X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja tylko wspomnę że dziś idę na takie nieplanowane podgladanko w 6dc jak moje ciało zachowuje się po tym Fostimonie. Jak efekty beda dobre to moze zastosujecie do jakis cykli z IUI, bo cena tych zastrzyków jest naprawde dobra!
    I jak juz tu jedna kolezanka wspomniała bo fostimonie miała 3 pecherzyki, wiec licze tez ze bedzie ok ;)

    Zapomniałam dodac ze u mnie obnizone amh, wiec moze efekt bedzie mniejszy, ale dla tych które maja normalna rezerwe moze bedzie ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 12:09

    aszka lubi tę wiadomość

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl no wlasnie,a badania to podstawa. I to cos,co mnie zupelnie nie dotyczylo w Zdrowku. Zero badan(nie mowie o tych koniecznych typu posiewy itp ale zero hormonow,nic). A jaka jest cena IUI w Gamecie?

    aszka lubi tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:
    Aszka, a dlaczego? Tak duza wartość estradiolu o czym świadczy? Bo ja chyba z tych nie do konca obeznanych ;)
    za duzo estradiolu swiadczy o przestymulowaniu lub niezbyt dobrych jakosciowo pecherzykach (przestarzałych). Mimo ze optymalna wartosc jest około 200 na pecherzyk to juz od 150 przyjmuje sie ze jest ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 12:35

    MamaAli lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bartusiowa-mama wrote:
    Lunko waze 90 :( przytylam w swieta 5kg ;/ reumatolog takze pow ze 40 to dawka i odpowiednia i maksymalna i ona jest profilaktyczna. O negatywnych skutkach nie slyszalam....
    Poprzednia ciaza obumarla tydzien po zaprzestaniu podawania clexane. Prawidlowe przyrosty bety byly tylko w cyklach kiedy bralam acard...
    Troszke sie tez uspokoilam bo doczytalam ze przyrosty w 2 doby o 100% musza byc na samym poczatku ciazy potem - srednio mdzy 1200 a 6000 - 100% w 3 dni a powyzej 6000mlu/ml 100% co 4 dni. 100% jest umowne. Minimum to 66%. Jesli tak liczyc to wszystko jest ok :) no i im wiecej tym rosnie wolniej.
    Ty nie badaj bety, bo powyzej 6000 tys juz sie nie bada tylko robi usg. Wlasnie po 6 tys, przyrosty bety spadaja bo zwalnia tempo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:

    Zapomniałam dodac ze u mnie obnizone amh, wiec moze efekt bedzie mniejszy, ale dla tych które maja normalna rezerwe moze bedzie ok.
    a ile masz AMH? Moze pisalas, ale przeoczyłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi 80 wrote:
    Cześć dziewczyny.Ja od listopada korzystam z Invimedu w Poznaniu i na razie nie mogę nic złego powiedzieć, ale mam jedno ale.Na przełomie roku miałam mieć 1 IUI, ale ze względu na 1 stycznia i weekend nic z tego nie wyszło:-( Byłam w klinice 4 stycznia i było już po owulacji.Teraz jadę 27 stycznia na monitoring w 11dc. W piątek 29 stycznia przypada mój 13 dc i to może być za wcześnie, a później znowu weekend.Jak tak dalej pójdzie to te IUI zrobią mi za pół roku jak owulacja przypadnie mi w środku tygodnia.Na moje takie kliniki powinny być czynne w weekendy też:-) I mam pytanie jak to wygląda w szpitalach jak się robi na NFZ? Korzystała może któraś z Was ze szpitala w Poznaniu?
    u mnie klinika byla czynna w weekend, pewnie zalezy od kliniki. Powodzenia :)

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Mkl no wlasnie,a badania to podstawa. I to cos,co mnie zupelnie nie dotyczylo w Zdrowku. Zero badan(nie mowie o tych koniecznych typu posiewy itp ale zero hormonow,nic). A jaka jest cena IUI w Gamecie?


    700zł plus badania raz na pol roku około 1000zł, wizyta pierwsza ogólna 180zł, kazda następna 140zł, przed insmeinacją trzeba zbadać zawsze estradiol i lh każde po 28zł

    Mam na myśli Gamete w Gdyni, może w innych miastach cenniki są inne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 13:45

    Pazyfae lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    za duzo estradiolu swiadczy o przestymulowaniu lub niezbyt dobrych jakosciowo pecherzykach (przestarzałych). Mimo ze optymalna wartosc jest około 200 na pecherzyk to juz od 150 przyjmuje sie ze jest ok.


    Dzieki!! To widzisz, nikt mi tego nie powiedział...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    a ile masz AMH? Moze pisalas, ale przeoczyłam.

    0.96

  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, tak ja jestem z Torunia wiec najlepiej pasuje mi Gameta w Gdyni. W razie czego;) bo oczywiscie nie trace jeszcze nadziei mimo tak poprowadzonej inseminacji

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae też jestem z Torunia więc jak najbardziej Gdynia jest ok dla Ciebie jeśli chodzi o dojazd.

    Pazyfae lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bylam dzis rano na kolejnym USG, dzien po dniu, bo bylam wczoraj tez. Wczoraj mialam: Jajnik Prawy: 15, 14 i 13. Lewy: 15
    A dzis w 10 DC mam: Jajnik Prawy: 17, 15 i 14.5 a Lewy: 16.5
    Mam jeszcze kilka mniejszych jajek...8-10 mm.
    Estradiol dzis 680 pg
    Endo to samo co wczoraj - 8 mm, nie uroslo od wczoraj niestety. Czy mozna cos wziac doraznie na wzrost endo?

    Wyglada na to ze moje 4 jajka rosna w miare w tym samym tempie, choc ten najwiekszy troszke szybciej. Ale chyba nie mozna powiedziec ze on bedzie dominujacy. Wyglada na to ze na czas owulki bede miec 3 lub 4 dojrzaje jajka. Ale moj lekarz nie mowil mi wczoraj ze za duzo. Dzis po poludniu mam znow z nim rozmawiac i wtedy pewnie dowiem sie kiedy IUI. Ja dziewczyny nie bede kasowac tego cyklu, zaryzykuje ciaze mnoga.

    MamaAli, mkl lubią tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani, to wspaniale! Super wynik!! A jeśli chodzi o endo to juz pisałam, dzien przed owulka było niecałe 7, po owulacji jeden dzien 8mm. Wiec spokojnie, poza tym mozna sobie chyba poprawic przez przyjmowanie progesteronu. Życzę sobie dzis podobnych wieści :)

    Dani, Dani, Dani lubią tę wiadomość

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za entuzjazm MamaAli :)))

    MamaAli lubi tę wiadomość

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • sandra80 Autorytet
    Postów: 2540 7744

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MamaAli wrote:
    Dani, to wspaniale! Super wynik!! A jeśli chodzi o endo to juz pisałam, dzien przed owulka było niecałe 7, po owulacji jeden dzien 8mm. Wiec spokojnie, poza tym mozna sobie chyba poprawic przez przyjmowanie progesteronu. Życzę sobie dzis podobnych wieści :)

    progesteron mógłby zablokować owulację, więc broń Boże
    na poprawę endo polecam wino czerwone wytrawne :)

    Dani lubi tę wiadomość

    gann9jcgo804inbp.png

    1lxlm6r.png

    sandra80
    "Nie narzekaj, że masz pod górę skoro zmierzasz na szczyt"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sandra80 wrote:
    progesteron mógłby zablokować owulację, więc broń Boże
    na poprawę endo polecam wino czerwone wytrawne :)

    Nie no oczywiście, chodzi o przyjmowanie progesteronu juz po owulacji, ale jeszcze przed zagniezdzeniem masz kilka dni zeby o to powalczyć. Ale jak pisałam, u mnie wynik nie był powalający a mimo to, mam Alkę :)

    Dani lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym u mnie na endo wino nie zadziałało, czytałam gdzies tez ze tylko wieksze dawki prpgesteronu moga zablokowac owulkę, ale oczywiscie nie namawiam to brania przed, wystarczy jak po inseminacji potwierdzisz owulke i wtedy zaczniesz brać.

    Dani lubi tę wiadomość

  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Vaina, Sandra, Mama Ali!

    Moj lekarz wlasnie dzwonil i mam miec IUI w piatek.

    Dzis wieczor mam jeszcze wziac jeden zastrzyk Gonal F i jutro rano Ovitrelle.

    Wedlug przypuszczen jutro rano najwieksze jajko bedzie miec 19 mm, czy to nie za malo na podanie Ovitrelle? No ale klinkika w sobote jest zamknieta, wiec nie ma wybory musi byc IUI w piatek. Bo do niedzieli czekac (klinika w niedziele jest otwarta) to pewnie by bylo za pozno, bo ja zwykle owulke w 12-13 DC mam (czyli wypada mi 12 DC w piatek, a 13 DC w dobote).

    To moje pierwsze IUI, jestem podekscytowana :)

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Dzieki Vaina, Sandra, Mama Ali!

    Moj lekarz wlasnie dzwonil i mam miec IUI w piatek.

    Dzis wieczor mam jeszcze wziac jeden zastrzyk Gonal F i jutro rano Ovitrelle.

    Wedlug przypuszczen jutro rano najwieksze jajko bedzie miec 19 mm, czy to nie za malo na podanie Ovitrelle? No ale klinkika w sobote jest zamknieta, wiec nie ma wybory musi byc IUI w piatek. Bo do niedzieli czekac (klinika w niedziele jest otwarta) to pewnie by bylo za pozno, bo ja zwykle owulke w 12-13 DC mam (czyli wypada mi 12 DC w piatek, a 13 DC w dobote).

    To moje pierwsze IUI, jestem podekscytowana :)

    Kochana, czytałam ze jak tylko pecherzyk przekroczy 16mm i estradiol jest odpowiedni to mozna pdoawac hcg, wiec Twój bedzie w sam raz ;)
    Trzymam kciuki i bede z niecierpliwościa oczekiwać efektów!!!!

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc.ja dziś po usg
    9Dc pecherzyki 16.5 15.5 14.5
    Endo 8.5
    Iui dr wyznaczył na pt. Prawie 48 godz od dzisiejszego usg.
    Wtym cyklu nie badalam hormonow bo nie mam jak. Wg mojego dr i literatury po podaniu ovitrelle pęcherzyki dojrzeja ostatecznie-te które maja dojrzeć i pekna. Te bez szans na dojrzałość zmaleja.
    I pęcherzyk niesie dojrzala kom jaj od 17mm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2016, 17:52

    Dani lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 1068 1069 1070 1071 1072 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ