X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mogę potwierdzić działanie Inofolicu!!!
    Pierwszy raz od kilku lat mam owulkę :))

    gosia_9020, kwiatuszek789, Izik lubią tę wiadomość

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja też chcę Wam potwierdzić działanie infolicu. Byłam stymulowana 3 mies clostibelgytem i lekarz mówił, ze mój prawy jajnik jest niedorozwinięty, nie będzie nigdy pracował, a po 2 miesiącach inofolicu bardzo mi dokuczał i na usg okazało się, że działa, ma się dobrze i jest w nim pęcherzyk dominujący ;-)

    ilenka, gosia_9020, kwiatuszek789 lubią tę wiadomość

  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 7 czerwca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)

    Mam pytanie. Dlaczego uważacie, że ten Inozytol dla sportowców firmy MyProtein to co innego niż ten w inofolic'u?

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esotiq wrote:
    Hej :)

    Mam pytanie. Dlaczego uważacie, że ten Inozytol dla sportowców firmy MyProtein to co innego niż ten w inofolic'u?

    w Inofolicu występuje myo-inositol a w tym dla sportowców nawet nie jest uwzględnione w jakiej formie on tam jest.
    Pisałam do kilku sprzedawców by mi podali tą informację to każdy pisał co innego. Chyba , że któraś z Was wie pod jaką formą inozytol tam występuje??

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inozytol i myo-inozytol, inositol, Ip6, witamina b8 to to wszystko jest tym samym. Jeszcze są inne nazwy, ale nie napiszę ich z pamięci. Przy pcos bardziej polecany jest d-chiro-inositol, DCI lepiej się wchłania i wystarczą mniejsze dawki.

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esotiq wrote:
    Inozytol i myo-inozytol, inositol, Ip6, witamina b8 to to wszystko jest tym samym. Jeszcze są inne nazwy, ale nie napiszę ich z pamięci. Przy pcos bardziej polecany jest d-chiro-inositol, DCI lepiej się wchłania i wystarczą mniejsze dawki.

    to przetestuj na sobie ten dla sportowców i daj nam znać,bo ja sama się zastanawiałam czy nie lepiej kupować ten dla sportowców ;)
    Jak pisałam inozytol działa,sprawdziłam to na sobie więc jestem bardzo zainteresowana tą sprawą;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2014, 13:29

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tutaj chodzi o to, że to ip6 czyli ten dla sportowców ma fosfor, a ten blokuje wchłanianie niektórych minerałów, a to co jest w inofolicu jest po defosforyzacji-lepsza wersja. Ja myślę, że przy suplementacji w szczególności żelazem, ale też wapnem, magnezem i cynkiem, powinno dać jakiś efekt. Będąc w ciąży sama bym tego ip6 nie brała. Ja nie mam owulacji przez pcos i na mnie najlepiej (wg badań) podziała DCI i mam zamiar stosować właśnie to.

    Jednak zmieniam to co napisałam wcześniej i stwierdzam, że to ip6 i myo-inozytol to nie to samo, a prawie to samo. Wprowadziłam w błąd, wybaczcie :*

    Ilenka, a Tobie pisali, że w jakiej formie to występuje w tym myprotein? Na stronie producenta jest napisane, że to ip6. Nawet na opakowaniu w dużym rozmiarze to napisali.

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esotiq wrote:

    Ilenka, a Tobie pisali, że w jakiej formie to występuje w tym myprotein? Na stronie producenta jest napisane, że to ip6. Nawet na opakowaniu w dużym rozmiarze to napisali.

    Pisali mi, że to jest zwykły 100% inozytol a gdy zapytałam czy w postaci myo-inozytolu to odpowiedzieli, że tak a jak znowu z innego adresu zapytałam czy w postaci D-chiro-inozytolu to znowu odpowiedzili twierdząco, czyli wychodzi na to, że sami nie wiedzą i piszą co klient chce usłyszeć, byleby sprzedać.

    Ja też mam PCOS i inofolic na mnie zadziałał, miałam bardzo długie i bezowulacyjne cykle, teraz mam pierwszą owulację odkąd wykryto u mnie PCOS czyli od 4 lat.

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jest IP6 czyli dokładnie heksafosforan myo-inozytolu - to co występuje naturalnie w roślinach.

    No to super, że zadziałało, dajesz nadzieję :) . Ja mam teraz cykl po poronieniu, więc zanim zaczną mnie znowu stymulować to będę brać ten d-chiro-inozytol, akurat kolega poleciał na chwilę do stanów i obiecał mi przywieźć. Jak jest okazja to chyba warto :) To ip6 dam Tż'owi, bo ma złą morfologie plemników - tylko 2% prawidłowych. Może coś pomoże, przynajmniej mam nadzieję.

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilenka a sam inofolic pijesz czy łykasz jakies dupki - srutki :P na regulacje @?

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 8 czerwca 2014, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kwiatuszek789 wrote:
    Ilenka a sam inofolic pijesz czy łykasz jakies dupki - srutki :P na regulacje @?

    Inofolic i witaminę d3, do tego wzięłam ostatnio na wywołanie @ luteinę przez kilka dni, długo nie musiałam jej brać bo zaraz w 5 dniu zaczęła się powódź i to taka konkretna jakiej długo nie było.
    Zazwyczaj tą luteinę brałam od 16 do 25 dnia cyklu i po kilku dniach od odstawienia pojawiała się bardzo skąpa @ i cykl bezowulacyjny.
    A tutaj po dwóch miesiącach z Inofoliciem była powódź a teraz jest owulka.
    Więc coś tu musiało napewno zadziałać, do tego jeszcze cały czas piję ocet jabłkowy ale on raczej nie przyczynił się owulki.

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale namieszałam...
    Przyszedł mi właśnie ten Inositol dla Sportowców i to nie jest to ip6 tylko faktycznie inositol, więc lepiej.

    Jak wpisywałam w wyszukiwarkę inositol na stronie producenta to wyskakiwało mi tylko to ip6:
    http://www.myprotein.com/sports-nutrition/ip6-powder/10530413.html

    a jak przyszło mi z napisem inositol, to poszukałam i znalazłam, że faktycznie jest też sam inositol:
    http://www.myprotein.com/sports-nutrition/inositol/10530319.html

    Zamówiłam z tej aukcji:
    http://allegro.pl/100-inozytol-inositol-250-g-cholesterol-i4231027610.html
    ale nie polecam, nie jestem pewna czy to jest oryginalne.

    Podsumowując :D
    Myślę, że ten inositol z firmy myprotein będzie dla nas dobry, tylko trzeba kupić u sprawdzonego źródła :D Napiszę do producenta z zapytaniem czy to jest ten myo-inositol, zobaczymy czy odpowiedzą ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2014, 13:18

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • BialaKredka Ekspertka
    Postów: 254 64

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myo-inositol to najczęściej spotykana w naturze forma i najłatwiejsza do uzyskania.. dlatego wątpię, żeby w takiej odżywce było coś innego, niż ta najczęstsza i najłatwiejsza (więc pewnie i najtańsza) forma.

    Długa droga wcale nie musi być straszna, wszystko zależy od tego kto czeka na nas na jej końcu...
    59c68c01d6614ba019de72c15f718674.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BialaKredka wrote:
    myo-inositol to najczęściej spotykana w naturze forma i najłatwiejsza do uzyskania.. dlatego wątpię, żeby w takiej odżywce było coś innego, niż ta najczęstsza i najłatwiejsza (więc pewnie i najtańsza) forma.

    czyli to jest ta sama forma inozytolu co w Inofolicu ??

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • esotiq Znajoma
    Postów: 27 22

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ilenka, też tak myślę jak BiałaKredka. Może mi odpiszą i się przekonamy :D

    5fd80e07ff5d2983c7232cdde19ff3a5.png
  • BialaKredka Ekspertka
    Postów: 254 64

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obstawiałabym, że tak.. Fajnie, że esotiq zamierza napisać do producenta. Mam nadzieję, że się potwierdzi :) Sama też właśnie ten biorę.


    Ogólnie wg Wikipedii to inozytol jest nazwą zwyczajową właśnie myo-inozytolu
    Inozytol (łac. myo-Inositolum) – nazwa zwyczajowa cykloheksanoheksaolu, cyklicznego sześciowęglowego alkoholu polihydroksylowego posiadającego sześć grup hydroksylowych (cukrol). Najczęściej spotykaną w przyrodzie formą występowania jest mio-inozytol. Bywa określany jako "witamina B8"[7], nie jest jednak witaminą, gdyż może być syntetyzowany przez organizm.

    Nazwy zwyczajowe pozostałych izomerów to: scyllo-, D-chiro-, L-chiro-, muco-, neo-, allo-, epi- i cis-inozytol. Te formy występują jednak bardzo rzadko w przyrodzie.

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Inozytol


    Tu dziewczyna pisze, że myo-inozytol jest sprzedawany jako inozytol i że jest jeszcze d-chiro inozytol ale droższy. I że zwykle organizm sam przerabia myo na d-chiro http://www.myfitnesspal.com/topics/show/764503-myo-inositol-vs-d-chiro-inositol-all-ladies-please-read

    I jeszcze tu: http://www.pcosdietsupport.com/supplements/inositol-and-pcos/
    Quote:
    Inositol is the common name given to Myo-Inositol. So generally, if you see Inositol supplements, it is Myo-Inositol on the bottle.
    czyli "Innozytol to nazwa Myo-Inositolu. Więc generalnie jeśli widzisz suplement Inozytol, to w opakowaniu znajdziesz Myo-Inozytol."

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2014, 15:19

    Długa droga wcale nie musi być straszna, wszystko zależy od tego kto czeka na nas na jej końcu...
    59c68c01d6614ba019de72c15f718674.png
  • ilenka Ekspertka
    Postów: 173 66

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    esotiq wrote:
    ilenka, też tak myślę jak BiałaKredka. Może mi odpiszą i się przekonamy :D
    fajnie by było jakby to okazało się prawdą, bo teraz producenci tego Inofolicu takie kokosy zarabiają na nim, już w prawie każdej aptece internetowej Inofolic jest na stronie głównej :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2014, 15:21

    0fc3fc2ab00918b1e6c0fdac37a9dda7.png
  • BialaKredka Ekspertka
    Postów: 254 64

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jeszcze trochę z tej strony:http://www.pcosdietsupport.com/supplements/inositol-and-pcos/
    Quote:
    Huh? Basically, there are nine compounds in the Inositol family that are all basically identical except for one minor change between each. This means that if your body is lacking in one form of Inositol, it can convert one of the other compounds into the one that is lacking.

    Tłumaczenie: Zasadniczo istnieje dziewięć związków z rodziny inozytolu, które są zasadniczo identyczne wszystkich oprócz jednej niewielkiej różnicy (wcześniej piszą o tym, że różnią się rozmieszczeniem cząstek węgla). Oznacza to, że jeśli organizm jest pozbawiony jednej postaci inozytolu, sam może przekształcić jeden ze związków w ten którego brakuje.

    Długa droga wcale nie musi być straszna, wszystko zależy od tego kto czeka na nas na jej końcu...
    59c68c01d6614ba019de72c15f718674.png
  • BialaKredka Ekspertka
    Postów: 254 64

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się utwierdziłam już chyba w przekonaniu, że to na bank myo-inositol. Poczytajcie dwa ostatnie moje wpisy :)
    I może fajnie by było to gdzieś wrzucić na pierwszą stronę, bo ten temat często się przewija. Zarówno tego czy inositol to myo jak i tego czy myo ma w ogóle sens skoro bardziej pomaga d-chiro

    Długa droga wcale nie musi być straszna, wszystko zależy od tego kto czeka na nas na jej końcu...
    59c68c01d6614ba019de72c15f718674.png
  • BialaKredka Ekspertka
    Postów: 254 64

    Wysłany: 9 czerwca 2014, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jeszcze ważny fragment z Wiki
    wikipedia.pl wrote:
    Inozytol jest wytwarzany w organizmie przy udziale enzymu o nazwie fytaza. Buduje fosfatydyloinozytol (glicerofosfolipid), który jest prekursorem ważnych drugorzędowych przekaźników (IP3 i DAG) hormonów takich jak GnRH i TSH oraz wchodzi w skład spermy (100 g spermy zawiera 53 mg inozytolu). Przypuszcza się, że brak inozytolu może być przyczyną niepłodności

    Zwróćcie uwagę na to "wchodzi w skład spermy (100 g spermy zawiera 53 mg inozytolu". Dlatego mój m. też pije :)

    Długa droga wcale nie musi być straszna, wszystko zależy od tego kto czeka na nas na jej końcu...
    59c68c01d6614ba019de72c15f718674.png
‹‹ 70 71 72 73 74 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ