X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    No proszę, widzę, że lekarze zaczerpneli wiedzy z eurofertil (pewnie też czytają nasze fora ;)) Ty byłaś w Novum prawda? Na razie jedyną osobą, która stosowała protokół taki jak w Czechach była pani dr MP z katowickiego angeliusa - niedawno zaczęła własnie tak działać.
    Hej,
    Tak- jestem pacjentką Novum. O takich lekkich stymulacjach lekarz mówił mi na pierwszym naszym spotkaniu, od razu mówił ze przy niskim AMH standardowe protokoły nie mają sensu i idziemy w jakość a nie ilość. No i zakładam ze wiedzę czerpie ze szkoleń i konferencji niż z forum raczej :) provera np. Nie była wpisana do leków na początku stymulacji, w trakcie stymulacji, lekarz mi ja wprowadził żeby pecherzyki nie pękły, sytuacja była dynamiczna :).

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 11 lutego, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Hej,
    Tak- jestem pacjentką Novum. O takich lekkich stymulacjach lekarz mówił mi na pierwszym naszym spotkaniu, od razu mówił ze przy niskim AMH standardowe protokoły nie mają sensu i idziemy w jakość a nie ilość. No i zakładam ze wiedzę czerpie ze szkoleń i konferencji niż z forum raczej :) provera np. Nie była wpisana do leków na początku stymulacji, w trakcie stymulacji, lekarz mi ja wprowadził żeby pecherzyki nie pękły, sytuacja była dynamiczna :).
    Provera to progesteron -i uwierz, że u nas go nie dodają rutynowo do stymulacji. A co do tego skąd czerpią wiedzę - tu są przedstawiciele klinik, którzy czytają co piszemy, bo nie raz pewne dziewczyny miały nieprzyjemności że strony klinik - więc niewykluczone, że jeśli temat ich zainteresuje to go drążą. Ale to tylko taki offtopic, bo ogólnie to bardzo dobrze, że się czegoś nowego uczą i myślą.

    Agaton0102 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monester wrote:
    Provera to progesteron -i uwierz, że u nas go nie dodają rutynowo do stymulacji. A co do tego skąd czerpią wiedzę - tu są przedstawiciele klinik, którzy czytają co piszemy, bo nie raz pewne dziewczyny miały nieprzyjemności że strony klinik - więc niewykluczone, że jeśli temat ich zainteresuje to go drążą. Ale to tylko taki offtopic, bo ogólnie to bardzo dobrze, że się czegoś nowego uczą i myślą.

    Co do progesteronu- dokładnie, nie był standardowo zaplanowany, ale lekarz na bieżąco monitorował cykl i uznał, że jest konieczny. Dlatego każdemu polecę moją klinikę i mojego lekarza, bo podejmował na bieżąco ważne i dobre decyzje. Nie chce tutaj drążyć tematu obecności lekarzy na forum, ale mimo wszystko zakładam, ze pracując na paru etatach więcej niż my, forumowiczki, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach, mając rodziny, mogą nie mieć czasu ma stalkowanie swoich pacjentek na forum :) No i raczej się tutaj nie szkolą. Co mie wyklucza oczywiście tego co piszesz- ze korzystając z doświadczeń innych wprowadzają je do swoich modeli leczenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lutego, 06:50

  • Iwona91 Znajoma
    Postów: 21 64

    Wysłany: 11 lutego, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Cześć. Ja jestem po dwóch długich stymulacjach. Zaczynałem z AMH 1.2 teraz mam 0.2. Stymulację przeszłam bez większych problemów. Rzuciłam się w wir pracy i za każdym razem szybko mi mijał ten czas. Sama punkcja bez skutków ubocznych. Niestety za każdym razem czego transferowac. Podobno moje komórki są bardzo słabe.
    Hej,
    A w jakiej przestrzeni czasu AMH tak spadło? To w wyniku stymulacji? Najważniejsze, że masz swoje komórki na których jeszcze można się oprzeć. Lekarze zalecili coś na poprawę jakości komórek?

    Sierpień 2023 - AMH 0,87
    Wrzesień 2023 - polip macicy
    Listopad 2023 - AMH 0,69
    Grudzień 2023 - usunięcie polipa + badanie nasienia męża wszystko Ok
    Styczeń 2024 - badanie fragmentacji DNA plemnika - wszystko Ok
    Luty 2024 - badanie drożności - prawy jajowod niedrożny, lewy z utrudnionym przepływem

    IVF start 28.02.24 r.
    Punkcja 09.03.24 r. - 🥚 11
    4 🥚 zamrożone
    Mamy dwie kropeczki oczekujące jedna 4.1.2. Druga 4.2.1
    Transfer odroczony ryzyko OHSS
  • Emily0723 Autorytet
    Postów: 926 260

    Wysłany: 12 lutego, 05:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Co do progesteronu- dokładnie, nie był standardowo zaplanowany, ale lekarz na bierząco monitorował cykl i uznał, że jest konieczny. Dlatego każdemu polecę moją klinikę i mojego lekarza, bo podejmował na bieżąco ważne i dobre decyzje. Nie chce tutaj drążyć tematu obecności lekarzy na forum, ale mimo wszystko zakładam, ze pracując na paru etatach więcej niż my, forumowiczki, biorąc udział w konferencjach i szkoleniach, mając rodziny, mogą nie mieć czasu ma stalkowanie swoich pacjentek na forum :) No i raczej się tutaj nie szkolą. Co mie wyklucza oczywiście tego co piszesz- ze korzystając z doświadczeń innych wprowadzają je do swoich modeli leczenia.
    Zapewniam Cue że nieźle stalkuja tutaj. No widzę że masz bardzo dobre opinie o lekarzach z kliniki, że tak się w pocie czoła szkołą dla naszego dobra...ok wybacz lekki sarkazm ale bardziej przychylam się do zdania monester że ściągają info o rodzajach stymulacji od pacjentek. No ale trzeba docenić bo niektórym nawet tego się nie chce

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 lutego, 06:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emily0723 wrote:
    Zapewniam Cue że nieźle stalkuja tutaj. No widzę że masz bardzo dobre opinie o lekarzach z kliniki, że tak się w pocie czoła szkołą dla naszego dobra...ok wybacz lekki sarkazm ale bardziej przychylam się do zdania monester że ściągają info o rodzajach stymulacji od pacjentek. No ale trzeba docenić bo niektórym nawet tego się nie chce

    Trochę mnie irytuje ta dyskusja i nie mogę spać, wiec napisze dłużej.
    Nie wiem, może lekarze, na których miałyście pecha trafić, tak robią. Może są kliniki, gdzie pracownicy idą po najmniejszej linii oporu, i pytają się pacjentek: no co tam nowego w leczeniu, bo nie chce mi się forum sprawdzić :) mimo wszystko mam trochę szacunku i uważam (ze większość lekarzy, a znakomita tych, u których ja się leczę nie tylko z niepłodności), ze skoro ktoś dostał sie na super trudne studia, niedostępne dla pewnie 99% nas, forumowiczek, wcześniej ileś lat sie do tego przygotowywał, a potem wiele lat sie uczy i szkoli, ma trochę inne priorytety niż śledzenie pacjentek i robienie, nie wiem, im potem na złość? Bo w sumie to ciekawe. Obecnie wybór dobrego lekarza jest i tyle prosty, ze wystarczy go zgooglowac i sprawdzić opinie, no chyba ze tam ich macki również sięgają i recenzje są nieprawdziwe. Ostatecznie, po co chodzić do kliniki- można sie zdiagnozować na forum, ustawić sobie leki i tylko na lewo załatwić receptę :)
    Przykro mi, ze Wasze doświadczenia są złe w tej kwestii- wystarczy zmienić lekarza. Ja uważam za krzywdzące wydawanie opinii m.in. O moim prowadzącym, ze całe leczenie nie wynika z jego wiedzy i starania, tylko gdzieś podpatrzonego szybcikiem na wpisie na forum, No jest to na pewno umniejszanie kompetencji. Już w ogóle pomijam fakt, ze prowadzi mi teraz ciąże, i w przypadku problemów każda wizyta to dopasowanie leków, nowe zalecenia itp. To pewnie na forum „mamuśki 2024” wyczytał :)

    Ewa1984 lubi tę wiadomość

  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 12 lutego, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton przecież nie lekarz siedzi na forum, ale kliniki mają zatrudnione osoby do moderowania informacji ogólnodostępnych o klinice. Również znany lekarz nie ma usuwane opinie to jest akurat fakt. Ja się bardzo cieszę, że darzysz lekarza zaufaniem, bo to chodzi o to, żeby ostatecznie takiego lekarza znaleźć . A lekarze są jak w każdej branży, raz się trafi lepiej raz gorzej i właśnie k to chodzi żeby szukać takiego co Ci pasuje.

    Emily0723 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Julia_88 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 12 lutego, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trinity_Nea wrote:
    Julia- a jakie masz FSH? Bo to też istotne.
    Karolaaas- AMH masz spoko!!! jak wyszła drożność?

    Dziewczyny- co do lekarzy, to nie pomogę, bo nie ten rejon Polski.
    Nie wyrzucajcie sobie czekania, myślę że większość forumowiczek ma podobną historię. Każda marzyła, żeby tak 'pyk' i być w ciąży. Ten rok, to taki przepisowy i nie byłoby wskazane po kilku próbach bez efektu wysyłać każdego na in vitro.
    Gorzej, jeśli lekarz nie zrobi drożności, naciska na naturalne starania a okazuje się, że nie miały prawa się udać...

    Jest tu ogrom Dziewczyn z podobnymi historiami.
    U mnie ostatni rok starań naturalnych na monitoringu cyklu (wcześniej 'w ciemno', potem z testami owulacyjnymi). Też ciągle słyszałam, że owulacje są, a cykle książkowe. Upierałam się, że coś jest nie tak i trzeba zrobić drożność. Każdorazowo słyszałam, że to zbędne, bo przecież...- jak wyżej.
    Przypadkiem trafiłam do innej lekarki (moja była na urlopie i wysłała mnie do koleżanki do innej kliniki), to ta się za głowę złapała. Od razu wszystkie badania i efekt jak w stopce...
    Z M ustaliliśmy plan od A do Z i zgodnie z nim po 3 nieudanych transferach na moich komórkach podeszliśmy do KD (lekarz pochwalił naszą decyzję). Udało się za 1razem 🩷

    Dróg do macierzyństwa jest wiele (od naturalsów po adopcje) i każda z nich jest równie wartościowa.

    Pytajcie, piszcie. Jeśli tylko będę mogła jakoś pomóc pomogę


    Właśnie dopiero na wizycie w tamtym tygodniu zlecili mi FSH. Lekarka powiedziała, żebym zrobiła w 1-3 dniu cyklu więc jeszcze chwilkę muszę poczekać. W międzyczasie mąż robi badania, robimy kariotyp i jedziemy do Poznania.

    monester - dzięki za info o Eurofertil 🌷Znalazłam grupę na fb i to też rozważamy jako kontakt i konsultacje

    Trinity_Nea lubi tę wiadomość

    01.2019 - poronienie zatrzymane (7 TC brak bicia serca)

    01.2023 - zaczynamy kolejne starania (przez rok lekarka mówiła, że wszystko okej i mamy po prostu próbować)

    02.2024 - wizyta u innego lekarza i niestety informacja o niskim AMH

    aktualne badania:
    AMH - 0,34
    TSH - 3,06 (zalecenie Euthyrox 25x1)
    FT4 - 1,02
    FT3 - 2,63
    GLUKOZA - 83,9
    Wit D - 18,70 (choć od września biorę 2.000 jest to deficyt, mam dążyć do 30-50)

    miałam robioną morfologię, OB, CRP, żelazo/ferrytynę, Wit b12, kwas foliowy, toxoplasmę gondii, wirus różyczki, CMV, chlamydię itp i tutaj wszystko jest dobrze).
  • monester Autorytet
    Postów: 3832 3478

    Wysłany: 12 lutego, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia_88 wrote:
    Właśnie dopiero na wizycie w tamtym tygodniu zlecili mi FSH. Lekarka powiedziała, żebym zrobiła w 1-3 dniu cyklu więc jeszcze chwilkę muszę poczekać. W międzyczasie mąż robi badania, robimy kariotyp i jedziemy do Poznania.

    monester - dzięki za info o Eurofertil 🌷Znalazłam grupę na fb i to też rozważamy jako kontakt i konsultacje
    Terminy są długie ale co chwila się coś zwalnia last minute więc można złapać termin

    preg.png
  • Julia_88 Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 12 lutego, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Może spróbuj pobrać komórkę na cyklu naturalnym (lekko stymulowanym). Otrzymuje się wtedy mało komórek, ale lepszej jakości niż przy standardowej stymulacji. Drugi plus, leków jest dużo mniej i procedura jest mniej nieprzyjemna. U mnie dało to efekt w postaci dobrego 3 dniowego zarodka (druga komórka, która została zapłodniona i padła w 5 dniu), a finalnie jestem w10tc. A AMH miałam nawet niższe niż Ty. Warto tez się suplementowac, żeby podkręcić jakoś tych komórek, które mogą zostać pobrane.

    Hej! Możesz podpowiedzieć, co suplementowałaś?🙏🏻

    01.2019 - poronienie zatrzymane (7 TC brak bicia serca)

    01.2023 - zaczynamy kolejne starania (przez rok lekarka mówiła, że wszystko okej i mamy po prostu próbować)

    02.2024 - wizyta u innego lekarza i niestety informacja o niskim AMH

    aktualne badania:
    AMH - 0,34
    TSH - 3,06 (zalecenie Euthyrox 25x1)
    FT4 - 1,02
    FT3 - 2,63
    GLUKOZA - 83,9
    Wit D - 18,70 (choć od września biorę 2.000 jest to deficyt, mam dążyć do 30-50)

    miałam robioną morfologię, OB, CRP, żelazo/ferrytynę, Wit b12, kwas foliowy, toxoplasmę gondii, wirus różyczki, CMV, chlamydię itp i tutaj wszystko jest dobrze).
  • MK32 Ekspertka
    Postów: 161 75

    Wysłany: 13 lutego, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelles wrote:
    Dzień dobry wszystkim,

    Mamy po 37 lat, leci Nam drugi rok w klinice niepłodności (Krakovi). Już po kilku miesiącach starań wiedziałam że coś jest nie tak (potwierdzone owulacje a ciąży brak, wszystkie podstawowe badania w normie). Po liście badań u doktora brak źródła problemu. Kiedy zaczęłam leczenie moje AMH wynosiło 1.2. Po 3 miesiącach stymulacji Lamettą (W każdym miesiącu po 4 uwalnianie komórki, owulacja potwierdzona monitem) AMH 1.
    Szybka decyzja o IN vitro. Końskie dawki leków tylko 2 pobrane komórki zaplodnione, 1 się zatrzymała, druga chora. Komorki wyglądają na nadgryzione przez endometriozę.
    Zostaje założony implant Zoladex. Po 3 miesiącach powtarzam AMH: rozpacz 0.2😪.
    Drugie podejście po 3 miesiącach: tylko 2 dojrzałe komorki (mimo, że pobranych 7 ale każda z nich ma różną wielkość, bardzo ciężko mnie wystymulowac). Jedna się zatrzymała w 3 sobie, druga obumarła w 5.
    Dziewczyny czy któraś z Was miała podobną sytuację? Czy jest sens dalej próbować? Czy komuś wogole udało się z takim AMH ? Czy lepiej rozważyć komórkę dawczyni? A może teraz odczekać aż wróci miesiączka i spróbować kilka razy naturalnie? Co byście zrobiły na moim miejscu?
    Bardzo dziękuję za każdą radę, pomysł

    Hey, jak chcesz napisz do mnie ma priv - mialam podobnie;)

    Niki84, Angelles lubią tę wiadomość

  • Niki84 Debiutantka
    Postów: 8 3

    Wysłany: 15 lutego, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angeles też się u nich leczyłam i też bezskutecznie nie wiem co zrobić

  • Angel86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 15 lutego, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    38 lat, pierwsze dziecko na 34 lata przy pierwszym cyklu, w sposób naturalny bez stymulacji, leków.
    1,5 roku starania o 2gie dziecko. Poprzedni lekarze nie zauważyli, że stosunek LH i FSH wynosił 0.4 już dwa lata temu.
    Obecnie 3 dc FSH 14.9, estradiol 74, AMH 0.2 ng, endometrium 10mm.Progesteron sprawdzany kilka razy po owulacji i wynosił 12 lub więcej. Badanie drożności _ lekkie udrożnienie prawego jajowodu, lewy drożny, biopsja endometrium. Podczas ost wizyty widoczne 2 ciałka żółte niestety z częściowo udrożnionego jajowodu.
    Lekarz od razu wspomniał o adopcji komórki. Wskazał na ryzyko wad genetycznych przy tak niskim AMH, kosztach badań przy in vitro z moich komórek. Koszty wskazał na ok 50 tys w obu przypadkach z adopcja lub stymulacja moich z badaniami genetycznymi. Przy moich 5proc szans, adopcja 60 proc.
    Odniosłam wrażenie, że stymulacja i zajście w ciążę w sposób naturalny nie niesie takiego ryzyka wad genetycznych w przeciwieństwie do stymulacji, i zapłodnienia pozaustrojowego z moich komórek? Czy mam rozumieć, że przy naturalnym zajściu org zazwyczaj usuwa wadliwe komórki, a przy zapłodnieniu pozaustrojowym już tak to nie działa?


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lutego, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel86 wrote:
    38 lat, pierwsze dziecko na 34 lata przy pierwszym cyklu, w sposób naturalny bez stymulacji, leków.
    1,5 roku starania o 2gie dziecko. Poprzedni lekarze nie zauważyli, że stosunek LH i FSH wynosił 0.4 już dwa lata temu.
    Obecnie 3 dc FSH 14.9, estradiol 74, AMH 0.2 ng, endometrium 10mm.Progesteron sprawdzany kilka razy po owulacji i wynosił 12 lub więcej. Badanie drożności _ lekkie udrożnienie prawego jajowodu, lewy drożny, biopsja endometrium. Podczas ost wizyty widoczne 2 ciałka żółte niestety z częściowo udrożnionego jajowodu.
    Lekarz od razu wspomniał o adopcji komórki. Wskazał na ryzyko wad genetycznych przy tak niskim AMH, kosztach badań przy in vitro z moich komórek. Koszty wskazał na ok 50 tys w obu przypadkach z adopcja lub stymulacja moich z badaniami genetycznymi. Przy moich 5proc szans, adopcja 60 proc.
    Odniosłam wrażenie, że stymulacja i zajście w ciążę w sposób naturalny nie niesie takiego ryzyka wad genetycznych w przeciwieństwie do stymulacji, i zapłodnienia pozaustrojowego z moich komórek? Czy mam rozumieć, że przy naturalnym zajściu org zazwyczaj usuwa wadliwe komórki, a przy zapłodnieniu pozaustrojowym już tak to nie działa?

    Cześć, pytałam o to mojego lekarza i szukałam informacji w internecie. AMH świadczy o ilości komórek, nie zaś o ich jakości. Ja mam bardzo niskie AMH ale jestem młodsza, moje wyniki mieszczą się w przedziale 46-50 lat. Pytałam, czy to znaczy ze moja komórka ma 50 lat :) No i ma podobno tyle co ja :). Może Twojemu lekarzowi chodziło o to, ze czasem za niskie AMH odpowiadają mutacje genetyczne np. Frax, ktote przeniesione na dziecko mogą powodować wady? W jakiej klinice jesteś?
    A co do ryzyka in vitro, to w badaniach jest wskazane ze niesie wyższe ryzyko wad genetycznych niż naturalne poczęcie. Ale z drugiej strony, ryzyko przy in vitro jest takie samo jak przy poczęciu naturalnym powyżej 12 mc, wiec bądź tu człowieku mądry 😬😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego, 15:24

  • Angel86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 15 lutego, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaton0102 wrote:
    Cześć, pytałam o to mojego lekarza i szukałam informacji w internecie. AMH świadczy o ilości komórek, nie zaś o ich jakości. Ja mam bardzo niskie AMH ale jestem młodsza, moje wyniki mieszczą się w przedziale 46-50 lat. Pytałam, czy to znaczy ze moja komórka ma 50 lat :) No i ma podobno tyle co ja :). Może Twojemu lekarzowi chodziło o to, ze czasem za niskie AMH odpowiadają mutacje genetyczne np. Frax, ktote przeniesione na dziecko mogą powodować wady? W jakiej klinice jesteś?
    A co do ryzyka in vitro, to w badaniach jest wskazane ze niesie wyższe ryzyko wad genetycznych niż naturalne poczęcie. Ale z drugiej strony, ryzyko przy in vitro jest takie samo jak przy poczęciu naturalnym powyżej 12 mc, wiec bądź tu człowieku mądry 😬😬

    Dziękuję za odpowiedz. Być może lekarzowi chodziło o te mutacje. Muszę dopytać na następnej wizycie.
    Czy badanie na premutację genu FMR1 warto zrobić teraz czy potem gdy będą już zarodki?
    Wystraszyłam się i zwątpiłam czy stymulować "moje" do invitr. Na razie chce spróbować naturalnie przy pomocy stymulacji.
    Korzystam z usług dr Przybycienia w Tarnowie. Słyszałam, ze kiedyś przyjmował w Macierzyństwie w Krakowie i współpracuje z KrakOvi.
    Z KrakOvi raczej nie skorzystam w razie inVitro.
    Co masz na myśli pisząc " ryzyko przy in vitro jest takie samo jak przy poczęciu naturalnym powyżej 12 mc" Starania powyżej 12 msc w sposób naturalny niesie za sobą takie ryzyko ? Nie słyszałam o tym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego, 16:00

  • Aster_81 Koleżanka
    Postów: 33 13

    Wysłany: 15 lutego, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel86 wrote:
    Dziękuję za odpowiedz. Być może lekarzowi chodziło o te mutacje. Muszę dopytać na następnej wizycie.
    Czy badanie na premutację genu FMR1 warto zrobić teraz czy potem gdy będą już zarodki?
    Wystraszyłam się i zwątpiłam czy stymulować "moje" do invitr. Na razie chce spróbować naturalnie przy pomocy stymulacji.
    Korzystam z usług dr Przybycienia w Tarnowie. Słyszałam, ze kiedyś przyjmował w Macierzyństwie w Krakowie i współpracuje z KrakOvi.
    Z KrakOvi raczej nie skorzystam w razie inVitro.
    Co masz na myśli pisząc " ryzyko przy in vitro jest takie samo jak przy poczęciu naturalnym powyżej 12 mc" Starania powyżej 12 msc w sposób naturalny niesie za sobą takie ryzyko ? Nie słyszałam o tym.
    Dlaczego nie chcesz korzystać z KrakOvi? Pytam bo też jestem u tego samego lekarza

  • Angel86 Nowa
    Postów: 5 1

    Wysłany: 15 lutego, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel86 wrote:
    Dziękuję za odpowiedz. Być może lekarzowi chodziło o te mutacje. Muszę dopytać na następnej wizycie.
    Czy badanie na premutację genu FMR1 warto zrobić teraz czy potem gdy będą już zarodki?
    Wystraszyłam się i zwątpiłam czy stymulować "moje" do invitr. Na razie chce spróbować naturalnie przy pomocy stymulacji.
    Korzystam z usług dr Przybycienia w Tarnowie. Słyszałam, ze kiedyś przyjmował w Macierzyństwie w Krakowie i współpracuje z KrakOvi.
    Z KrakOvi raczej nie skorzystam w razie inVitro.
    Co masz na myśli pisząc " ryzyko przy in vitro jest takie samo jak przy poczęciu naturalnym powyżej 12 mc" Starania powyżej 12 msc w sposób naturalny niesie za sobą takie ryzyko ? Nie słyszałam o tym.

    Nie wiem czy mogę pisać tak na forum :) Moja koleżanka korzysta z ich usług i uważam, że nie do końca zachowują się w porządku/są uczciwi.

    Aster_81 lubi tę wiadomość

  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 27 lutego, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwona91 wrote:
    Hej,
    A w jakiej przestrzeni czasu AMH tak spadło? To w wyniku stymulacji? Najważniejsze, że masz swoje komórki na których jeszcze można się oprzeć. Lekarze zalecili coś na poprawę jakości komórek?
    02.2023 -1.26
    Przechodzę 3 stymulacje Lamettą po nich AMH 1.06. Brak ciąży
    Podchodzę do in vitro- nawet nie doszło do transferu
    1.2024- AMH 0.26
    Drugie in vitro- nawet nie doszło do transferu.
    Także szybko to poleciało 🥹

  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 27 lutego, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MK32 wrote:
    Hey, jak chcesz napisz do mnie ma priv - mialam podobnie;)
    Napisałam priv

  • Angelles Przyjaciółka
    Postów: 177 36

    Wysłany: 27 lutego, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angel86 wrote:
    Nie wiem czy mogę pisać tak na forum :) Moja koleżanka korzysta z ich usług i uważam, że nie do końca zachowują się w porządku/są uczciwi.
    Angel86 pozwoliłam sobie wysłać zaproszenie. Będę wdzięczna jeśli przyjmiesz:)

    Angel86 lubi tę wiadomość

‹‹ 2455 2456 2457 2458 2459
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ