki i się porządnie przygotować do transferu. A miałaś histero robione ? Tak te 50 to na 1 mini , wiadomo to zależy ile leków zużyjesz też i czy będziecie badać. Ale z tego co widziałam to bardzo w tym roku ceny podskoczyły.

    Przy tych wszystkich kosztach biopsja endometrium to pikuś. A jeśli wyjdzie stan zapalny to przynajmniej będę mogła to zacząć już leczyć. A jak czytam to dziewczyny czasem 2 serie antybiotyku muszą wybrać 😥
    Na ostatniej wizycie ustaliłyśmy z doktor, że skoro 4 świeże się nie udały to teraz tylko mrożone. Mamy wykorzystać wizytę w Czechach na maksa. Dowiedzieć się wszystkich opcji i wtedy ustalimy co dalej. Na pewno na Krio nie zdecyduje się w obecnej klinice...
    Jestem dzisiaj już po biopsji, strasznie dyskomfortowe to było, wręcz bolało 😥 ale przeżyłam. Teraz do 4 tygodni czekania i wizyta w Czechach za chwilę 😱
    Miałam histeroskopię robioną w 03.2020 r. wtedy dowiedziałam się, że mam macicę 🦄 wynik histopatu z histeroskopi: polip endometrialny z cechami nieznacznie nasilonego przewlekłego zapalenia.
    A co teraz nie podrożało? 🤦 Ciekawa jestem czy możemy wpłacić zaliczkę i stymulację zacząć w dowolnym cyklu🤔
    Nowa na forum wrote:
    Paulik, podziwiam wytrzymałość, po tylu razach żaden psycholog czy psychiatra nie dałby ze mną rady. Nie chcę nic sugerować, nie zrozum mnie źle, ale co myślicie o kd lub AZ? Oczywiście warto postarać się o kolejne stymulacje, tak tylko pytam, bo dużo już przeszłaś

    Moja nie ma ze mną prosto, ale daję radę 💪 może dlatego, że ja jestem taka, że podchodzę do wszystkich przeciwności losu zadaniowo.

    Jeśli chodzi o KD lub AZ to jeszcze rok temu nie chciałam w ogóle o tym słyszeć. 🙅‍♀️
    Dziś biorę to z mężem pod uwagę bardziej niż adopcje dziecka. Mamy już dosyć tekstów pt. "Adoptujcie!". To nie o to w tym wszystkim chodzi. Nie chcemy mieć dziecka tylko dla samego posiadania. I adopcja nie jest dla nas!
    Będziemy też poruszać ten temat w Czechach.
    Atika wrote:
    Hormon wzrostu jak długo mialas podawany?
    Bierzesz oprocz leków suplementy?

    01.2022 - Hormon wzrostu w dawce 0,6 mg co 2 dzień - dwie ampułki, następnie od 17.02.2022 zwiększona dawka do 0,8 mg co 2 dzień - 2 ampułki + włączony lek Sexenda na okres 4 tygodni.

    Od roku jestem z mężem pod opieką dietetyk i bierzemy suple dobrane pod nasze wyniki badań i sytuację. Jak poszliśmy do dietetyk głównie po rozpisanie suplementacji to się okazało, że jestem przesuplemetowana 😭 i mimo brania supli 💩 to dało. Już nigdy więcej tak nie zrobię.

    Obecnie biorę m.in: minerały w proszku, kolagen, jod, HarmonyMe na zmianę z ProtectMe Immune+, MagneMe, kwasy omega 1000 mg, Wit. ADEK, Wit. D3, Vit. Bcomplex, CurcuMe, Probiotyki SANPROBI, Coenzyme q10 200 mg, Witamina C 2000 mg.
    I dieta bez glutenu i nabiału, z niskim IG.

    @Annulllka
    Wspaniałe informacje! Gratulacje! 😍

    Dziewczyny, zrobiłam badania do Czech i AMH trochę spadło z 0.73 na 0.57. Który wynik pokazać w Czechach?
    Prolaktyna 5.87.

    Dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi 😘

    Annulllka, Atika lubią tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 8 lutego 2023, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulik1507 wrote:
    Hej,
    Dziewczyny przepraszam za ciszę, ale musiałam się jakoś pozbierać z tym wszystkim w całość 💪✨
    (...)

    Dziewczyny, zrobiłam badania do Czech i AMH trochę spadło z 0.73 na 0.57. Który wynik pokazać w Czechach?
    Prolaktyna 5.87.

    Dziękuję za wszystkie rady i odpowiedzi 😘
    Jak najbardziej Cię rozumiem z adopcja społeczną- bardzo zniechęcające procedury, które trzeba spełnić a dodatkowo brak ujednolicenia i taka samowolka w decydowaniu przez ośrodki, ale my i tak nie braliśmy tego pod uwagę poza jednym momentem, gdy chodziło o konkretne znane nam dziecko, które zostało bez rodziców, adopcja prenetalna to dla mnie nie adopcja a dawstwo, nie pasuje mi tu słowo adopcja. W klinice pokaż amh świeże , i tak nie chodzi o refundację a o dobranie dawki leków. Normalnie skopiuje sobie Twoja suplementację, gdyż wygląda bardzo zdrowo nawet bez starań ;) a czy po saxenda czy hw była jakaś poprawa?

    Trinity_Nea, paulik1507 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 8 lutego 2023, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochane moje, chce się poradzić, wszystkie komentarze mile widziane.
    - Jakie kliniki polecacie odnośnie AK/KD w Warszawie albo w ogóle w Polsce?
    - Jakie macie doświadczenia z egg collecting/zbieraniem komórek swoich? Czy to jakoś realnie daje radę?
    - Jakie suplementy/zioła na poprawę jakości i ilości komórek przyjmujecie i jak je dawkujecie, co z czym łączyć a czego unikać, jakie pory dnia?

    Z góry pięknie Wam dziękuję ❤️
    Ja to niestety jestem w stanie Ci poradzić tylko to, aby w przypadku kd patrzeć na gwarancję zarodków w 5 dobie . Sama oglądałam kilka klinik tutaj ale jako że ja mieszkam na Śląsku to bliżej mi do Ostrawy niż do Warszawy. Jeśli podchodziłabym jezcze raz na swoich to tylko że zbieraniem jajek. Myślę że 3 punkcje i w 3 zapłodnienie hurtem, żeby jakoś zwiększyć szanse. Tylko kurde jak nie mam refundacji na leki a policzyłam koszty stymulacji to mi wyszło tyle samo co kd albo i więcej... Jak sprawdziłam paragony z ostatniej stymu to bez refundacji byłoby 5 tysięcy za same leki... Dramat no...

    happilyeverafter, Trinity_Nea lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmorka78 wrote:
    Ana w moim przypadku to jest trudne ...mimo ze amh niskie to jeszcze moj wiek i przy kaxdej stymulacji malo pecherzykow raptem dwa lub trzy i przewaznie cykle sa przerywane z tego wzgledu

    Czemu przerywane? Z tych 2 albo nawet jednego miałam zarodek lub 2 do transferu.

  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmorka78 wrote:
    Ostatnio zaryzykowalam i podeszlam do punkcji pobrali dwa i niestety nic nie było. ..

    Komórek czy zarodka?

  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annulllka wrote:
    Hej,
    Z tematem AK/ KD nie pomoge.
    Miałam sugerowane ze moze będą zbierać komórki z kilku stymulacji, żeby zwiększyć prawdopodobieństwo ze raz zaplodnia się komórki a dwa uzyska się więcej zarodków. Ostatecznie miałam tylko jedną stymulację i od razu transfer na świeżo. Generalnie jak jest niskie AMH to takie podejście się stosuje żeby mieć większa szanse na sukces, ponieważ przy niskim niestety uzyska się kilka komorek.

    Co do supli: 2-3 miesiące przed stymulacją brałam: kwasy omega (w formie płynnej Estrovita, rano po śniadaniu), od lekarza dostałam koenzym q10- rowniez rano. Witamina D3 4000 J (status leku), melatonina na noc. Kwas foliowy. Witamina a+e (odstawione po transferze). Koenzym oraz melatonina odstawione przed stymulacją.

    Dziękuję Ci bardzo, pozwoliłan sobie wysłać Ci zaproszenie, chciałabym dopytać o kilka rzeczy. Będę wdzięczna jeśli zaakceptujesz 😊

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 8 lutego 2023, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Ja to niestety jestem w stanie Ci poradzić tylko to, aby w przypadku kd patrzeć na gwarancję zarodków w 5 dobie . Sama oglądałam kilka klinik tutaj ale jako że ja mieszkam na Śląsku to bliżej mi do Ostrawy niż do Warszawy. Jeśli podchodziłabym jezcze raz na swoich to tylko że zbieraniem jajek. Myślę że 3 punkcje i w 3 zapłodnienie hurtem, żeby jakoś zwiększyć szanse. Tylko kurde jak nie mam refundacji na leki a policzyłam koszty stymulacji to mi wyszło tyle samo co kd albo i więcej... Jak sprawdziłam paragony z ostatniej stymu to bez refundacji byłoby 5 tysięcy za same leki... Dramat no...

    Bardzo Ci dziękuję. Ja również rozważam różne opcje i gubię się już szczerze w tym wszystkim. My dodatkowo korzystać musimy z dawstwa nasienia a to bardziej jeszcze komplikuje sprawę.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Bardzo Ci dziękuję. Ja również rozważam różne opcje i gubię się już szczerze w tym wszystkim. My dodatkowo korzystać musimy z dawstwa nasienia a to bardziej jeszcze komplikuje sprawę.
    Nic nie mam w zaproszeniach ale to ja Cię w takim razie dodam

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Nic nie mam w zaproszeniach ale to ja Cię w takim razie dodam
    Hahaha pomylilam posty a to do Ani było ;)

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 8 lutego 2023, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Bardzo Ci dziękuję. Ja również rozważam różne opcje i gubię się już szczerze w tym wszystkim. My dodatkowo korzystać musimy z dawstwa nasienia a to bardziej jeszcze komplikuje sprawę.
    A z ciekawości - macie tego samego dawce do kolejnych prób ?

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    preg.png
  • happilyeverafter Autorytet
    Postów: 2255 1913

    Wysłany: 8 lutego 2023, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    A z ciekawości - macie tego samego dawce do kolejnych prób ?

    No właśnie znaleźliśmy w ESB jego słomki jeszcze i chcemy kupić tylko spróbujemy przez klinikę bo jak chcemy sami to wychodzi po 5 tyś za 1 słomkę (z transportem juz) a przecież co to jest 1 słomka jak mało komórek bo niskie amh. Masakra jakie to są koszta sumując wszystko.

    2020r. Nasz Cud 🤍 nasze Życie 💕🧚‍♂️🧸🩰
    01.2024: 9dpt beta 71 💗 bądź zdrów Maluszku ✨🙏🏻
    2❄️❄️
    The true miracle is having faith no matter what👣🍀

    preg.png
  • Trinity_Nea Autorytet
    Postów: 2044 2879

    Wysłany: 8 lutego 2023, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochane moje, chce się poradzić, wszystkie komentarze mile widziane.
    - Jakie kliniki polecacie odnośnie AK/KD w Warszawie albo w ogóle w Polsce?
    - Jakie macie doświadczenia z egg collecting/zbieraniem komórek swoich? Czy to jakoś realnie daje radę?
    - Jakie suplementy/zioła na poprawę jakości i ilości komórek przyjmujecie i jak je dawkujecie, co z czym łączyć a czego unikać, jakie pory dnia?

    Z góry pięknie Wam dziękuję ❤️

    -W Polsce polecano mi Bociana Białystok (KD świeże i mrożone, AZ nie wiem jak to wygląda), ale zostałam w "swojej" klinice i wyszło na dobre 💖 (Gameta Gdynia, KD tylko mrożone z banku hiszpańskiego, AZ często na miejscu)
    -Nie mam doświadczenia. Zdałabym się na lekarza prowadzącego
    -Brałam Proxeed Plus, kwasy omega, resveratrol, olej z wiesiołka (tylko do dnia transferu) i...nie pamiętam czy coś jeszcze 🤔
    Wiem, koenzym Q10! Chyba tyle
    Co do pory dnia, to na pewno kwas foliowy na wieczór

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2023, 00:00

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    "...dopóki sił jednak iść, przecież iść, będę iść
    (...) dopóki sił będę szedł, będę biegł, nie dam się"

    wiek:już 40...
    starania od 2017
    niedrożny prawy jajowód, niesprawny lewy jajnik (taka ironia losu...)
    AMH 0,5
    FSH 13-15

    IVF 12.2020 (1komórka->1zarodek->sukces->na krótko...)
    IVF 07.2021 (1komórka->1zarodek->nic...)
    stymulacje 10/11/12.2021
    FET 10.02.2022+ 'kleik' --> cb
    FET 04.2022- beta hCG: 9dpt-352
    12dpt-1032
    16dpt-6703
    19dpt-jest pęcherzyk z zarodkiem
    34dpt (8tc)- jest ❤️
    10tc- wszystko ok ❤️
    13tc- prenatalne, jest ok ❤️
    14tc- 100g maleństwa, jest ok ❤️
    18tc- 200g maleństwa, jest ok ❤️
    20tc- połówkowe, jest ok, 380g maleństwa ❤️
    23tc- 525g maleństwa, jest ok❤️
    26tc- 1100g maleństwa, jest ok❤️
    32tc- 1900g maleństwa, jest ok❤️
    36tc- 2500g maleństwa, jest ok ❤️
    40tc- 3200g maleństwa, czekamy ❤️
    10.01- jest z nami nasz Cud (2620g)💖
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1531 1238

    Wysłany: 9 lutego 2023, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio znalazłam taki artykuł dot. suplementacji NAC podczas stymulacji. Brzmi ciekawie, ale lekarze chyba nie stosują? Na forum tylko raz była wzmianka nt.obniżenia homocysteinycprzy pomocy NAC
    https://plodnosc.pl/suplementacja-nac-podczas-stymulacji-owulacji-3-razy-zwieksza-szanse-na-ciaze/

    Annulllka lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 9 lutego 2023, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Ostatnio znalazłam taki artykuł dot. suplementacji NAC podczas stymulacji. Brzmi ciekawie, ale lekarze chyba nie stosują? Na forum tylko raz była wzmianka nt.obniżenia homocysteinycprzy pomocy NAC
    https://plodnosc.pl/suplementacja-nac-podczas-stymulacji-owulacji-3-razy-zwieksza-szanse-na-ciaze/
    Widziałam tutaj na forum, że dziewczyny brały nac - to jest to samo co ACC. Też to łykalam przy naturalnych staraniach, ja mam dosyć odczuwalne a nawet bolesne owulacje, a po nac była odczuwalna jescze bardziej, więc pewnie w jakiś sposób działa.

    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 9 lutego 2023, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    No właśnie znaleźliśmy w ESB jego słomki jeszcze i chcemy kupić tylko spróbujemy przez klinikę bo jak chcemy sami to wychodzi po 5 tyś za 1 słomkę (z transportem juz) a przecież co to jest 1 słomka jak mało komórek bo niskie amh. Masakra jakie to są koszta sumując wszystko.
    Ja się nie orientuje w cenach nasienia, ale myślałam że to oocyty są najdroższe a tu się okazuje, że niekoniecznie... I takie ceny są zawsze czy tylko jak się sprowadza z europejskich banków ? Nie no to jakaś masakra jest. Ale to nie pozostaje Ci nic innego tylko egg colecting przy takiej cenie.

    happilyeverafter lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1531 1238

    Wysłany: 9 lutego 2023, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    happilyeverafter wrote:
    Kochane moje, chce się poradzić, wszystkie komentarze mile widziane.
    - Jakie kliniki polecacie odnośnie AK/KD w Warszawie albo w ogóle w Polsce?
    - Jakie macie doświadczenia z egg collecting/zbieraniem komórek swoich? Czy to jakoś realnie daje radę?
    - Jakie suplementy/zioła na poprawę jakości i ilości komórek przyjmujecie i jak je dawkujecie, co z czym łączyć a czego unikać, jakie pory dnia?

    Z góry pięknie Wam dziękuję ❤️

    Odnośnie czego unikać, to leki przeciwbólowe, w tym bez recepty zawierające głównie ibuprofen, z tych na receptę na pewno diclofenac i inne. Nie wszystkie mają w ulotce informacje o niekorzystnym wpływie na rozwój jajeczka.
    Bezpieczna jest nospa i chyba paracetamol, ale nie jestem pewna tego drugiego.

    Annulllka, happilyeverafter lubią tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    preg.png
  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1531 1238

    Wysłany: 9 lutego 2023, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Widziałam tutaj na forum, że dziewczyny brały nac - to jest to samo co ACC. Też to łykalam przy naturalnych staraniach, ja mam dosyć odczuwalne a nawet bolesne owulacje, a po nac była odczuwalna jescze bardziej, więc pewnie w jakiś sposób działa.

    Aaa to dlatego teraz miałam taką moxno odczuwalną owulację, zwykle lekko czuję, już dawno nie miałam tak bolesnych. Aktualnie kończę pierwsze opak.NAC. W takim razie przydatne gdy podchodzi się do transferu na naturalnym cyklu

    monester lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    preg.png
  • Annulllka Autorytet
    Postów: 385 505

    Wysłany: 9 lutego 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Ostatnio znalazłam taki artykuł dot. suplementacji NAC podczas stymulacji. Brzmi ciekawie, ale lekarze chyba nie stosują? Na forum tylko raz była wzmianka nt.obniżenia homocysteinycprzy pomocy NAC
    https://plodnosc.pl/suplementacja-nac-podczas-stymulacji-owulacji-3-razy-zwieksza-szanse-na-ciaze/
    NAC dobrze tez działa przy endomendzie, bo wywala wolne rodniki tlenu. A te się tworzą tam gdzie są stany zapalne (a tak w tej cholernej chorobie jest). Troche kobitek to bierze. W It starts with the egg był NAC opisywany.

    33 lata
    AMH 0,2
    Operacje usuwania torbieli jajników -2009 i 2012.
    Endometrioza
    Brak owulacji
    Dwie próby stymulacji (07 i 09.2022) zakończone przedwcześnie.
    Propozycja AK
    Zmiana kliniki i lekarza
    Działa prawy jajnik!
    Trzecia stymulacja (01.2023)🤞🏻FSH 29
    Punkcja->2 dojrzałe komórki-> 2 zarodki wysokiej klasy (cl 8.1 i cl 7.1) -> transfer świeży w 3 dobie 🤞🏻
    10 dpt- || kreski oraz beta 60 🥹
    12 dpt - beta: 132, prog: 26
    14 dpt - beta: 327, prog: 28
    17 dpt - beta: 1054, prog: 29
    5t 1d - jest jeden pęcherzyk ciążowy 😊
    6t 5d - CRL 6,2 mm i jest❤️
    8t 6d - plamienie ☹️ CRL 21 mm, ❤️ Bije
    10t 4d - CRL 3,5 cm
    12t 1d - prenatalne ok, CRL 5,8 cm, dziewczynka? Pierwsze ujęcie 3D
    19t 2d - 332 g, dziewczynka?
    21t 2d - połówkowe ok, 399 g, dziewczynka! 💖Kolejne ujecie 3D
    25t 0d - 712g
    29t 1d -usg III trymestru -ok, 1660 g
    31t 0d - 1780 g
    34t 4d - 2400 g
    Planowany termin porodu: 8.10.2023

    5.10.2023 Marlena, 54 cm, 3790 g 💖🥰
  • monester Autorytet
    Postów: 3799 3431

    Wysłany: 9 lutego 2023, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na forum wrote:
    Aaa to dlatego teraz miałam taką moxno odczuwalną owulację, zwykle lekko czuję, już dawno nie miałam tak bolesnych. Aktualnie kończę pierwsze opak.NAC. W takim razie przydatne gdy podchodzi się do transferu na naturalnym cyklu
    A Wy już macie plan ?

    preg.png
‹‹ 2419 2420 2421 2422 2423 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ