X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AGAaa wrote:
    Monester wpadłam zobaczyć co u Ciebie a tu takie info :( przykro mi bardzo,ale nie przestaję trzymać kciuków i wierzyć w Twoje szczęście. Proszę daj znać kiedy kolejny transfer ❤️
    Dziękuję Aga. mam nadzieję że uda mi się transfer jezcze w tym miesiącu ale wiadomo może coś po drodze wypaść...

    preg.png
  • Wronka Koleżanka
    Postów: 142 19

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evie wrote:
    Tarczyca była ok 1,9 chyba miałam ostatnio. Teraz jeszcze powtórzę. Miovelle i letrozol to tylko do stymulacji a tak to biorę całą masę "cukierków" - witamina D, maca, L-Arginina, KoenzymQ10, Magnez, Inofem, Laktoferyna, Mama DHA Premium Plus, Folian, Mleczko Pszczele, piję jeszcze pyłek...

    Miałaś stymulację tylko letrozolem bez innych leków?

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki84 wrote:
    Dziewczyny czy słyszałyście o metodzie ostrzykiwania jajników osoczem? Mam niskie amh i jest taka metoda w klinice Medistica w Krakowie, czy macie jakieś opinie o tej Klinice?

    Ja miałam robione :) raz w Krakovi, a teraz w Medistice właśnie. Polecam !

  • Evie Autorytet
    Postów: 2118 1533

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Ja miałam robione :) raz w Krakovi, a teraz w Medistice właśnie. Polecam !

    Czy to coś poprawiło? Jaki to koszt?

    Kriobank Białystok

    07.08.2021 punkcja
    12.08.2021 transfer dwóch 5dniowych zarodków 4BB; został 1 ❄️

    🍀 6 dpt beta 48,progesteron 38
    🍀 8 dpt beta 143, progesteron 51
    🍀10 dpt beta 347, progesteron 48 (inne laboratorium)
    🍀12 dpt beta 761, progesteron 60
    🍀16 dpt beta 2360, progesteron 34
    🍀19 dpt beta 6177, progesteron 47
    🍀21 dpt beta 8079, progesteron 49
    🍀25 dpt beta 23125, progesteron 50

    27.09 => 9t2d maluch mierzy już 2,5cm, serduszko bije mocno 180 u/m
    04.10=> 10t2d maluch mierzy już 3,8cm, serduszko bije 181 u/m

    19.10 => Sanko i Nifty => zdrowy chłopak 💚💚💚
    19.10 => USG genetyczne => wszystko dobrze, maluch mierzy już 6,5 cm, serduszko bije 169 ud/m

    Maj 2022 Oto jestem 💗💗💗

    rfxgrjjgg31sy2sm.png
  • Marlo Koleżanka
    Postów: 86 13

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Ja miałam robione :) raz w Krakovi, a teraz w Medistice właśnie. Polecam !
    Jaki koszt? Widac jakas znaczna roznice?

  • Evie Autorytet
    Postów: 2118 1533

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wronka wrote:
    Miałaś stymulację tylko letrozolem bez innych leków?

    Tak, letrozolem i miovellanac. Nie odpowiadam na mocna i droga stymulację wiec nie bardzo jest sens we mnie ładować inne leki…

    Kriobank Białystok

    07.08.2021 punkcja
    12.08.2021 transfer dwóch 5dniowych zarodków 4BB; został 1 ❄️

    🍀 6 dpt beta 48,progesteron 38
    🍀 8 dpt beta 143, progesteron 51
    🍀10 dpt beta 347, progesteron 48 (inne laboratorium)
    🍀12 dpt beta 761, progesteron 60
    🍀16 dpt beta 2360, progesteron 34
    🍀19 dpt beta 6177, progesteron 47
    🍀21 dpt beta 8079, progesteron 49
    🍀25 dpt beta 23125, progesteron 50

    27.09 => 9t2d maluch mierzy już 2,5cm, serduszko bije mocno 180 u/m
    04.10=> 10t2d maluch mierzy już 3,8cm, serduszko bije 181 u/m

    19.10 => Sanko i Nifty => zdrowy chłopak 💚💚💚
    19.10 => USG genetyczne => wszystko dobrze, maluch mierzy już 6,5 cm, serduszko bije 169 ud/m

    Maj 2022 Oto jestem 💗💗💗

    rfxgrjjgg31sy2sm.png
  • Niki84 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady a bardziej jesteś zadowolona z Krakovi czy Medistica? Podniosło Ci się Amh?

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki84 wrote:
    Milady a bardziej jesteś zadowolona z Krakovi czy Medistica? Podniosło Ci się Amh?

    Powinnam zacząć od tego, że mój przypadek jest wyjątkowo trudny. Moje AMH to 0,01 (badane w późniejszym czasie 0,02), z kolei FSH początkowo wynosiło 94. Mając takie wyniki badań w zasadzie u każdego lekarza słyszałam tylko jedno.. KD. Nie pogodziłam się z tym w zasadzie do tej pory. Mając ogromne wsparcie mojego męża szukaliśmy uparcie aż trafiliśmy na dr Wyrobe w Krakovi. On jako pierwszy nie przeraził się moimi wynikami i dał mi szansę na walkę. Po raz pierwszy poczułam, że jest szansa i nadzieję dla mnie. Dr Wyroba zaproponował mi PRP i powiedział, że jeśli zobaczy odpowiedź jajników na zabieg wtedy będę mogła podejść do IVF. I tak się też stało.. po PRP u dr Wyroby znacznie spadło mi FSH, a na USG był widoczny duży ładny pęcherzyk. Był co prawda tylko jeden, ale nigdy wcześniej nie miałam ani jednego. Według lekarza miał bardzo dobre rokowania nawet do tego stopnia, że dał nam szanse na naturalne starania. Niestety naturalnie się nie udało, więc przystąpiliśmy do stymulacji i IVF. Doszło do punkcji, ale pęcherzyk był pusty. Po punkcji lekarz powiedział, że nie chce nas zwodzić i albo się zdecydujemy na KD albo musimy zakończyć leczenie. Byłam załamana, nie umiałam się z tym pogodzić, natomiast mój mąż bardzo mocno podtrzymywał mnie na duchu i obiecał mi, że się nie poddamy. Oboje zauważyliśmy, że pomimo braku szczęśliwego finału dostrzegliśmy korzyści PRP, dlatego wiedzieliśmy że musimy najpierw znaleźć kogoś kto powtórzy ten zabieg. Początkowo wróciliśmy do dr Wyroby i doktor zaproponował, że jedynie może nam zaoferować powtórzenie zabiegu i ponowna próbę ivf. Byliśmy w zasadzie zdecydowani, ale szukając jeszcze kogoś wybitnego trafiłam na dr Szlachcica. Umówiliśmy się na wizytę, jednak jechaliśmy z przekonaniem że wysłuchamy co ma nam do zaoferowania ale wrócimy do dr Wyroby. Po wizycie nasz punkt widzenia się zmienił. Dr Szlachcic zwrócił uwagę na małą dawkę osocza. Powiedział, że uważa że dawka powinna być 5 razy większa i oprócz jajników wstrzyknie osoczem również w macicę. Ten argument nas przekonał. Byliśmy ciekawi efektów. Po PRP u dr Szlachcica miałam 5 pęcherzyków. Przeszłam przez punkcję w wyniku, której udało się pobrać 2 komórki. Jedna była niedojrzała, a z drugiej udało się uzyskać zarodek. Obecnie jestem po transferze i czekam na dalszy rozwój. Chcę tylko powiedzieć, że dla mnie wiedza i doświadczenie dr Szlachcica jest ponad wszelkie normy. Dla mnie jest lekarzem wyjątkowym. Jest wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu.

    Miphuhiz, Echo, KasiaC lubią tę wiadomość

  • Evie Autorytet
    Postów: 2118 1533

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Powinnam zacząć od tego, że mój przypadek jest wyjątkowo trudny. Moje AMH to 0,01 (badane w późniejszym czasie 0,02), z kolei FSH początkowo wynosiło 94. Mając takie wyniki badań w zasadzie u każdego lekarza słyszałam tylko jedno.. KD. Nie pogodziłam się z tym w zasadzie do tej pory. Mając ogromne wsparcie mojego męża szukaliśmy uparcie aż trafiliśmy na dr Wyrobe w Krakovi. On jako pierwszy nie przeraził się moimi wynikami i dał mi szansę na walkę. Po raz pierwszy poczułam, że jest szansa i nadzieję dla mnie. Dr Wyroba zaproponował mi PRP i powiedział, że jeśli zobaczy odpowiedź jajników na zabieg wtedy będę mogła podejść do IVF. I tak się też stało.. po PRP u dr Wyroby znacznie spadło mi FSH, a na USG był widoczny duży ładny pęcherzyk. Był co prawda tylko jeden, ale nigdy wcześniej nie miałam ani jednego. Według lekarza miał bardzo dobre rokowania nawet do tego stopnia, że dał nam szanse na naturalne starania. Niestety naturalnie się nie udało, więc przystąpiliśmy do stymulacji i IVF. Doszło do punkcji, ale pęcherzyk był pusty. Po punkcji lekarz powiedział, że nie chce nas zwodzić i albo się zdecydujemy na KD albo musimy zakończyć leczenie. Byłam załamana, nie umiałam się z tym pogodzić, natomiast mój mąż bardzo mocno podtrzymywał mnie na duchu i obiecał mi, że się nie poddamy. Oboje zauważyliśmy, że pomimo braku szczęśliwego finału dostrzegliśmy korzyści PRP, dlatego wiedzieliśmy że musimy najpierw znaleźć kogoś kto powtórzy ten zabieg. Początkowo wróciliśmy do dr Wyroby i doktor zaproponował, że jedynie może nam zaoferować powtórzenie zabiegu i ponowna próbę ivf. Byliśmy w zasadzie zdecydowani, ale szukając jeszcze kogoś wybitnego trafiłam na dr Szlachcica. Umówiliśmy się na wizytę, jednak jechaliśmy z przekonaniem że wysłuchamy co ma nam do zaoferowania ale wrócimy do dr Wyroby. Po wizycie nasz punkt widzenia się zmienił. Dr Szlachcic zwrócił uwagę na małą dawkę osocza. Powiedział, że uważa że dawka powinna być 5 razy większa i oprócz jajników wstrzyknie osoczem również w macicę. Ten argument nas przekonał. Byliśmy ciekawi efektów. Po PRP u dr Szlachcica miałam 5 pęcherzyków. Przeszłam przez punkcję w wyniku, której udało się pobrać 2 komórki. Jedna była niedojrzała, a z drugiej udało się uzyskać zarodek. Obecnie jestem po transferze i czekam na dalszy rozwój. Chcę tylko powiedzieć, że dla mnie wiedza i doświadczenie dr Szlachcica jest ponad wszelkie normy. Dla mnie jest lekarzem wyjątkowym. Jest wspaniałym człowiekiem o wielkim sercu.

    Wow, super wynik 😍Trzymam kciuki aby transfer okazał się pomyślny 🍀
    Można spytać ile płaciłaś za PRP u dr Szlachcica? Czy na pierwsza wizytę do niego trzeba się zgłosić w jakimś konkretnym dniu cyklu? Jakie badania trzeba mieć ze sobą?

    Kriobank Białystok

    07.08.2021 punkcja
    12.08.2021 transfer dwóch 5dniowych zarodków 4BB; został 1 ❄️

    🍀 6 dpt beta 48,progesteron 38
    🍀 8 dpt beta 143, progesteron 51
    🍀10 dpt beta 347, progesteron 48 (inne laboratorium)
    🍀12 dpt beta 761, progesteron 60
    🍀16 dpt beta 2360, progesteron 34
    🍀19 dpt beta 6177, progesteron 47
    🍀21 dpt beta 8079, progesteron 49
    🍀25 dpt beta 23125, progesteron 50

    27.09 => 9t2d maluch mierzy już 2,5cm, serduszko bije mocno 180 u/m
    04.10=> 10t2d maluch mierzy już 3,8cm, serduszko bije 181 u/m

    19.10 => Sanko i Nifty => zdrowy chłopak 💚💚💚
    19.10 => USG genetyczne => wszystko dobrze, maluch mierzy już 6,5 cm, serduszko bije 169 ud/m

    Maj 2022 Oto jestem 💗💗💗

    rfxgrjjgg31sy2sm.png
  • Niki84 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady dziękuję za Twoją odpowiedź, ja właśnie się zastanawiałam, którego z tych lekarzy wybrać, bo na zabieg jestem zdecydowana, mam za sobą dwie nieudane procedury, w tym po drugiej punkcji komórka była niedojrzała, w pierwszej mieliśmy zarodek ale tylko 5 dni... W obu miałam tylko jedną komórkę z trzech pęcherzyków, mój doktor też proponuje nam KD ale ja nie biorę tej opcji pod uwagę, dlatego zdecydowałam się na ten zabieg i jakoś czuję, że może nam pomóc, dziękuję jeszcze raz za odpowiedź, dużo mi pomogła :-) *

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evie wrote:
    Wow, super wynik 😍Trzymam kciuki aby transfer okazał się pomyślny 🍀
    Można spytać ile płaciłaś za PRP u dr Szlachcica? Czy na pierwsza wizytę do niego trzeba się zgłosić w jakimś konkretnym dniu cyklu? Jakie badania trzeba mieć ze sobą?

    Nie dziękuję żeby nie zapeszać! ❤️ Samo PRP kosztuje 6 tyś., 800 zł opieka anestezjologiczna, ja dodatkowo miałam jeszcze histeroskopii i badanie histopatlogiczne. Do tego trzeba doliczyć wszystkie badania, które należy wykonać przed zabiegiem. Dr Szlachcic wykonuje jeszcze PRP z komórkami ze szpiku i efekty są jeszcze lepsze. Koszt takiego PRP to 12 tyś. Ja nie mogłam skorzystać z tej opcji, ponieważ w przeszłości przeszlam przez leczenie chemią. Teoretycznie nie było większych przeciwskazań, ale ostatecznie doktor nie chciał ryzykować ze względu na moją przeszłość. Jeśli chodzi o wizytę to ja nie byłam w konkretnym dniu cyklu. Myślę, że to chyba bez znaczenia. Zabierz wszystkie badania, które posiadasz. Doktor bardzo dokładnie wszystko analizuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2023, 19:37

  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki84 wrote:
    Milady dziękuję za Twoją odpowiedź, ja właśnie się zastanawiałam, którego z tych lekarzy wybrać, bo na zabieg jestem zdecydowana, mam za sobą dwie nieudane procedury, w tym po drugiej punkcji komórka była niedojrzała, w pierwszej mieliśmy zarodek ale tylko 5 dni... W obu miałam tylko jedną komórkę z trzech pęcherzyków, mój doktor też proponuje nam KD ale ja nie biorę tej opcji pod uwagę, dlatego zdecydowałam się na ten zabieg i jakoś czuję, że może nam pomóc, dziękuję jeszcze raz za odpowiedź, dużo mi pomogła :-) *

    Cieszę się, że mogłam Ci pomóc ! 🥰 Nie poddawaj się! Dr Szlachcic na pewno Ci pomoże. To nie jest człowiek, który wybiera drogę "na skróty". Ja jestem jemu i jego "prawej ręce"Pani Bożence ogromnie wdzięczna! To są aniołowie, nie ludzie :)

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Nie dziękuję żeby nie zapeszać! ❤️ Samo PRP kosztuje 6 tyś., 800 zł opieka anestezjologiczna, ja dodatkowo miałam jeszcze histeroskopii i badanie histopatlogiczne. Do tego trzeba doliczyć wszystkie badania, które należy wykonać przed zabiegiem. Dr Szlachcic wykonuje jeszcze PRP z komórkami ze szpiku i efekty są jeszcze lepsze. Koszt takiego PRP to 12 tyś. Ja nie mogłam skorzystać z tej opcji, ponieważ w przeszłości przeszlam przez leczenie chemią. Teoretycznie nie było większych przeciwskazań, ale ostatecznie doktor nie chciał ryzykować ze względu na moją przeszłość. Jeśli chodzi o wizytę to ja nie byłam w konkretnym dniu cyklu. Myślę, że to chyba bez znaczenia. Zabierz wszystkie badania, które posiadasz. Doktor bardzo dokładnie wszystko analizuje.
    Milady dobrze, że trafiłaś na lekarza, który dał Ci szansę. To bardzo ważne, żeby wykorzystać wszystkie możliwości. Kiedy beta ? Trzymam kciuki

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 880 894

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 01:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    Ja miałam robione :) raz w Krakovi, a teraz w Medistice właśnie. Polecam !
    Pytałam o to swojego doktora. Mowił, że nie poleca, bo nie ma pozytywnych z tym doswiadczen, a i ingerencja w jajniki nie zawsze idzie na plus. Sama nie wiem co o tym myśleć.

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • Atika Autorytet
    Postów: 880 894

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 01:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Dziękuję Aga. mam nadzieję że uda mi się transfer jezcze w tym miesiącu ale wiadomo może coś po drodze wypaść...
    Kurczę, ale mi.przykro 😓
    Trzymam kciuki za dalsze kroki.

    My mieliśmy podchodzić teraz, ale mój M jest chory, więc boi się o swoje wyniki.
    Przenieśliśmy imprezę na sierpień/ wrzesień. Przez wakacje wypoczniemy, zregenerujemy się, aaa i szukają nam dawczyni.
    Trzymamy się naszego.planu. mamy być w jednym czasie stymulowane.

    monester lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%

    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(

    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500

    XII starania naturalne
    5dpo 1,70
    8dpo 1,30 :-(

    X 23 histeroskopia - ok
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Pytałam o to swojego doktora. Mowił, że nie poleca, bo nie ma pozytywnych z tym doswiadczen, a i ingerencja w jajniki nie zawsze idzie na plus. Sama nie wiem co o tym myśleć.
    W moim przypadku widzę tylko pozytywy. Gdyby nie PRP nie miałabym szansy na własną komórkę.

    Atika lubi tę wiadomość

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1442 1935

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milady92 wrote:
    W moim przypadku widzę tylko pozytywy. Gdyby nie PRP nie miałabym szansy na własną komórkę.
    Bardzo Ci kibicuje !

    Milady92 lubi tę wiadomość

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Eve83 Ekspertka
    Postów: 150 132

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2023, 17:06

  • Nowa na forum Autorytet
    Postów: 1589 1290

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve83 wrote:
    Dziewczyny witam Was serdecznie

    Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoją wiedzą w temacie In Vitro i dzięki temu będzie mi trochę łatwiej, gdyż jestem aktualnie tym wszystkim mocno przytłoczona, a moim jedynym wsparciem wśród bliskich mi osób jest mój partner. Czytam już Was od pewnego czasu i mam wrażenie, że dzięki waszym wpisom dowiedziałam się znacznie więcej niż w czasie wizyt u lekarza...

    Mam rocznikowo 40 lat i za sobą 2 poronienia. Przyczyną pierwszego poronienia było puste jajo płodowe. Przy drugim poronieniu zatrzymanie serduszka w 8 tygodniu, w badaniu wyszła wada genetyczna trisomia chromosomu 10. To drugie poronienie mocno mnie dobiło.

    Od końca sierpnia 2022r. jestem pacjentką kliniki w Katowicach Gyncentrum. Przeszłam już przez wszystkie wymagane przez nich badania, mam za sobą 3 stymulacje z marnym efektem. Moje AMH na koniec grudnia 2022r. wynosiło 0,83 i wtedy miałam 1 stymulacje ( efekt 2 pęcherzyki niby z pęcherzykiem dominującym) pobrana i zamrożona 1 komórka. W styczniu 2023. wykonałam mezoterapię jajników osoczem. W marcu miałam 2 stymulacje (efekt pobrane 4 komórki + 1 zamrożona) rozwijały się 2 zarodki ale w 6 dobie jeden zarodek miał dopiero stadium moruli, a drugi był 10 komórkowy. Teraz w czerwcu przeszłam 3 stymulacje ( efekt 6 komórek, udało im się zapłodnić 1 komórkę, reszta niedojrzała) niestety zapłodniona komórka zatrzymała się w rozwoju na etapie zarodka 8 komórkowego.

    Powiem szczerze, że nie wiem co robić dalej. Miałam wrażenie, że lekarz już po drugiej stymulacji nie miał pomysłu i był temat in vitro z komórką dawczyni. Nie miałam jeszcze wizyty po tej ostatniej stymulacji...

    Jeśli chodzi o moje badania, które były konsultowane z dr. Sydorem:
    - trombofilia wrodzona w postaci mutacji genu F5 (tzw. Leiden) w heterozygotycznej postaci alleicznej, fPS/PC w normie, NK 23% [1,4], KIR ( brak 2DS1, 2DS5, 3DS1; 5 rec), LA/aCL/aB2- GPI ujemne, ANA ujemne, Kariotypy prawidłowe, allo-MLR 13,1%, Cross-match ujemny

    Badania partnera:
    - seminogram prawidłowy, 3% prawidłowych plemników
    -DFI 33%, MAR Test IgG 5%, HBA 88%, MSOME 1/7/20%, MAR test ujemny

    Dziewczyny, zastanawiam się nad skonsultowaniem badań i nieudanych stymulacji z innym lekarzem/kliniką. Proszę doradźcie mi coś...
    Ja niestety nie pomogę. U mnie w wieku 40 lat amh było 0,66. Na usg widoczne ładne pęcherzyki, które miały ruszyć po stymulacji i nie ruszyły. Przy pierwszej były 2, ale zrezygnowałam z punkcji. Przy drugiej był jeden. Wtedy też podjęłam decyzję o kd. Co prawda zmieniłam klinikę i w nowej dr mówiła, że można spróbować jeszcze mini stymulacji albo innej, ale już nie chciałam. Może gdyby to nie kosztowało tak dużo, to bym próbowała, ale nasz budżet jest ograniczony. A niedawno konsultowałam wyniki z immuno i lekarz powiedział, że z racji wieku podjęłam dobrą decyzję, bo jednak ryzyko wad jest większe. Ostatecznie stwierdzam, że wolę mieć dziecko zdrowe niż z moimi genami. Ale oczywiście wiele dziewczyn walczy, mimo że są starsze ode mnie, i niektórym się udaje. Decyzja bardzo indywidualna. Myślę że możesz skonsultować się z innym lekarzem, może inną kliniką. Tu dopiero był temat ostrzykiwania jajników i podały lekarza. Są metody, jeśli masz środki i siły to walcz, próbuj.

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    '81, 09.2021 początek starań o invitro, badania
    Amh 0,66, na usg widoczne 8 dobrze rokujących pęcherzyków i liczne małe
    01.2022/02.2022: 2xbrak odpowiedzi, stymulacja przerwana,
    Decyzja o kd
    09./10./11.2022: 3xtransfer (+kleik+ah, progesteron besins, lenzetto, estrofem, neoparin, prolutex, cyclogest, acard, encorton, intralipid, atosiban) 3xbeta 0🙁
    Immunologia:kir bx, brak 1 ważny kir,mutacja mthfr, cytokiny i nk ok.
    W oczekiwaniu na drugie kd z zaleceniami immu: accofil, encorton, prograf
    Mamy 3 blastki
    10.23 transfer
    8dpt-beta 100, 10dpt-363, 14dpt-1911,
    19dpt:pęcherzyk z zarodkiem i ❤️
    35dpt:1,6cm i ❤️ (180/min)
    11tc: 4,89cm
    13tc: 7,67 cm, usg prenatalne ok
    19tc: 308g dzieciaczka
    21tc: 375g chłopczyk (II prenatalne ok)
    23 tc. 600 gram
    26+4: 1100 gram
    31+3: 1700 gram
    preg.png
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eve83 wrote:
    Dziewczyny witam Was serdecznie

    Mam nadzieję, że podzielicie się ze mną swoją wiedzą w temacie In Vitro i dzięki temu będzie mi trochę łatwiej, gdyż jestem aktualnie tym wszystkim mocno przytłoczona, a moim jedynym wsparciem wśród bliskich mi osób jest mój partner. Czytam już Was od pewnego czasu i mam wrażenie, że dzięki waszym wpisom dowiedziałam się znacznie więcej niż w czasie wizyt u lekarza...

    Mam rocznikowo 40 lat i za sobą 2 poronienia. Przyczyną pierwszego poronienia było puste jajo płodowe. Przy drugim poronieniu zatrzymanie serduszka w 8 tygodniu, w badaniu wyszła wada genetyczna trisomia chromosomu 10. To drugie poronienie mocno mnie dobiło.

    Od końca sierpnia 2022r. jestem pacjentką kliniki w Katowicach Gyncentrum. Przeszłam już przez wszystkie wymagane przez nich badania, mam za sobą 3 stymulacje z marnym efektem. Moje AMH na koniec grudnia 2022r. wynosiło 0,83 i wtedy miałam 1 stymulacje ( efekt 2 pęcherzyki niby z pęcherzykiem dominującym) pobrana i zamrożona 1 komórka. W styczniu 2023. wykonałam mezoterapię jajników osoczem. W marcu miałam 2 stymulacje (efekt pobrane 4 komórki + 1 zamrożona) rozwijały się 2 zarodki ale w 6 dobie jeden zarodek miał dopiero stadium moruli, a drugi był 10 komórkowy. Teraz w czerwcu przeszłam 3 stymulacje ( efekt 6 komórek, udało im się zapłodnić 1 komórkę, reszta niedojrzała) niestety zapłodniona komórka zatrzymała się w rozwoju na etapie zarodka 8 komórkowego.

    Powiem szczerze, że nie wiem co robić dalej. Miałam wrażenie, że lekarz już po drugiej stymulacji nie miał pomysłu i był temat in vitro z komórką dawczyni. Nie miałam jeszcze wizyty po tej ostatniej stymulacji...

    Jeśli chodzi o moje badania, które były konsultowane z dr. Sydorem:
    - trombofilia wrodzona w postaci mutacji genu F5 (tzw. Leiden) w heterozygotycznej postaci alleicznej, fPS/PC w normie, NK 23% [1,4], KIR ( brak 2DS1, 2DS5, 3DS1; 5 rec), LA/aCL/aB2- GPI ujemne, ANA ujemne, Kariotypy prawidłowe, allo-MLR 13,1%, Cross-match ujemny

    Badania partnera:
    - seminogram prawidłowy, 3% prawidłowych plemników
    -DFI 33%, MAR Test IgG 5%, HBA 88%, MSOME 1/7/20%, MAR test ujemny

    Dziewczyny, zastanawiam się nad skonsultowaniem badań i nieudanych stymulacji z innym lekarzem/kliniką. Proszę doradźcie mi coś...
    Niestety tu wiek nie działa na naszą korzyść... Jestem w tym samym wieku, jedyne co możesz zrobić to próbować stymulacji do skutku. Spróbuj do Eurofertil do ostravy. Tam im lepiej ida stymulacje. Masz oocyty tylko niedojrzale, może lepiej poprowadzą stymulacje. Więcej zarodków - do badania to większa szansa na prawidłowy. Chyba że masz już dosyć finansowo czy psychicznie i akceptujesz dawstwo już w tym momencie. Nikt Ci nie zagwarantuje jak się zakończy kleljna procedura. Na tym etapie bym nie szukała w immunologii - to dopiero do transferu. Teraz jedz dużo supli antyoksydantów i przemyślcie sobie dalsze kroki. Kto cię prowadzi w GC ? Ja mam bardzo podobna historię z tym że pierwsza procedura już parę lat temu była a i tak efekt był równie kiepski. Z tym że ja nigdy nie zaliczyłam nawet naturalsa

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 2435 2436 2437 2438 2439 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Układ immunologiczny a problemy z płodnością, czyli czym jest niepłodność immunologiczna

Układ immunologiczny, czyli inaczej odpornościowy ma niebagatelny wpływ na płodność. Niekiedy czynniki immunologiczne mogą być bezpośrednią przyczyną niepłodności. Czy problemy z implantacją zarodka albo nawracającymi poronieniami mogą być wywołane przez czynniki immunologiczne? W jakich przypadkach rozważyć konsultację ze specjalistą - immunologiem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 porad, jak ubrać dziecko na zimowy spacer

Niekiedy zimowa aura za oknem może zniechęcać do spacerów... Tymczasem jest to świetny sposób na budowanie odporności, dotlenienie organizmu i zapewnienie aktywności fizycznej dla dziecka. Jak zatem przygotować się na zimowy spacer? Sprawdź 7 porad, jak ubrać dziecko!

CZYTAJ WIĘCEJ