X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

INSEMINACJA

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinka wrote:
    Nie wiem co mam myśleć. W 9 dpo zrobiłam hcg i wyszło 3. A dzisiaj w 14 dpo 70,7. Progesteron 36,6. Moja pierwsza IUI.Pierwszy cykl z CLO i Dupkiem

    Kochana, wygląda jakby się udało! Tego Ci życzę. :D
    Czekamy na kolejne newsy!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkl dopóki nie krwawisz, to jeszcze mam nadzieję. Trzymam kciuki kochana.
    Katarinka - myślę, że trzecia beta to tylko formalność!!!!!! Zaznaczam :) przy Tobie, aż miło popatrzeć na listę teraz. :)
    W końcu się udało komuś w styczniu.
    A u mnie cykl bezowulacyjny. Także trzecia IUI odłożona na kolejny cykl.

    2015
    KWIECIEŃ 3 IUI/1 udane=33%
    MAJ 20 IUI/5 udane=25%
    CZERWIEC 15 IUI/4 udane=26%
    LIPIEC 22 IUI/3 udane=13%
    SIERPIEŃ 12 IUI/2 udane=16%
    WRZESIEŃ 10 IUI/1 udana=10%
    PAŹDZIERNIK 6 IUI/2 udane=33%
    LISTOPAD 17 IUI/4 udane=24%
    GRUDZIEŃ 13 IUI/2 udane=16%

    STYCZEŃ 2016
    1. 07.01.2016 - Joanna85/5 :(
    2. 07.01.2016 - India/3 :(
    3. 08.01.2016 - Katarinka/1 :) <3
    4. 09.01.2016 - Bas1990/4 :(
    5. 11.01.2016 - zuzanna/1
    6. 12.01.2016 - She_Wolf/2
    7. 12.01.2016 - Vaina/1
    8. 13.01.2016 – mkl
    9. 15.01.2016 – Cosma/3
    10. 15.01.2016 – Paolala/1
    11. 15.01.2016 – pysia/3
    12. 15.01.2016 – sandra80/1
    13. 18.01.2016 - Pazyfae/1
    14. 18.01.2016 - olencja/3
    15. 20.01.2016 - ka_tarzyna/2
    16. 22.01.2016 - Dani/1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 13:35

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ka_tarzyna wrote:
    Odnośnie aktywności fizycznej to można umiarkowaną.
    I teraz pozostaje pytanie co to znaczy umiarkowana?

    Wg mnie. jeżeli ktoś ćwiczył intensywnie 5-6 razy w tygodniu, min. 30 min, to dla niego umiarkowane będą ćwiczenia co 2-3 dzień, mniej wyczerpujące.
    I nie warto nagle "ucinać" aktywności na 2 tyg. drugiej fazy...

    Ale jeżeli ktoś nie ćwiczył w ogóle, to zostają spacery, delikatny wysiłek fizyczny. Na pewno jeżeli jest wczesna ciąża to nie jest to dobry moment na zaczynanie aktywności.

    Ale czytałam kiedyś, że jeżeli ktoś biegał wcześniej długo i regularnie, to może biegać przez całą ciążę. Oczywiście nie maratony :-) i nie z jakąś dużą prędkością.

    Ja uważam tak samo. Jesli dla kogos cw codziennie sa norma to co ma nagle zaprzestac ruchu. Wtedy ukrwienie spada dotlwniieniei organów itd. Tak mi też dr mowil. Ja jak zaszlam w ciaze byłam b aktywna.codziennie półtorej godz! Po iui zapytałam co teraz-dr mówi codzienne mniej wyczerpujące cw. Albo co drugi dzien. Nie mozna byc aktywnym a potem ucinac wszystko bo moze bedzie ciaza. I brak sportu nie maksymalizuje szans. Ani kom jaj ani zarodek raczej z macicy nie wypadną:) Bieganie-u mnie w miescie kobiety w ciazy normalnie biegaja. Ćwicza aerobik pulates. Zresztą czy kazda kobieta wie w dniu okresu ze akurat jest w ciazy?? Panie robią różne zabiegi pija alko. Ja mimo ze mam kłopoty z ciąża bede wszystko robiła normalnie. Żadnego chuchania6i dmuchania na siebie do testu. Jeśli będzie pozytyw dalej6bede modyfikowala swoje postępowanie.

    Ja lubie Was lubie forum-ale czasem nic nie pisze bo mam po prostu inne zdanie. Mimo to widze ze tu wszystkie podglądysa szanowane. Mozna podyskutować bez wzajemnego obrazania:-)

    aszka lubi tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    To naprawdę trudny temat. Mnie to odstawienie intensywnego ruchu nie zaszkodziło, choć na początku wydawało mi się to niepotrzebne, nieskuteczne. Jednak wykresy unormowały mi się dopiero jak zwolniłam tempo. Dopiero wtedy owulacja była w tym samym czasie, 12-13 dzień cyklu. I udało się naturalnie. Na pewno po porodzie nadrobię bieganie :-)
    czasem jesli sa kłopoty z prl lub testoster cykl normuje sie po zaprzestaniy cw. Ale to lepiej zbadać wtedy te hormony jeśli ma się wątpliwości.

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Szyjka już nisko i otwarta także ostatnia nadzieja upadła, dam znać jak przyjdzie @ by oznaczyć na liście, trzymam kciuki za wszystkie pozostałe czekające:)
    Dostanieszz okres będziemy wiedzieć. Na razie nie ma okresu to trzeba czekać. Nawet jeśli przyjdzie to zobacz ile tu osób zaszlo w 4 6 7 cyklu z iui
    Chyba sie nie poddasz co?to takie pyt retoryczne

    iv09i09katk65tr1.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    czasem jesli sa kłopoty z prl lub testoster cykl normuje sie po zaprzestaniy cw. Ale to lepiej zbadać wtedy te hormony jeśli ma się wątpliwości.

    Akurat nie miałam z nimi problemów. Mnie to wyluzowanie z ruchem doradziło dwóch lekarzy ginekolog i endokrynolog. Teraz ginekolog mówi mi, że na ćwiczenia dla kobiet w ciąży mogę się zapisać pod koniec lutego. Robimy, co nam polecają, bo każda chce zajść. Czasem to można oszaleć :-) ważne, żeby się udało. Ja u siebie zauważyłam opór do ćwiczeń w drugiej fazie cyklu, jakoś tak się bałam, że zaszkodzę fasolce. Wewnętrzny opór.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KasicaLisica wrote:
    Akurat nie miałam z nimi problemów. Mnie to wyluzowanie z ruchem doradziło dwóch lekarzy ginekolog i endokrynolog. Teraz ginekolog mówi mi, że na ćwiczenia dla kobiet w ciąży mogę się zapisać pod koniec lutego. Robimy, co nam polecają, bo każda chce zajść. Czasem to można oszaleć :-) ważne, żeby się udało. Ja u siebie zauważyłam opór do ćwiczeń w drugiej fazie cyklu, jakoś tak się bałam, że zaszkodzę fasolce. Wewnętrzny opór.
    Każda z nas musi postępowac jak czuje i uważa, dobrze ze możemy tu o tym pogadać:)

    iv09i09katk65tr1.png
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katarinka
    A brałas ovitrelle? ?

    iv09i09katk65tr1.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Robilam dziś test i negatywny. Nie był co prawda z porannego moczu no ale chyba w 13 dzień od inseminacji powinien chyba wyjść. Jutro beta ale to chyba tylko formalność będzie.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna - oj :( Ale nic nie jest pewne jeszcze, dopiero beta prawde ci powie.

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dani wrote:
    Zuzanna - oj :( Ale nic nie jest pewne jeszcze, dopiero beta prawde ci powie.

    No niby tak , jednak nie nastawiam się bo zadnych sygnałów moje ciało nie wysyla żeby się udało.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna a musisz robić bete?? Ja poczekam do miesiączki, gdyby się nie pojawiła to ewentualnie zrobię. Szczerze...żal mi tych 30zł;p

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    Zuzanna a musisz robić bete?? Ja poczekam do miesiączki, gdyby się nie pojawiła to ewentualnie zrobię. Szczerze...żal mi tych 30zł;p
    Ja musze zrobić w 14 dniu po czyli jutro. i z wynikiem mam zadzwonić do kliniki bo jeśli jesl nic nie wyszloto chyba musze odstawić luteinę.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A u Ciebie mkl się cos dzieje- jakies objawy czy czekasz na brak miesiączki? U mnie nie ma objawow wiec jestem przygotowana na porazke choć mój maz ma nadzieje do końca.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Ja uważam tak samo. Jesli dla kogos cw codziennie sa norma to co ma nagle zaprzestac ruchu.

    Ja lubie Was lubie forum-ale czasem nic nie pisze bo mam po prostu inne zdanie. Mimo to widze ze tu wszystkie podglądysa szanowane. Mozna podyskutować bez wzajemnego obrazania:-)
    jak cwiczyłas to nie ma co zaprzestawac, w ciazy tez sa przeciez dozwolone cwiczenia. A z pogladami sie zgadzam.

    A tak w ogole to zapraszam zaciażone do fioletowej strony do wątku: Cięzarówki metodą in vitro i IUI tez jest zwykła dyskusja bez obrazania, chociaz mamy rozne zdania. Sa dziewczyny na roznych etapach ciązy po IUI i in vitro, tez z tego watku i mamuski :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 stycznia 2016, 17:35

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zuzanna wrote:
    A u Ciebie mkl się cos dzieje- jakies objawy czy czekasz na brak miesiączki? U mnie nie ma objawow wiec jestem przygotowana na porazke choć mój maz ma nadzieje do końca.


    ja już od kilku dni wiem, że się nie udało, dzisiaj powiedziałam mężowi o tym i był bardzo zmartwiony... nie mam żadnych objawów ciążowych..u mnie jest o tyle trudniej, że miesiączki mam bezbolesne i oznak zbliżającej się miesiączki też nie mam, czuje tylko lekki dyskomfort..trudno to opisać, ale czuje że @ się zbliża..

    Ja od owulacji nie czuje nic...dosłownie zero, nawet najmniejszych skurczy, bóli, kłucia, NIC, w ciąży powinno się cokolwiek czuć, nawet delikatnie.

    Trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny i dziękuję, że niektóre z was mają nadzieję na szczęśliwy finał u mnie mimo mojego narzekania..

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • zuzanna Autorytet
    Postów: 736 351

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkl wrote:
    ja już od kilku dni wiem, że się nie udało, dzisiaj powiedziałam mężowi o tym i był bardzo zmartwiony... nie mam żadnych objawów ciążowych..u mnie jest o tyle trudniej, że miesiączki mam bezbolesne i oznak zbliżającej się miesiączki też nie mam, czuje tylko lekki dyskomfort..trudno to opisać, ale czuje że @ się zbliża..

    Ja od owulacji nie czuje nic...dosłownie zero, nawet najmniejszych skurczy, bóli, kłucia, NIC, w ciąży powinno się cokolwiek czuć, nawet delikatnie.

    Trzymam kciuki za pozostałe dziewczyny i dziękuję, że niektóre z was mają nadzieję na szczęśliwy finał u mnie mimo mojego narzekania..
    No to u mnie podobna sytuacja- zadnych objawow . Oczywiście trzymam za Ciebie kciuki do końca a gdyby jednak się nie udało będziesz podchodzić ponownie do IUI? My nie wiem czy nie pojdziemy od razu w in vitro.

    ponad 3 lata starań...
    01.17 IVF- 10 dpt- beta 80, 13 dpt- beta 394, 15 dpt beta 763.
    11.01.16 1 IUI :-(, 28.04.16 2 IUI :-(
    eiktdqk3hdkjj4b6.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna tak podejdziemy jeszcze raz, w dniu inseminacji chciałabym zrobić jeszcze u męża badanie HBA, dalsze kroki będą zależeć od tego wyniku, ja jestem przebadana już wzdłuż i wrzesz, mąż miał badanie nasienia i wyszło bardzo dobre, tyle że bez HBA, chciałabym w końcu wiedzieć co jest nie tak, jeśli HBA wyjdzie dobrze to najbardziej prawdopodobne będzie wrogi śluz, jeśli HBA wyjdzie źle nie robimy trzeciej IUI i od razu lecimy na in vitro, z pieniędzmi nie będzie dużego problemu ale wiadomo wydać 12 tyś nie jest łatwo, zwłaszcza że mój mąż niedługo będzie miał operacje kolana a że ma działalność to jak nie pracuje to nie zarabia więc lipa:/

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzanna ja również trzymam za Ciebie kciuki i daj znać jak będzie wynik BETY

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 24 stycznia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    jak cwiczyłas to nie ma co zaprzestawac, w ciazy tez sa przeciez dozwolone cwiczenia. A z pogladami sie zgadzam.

    A tak w ogole to zapraszam zaciażone do fioletowej strony do wątku: Cięzarówki metodą in vitro i IUI tez jest zwykła dyskusja bez obrazania, chociaz mamy rozne zdania. Sa dziewczyny na roznych etapach ciązy po IUI i in vitro, tez z tego watku i mamuski :)
    Tez myślę ze jak człowiek cwiczy to brak ćwiczeń raczej nie pomoze...można ograniczyc ale nie ma co zaprzestawac.ciazy raczekj na pewno to nie zaszkodzi.

    Mam nadzieję ze wkrótce na fioletowa przejdzie wiele z nas:-)

    iv09i09katk65tr1.png
‹‹ 1082 1083 1084 1085 1086 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ