X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja nie robilam pcr tylko immunofluo i mi zakwalifikowali:D a jest polowę tansza:D


    u5cvp2.png
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej nie zrzucałabym tego na nowy rząd :-)

    Ja miałam IUI we wrześniu i też były wymagane te wszystkie badania.

    To są raczej wewnętrzne procedury przyjęte przez klinikę w której decydujesz się na leczenie.
    W jednej klinice wymagają więcej w innej mniej.
    Płatek szkarłatny wrote:
    Joanna, ja planowałam inseminację w czerwcu i tez nie było badań. Dowiedziałam się od mojego lekarza, że to oczywiście nowy rząd wprowadził nowy porządek w listopadzie. Twierdzi, że pewnie po to, żeby zniechęcać pary do inseminacji. Niektórzy po prostu polegną finansowo i nie będą grzeszyć.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja wracam do gry :-)
    W styczniu planuję drugą inseminację.
    Tym razem z bardzo, bardzo delikatną stymulacją, 1/4 tabl. Clo.

    Byłam już u lekarza i ułożyliśmy plan działania na najbliższy miesiąc :-)

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna85 wrote:
    Bas- jak u Ciebie? Juz po iui?
    India- bardzo mi przykro z powodu wyniku Waszych badan, ale tez zrobilabym tak jak Ty z iui, zeby miec czyste sumienie, ze wszystkie opcje zostały wykorzystane.

    Ciekawi mnie jak tam Kasica Lisica- udalo jej sie i sluch zaginal. Kasiu jak tu zagladasz to odezwij sie do nas :-)

    Bartusiowa Mamo a Ty jak sie czujesz, jakies objawy ciazowe juz masz?

    Hejka, nadal proszę o trzymanie kciuków. Wczoraj byliśmy u lekarza i po raz pierwszy widzieliśmy naszą kropeczkę i pulsujące serduszko :-) mdli mnie niemiłosiernie, ale lekarz mówi, że to od wysokiego progesteronu. Dostałam luteinę dopochwowo, bo mam bóle w pachwinach, podobno to oznaka rozciągającej się macicy. Tej luteiny jeszcze nie brałam bo akurat ból się uspokoił. Lekarz jak zobaczył wyniki bety to zaniemówił i zapytał: jak to się stało, a ja na to: normalnie, z mężem :-) Wchodzimy w siódmy tydzień, kolejna wizyta 19 stycznia. Codziennie się modlę, żeby wszystko było dobrze. Dla nas to cud. Mąż gada do brzucha, całuje, ale też się boi. Nawet nie chce patrzeć na rzeczy dla dzieci, żeby nie zapeszać. I ogląda zdjęcia z usg i wzdycha :-) Trzymajcie kciuki,my za Was też trzymamy!

    Joanna85, Płatek szkarłatny, Rutelka, Blair lubią tę wiadomość

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia no w końcu się odezwałas, kciuki trzymamy nadal, fajnie, że wszystko dobrze.Dawaj znać czasem co u Was! :-)

    KasicaLisica lubi tę wiadomość

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki kochana! Będę się odzywać :-) Mam dużo sympatii do dziewczyn z tego wątku. Czas strasznie mi się wlecze. Mógłby być już koniec lutego :-)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasica Lisica, kciuki zaciśnięte. Ja to super czytać o takich historiach jak twoja. Ja w tym cyklu już komletnie straciłam nadzieję. Jestem załamana. A tu czytam twój wpis, że naturalna ciąża po nieudanej inseminacji. To trochę podnosi na duchu. Może rzeczywiście kiedyś się uda...

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Płatku my w tym cyklu wydaliśmy 3 tys, ale to kwota z dojazdami.
    Ja pierwszą IUI miałam w lipcu i już wtedy musiałam robić wirusologie w dwóch różnych klinikach to sprawdzali. Teraz niestety badania musieliśmy powtórzyć bo wprowadzono, że obowiązują tylko 3 m-ce.
    Ja dojazdów już nawet nie liczyłam :/. 3 miesiące? mi położna napisała, że wazne są 6 miesięcy.

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    kurde....przeraża mnie ta ilośc badań..i ich cena, mój mąż dwa razy badał nasienie, ale było to badanie ogólne i ma bardzo dobre wyniki....staramy się o ciąże ponad 2,5 roku, jak na razie nie znaleźliśmy przyczyny niepowodzeń, raz się udało, w listopadzie 2014 ale poroniłam( miałam puste jajo) czy to oznacza że jednak nie ma problemu z tym wiązaniem hialuronianiem?? ech...

    Znalazłam coś takiego:

    "Badania pokazują, że wyniki testu HBA dodatnio korelują z morfologią plemników – jeśli plemniki nie wykazują zdolności wiązania się z hialuronianem to często mają też pogorszoną morfologię. Zaobserwowano także, że plemniki wiążące się z kwasem hialuronowym mają kilkukrotnie lepsze parametry genetyczne (mniejsza liczba zaburzeń chromosomowych) niż plemniki nie wykazujące wiązania w teście HB"

    Mój mąż ma bardzo dobrą morfologie...więc się zastanawiam czy zrobić te badanie..
    Ja ostatnio też się zaczęłam nad tym zastanawiać. Oficjalnie równiez nie mamy jasnej przyczyny niepowodzeń ale 18 nieudanych cykli to chyba musi być jakaś przyczyna.
    To, co piszesz trochę pociesza. Mój też ma dobrą morfologię - 13%. A twój ile?

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się okazuje morfologia to chyba nie wszystko. Podam przykład mojego męża.

    Pierwsze badanie nasienia 10.2014
    - morfologia plemników 85% o prawidłowej budowie
    Ogólnie całe nasienie ponad normę! Ale teraz już wiem, ze wyniki z miejsca gdzie było robione badanie(ul. Filtrowa w Toruniu) moga posłużyć tylko to podtracia tyłka. Sorki za takie określenie, ale znam wiele przypadków, gdzie tam wyniki były super, a w innych miejscach do bani.

    Drugie badanie nasienia 05.2015
    - morfologia 12% prawidłowych
    Ogólnie nasienie nienajgorsze, do poprawki, ale spokojnie z takimi wynikami zachodzi się w ciązę

    Kolejne badania przy każdej IUI (tam sama morfologia podawana nie jest)

    A więc nasienie nie takie złe, ale przy poszerzonych badaniach okazuje się, ze fragmentacja DNA na granicy, a test wiązania hialuronianem poniżej normy.

    Oczywiście ja nie chce nikogo straszyć czy mieszzać w głowie, bo sami nie spieszyliśmy sie z tymi badaniami, bo przecież nasienie nie takie złe. A teraz jak znam kolejne wyniki żałuję, że się ociągaliśmy i nie posłuchaliśmy lekarza już w sierpniu.

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    india wrote:
    Jak się okazuje morfologia to chyba nie wszystko. Podam przykład mojego męża.

    Pierwsze badanie nasienia 10.2014
    - morfologia plemników 85% o prawidłowej budowie
    Ogólnie całe nasienie ponad normę! Ale teraz już wiem, ze wyniki z miejsca gdzie było robione badanie(ul. Filtrowa w Toruniu) moga posłużyć tylko to podtracia tyłka. Sorki za takie określenie, ale znam wiele przypadków, gdzie tam wyniki były super, a w innych miejscach do bani.

    Drugie badanie nasienia 05.2015
    - morfologia 12% prawidłowych
    Ogólnie nasienie nienajgorsze, do poprawki, ale spokojnie z takimi wynikami zachodzi się w ciązę

    Kolejne badania przy każdej IUI (tam sama morfologia podawana nie jest)

    A więc nasienie nie takie złe, ale przy poszerzonych badaniach okazuje się, ze fragmentacja DNA na granicy, a test wiązania hialuronianem poniżej normy.

    Oczywiście ja nie chce nikogo straszyć czy mieszzać w głowie, bo sami nie spieszyliśmy sie z tymi badaniami, bo przecież nasienie nie takie złe. A teraz jak znam kolejne wyniki żałuję, że się ociągaliśmy i nie posłuchaliśmy lekarza już w sierpniu.

    My właśnie z mężem rozważamy zrobienie tych dodatkowych badań: wiązanie z hialuronem oraz fragmentacji DNA. Mój mąż też ma super wyniki z badania ogólnego. Ja mam wszystkie badania w normie, owulację normalną co miesiąc, regularną i od prawie 2 lat nie możemy zajść w ciążę, również z pomocą IUI.
    Mąż ma wizytę u androloga na NFZ 8 lutego, ma zapytać o te badania. Podejrzewam, że na NFZ nam nie zrobią, to chociaż ma posiew nasienia wycyganić. Jeśli nie da się refundować tych badań, w lutym zrobimy na własną kasę. Bo może cała moja dalsza diagnostyka jest niepotrzebna (albo nie jest kluczowa), jeśli okazało by się, że nasienie męża nie rozpoznaje komórki jajowej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2016, 14:36

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na nfz nie zrobią, bo u nas mąż tez byl i androloga i tylko prywatnie bysmy mogli zrobic te badania.

    Czym jesteście stymulowane do iui?

    M&M
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Na nfz nie zrobią, bo u nas mąż tez byl i androloga i tylko prywatnie bysmy mogli zrobic te badania.

    Czym jesteście stymulowane do iui?

    Ja bylam gonapeptylem i fostimonem a na pekniecie pregnyl.

    Martoszka lubi tę wiadomość

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • koleżanka Przyjaciółka
    Postów: 145 31

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewuszki czy któraś z Was robiła inseminacje w Invimedzie we Wrocławiu?

  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas badania ogólne nasienia męża super-tylko zachodzić w ciążę:-D Niestety po morfologii nie byłokuż tak wesoło, bo tylko 1% prawidłowych:'( Lekarz zlecił fragmentację DNAi wyszła w normie.Ponieważ ze mną jest wszystko ok to powiedział, że możemy podejść do IUI.Czekam na @ i będę stymulowana clo tak jak w zeszłym m-cu.

  • Kendra Balwanera Przyjaciółka
    Postów: 281 29

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi u nas jest podobna morfologia 0-1 procent prawidłowych. Wiecie może co u Twojego męża jest przyczyną takich wyników?

    PCO, cykle stymulowane Clo i Pregnylem, u meza oligo - astheno - teratozoospermia i ponizej 1% plemnikow prawidlowych. Walczymy o drugie dziecko.



    aa9617d94ff4d135c8cc62fdcb7ed554.png
  • Mała Mi 80 Ekspertka
    Postów: 224 199

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie Kendra.Przypuszczamy , że może praca, bo w hucie szkła potrafi być baaaardzoooo gorąco.Z drugiej strony 1-sze badanie było robione zanim zaczął tam pracę i też było kiepsko. Obecnie minęło 2 lata od jego operacji żylaków powrózka nasiennego.Myśleliśmy że teraz będzie lepiej, ale nie jest:-(

  • Płatek szkarłatny Autorytet
    Postów: 1563 439

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coraz bardziej przeraża mnie ta kwestia wizania z kwasem i fragmentacji DNA. Chciałabym wiedzieć jak to jest u nas. Tylko jak namówić faceta do kolejnych badań.

  • rybka33 Ekspertka
    Postów: 205 208

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rutelko,Olencjo dojeżdżamy do Wawy z pod Olsztyna.Tu nie ma żadnej przychodni na nfz,niedawno otwarli ale tylko prywatnie można.!Na 1 wizytę byliśmy w czerwcu,mąż u androloga jednocześnie,potem we wrześniu i w październiku.Przedstawiłam dr.Grz.wszystkie moje wyniki które miałam i zlecone przez nią też:wirusologiczne,usg,hsg-drożność,bad krwi,grupa krwi,hormony,cytologia,tarczycowe,amh,no i wiele wiele innych a mąż 2 razy badał nasienie i wirusologię oboje w październiku.Zakwalifikowała nas do inseminacji ale jeździłam przez 2 kolejne cykle i kazano nam naturalnie.Po świętach nie byłam na monitoringu.Od pani dr.Grz. chciałam się dowiedzieć co dalej(październik)to powiedziała że muszę się zapisać na wizytę i dopiero wtedy powie co dalej robimy i że tylko ona może wydać kartkę na monitoring ale na ostatnim i tak dostałam.I teraz nie wiem co robić,czy zapisywać się do niej czy do dr.Sz a wiem że ona przyjmuje tylko w poniedziałki.Dziewczyny poradźcie co robić.Ja już mam mętlik w głowie i nie wiem co robić.Jutro będę wydzwaniać by nas zapisać na wizytę.

    :(
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W karcie zatem powinnaś mieć info że masz mieć IUI, jak będziesz na monitoringu to powiedz że miałaś mieć IUI. Masz te wszystkie badania z rozporządzenia przed IUI? Jak masz to mają Ci zrobić IUI i tyle


    u5cvp2.png
‹‹ 1043 1044 1045 1046 1047 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ