X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż wykonał badanie uzupełniające - test wiązania hialuronianem i niestety jest poniżej normy. Wg lekarza szansą na ciążę jest przede wszystkim IVF.

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a kojarzę ten test, drogie jest to badanie?


    u5cvp2.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My płacilismy 250 zł + fragmentacja DNA plemnika 500zł, która niestety też wyszła na granicy normy

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    auć:/ kupa kasy:/


    u5cvp2.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie kupa kasy to wszystko.
    Dostałam od położnej wykaz badań do inseminacji. Razem wychodzi prawie ok. 900 zł. Do tego inseminacja chyba 600 zł. Nie licząc leków i dojazdów. Żeby to chociaż pomogło...

  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bas- jak u Ciebie? Juz po iui?
    India- bardzo mi przykro z powodu wyniku Waszych badan, ale tez zrobilabym tak jak Ty z iui, zeby miec czyste sumienie, ze wszystkie opcje zostały wykorzystane.

    Ciekawi mnie jak tam Kasica Lisica- udalo jej sie i sluch zaginal. Kasiu jak tu zagladasz to odezwij sie do nas :-)

    Bartusiowa Mamo a Ty jak sie czujesz, jakies objawy ciazowe juz masz?

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie piszecie o badaniach przed iui (kosztownych zreszta) wirusologia itp itd. Ja poszlam do kliniki w pazdzierniku (w listopadzie mialam u nich pierwsza iui) Nikt nie kazal mi tych wszystkich badan robic.
    Mialam juz ze soba aktualna cytologie, hormony, tarczyce, hsg i badania meza. Zrobilam u nich tylko amh, zeby zobaczyc ile jeszcze mamy czasu na starania.
    Ciekawi mnie dlaczego tak jest, ze u mnie nikt tego nie wymagal a u wielu z Was jest to obowiazkowe?

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna, ja planowałam inseminację w czerwcu i tez nie było badań. Dowiedziałam się od mojego lekarza, że to oczywiście nowy rząd wprowadził nowy porządek w listopadzie. Twierdzi, że pewnie po to, żeby zniechęcać pary do inseminacji. Niektórzy po prostu polegną finansowo i nie będą grzeszyć.

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatku my w tym cyklu wydaliśmy 3 tys, ale to kwota z dojazdami.
    Ja pierwszą IUI miałam w lipcu i już wtedy musiałam robić wirusologie w dwóch różnych klinikach to sprawdzali. Teraz niestety badania musieliśmy powtórzyć bo wprowadzono, że obowiązują tylko 3 m-ce.

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna85 wrote:
    Wszystkie piszecie o badaniach przed iui (kosztownych zreszta) wirusologia itp itd. Ja poszlam do kliniki w pazdzierniku (w listopadzie mialam u nich pierwsza iui) Nikt nie kazal mi tych wszystkich badan robic.
    Mialam juz ze soba aktualna cytologie, hormony, tarczyce, hsg i badania meza. Zrobilam u nich tylko amh, zeby zobaczyc ile jeszcze mamy czasu na starania.
    Ciekawi mnie dlaczego tak jest, ze u mnie nikt tego nie wymagal a u wielu z Was jest to obowiazkowe?
    o badaniach było wiadomo 3 miesiące wstecz przed wejściem ustawy- vacatio legis
    a czemu u Ciebie nie wymagali? nie wiem- to już problem kliniki, być może każą zrobić później


    u5cvp2.png
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Kochane
    Trzymam kciuki za wszystkie jajca i endometria i jeszcze większe za szczęśliwe plemniki! Niech w styczniu będzie wysyp serduszek :)

    co do badań - to ja do tematu IUI podeszłam w kwietniu 2015, a pierwsza udało się wykonać w czerwcu. Badania trochę czasu zajęły - miałam hormony i tarczycę, ale musiałam wykonać AMH, HSG i ja i mąż całą wirusologię. Tylko że wówczas te badania były ważne przez 6 miesięcy :/ bez sensu że ważność tylko 3 mce zrobili - te badania łacznie tanie nie są :( :( 300zł u mnie wyszło (wirusologia 1 kpl)

    a u nas chyba dobrze :) beta z 57 na 370 (po 3 dobach) i dziś po kolejnych 2 dobach - 918. Trochę mnie dziś boli brzuch na okres ale tak tylko co jakiś czas. Poza tym ból piersi a właściwie pachwin - to tak prawie cały dzień i więcej zupełnie nic :) Zadnych mdłości które męczyły w każdej ciąży. może jeszcze za wcześnie. Wbijam już clexane bez strachu, kompletne zero siniaków z czego bardzo się cieszę :) Do lekarza zamierzam pójść ok 19-20 stycznia lub nawet tydzień póżniej. POnoć właśnie wtedy już powinno być widoczne serduszko. Chyba poczekam. W aptece na słowo dostałam wystarczający zapas clexane i luteiny, muszę tylko receptę donieść.

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Płatek szkarłatny wrote:
    Joanna, ja planowałam inseminację w czerwcu i tez nie było badań. Dowiedziałam się od mojego lekarza, że to oczywiście nowy rząd wprowadził nowy porządek w listopadzie. Twierdzi, że pewnie po to, żeby zniechęcać pary do inseminacji. Niektórzy po prostu polegną finansowo i nie będą grzeszyć.
    Ustawa ktora weszła w listopadzie to jeszcze stara władza, wiec chyba nie w tym rzecz.

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna85 wrote:
    Bas- jak u Ciebie? Juz po iui?
    India- bardzo mi przykro z powodu wyniku Waszych badan, ale tez zrobilabym tak jak Ty z iui, zeby miec czyste sumienie, ze wszystkie opcje zostały wykorzystane.

    Ciekawi mnie jak tam Kasica Lisica- udalo jej sie i sluch zaginal. Kasiu jak tu zagladasz to odezwij sie do nas :-)

    Bartusiowa Mamo a Ty jak sie czujesz, jakies objawy ciazowe juz masz?
    Joanna ja już pi iui dopiero weszliśmy do domku i już w łóżku leżę bo jestem strasznie przeziębiona ledwo co mówię niby wszystko ok endo 9,1 pęcherzyk 22 zapadajacy się myślicie że ile czasu potrzeba żeby z zapadajacego pękł jest szansa że zdążymy? Oj ten cykl jakiś dziwny strasznie już myślałam że iui nie będzie a tu taka niespodzianka że była :-)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    My płacilismy 250 zł + fragmentacja DNA plemnika 500zł, która niestety też wyszła na granicy normy

    kurde....przeraża mnie ta ilośc badań..i ich cena, mój mąż dwa razy badał nasienie, ale było to badanie ogólne i ma bardzo dobre wyniki....staramy się o ciąże ponad 2,5 roku, jak na razie nie znaleźliśmy przyczyny niepowodzeń, raz się udało, w listopadzie 2014 ale poroniłam( miałam puste jajo) czy to oznacza że jednak nie ma problemu z tym wiązaniem hialuronianiem?? ech...

    Znalazłam coś takiego:

    "Badania pokazują, że wyniki testu HBA dodatnio korelują z morfologią plemników – jeśli plemniki nie wykazują zdolności wiązania się z hialuronianem to często mają też pogorszoną morfologię. Zaobserwowano także, że plemniki wiążące się z kwasem hialuronowym mają kilkukrotnie lepsze parametry genetyczne (mniejsza liczba zaburzeń chromosomowych) niż plemniki nie wykazujące wiązania w teście HB"

    Mój mąż ma bardzo dobrą morfologie...więc się zastanawiam czy zrobić te badanie..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 21:00

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Płatku my w tym cyklu wydaliśmy 3 tys, ale to kwota z dojazdami.
    Ja pierwszą IUI miałam w lipcu i już wtedy musiałam robić wirusologie w dwóch różnych klinikach to sprawdzali. Teraz niestety badania musieliśmy powtórzyć bo wprowadzono, że obowiązują tylko 3 m-ce.

    3 miesiące??? co prawda zostałam poinformowana że badania te wprowadzili w listopadzie ale powiedzieli mi również że są ważne pół roku

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wszystkie badania tydzień temu, mój mąż i ja- razem wyszło około 850zł, najdroższa ta chlamydia jest, IGM i IGG każde po około 65zł x 4 ( mąż i ja)to 260zł. Ja przed inseminacją nie mam chyba jako tako monitoringu tzw. zjawiam się w klinice 13 dnia cyklu i wtedy lekarz ocenia czy już zrobić inseminacje czy nie, czy np. na następny dzień. Mi to na rękę, bo nie dałabym rady jeździć do Gdyni kilka razy

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wirusologia ważna jest 6 miesiecy przynjamnije w Novum .. :O
    chlamydia tez 6 miesiecy , posiew do 2 miesiecy , miesiac biocenoza i rok cytologia

    my za jedna IUI zapłącilismy około 2 tys z dojazdami

    nie licze badan bo za nie jednorazowo poki co wydałam 600zł

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 20:55

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Ja robiłam wszystkie badania tydzień temu, mój mąż i ja- razem wyszło około 850zł, najdroższa ta chlamydia jest, IGM i IGG każde po około 65zł x 4 ( mąż i ja)to 260zł. Ja przed inseminacją nie mam chyba jako tako monitoringu tzw. zjawiam się w klinice 13 dnia cyklu i wtedy lekarz ocenia czy już zrobić inseminacje czy nie, czy np. na następny dzień. Mi to na rękę, bo nie dałabym rady jeździć do Gdyni kilka razy
    kochana tylko wg nowego rozporzadzeia MZ to do IUI tylko kwalifikuja chlmydie metoda PCR

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania_84 wrote:
    kochana tylko wg nowego rozporzadzeia MZ to do IUI tylko kwalifikuja chlmydie metoda PCR


    Sorki, mąż miał z krwi IGM i IGG, ja miałam tylko PCR...

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Sorki, mąż miał z krwi IGM i IGG, ja miałam tylko PCR...
    aaa no to dobrze bo myslalam ze cie nie poinformowali ;)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 1042 1043 1044 1045 1046 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ