X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IN VITRO z niskim AMH
Odpowiedz

IN VITRO z niskim AMH

Oceń ten wątek:
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 14 marca 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja mam jeszcze 12 lat... obawiam sie ze do swoich 45 yrodzin bede juz dawno po menopauzie..

    Lukrecja lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 23:04

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedys na innym forum czytalam o dziewczynie z potworniakami po operacji zostala jej moze 1/12 jajnika. Zaraz po operacji amh bylo prawie niewykrywalne, ale dostala @ potem bylo cos w okolicach 0,1 i w tym cyklu zaciazyla... tylko ona miala 25 lat i na ciążę zdecydowala sie przez operacje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 18:32

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 23:04

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja może pisałaś ale w którym invimedzie podchodzilas?
    I czy masz zamrożone zarodki?

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 23:05

    karolcia35, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 14 marca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    A już przez chwilę się ucieszylam że to któraś z nas

    Tego akurat nie wiem... tylko przypomniala mi sie tamta historia.

    2020 :)
    2023 :)
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Która z dziewczyn przy AMH 0.01 zaszła w ciążę i urodziła dziecko? Coś mnie ominęło???
    Ja znam taka z innego forum,w Novum,na naturalnym cyklu.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 14 marca 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie pęcherzyki 11,13 i uwaga 20 (4 mm w ciągu doby)... Na razie nie dostałam ovitrellu... Jutro wieczorem idę na wizytę i zobaczymy... Dziś 7 dzień cyklu i 5 stymulacji...

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimila wrote:
    Dziewczyny,ja za kilka dni bede badac amh,fsh i lh i az sie boje jak bardzo mi to sie zmienilo przez 2 lata...

    Ja zawsze jestem zdania, ze lepiej wiedziec niz nie wiedziec. Czy sie nie wie czy wie to sytuacja ta sama. Wiedza jednak daje podpowiedz co do kolejnych krokow.

    Dana72173, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cos takiego znalazlam na temat AMH:

    AMH levels are regulated by gonadotropin hormone, and are the highest during the early stages of follicle development (when the follicle measures less than 4 mm). AMH production stops or slows down as a follicle grows larger. Some research finds there is almost no AMH production when follicles reach 8mm.

    Natural fluctuations in circulating AMH levels are critical to our understanding of what they mean in relation to fertility. They also reveal the potential limitation of interpreting a single measurement of AMH in relation to egg quantity or egg quality.

    If the AMH level is below 1 ng/mL, then this is likely indicative of a constituently low level and decreased ovarian reserve, and this interpretation could be made independent of the day of collection across the menstrual cycle. In contrast, interpretation of higher AMH levels will be dependent upon the day in which the specimen is collected within the menstrual cycle.

    Czyli to by się zgadzało, że badanie AMH należy wykonywać w pierwszych trzech dniach cyklu, a nie tak jak ja zrobiłam w 18 dniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2018, 23:06

    Magdala, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • karolcia35 Autorytet
    Postów: 4915 4004

    Wysłany: 14 marca 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby zawsze mówią u nas ze dc nieważny?!

    AMH 0,54
    10.2014 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    05.2015 brak oocytów
    03.2016 brak oocytów
    08.2016 IMSI 1 zarodek, ciąża pozamaciczna :(
    02.2017 IMSI 2 zarodki :( beta <0,1
    mlr 0%, I seria szczepień mlr 38% :)
    10.2017 IMSI 3 zarodki 01.2018 crio :( 03.2018 crio :( 09.2018 crio :(
    12.2018 IMSI 2 zarodki 2-dniowe 4b i 5b w oczekiwaniu na crio...
    NK 16,5%
    07.2019 crio 4b, 12 dpt - 99,8; 13 dpt - 185,6; 15 dpt - 825,6; 17 dpt - 2509; 21 dpt - 4942 :( ciąża ektopowa
  • Mimila Autorytet
    Postów: 1227 650

    Wysłany: 14 marca 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea77 wrote:
    Cos takiego znalazlam na temat AMH:

    AMH levels are regulated by gonadotropin hormone, and are the highest during the early stages of follicle development (when the follicle measures less than 4 mm). AMH production stops or slows down as a follicle grows larger. Some research finds there is almost no AMH production when follicles reach 8mm.

    Natural fluctuations in circulating AMH levels are critical to our understanding of what they mean in relation to fertility. They also reveal the potential limitation of interpreting a single measurement of AMH in relation to egg quantity or egg quality.

    If the AMH level is below 1 ng/mL, then this is likely indicative of a constituently low level and decreased ovarian reserve, and this interpretation could be made independent of the day of collection across the menstrual cycle. In contrast, interpretation of higher AMH levels will be dependent upon the day in which the specimen is collected within the menstrual cycle.

    Czyli to by się zgadzało, że badanie AMH należy wykonywać w pierwszych trzech dniach cyklu, a nie tak jak ja zrobiłam w 18 dniu.
    Bea,ciekawe,ja zawsze myslalam właśnie;ze die robi na poczatku cyklu ale wszyscy wokół;w tym lekarze,mowia,ze w każdym dniu cyklu mozna,ze dzien cyklu nie ma wplywu na jego wysokosc.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

    Starania od 4,5 lat,3 ivf,1 poronienie,1 cb
  • Kitty.Noir Ekspertka
    Postów: 245 226

    Wysłany: 15 marca 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, coś wam powiem.... w Polsce jest wielu wspaniałych lekarzy, nie chciałabym tego umniejszać, ale jest też wielu niedouczonych konowałów, którym nie chce się aktualizować swojej wiedzy i wielu dobrych lekarzy, którzy osiedli na laurach i zwyczajnie im się nie chce, i (mówię to z przykrością) tych drugich jest chyba więcej, albo to ja mam takie szczęście? w każdym razie po tym jak tysiąc razy rozłożono przede mną bezradnie ręce, olano moje pytania lub udzielono mi wymijających odpowiedzi bez sensu i znaczenia, sama zaczęłam szperać na temat moich problemów w prasie medycznej i sama sobie wiele odpowiedzi znalazłam, podobnie jak Bea czytałam, że to kiedy robi się AMH nie jest jednak bez znaczenia, 3-4 dzień cyklu jest zalecany, poza tym braki w DHEA, które wynikają z niedoczynności nadnerczy mogą zaniżać wyniki AMH, tymczasem w Polsce nie ma żadnego jednoznacznego laboratoryjnego badania które potwierdzi taką niedoczynność, stwierdza się ja postawie wielu czynników, badań krwi, usg, objawów, w efekcie mało który endokrynolog to de facto robi i jeszcze coś.... największą skarbnicą wiedzy są inne kobiety, ich doświadczenia i chyba wierzę im bardziej niż większości lekarzy

    Bea77, karolcia35, Dana72173, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitty.Noir wrote:
    dziewczyny, coś wam powiem.... w Polsce jest wielu wspaniałych lekarzy, nie chciałabym tego umniejszać, ale jest też wielu niedouczonych konowałów, którym nie chce się aktualizować swojej wiedzy i wielu dobrych lekarzy, którzy osiedli na laurach i zwyczajnie im się nie chce, i (mówię to z przykrością) tych drugich jest chyba więcej, albo to ja mam takie szczęście? w każdym razie po tym jak tysiąc razy rozłożono przede mną bezradnie ręce, olano moje pytania lub udzielono mi wymijających odpowiedzi bez sensu i znaczenia, sama zaczęłam szperać na temat moich problemów w prasie medycznej i sama sobie wiele odpowiedzi znalazłam, podobnie jak Bea czytałam, że to kiedy robi się AMH nie jest jednak bez znaczenia, 3-4 dzień cyklu jest zalecany, poza tym braki w DHEA, które wynikają z niedoczynności nadnerczy mogą zaniżać wyniki AMH, tymczasem w Polsce nie ma żadnego jednoznacznego laboratoryjnego badania które potwierdzi taką niedoczynność, stwierdza się ja postawie wielu czynników, badań krwi, usg, objawów, w efekcie mało który endokrynolog to de facto robi i jeszcze coś.... największą skarbnicą wiedzy są inne kobiety, ich doświadczenia i chyba wierzę im bardziej niż większości lekarzy
    Wiedza innych kobiet jest nieoceniona bo te inne kobiety są w takiej samej sytuacji. Pragną mieć dziecko, więc ich motywacja jest niesamowicie silna do tego żeby szukać i poszerzać wiedzę. Lekarz, który sam nie ma takiego problemu nie ma też tak silnej motywacji. Jego jedyną motywacją są pieniądze choć i to nie zawsze. Jeśli jest uznanym lekarzem z doświadczeniem to zarobi i tak, bez względu jak aktualna jest jego wiedza. U nas jest za mało lekarzy bo wielu wyjechało, więc ci co zostali są na wagę złota.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wiem czy dobrze rozumiem , ale tam jest napisane że wyniki poniżej 1 oznacza niska rezerwę i taki wynik nie jest zależny od dnia cyklu, za to od dnia cyklu uzależnione sa za wysokie wyniki. Więc jeśli mamy niskie amh to nie ma znaczenia kiedy je robimy. Czy dobrze rozumiem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 08:54

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

  • Lil_m Autorytet
    Postów: 507 485

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Dziewczyny nie wiem czy dobrze rozumiem , ale tam jest napisane że wyniki poniżej 1 oznacza niska rezerwę i taki wynik nie jest zależny od dnia cyklu, za to od dnia cyklu uzależnione sa za wysokie wyniki. Więc jeśli mamy niskie amh to nie ma znaczenia kiedy je robimy. Czy dobrze rozumiem?
    Tak jest dokładnie napisane.

    Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    Rocznik ''86/ POF/ [*] 8tc XII 2017
    VII 2017 - AMH <0.01, FSH 96 -> mezoterapia jajników IX 2017
    MTHFR: C6777 homozygota CC, A1298C homozygota AA, niedobór białka S
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a przykładowo jeśli moje amh jest różne i skacze od 0,6 - 1,3 i chce skorzystać z dofinansowania, to czy w takim razie powinnam je zrobić 2-3 dc żeby je zawyżyć czy nie ma to znaczenia? Bo jeśli jest niskie to bez względu na dzień cyklu będzie niskie i nic tego nie zmieni?

    Dana72173 lubi tę wiadomość

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    a przykładowo jeśli moje amh jest różne i skacze od 0,6 - 1,3 i chce skorzystać z dofinansowania, to czy w takim razie powinnam je zrobić 2-3 dc żeby je zawyżyć czy nie ma to znaczenia? Bo jeśli jest niskie to bez względu na dzień cyklu będzie niskie i nic tego nie zmieni?

    To strasznie skacze moje tez jest różne ale najniższe 1,18 a najwyższe 1,41 - a to tak naprawdę ten sam wynik - bo wahania 0,2 są zupełnie normalne. Mi lekarz mówił,że zależy od ilości pęcherzyków w danym cyklu... a to się jednak waha

    Robisz badanie i jeśli jesr powyżej 0,7 to sie kwalifikujesz i tyle... jesli nie jest to nie pokazujesz w klinice i robisz jeszcze raz a nóż widelec będzie wyższe...

    PS robiłam w różnych dniach cyklu i nie ma to jakiegoś większego znaczenia, przynajmniej u mnie... to ostatnie 1,3 było w akurat w 1 dniu cyklu... wcześniej 1,18 było w 4, a jeszcze wcześniej 1,23 i 1,41 było w końcówce cyklu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2018, 10:30

    Grosiaa, Bea77, Dana72173 lubią tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grosiaa wrote:
    Dziewczyny nie wiem czy dobrze rozumiem , ale tam jest napisane że wyniki poniżej 1 oznacza niska rezerwę i taki wynik nie jest zależny od dnia cyklu, za to od dnia cyklu uzależnione sa za wysokie wyniki. Więc jeśli mamy niskie amh to nie ma znaczenia kiedy je robimy. Czy dobrze rozumiem?

    Tak jest dokładnie napisane. Dobrze zrozumiałaś.

    Dana72173 lubi tę wiadomość

‹‹ 63 64 65 66 67 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ