X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka wrote:
    Bartusiowa GRATULUJĘ! :) To teraz trzymamy kciuki za kolejne 9 m-cy. Zazdroszczę Ci, że tak szybko zachodzisz w ciążę, bo mi się jeszcze nigdy nie udało zajść.
    Będzie dobrze, MUSI!

    Tak samo szybko jak zachodze - tak samo szybko ronię. Nie wiem co lepsze.......

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama wrote:
    Rutelka to dawaj jutro na bete :) kto wie moze i Ty i Olencja dolaczycie do bożonarodzeniowego cudu? :)

    Bartusiowa, statystycznie rzecz biorąc raczej Betty Boop i Ty zamknęłyście grudzień. :)
    U mnie ból miesiączkowy prześladuje mnie non stop od tygodnia, z dnia na dzień silniejszy. Nie mam złudzeń. Bety nie robię. Czekam na @ w środę lub czwartek (może się opóźnić, bo jeszcze dziś biorę Dupka).

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa- super!!!zaciskaj teraz nogi zeby dzidziek nie wypadl:D
    to prawda, zamknelyscie stawke a ja dzis mialam leciutkie plamienie i bol miesiaczkowy wiec @przyjdzie za 3 dni mimo brania konskiej dawki luty:/
    no trudno, jedziemy dalej z tym koksem

    mkl- moze termometer CI sie schrzanil?:D


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa, a co lekarz na poronienia?bedziesz robila genetyke? nalezy CI sie za tyle poronien!!! nie ma sensu moim zdaniem robienie dalszych IUI bez odnalezienia przyczny


    u5cvp2.png
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartusiowa mamo,to już połowa sukcesu!trzymam za Ciebie kciuki:)

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartusiowa kciuki za przyrosty bety i na spokojnie podchodz.będzie co ma byc i wierz że bedzie dobrze:-)

    Ania u lalaaa endo wypasione, 3 pecherzyki,no noo;)

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bartusiowa gratulacje :) i trzymam kciuki aby tym razem wszystko dobrze sie skonczylo.

    Mialam isc jutro na bete (14 dzien po) ...no to sobie poszlam...dzis przylazla @ wiec druga iui nieudana :( mimo wszystko bede jeszcze podchodzic do trzeciej ostatniej bo chcialabym uniknac ivf, przeraza mnie mozliwe przestymulowanie, narkoza i ewentualne ciaze mnogie czy trojaczkowe...nie wspominajac juz o kosztach.

    Powiedzcie mi tylko mozna robic jedna iui po drugiej przy cyklach stymulowanych? Czy lepiej jest miec cykl przerwy pomiedzy?

  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podzielę się z Wami sytuacją u mnie: dzisiaj 10 dc na lewym jajniku 2 pecherzyki 15 i 19 mm,co w innej sytuacji by mnie bardzo ucieszyło gdyby nie fakt, że środa 6.01 jest dniem wolnym i do czwartku jajka mogą nie dotrwać.

    Poprzednie 2 owulacje mialam w 15 dc, 14 dc byla iui. Winna jestem troche sama (zazywalam lamette o 1 dzien za długo- przez swieta i dni wolne pochrzaniły mi sie dni i zle przeliczylam dni cyklu). Dopiero jak dzisiaj wrocilam od lekarza zaskoczona takim wzrostem moich jajek i sprawdzilam ile tabletek ubyło.
    Jestem zla na siebie, bo na takim etapie staran i doswiadczeniu takie elementarne błedy nie powinny mi sie przytrafiac :-/ chyba poprzedni cykl i ciaza biochemiczna troche mnie rozstroila :-/

    Tak czy owak, plan jest taki ze od dzisiaj robie testy owulacyjne( kupilam 2 roznych firm i bede robic naraz) jutro wieczorem zrobie sobie estradiol - wynik bede miala jeszcze wieczorkiem, i usg zeby miec podglad ile urosly przez 24h.
    No i nie pozostaje mi nic innego jak tylko sie modlic zeby jajka sobie spokojnie rosly i czekały na wizytebw czwartek, tylko ze w czwartek mam wizyte dopiero o 15.

    Co sadzicie, ile mm rosna pecherzyki na dobe? Ostatnio moj na dzien przed iui mial 24 mm, moze i ten dotrwa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2016, 22:18

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cosma wrote:
    Bartusiowa gratulacje :) i trzymam kciuki aby tym razem wszystko dobrze sie skonczylo.

    Mialam isc jutro na bete (14 dzien po) ...no to sobie poszlam...dzis przylazla @ wiec druga iui nieudana :( mimo wszystko bede jeszcze podchodzic do trzeciej ostatniej bo chcialabym uniknac ivf, przeraza mnie mozliwe przestymulowanie, narkoza i ewentualne ciaze mnogie czy trojaczkowe...nie wspominajac juz o kosztach.

    Powiedzcie mi tylko mozna robic jedna iui po drugiej przy cyklach stymulowanych? Czy lepiej jest miec cykl przerwy pomiedzy?
    Cosma przykro mi ze sie nie udalo, wg mnie nie ma problemu z robieniem iui pod rzad, ja wlasnie robie 3, poprzednio mialam 2 pozniej miesiac przerwy- glownie ze wzgledu na zmiane lekarza. Wszystkie 5 prob stymulowanych- tylko ze roznymi lekami.

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna85 różnie z tymi pęcherzykami. Rosną przeważnie od 1 do 2mm na dobę. U mnie przy 18mm pękają. Ja bym na Twoim miejscu jeszcze chyba poszła jutro wieczorem na monitoring. Nie wiem sama. Jeśli ty miałaś pęcherzyk 24 mm, to powinny do czwartku wytrzymać. Rób testy i zobaczysz jak to wszystko się potoczy. Trzymam kciuki.

    Cosma przykro mi, że 2IUI nieudana. Wiem co to znaczy, bo właśnie za 2 dni u mnie będzie ta sama sytuacja.

    Chyba 3 inseminacje ze stymulacją można robić pod rząd. Też nie wiem dokładnie, bo ja właśnie kończę cykl z drugą IUI nieudaną, oba naturalne cykle (niby brałam w tym cyklu CLO 1/2 tabletki na własną rękę, ale za mała dawka i dosłownie NIC to nie dało).

  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 84, trzymam kciuki ze Wasza probe i bardzo podziwiam Ciebie i Twojego meza ze mimo przeszkod probujecie :-)

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    Gratulacje :)


    ja sie meduje 3 pecherzyki pekły wiec nie bedzie torbieli :)
    endometrium 17 mm :)
    od dzis dupek i czekamy :)

    Wow porządne endometrium. :) To masz szansę na więcej niż jednego potomka na raz, skoro aż 3 pękły. Trzymam kciuki. :)

  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelka, no wlasnie zrobie sobie jutro usg zeby zobaczyc ile podrosna, ale ciesze sie ze sa 2 pecherzyki- zawsze to podwojna szansa :-)
    Dziewczyny na forum pisza ze boja sie ciazy mnogiej, a ja to w sumie cieszylabym sie, ze tak dwojka za jednym zamachem ;-) oczywiscie to ciaza podwyższonego ryzyka

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencjo - zaciskam uda ;) ;) co do genetyki - mogliśmy ją wykonać na nfz (kardiotypy) ale czas oczekiwania nie do przejścia. Finalnie z tego badania zrezygnowałam bo nic nie wniesie, może poza faktem że nie możemy mieć dziewczynek. Badania mam już prawie wszystkie. Łącznie z mthfr i V leiden. Po ostatnim poronieniu wyszła wyższa beta2glikoproteina ale w zakresie "do powtórki". Dla lekarza nie będzie to miarodajny wynik a ja jestem niemal pewna że jakbym zrobiła je szybciej - to wynik byłby pozytywny (badania robilam ok 7-8 tyg po łyżeczkowaniu gdzie jak później doczytałam - powinno się max do 6ciu tyg wykonać). Wcześniej wynik był negatywny.

    Rutelko - mnie zawsze brzuch napierdalal na okres na tydz przed terminem i byłam w ciąży. W tym cyklu nic prócz szczypania cyckow. Nie trać nadziei :)

    Joanna85 - rutelka dobrze pisze. Nie wiadomo czy pecherzyk dotrwa a jest tez i szansa ze i w piątek dopiero pęknie. 1-2mm na dobę to norma rosniecia. Prawdopodobnie dotrwają do czwartku ale się okaże. U mnie też 24mm pęka.

    Cosma - przykro.... każda z nas liczyła na cud.. jeszcze się uda. Z tych samych rozterek - miałabym opory przed ivf. Ale w razie niepowodzeń - bylam gotowa.

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa- no kurde musi byc jakas przyczyna poronien i musi byc sposob na ich usuniecie, kurde


    u5cvp2.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewzyny za kciuki przydadza sie :)

    Cosma przkro mi :(

    Joanna85 teoretycznie rosna 2mm na dobe ale to róznie bywa jesli owu miałaby wypasc w czwartek to moze zrobic w srode z zastrzykiem ?
    u mnie wypadała 1 stycznia miałąm zastrzyk 30 grudnia i 31 grudnia IUI bo dr bała sie e jednak nie dotrwa a mialam pecherzyki 18 mm ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa, kciuki zaciśnięte! My tutaj i tak się z każdej ciąży cieszymy :). Trzeba wierzyć, że się uda tym razem.

    A ja dziś mam ból owulacyjny i o dziwo pojawił się śluz płodny a po clo to rzadkość. Mam wrażenie, że trochę wcześniej niż zwykle. Serduszkowanie było wczoraj rano. boję sie, że przegapimy owulkę. Zaraz bierzemy się do roboty ale co jeśli owulka była dziś...

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bylo wczoraj to nie przgapicie:) chlopaki z wczoraj poczekaja a te z dzisiaj je popchna;)

    Płatek szkarłatny lubi tę wiadomość


    u5cvp2.png
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania 84 problem w tym ze 6.01 to swieto i klinika zamknieta, a jutro to byloby jeszcze za wczesnie, sroda nam odpada wiec pozostaje czekac na czwartek. Na szczescie testy owu mnie uspokoily, jeden z nich zupelny negatyw (1 kreska) drugi rowniez( druga kreska ledwo widoczna). Dam znac jak sytuacja jutro.
    Kto sie oprocz mnie szykuje do iui w najblizszych dniach?

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak przy okazji jak tam kolezanki niedawno zaplodnione Kasica i Betty Boop czemu nic nie meldujecie?
    Oczywiscie i inne kolezanki tez piszcie co u Was. Potrzeba nam takich pozytywnych informacji ku pokrzepieniu serc :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 stycznia 2016, 22:32

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
‹‹ 1033 1034 1035 1036 1037 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ