X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • Pazyfae Autorytet
    Postów: 695 249

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytalam kiedys lekarza w odniesieniu do mnie i do mojego meza jak to jest z alkoholem u niego itp. Czy ma to wplyw na nasienie,na starania. I wowczas gin mi powiedziala,ze jesli nie ma problemu,to nic nie jest problemem i nic nie przeszkadza. A jesli jest jakis problem to wszystko moze przeszkadzac. Cos w tym jest.

    She Wolf, Vaina lubią tę wiadomość

    PCOS?, IO?, niedoczynnosc tarczycy (TSH juz w normie),problem z plemnikami. Walczymy!
    3 lata starań
    4x IUI nieudane
    I IVF - beta <1
    II IVF - <3 <3
    Obecnie 26 tydz ciąży
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Zapytalam kiedys lekarza w odniesieniu do mnie i do mojego meza jak to jest z alkoholem u niego itp. Czy ma to wplyw na nasienie,na starania. I wowczas gin mi powiedziala,ze jesli nie ma problemu,to nic nie jest problemem i nic nie przeszkadza. A jesli jest jakis problem to wszystko moze przeszkadzac. Cos w tym jest.


    Lekarz bardzo dobrze to ujął

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dobrze ujal. Chyba nie ma reguly. Trzeba robić po swojemu i słychać lekarza do którego ma sie zaufanie

    iv09i09katk65tr1.png
  • Katarinka Koleżanka
    Postów: 41 21

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pazyfae wrote:
    Katarinka gratulacje!!!!napisz cos wiecej:)

    W sumie to jestem w szoku i nie dowierzam. Najpierw K- a teraz K+. Czułam się zupełnie inaczej w tym cyklu ale myślałam że moja głowa za bardzo uruchomiła wyobraźnię. W poniedziałek powtarzam hcg I zobaczymy. Trzymajcie proszę nadal kciuki

    Dani, aszka lubią tę wiadomość

    IUI nr 1 08.01.16
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziewczyny tak jak przewidywalam od kilku dni, temperatura pomału spada i test ujemny, @ jeszcze nie ma ale to kwestia czasu, chociaż widzę na wykresie Katarinka że Tobie też spadała....z tą różnicą ze ja się czuje całkowicie normalnie więc dlatego tracę nadzieję

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 09:16

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinka wrote:
    W sumie to jestem w szoku i nie dowierzam. Najpierw K- a teraz K+. Czułam się zupełnie inaczej w tym cyklu ale myślałam że moja głowa za bardzo uruchomiła wyobraźnię. W poniedziałek powtarzam hcg I zobaczymy. Trzymajcie proszę nadal kciuki
    Całkiem inaczej tzn? Napisz cos więcej zwykły cykl kontra ten udany.
    Bralas jakieś leki w 2fc?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 09:32

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    U mnie dziewczyny tak jak przewidywalam od kilku dni, temperatura pomału spada i test ujemny, @ jeszcze nie ma ale to kwestia czasu, chociaż widzę na wykresie Katarinka że Tobie też spadała....z tą różnicą ze ja się czuje całkowicie normalnie więc dlatego tracę nadzieję
    Ja wykresu nie prowadzę ale wiem ze żeby wiedzieć czy spadek temperatury zwiastuje okres czy ciążę trzeba kilka cykli mierzyć te temp i cos juz przewidywać. Spadek może być i w ciąży i na okres. Tyle zw taki na ciążę szybko odbija w gore-1 lub 2 dni spadku i Góra.a Ty masz jakieś leki na 2fc? I wiesz ile miałaś pecherzykow ? Jakiw endo? Mialas usg przed iui i po?
    Takie rzeczy warto wiedzieć żeby ewentualnie mieć potem odniesienie i wyciągać wnioski

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 09:34

    iv09i09katk65tr1.png
  • Katarinka Koleżanka
    Postów: 41 21

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Całkiem inaczej tzn? Napisz cos więcej zwykły cykl kontra ten udany.
    Bralas jakieś leki w 2fc?

    Zwykły cykl: niższe temperatury, nigdy nie bolały mnie piersi

    Obecny cykl: w 2 FC czułam się jakbym miała infekcje, senność, ból mięśni a owulacja -masakra silne bóle brzucha po IUI. Jest to mój pierwszy cykl z CLO I Duphastonem i sądziłam ze po lekach źle się czuję.

    IUI nr 1 08.01.16
  • Katarinka Koleżanka
    Postów: 41 21

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pęcherzyki w dniu IUI 25 mm lewy,23mm prawy. IUI miałam w piątek. W poniedziałek prawy był pekniety a lewy w sobotę. Endo 9 mm

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 09:44

    IUI nr 1 08.01.16
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam lekarz powiedział tak: zero ćwiczeń u mnie, ewentualne spacery, wcześniej dużo biegałam i ćwiczyłam. Mąż dostał przykaz biegania. Z alko oboje mieliśmy zakaz od kwietnia i nie piliśmy. Mnie było trudno się nie ruszać, ale dostosowałam się. Nadmierny ruch zaburza hormony, tak mi tłumaczono.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinka gratulacje! i kciuki za ładnie przyrastającą betę ;)

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka u mnie cykl całkowicie naturalny, nie biorę żadnych leków, inseminacje miałam w momencie pękania pęcherzyka, endometrium nie wiem ale lekarz mówił ze bardzo ddobre, kilka razy miałam monitoring i Endo było zawsze dobre więc teraz pewnie też tak było, pęcherzyk miałam jeden, mierze temperaturę już 1,5 roku i z tą temperatura u mnie różnie bo kilka razy miałam tak że przy skoku dostawalam @, temp spadała mi po 2 dniach dopiero, test wyszedł mi ujemny a to 11dpo więc jakby coś było to chyba by już wyszło:p no nic czekam na @ i kolejne iui przede mną...

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi właśnie lekarz juz napisal ze"umiarkowana aktywnosc fiz wplywa korzystnie na obecność ciazy". Można robić wszystko ale spokojnie. Bieganie aerobik dozwolone. Lepsze6ukrwienie itd. Ruch to zdrowie i wg dr nie zaburza nic. Także dzięki za opinie kazdej z Was:)


    Mkl poczekaj jeszcze cierpliwie z testami. Kiedy maszz termin okresu?czyli u Ciebie cykl naturals bez niczego w 2fc?

    KatRinka
    Tow 2fc tylko dupek?
    Ay to od razu po owu czulas sie gorzej??
    Cos Cie bolalo?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 10:17

    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka dokładnie, naturalny nic nie brałam ani w pierwszej fazie ani w drugiej, najgorsze jest to ze jak dostanę jutro czy pojutrze @ to wypada weekend owulacja : / kiedy dostanę@ ?? Przez jakiś czas dostawalam w 12dpo, potem w 15... więc w sumie nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 10:26

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak owu w weekend to iui w pt.cykle stymulowane sa o tyle fajne ze dawkami leków można trochę modyfikować termin owu

    iv09i09katk65tr1.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety w klinice mam się zjawić w 12 lub 13 dniu cyklu także stymulacji nie będę miała, na tej wizycie poproszę dopiero o stymulacje na ewentualnie 3 iui, do kliniki mam ponad 200km więc musiałabym zarejestrować się i jechać na wizytę w 1 dniu @ a to niestety niemożliwe

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szyjka już nisko i otwarta także ostatnia nadzieja upadła, dam znać jak przyjdzie @ by oznaczyć na liście, trzymam kciuki za wszystkie pozostałe czekające:)

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie aktywności fizycznej to można umiarkowaną.
    I teraz pozostaje pytanie co to znaczy umiarkowana?

    Wg mnie. jeżeli ktoś ćwiczył intensywnie 5-6 razy w tygodniu, min. 30 min, to dla niego umiarkowane będą ćwiczenia co 2-3 dzień, mniej wyczerpujące.
    I nie warto nagle "ucinać" aktywności na 2 tyg. drugiej fazy...

    Ale jeżeli ktoś nie ćwiczył w ogóle, to zostają spacery, delikatny wysiłek fizyczny. Na pewno jeżeli jest wczesna ciąża to nie jest to dobry moment na zaczynanie aktywności.

    Ale czytałam kiedyś, że jeżeli ktoś biegał wcześniej długo i regularnie, to może biegać przez całą ciążę. Oczywiście nie maratony :-) i nie z jakąś dużą prędkością.

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To naprawdę trudny temat. Mnie to odstawienie intensywnego ruchu nie zaszkodziło, choć na początku wydawało mi się to niepotrzebne, nieskuteczne. Jednak wykresy unormowały mi się dopiero jak zwolniłam tempo. Dopiero wtedy owulacja była w tym samym czasie, 12-13 dzień cyklu. I udało się naturalnie. Na pewno po porodzie nadrobię bieganie :-)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    ja walczę już prawie 3 lata i ręce mi opadają, żebym chociaż znała przyczynę, coraz częściej myślę o badaniu HBA plemników...


    My też o tym badaniu myślimy. W lutym będziemy robić HBA u męża oraz AMH u mnie.
    Jeśli się okaże, że HBA męża wyszło źle albo u mnie AMH za nisko, to od razu walimy w IVF.

‹‹ 1081 1082 1083 1084 1085 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ