X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

inofolic

Oceń ten wątek:
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm niby to to samo ale jednak nie do konca. Pewnie nic sie nie stanie ale ja bym nie ryzykowala w ciazy tylko przyjmowala wg zalecen gina. Przed wadami cewy nerwoej ma chronic kwas foliowy a inofolic moga podobno ciezarne pic zeby wlasnie ochronic przed cukrzyca ciazowa. Ale mi ginka kazala odstawic go jesli zajde...

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No własnie nie jestem pewna ze to jest to samo, bo chemikiem nie jestem ;) Inofolic zawiera myo-inozytol, a wg wikipedii
    "Inozytol (łac. myo-Inositolum) – nazwa zwyczajowa cykloheksanoheksaolu, cyklicznego sześciowęglowego alkoholu polihydroksylowego posiadającego sześć grup hydroksylowych (cukrol). Najczęściej spotykaną w przyrodzie formą występowania jest mio-inozytol. Bywa określany jako "witamina B8"[7], nie jest jednak witaminą, gdyż może być syntetyzowany przez organizm."

    Moze dokupie jedno opakowanie Inofolicu, mam jedna tania apteke w miescie, moze nie bedzie tak drogi. A na wizycie zapytam czy moge brac jednak ten suplement dla sportowcow. A jak nie to maz bedzie musial go wypic :P

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 1 czerwca 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znac jaka cena w Twojej aptece. Albo przez neta zamawiaj :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2014, 23:25

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    w aptece Melissa jest za 30 zł opakowanie Inofolicu.
    Można też u nich na allegro zamawiać.
    Ja bym się bała osobiście inozytolu dla sportowców, moim zdaniem to na bank coś innego.

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ogole nie jestem zwolenniczka kombinowania z inozytolem. wole zaplacic z a inofolic ale wiedziec ze mam to z polecania ginki

    Iownka lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nikuś Debiutantka
    Postów: 7 7

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny, mój gin przepisał mi Inofem tańszy odpowiednik Inofolic'u za 30 saszetek zapłaciłam 63 zł, na necie znalazłam nawet za 49zł ;)

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jak kupisz Inofolic na allegro za 30zl to chyba i tak wychodzi taniej niż 30 saszetek generyku za 63...
    Acha, nie doczytalam o tej wersji na 49... To już warte rozważenia.
    Sama nie wiem, ja na razie wcinam infolic.
    Może kiedyś mnie przyciśnie :P
    A myślę, że przycisnąć mnie może już niebawem, bo mam zalecone dwie saszetki specyfiku dziennie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 12:37

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • adk_1989 Autorytet
    Postów: 2316 2507

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CO do tego czy infolic to to samo co inzotyol z odżywki dla sportowców to pewnie tak. Ale pamiętaj, że aby inzoytol działał prawidłowo w organizmie i miał na cokolwiek pomagać to potrzebuje duże ilości kwasu foliowego. Dlatego w saszetce masz i to i to. A tak sobie myślę na chłopski rozum, skoro łykasz osobno to i to to okej ale czy nie zostanie za mało kwasu foliowego dla prawidłowego rozwoju dziecka? Rozumiesz o co mi chodzi? Ja niestety w tym momencie nie pamiętam ile tego kwasu jest faktycznie w inofolicu ale bym się zastanowiła nad zwiększeniem osobno porcji przyjmowanego kwasu do takiej wartośći plus tableteczka dla dziecka.

    Aczkolwiek jak bym była w twojej sytuacji to nie kombinowałabym za bardzo i brała po prostu inofolic ewentualnie tańszy inofem. Po co na sobie eksperymentować w ciąży?

    ckaivfxm1aofa92y.png

    atdcx1hp01myo4wh.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie w ciazy a oprocz 2 saszetek inofolicu dziennie łykam tabletke kwasu foliowego. spr w necie i piszą:
    Skład:
    1 sasz. zawiera: Myo-inozytol 2000 mg, Kwas foliowy 200 mcg

    tylko nie ogarniam tej wartosci 'mcg"...

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikuś wrote:
    cześć dziewczyny, mój gin przepisał mi Inofem tańszy odpowiednik Inofolic'u za 30 saszetek zapłaciłam 63 zł, na necie znalazłam nawet za 49zł ;)
    Dla mnie nadal nieoplacalne kombinowanie bo przeliczajac na koszt jednej saszetki wychodzi tak:
    Inofem w aptece 30 saszetek za 63zł -> 1 saszetka 2,10zł
    Inofem w necie za 49 + średnio 10zl przesyłka to 59 zł -> 1 saszetka 1,96zł
    inofolic w necie 30 zł + 10zł to 40zł za 20 saszetek -> 1 saszetka 2zł

    A doliczyc do inofemu kwas foliowy to to samo wyjdzie albo minimalna roznica :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2014, 14:07

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Mariczka Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupowałam inofem przez allegro i z przesyłką wychodziło - 53 - 54 zł, inofem zawiera to co inofolic Myo-inozytol i Kwas foliowy.

  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 2 czerwca 2014, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 mikrogram (µg, mcg) = 1/1000 miligrama

    W Inofolicu i Inofemie jest 200 mcg kwasu foliowego, czyli 200 mcg= 0,2 mg.
    Jedna tabletka jakiegokolwiek kwasu foliowego zawiera 0,4 mg, czyli w dawce 2x1 Inofolicu jest tyle kwasu foliowego co w jednej tabletce np. Folicu.

    Pewnie panikarstwo wezmie gore i jednak zamowie Inofolic zeby nie eksperymentowac ;) Mam kolege chemika i moze go zapytam czy bylby w stanie porownac skład Inozytolu dla sportowcow z Inofoliciem :P

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy infonic mozna pić zazywajac antyki?

  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi lekarz kazał odstawić inofolic jak zaszłam w ciążę.

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • Atakasobiejedna Autorytet
    Postów: 1620 1108

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mandragora wrote:
    A mi lekarz kazał odstawić inofolic jak zaszłam w ciążę.
    Co lekarz to opinia ;) a na co bralas Inofolic? Mi pewnie każe brać żeby trzymać w ryzach testosteron, bo za wysoki poziom może prowadzić do poronienia...

    Mutacja heterozygotyczna A1298C genu MTHFR (trombofilia wrodzona)
    Starania o nr 2: 3 x cb


    dqpro7esxqkrk97e.png
  • Pigwusia Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Manieczka86 wrote:
    U mnie Inffolic kosztuje 55 zł za 20 saszetek. Dość drogi i dodając jeszcze inne tabletki, które biorę to miesięczny koszt jest duży ale mimo to wolę jak narazie taki sposób niż brać tabsy z hormonami. Biorąc zestaw, o którym pisałam wcześniej czuję się zdecydowanie lepiej i już w pierwszym cyklu widziałam różnicę. Samopoczucie lepsze, czułam wyraźną pracę jajników w czasie okołoowulacyjnym, niestety ze starań nic nie wyszło ale widząc moją miesiączkę to endometrium ładnie się rozrosło ( wcześniej miałam bardziej skąpe miesiączki ). Niestety nie mam narazie możliwość monitorowania cyklu. Zastanawiam się nad testami owulacyjnymi. Myślicie, że pomagają wychwycić dzień jajeczkowania?


    hej laleeczki spróbujcie

    www.leki24h.eu to apteka w mojej okolicy różnica jest niesamowita .

  • Iownka Autorytet
    Postów: 585 363

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jakaś reklama? :D

    w5wqkrhmcawmir87.png

    relg3e5e4t96ae00.png
  • mandragora Autorytet
    Postów: 1632 2943

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atakasobiejedna wrote:
    Co lekarz to opinia ;) a na co bralas Inofolic? Mi pewnie każe brać żeby trzymać w ryzach testosteron, bo za wysoki poziom może prowadzić do poronienia...
    Ja miałam jeden jajnika policystyczny i za wszelką cenę uparlam się żeby go ruszyć. Ruszył i jest ciąża ;)

    bi7ym6k5itohspij.png17u9tgf6v5o8sce7.pngw5wqzbmhga0rplar.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    piękny porzyklad na dzialanie inofolicu :)

    A mozna go kupic w wielu aptekach internetowych i na allegro dosc tanio wiec żadne reklamy nam tu nie sa potrzebne. Nieraz juz tu pisałyśmy ze przez neta duzo korzystniej

    Malenq lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Viola25 Znajoma
    Postów: 30 10

    Wysłany: 3 czerwca 2014, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki,ja zaczęłam brać inofolic jakieś 2 miesiące temu, w tym cyklu odczułam bardzo wyraźnie prace jajników.Tyle że jestem już po owulacji a jajniki dalej klują:( Prawy daje czadu okropnie..

    Izik lubi tę wiadomość

    Viola25

    Ludzie,którzy mają marzenia,nigdy nie tracą nadziei...
‹‹ 68 69 70 71 72 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ