X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    We wrześniu 2017 ja miałam mezoterapię, więc na pewno zaczęli ją robić w Invikcie wcześniej - już w lipcu rozmawiałam o tym z lekarzem.

    Znieczulenie dożylne, mój zabieg był pomiędzy pick up'ami i przebiega to bardzo podobnie.

    Bea, a co do ceny, to rozumiem, że HGH jednorazowy? Mezo może mieć skutki długotrwałe. Przy moim POF dodatkowo istotny był mnie skutek poprawy samopoczucia, brak uderzeń gorąca.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil,bo to sie robi raz,prawda,a efekty sa na dłużej?Jakoś do mmnie to przemawia. A nie bylo zadnych skutków ubocznych po tym?Nie bolaly jajniki?Byly bardzo poklute?Czy Tobie mówili ile trzeba czekac do stymulacji ivf?Ty za jaki czas zaszlas w ciaze? TY to robilas w Warszawie?Ja chce we Wrocławiu. Strasznie sie nakrecilam na to...Oby mój lekarz sie zgodzil.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil;mi mowila pani,ze od wrzesnia to robia we wszystkich klinikach,to widocznie cos pochrzanila.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:01

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil,jakie mialas amh?

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robiłam we Wrocławiu, zaszłam w ciążę naturalnie - 2 tygodnie po mezo dostałam pierwszy po pół roku okres i następnego już nie było, tylko ciąża.

    Skutków ubocznych nie było, trochę nabrzmiały brzuch przez kilka dni i lekki ból, ale nic dramatycznego. Chyba po 3 tygodniach po zabiegu można było wrócić do ćwiczeń i współżycia.

    I zabieg można powtórzyć, ale nie wcześniej niż po pół roku, bo po 4-6 miesiącach chyba powinien być zamierzony efekt. Ja dostałam po zabiegu rozpiskę badania amh i ostatnie było po 6 miesiącach zaplanowane, ale przez ciążę przestałam sprawdzać. Na stronie jakieś kliniki z NY czytałam, że oni tam od razu po mezo zaczynają stymulację do ivf, ale nie interesowałam się tym za bardzo.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekam na Was w takim razie i na rezultaty u Was. Ja już nie zdążę bo stymulację zaczynam od najbliższego okresu.

    Tak, HGH jest jednorazowe. Liczę na to, że trochę poprawi mi jakość komórek jajowych bo u mnie jak dotąd nie było problemu z ilością tylko właśnie z jakością.

    Ale jestem też już 8 miesięcy starsza w porównaniu do pierwszego in vitro, więc równie dobrze może teraz być gorzej a nie lepiej. W sumie to sama nie wiem czego się mogę spodziewać po najbliższej stymulacji.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,ja jestem jeszcze starsza od Ciebie i o 2 lata starsza od ostatniej stymulacji ale robie ostatnie juz na pewno podejscie dlatego chce zrobić wszystko co możliwe...Nie mogę czekac pol roku ale 3 czy 4 miesiace dam radę jesli warto,a wierze,ze tak. Lil,czyli mozna moze wczesniej robic stymulacje,nie ma przeciwwskazań,chodzi tylko o jak najlepsze efekty.Nie wiedzialam,ze to mozna powtarzać,myslalam,ze to zabieg jednorazowy...A czemu nie mialas w ogole miesiaczki?Ten zabieg Ci ja przywrocil?

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,ja jestem jeszcze starsza od Ciebie i o 2 lata starsza od ostatniej stymulacji ale robie ostatnie juz na pewno podejscie dlatego chce zrobić wszystko co możliwe...Nie mogę czekac pol roku ale 3 czy 4 miesiace dam radę jesli warto,a wierze,ze tak. Lil,czyli mozna moze wczesniej robic stymulacje,nie ma przeciwwskazań,chodzi tylko o jak najlepsze efekty.Nie wiedzialam,ze to mozna powtarzać,myslalam,ze to zabieg jednorazowy...A czemu nie mialas w ogole miesiaczki?Ten zabieg Ci ja przywrocil?
    Powodzenia i mocno trzymam kciuki za Ciebie.

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby mój lekarz sie na to zgodzil,bo jesli nie to musiałabym go zmienić na innego,a tego bym nie chciala robic.Dziwi mnie trochę to,ze te wszystkie nowinki ma tyllp Invicta.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,a ja trzymam za Ciebie,daj znac jak stymulacja z hgh.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,ja jestem jeszcze starsza od Ciebie i o 2 lata starsza od ostatniej stymulacji ale robie ostatnie juz na pewno podejscie dlatego chce zrobić wszystko co możliwe...Nie mogę czekac pol roku ale 3 czy 4 miesiace dam radę jesli warto,a wierze,ze tak. Lil,czyli mozna moze wczesniej robic stymulacje,nie ma przeciwwskazań,chodzi tylko o jak najlepsze efekty.Nie wiedzialam,ze to mozna powtarzać,myslalam,ze to zabieg jednorazowy...A czemu nie mialas w ogole miesiaczki?Ten zabieg Ci ja przywrocil?
    Podchodziłabyś do KD ewentualnie, gdyby Twój mąż był na tak?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,a ja trzymam za Ciebie,daj znac jak stymulacja z hgh.
    Będę informować tu na forum o efektach ivf z HGH. Dam znać.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,ja jestem jeszcze starsza od Ciebie i o 2 lata starsza od ostatniej stymulacji ale robie ostatnie juz na pewno podejscie dlatego chce zrobić wszystko co możliwe...Nie mogę czekac pol roku ale 3 czy 4 miesiace dam radę jesli warto,a wierze,ze tak. Lil,czyli mozna moze wczesniej robic stymulacje,nie ma przeciwwskazań,chodzi tylko o jak najlepsze efekty.Nie wiedzialam,ze to mozna powtarzać,myslalam,ze to zabieg jednorazowy...A czemu nie mialas w ogole miesiaczki?Ten zabieg Ci ja przywrocil?
    Mam POF, o czym dowiedziałam się niestety dopiero po odstawieniu plastrów anty. Czekałam 3 miesiące po odstawieniu i miesiączka mi nie wróciła, więc się przebadałam i okazało się, że jest tragedia - np.FSH 99!
    Ja natomiast jestem od Was młodsza, co pewnie może mieć znaczenie dla efektów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:43

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea to hgh to zastrzyk?
    I mam jeszcze pytanie, czy na cala stymulację jedziesz/ lecisz do Czech?

    Bea77 lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea,tak,ja bym zrobila kd albo az ale z moim mezem to w ogole nie wchodzi w gre...,wiec robie co moge zeby sie teraz udało. Lil,fsh 99?Ojej!To musiało spaść po mezoterapii skoro zaraz zaszlas w ciążę..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 22:55

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lil_m wrote:
    Mam POF, o czym dowiedziałam się niestety dopiero po odstawieniu plastrów anty. Czekałam 3 miesiące po odstawieniu i miesiączka mi nie wróciła, więc się przebadałam i okazało się, że jest tragedia - np.FSH 99!
    Ja natomiast jestem od Was młodsza, co pewnie może mieć znaczenie dla efektów.
    Na sto procent wiek gra rolę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy obecnym stanie medycyny można uzyskać ciążę u kogoś kto już przeszedł menopauzę. To tak jakby ktoś powiedział, że wynalazł lek na zachowanie wiecznej młodości.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolcia35 wrote:
    Bea to hgh to zastrzyk?
    I mam jeszcze pytanie, czy na cala stymulację jedziesz/ lecisz do Czech?
    Hgh to lek w zastrzykach. Podaje się podskórnie tak jak leki do stymulacji, w brzuch. Ten HGH, który ja mam to jest taki proszek do rozrobienia, dokładnie tak jak rozrabia się Menopur.

    Zaczynam stymulację w domu. W 20-24 dniu cyklu poprzedzającego muszę zrobić USG żeby sprawdzić czy nie ma cyst, polipów, ile jest pęcherzyków antralnych i jaka jest grubość endometrium. Lekarz prześle wynik klinice w Czechach. Następnie od okresu stymuluję się siedem dni i lecę do Czech, bo na ósmy dzień mam pierwszą kontrolę i ewentualną korektę dawek leków. Druga kontrola w dniu 11, trigger i po 36 godzinach pick-up. Oczywiście po pierwszej kontroli może to trochę ulec zmianie w zależności jak się będę stymulować, ale generalnie mam już leki na całą stymulację i mam pełną rozpiskę ułożoną przez lekarza prowadzącego.

    W Invicta miałam tak że rozpiska była tylko na 6 dni, na siódmy dzień miałam kontrolę, niekoniecznie u mojego lekarza prowadzącego i dostawałam rozpiskę na kolejne 2 dni, potem znów kontrola i przyjmował mnie znów kto inny i następna rozpiska. Także nigdy nie miałam ułożonego planu od A do Z przez jednego lekarza. W Invicta każdy kolejny lekarz kwestionował decyzje poprzedniego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 23:09

    karolcia35, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 28 lutego 2018, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Na sto procent wiek gra rolę. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że przy obecnym stanie medycyny można uzyskać ciążę u kogoś kto już przeszedł menopauzę. To tak jakby ktoś powiedział, że wynalazł lek na zachowanie wiecznej młodości.
    Bea,tak podaja w tym artykule o tym grwckim lekarzu,a ja w to wierzę...

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 28 lutego 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie leki dostałaś do stymulacji?
    I czy znasz koszty procedury juz tam w Czechach?
    Ta zmiana lekarzy jest wkurzająca,ja obecnie leczę się w Gync katowice i tez często trafiam do kogoś innego.
    Powodzenia i inf nas na bieżąco :)

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lutego 2018, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Bea,tak podaja w tym artykule o tym grwckim lekarzu,a ja w to wierzę...
    Gdyby to była prawda to naprawdę byłaby to prawdziwa rewelacja i przełom w leczeniu niepłodności. No nic, pewnie jak wszystko, jak się nie wypróbuje to nie będzie wiadomo. Trzymam kciuki i koniecznie daj znać jak to poszło.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

‹‹ 45 46 47 48 49 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ